Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

Ha ha... Najbolj pomembna stvar na dopustu je hitr internet? Ok nekje doma v bloku, sej si na počitnicah, pejdi pogledat malo sosede po bližnjih prikolicah, lahko treniraš dvigovanje pirovskih flaš dokler niso prazne... 

12Mbps je kar dober prenos, jaz imam v istri včasih problem da mi forum ali FB naloži.. Zna bit malce "spotty" prenos, enkrat je enkrat ni. Pa verjetno bo v sezoni 100x večji prenos skozi iste antene operaterja kot je pozimi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, smasher pravi:

Ha ha... Najbolj pomembna stvar na dopustu je hitr internet? Ok nekje doma v bloku, sej si na počitnicah, pejdi pogledat malo sosede po bližnjih prikolicah, lahko treniraš dvigovanje pirovskih flaš dokler niso prazne... 

12Mbps je kar dober prenos, jaz imam v istri včasih problem da mi forum ali FB naloži.. Zna bit malce "spotty" prenos, enkrat je enkrat ni. Pa verjetno bo v sezoni 100x večji prenos skozi iste antene operaterja kot je pozimi. 

Hja, ce si vsak vikend dol in ne samo 14dni za glavni dopust…..pa kaksen MotoGP je za pogledat, pa F1…..pa, ce ga dez uliva….potem je kar pomembno ali je 12 Mbps ali ne!
Na leto spijem morda 0.99L piva, tko da me to dvigovanje ne fascinira…….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ima kdo idejo, kako narediti screen mirroring s Huawei P40, na android tv Philips?

Gre za to, da je brezžična projekcija v tej kombinaciji nemogoča, iz političnih razlogov.

Obstaja kakšna vmesna aplikacija, ki bi jo naložila na tel. in na tv, kot nekakšen vmesni cromecast, da ju povežem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem že naložila, pa ne dela glih najboljše. Kot da zmrzne, in se včasih ne poveže.

Probala sem še eno drugo, podobno, pa sploh ni delovala.

Take aplikacije moraš naložiti na telefon in na tv, nato pa oboje povežeš s kodo. 

Philips pa ima tako slabo podprto ponudbo aplikacij za tv, da tam ne dobiš skoraj nič. 

Pomislila sem, da bi nekje dobila en star Samsung telefon, in ga uporabljala samo za to.

Lahko sheram tudi s Samsung tablico, ampak ker ni dovolj močna, je povezava nestabilna in zna prekinjat.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pazte se mobilnih podatkov! Tudi če imate izklopljene mobilne podatke vam operater (vsaj A1 to dela) zaračuna avtomatske priklope telefona na bazne postaje 4G/5G. Ko pridete nazaj, preverite porabo in zahtevajte povračilo stroškov. 

Sicer ti sprva odgovorijo, da bodi pozoren na izklop mobilnih podatkov in da je treba tudi v nastavitvah telefona spremeniti omrežni način na 3G. Na kak način to naredijo iOS nevem. Očitno pa vedo kaj se grejo in zame je to čista kraja.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil ta teden v Bosni. Po hrvaški sem poslušu musko preko telefona, ko sem prišel v Bosno sem to izklopu. Ampak po kakšni uri v Bosni dobim SMS, da sem pokuril podatke za nastavljeno maksimalno vrednost 60 evrov. Pojma nimam kako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vse tej tehnologiji se je treba vprašat, če je res tako težko narediti sw, kjer izklopiš določene države oz da bi znal telefon ločit med eu gostovanjem in pravim roamingom... 

Verjetno so podobne težave sosedov okoli Švice itd...

 

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Quest pravi:

ne vem od kdaj to, namreč do sedaj nisem še prejel računa, pa mam skos auto vklop lte. Podatke pa izklopljene.

Tok so požrešni, da bomo počasi na 2G pristali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz imam v Švici tudi slovenski SIM, podatke izključene, z izključitvijo LTE se nisem ukvarjal, pa ni nobenih dodatnih stroškov. No nekaj časa sem se moral kregat da so izključili neko avtomatsko podaljševanje podatkovnega paketa v tretjih držav.

Če jaz štekam prav je @Frenk 67 izključil samo muzko, ne pa pa podatkovne povezave. Potem mu je nekaj, oziroma več procesov, ki na telefonu delajo v ozadju pač še naprej kurilo podatke. Možnih je cel kup stvari.

Ja, samo sanjamo lahko o softwearu, ki bi to preprečil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal lahko samo za tri mesece nazaj odprem razčlenjen račun. Tale je ena lanskoletna, ko sem pisal pritožbo...

prenospodatkov.thumb.jpg.672759004a155c1b31c95e34bfa346af.jpg

 

Zdaj naredijo tako, da ti avtomatsko zakupijo prenos podatkov v tujini (10€). Pa 3x ali 4x če je treba.

Jaz malo mlajši, sem pozoren na to. Starejše oz. malo manj tehnično sposobne pa težko naučiš že tisto tipkico najt za izklop mobilnih podatkov. Zato je to zelo nefer od ponudnikov.

In še njihova navodila za iOS...

Quote

image.png.7dbfbac419b575328a45fc5db3d83195.png

mobiledata.thumb.jpg.da2dc04767e770b9dd4c7c1f88e69efa.jpg

LTE = 3G?? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, mladench said:

LTE = 3G?? :) 

LTE=4G

Ravno v tem sem sedaj. Kako ne plačevat davka na budale.

Izklop 5g, LTE 4g.

Izklop podatki gostovanje. Ali pa sploh vse podatke.

Omejitve gostovanja max limit na poljubno. Za pozabljive.

WIFI je verjetno povsod.

Telefonija je draga

image.png.06da43ee810a976470bc95f967fec8c1.png

Rešitve:

Uporaba WIFI in klici prek messangerja, Meet in kar še je...

Za urgentni klic tak ni denar pomemben.

Zakup klicev, ali podatkov. Pomemben pravilen izbor operaterja.

Elektronska sim kartica in nakup podatkov. Klici spet prek messanger, Mett... Kupiš 10 GB podatkov za cel svet. Moraš izklopiti svojo sim kartico, ali nastaviti pravilno.

Recimo   https://www.airalo.com/    Pomembno pri tem je, da ti telefon podpira ESIM kartico. (sin uporabil po USA letos)

 

Če je še kaj dopolnite. Hitro je znesek dnevnega furanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, mladench pravi:

Žal lahko samo za tri mesece nazaj odprem razčlenjen račun. Tale je ena lanskoletna, ko sem pisal pritožbo...

prenospodatkov.thumb.jpg.672759004a155c1b31c95e34bfa346af.jpg

 

Zdaj naredijo tako, da ti avtomatsko zakupijo prenos podatkov v tujini (10€). Pa 3x ali 4x če je treba.

Jaz malo mlajši, sem pozoren na to. Starejše oz. malo manj tehnično sposobne pa težko naučiš že tisto tipkico najt za izklop mobilnih podatkov. Zato je to zelo nefer od ponudnikov.

In še njihova navodila za iOS...

mobiledata.thumb.jpg.da2dc04767e770b9dd4c7c1f88e69efa.jpg

LTE = 3G?? :) 

dejmo ločit med "prenosom podatkov" torej odprti prenosi podatkov v tujini in s tem dano dovoljenje, ter samo izbiro omrežja z blokiranim prenosom podatkov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Quest pravi:

LTE=4G

Ravno v tem sem sedaj. Kako ne plačevat davka na budale.

Izklop 5g, LTE 4g.

Izklop podatki gostovanje. Ali pa sploh vse podatke.

Omejitve gostovanja max limit na poljubno. Za pozabljive.

WIFI je verjetno povsod.

Telefonija je draga

image.png.06da43ee810a976470bc95f967fec8c1.png

Rešitve:

Uporaba WIFI in klici prek messangerja, Meet in kar še je...

Za urgentni klic tak ni denar pomemben.

Zakup klicev, ali podatkov. Pomemben pravilen izbor operaterja.

Elektronska sim kartica in nakup podatkov. Klici spet prek messanger, Mett... Kupiš 10 GB podatkov za cel svet. Moraš izklopiti svojo sim kartico, ali nastaviti pravilno.

Recimo   https://www.airalo.com/    Pomembno pri tem je, da ti telefon podpira ESIM kartico. (sin uporabil po USA letos)

 

Če je še kaj dopolnite. Hitro je znesek dnevnega furanja.

 

se vse strinjam, ampak ob zaprtem prenosu podatkov v tujini in avtomatski izbiri omrežja (4g,3g,2g  pa magar 5g ki ga nimam in govorim na pamet) ne sme biti niti "kinte" stroška.

Pri meni ga do sedaj ni bilo, pa sem vsako leto v Bosni.

Vsekakor priporočam naslednjo opcijo:

"Izklop podatki gostovanje. Ali pa sploh vse podatke."

po potrebi pa vklopiš wifi, ki ga ima vsak kafič.

Pameto je tudi nastavit osebno omejitev (in alarm)količine podatkov v gostovanju, ki jo lahko na founu vsak nastavi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

dejmo ločit med "prenosom podatkov" torej odprti prenosi podatkov v tujini in s tem dano dovoljenje, ter samo izbiro omrežja z blokiranim prenosom podatkov.

 

Dej tastar. Sem vsakič za 0,71€ porabil prenosa podatkov? Svaka mi čast na analitski natančnosti.

Še enkrat. Mobilni podatki izklopljeni in "Data Roaming off". In sem dobil račun. In ne samo enkrat ampak nazadnje tudi decembra.

Očitno ga ne dobijo vsi. Nisi med njimi. Super.

A si prebral "nasvete" iz linka, ki ga je dal @Quest?

" Pri gostovanju v tujini za preprečitev nepredvidenih ali nepotrebnih stroškov, ki nastanejo zaradi prenosa podatkov, predlagamo, da na svojem mobitelu ročno izključite prenos podatkov med gostovanjem. Če imate izbrano omrežje LTE, se lahko kljub blokadi prenosa podatkov v nastavitvah mobitela zgodi, da pride do nepričakovanih stroškov. Do tega pride, ker se ob prijavi mobitela v LTE-omrežje včasih samodejno prenese manjša količina podatkov. "

Lahko si brihtn ampak te lahko opalijo z dodatnimi stroški. In če nisi pozoren kaj ti računajo na položnici boš plačal. Zgolj na to sem hotel opozoriti.
 

Zdj grem pa na MS offline 😄 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne gre za to, da karkol hočem meriti, sploh pa ne qurca, naštejem lahko samo dejstva z moje strani. Izklopljeni podatki, so izklopljeni podatki med gostovanjem. Ne morejo in nimajo kaj računat...tisti zapis je najmanj čuden s strani telekoma/mobitela.

Namreč, je isto v Albaniji, Srbiji...od nikjer ni bilo dodatnih stroškov in nikjer ne izklapljam LTE. ampak je prednostno omrežje avtomatsko.

Ker računa ne plačujem jaz ampak podjetje, bi bil vik in krik do nebes, če bi bili kaki stroški s podatki.

Plačujem pa ženin telefon (T2) izbrana avtomatika LTE/3g/2g in nisem še plačal nič, pa je imela s sabo telefon izven EU, ko je bila z mano.

 

 

Bi bilo fajn, če ima še kdo kake izkušnje s plačevanjem ali neplačevanjem nepredvidenih stroškov (mobilni podatki) izven EU, da poda svoje mnenje.

Sicer bomo pa temo preselili v GSM, ker ni vezana samo na BIH.

 

ps. na tvojem računu lepo piše prenos podatkov internet...pa mi lahko trdiš karkolhočeš. To so oni zaračunali. Kaj so odgovorili na pritožbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa smatram, v kolikor so mobilni podatki med gostovanjem izključeni (jaz jih sicer ne izklapljam, no včasih, ampak ne vedno) ne bi smeli nič računati.

Torej ne govorim o izključeni podatkovni povezavi, ampak o dejansko prepovedi mobilnih podatkov med gostovanjem.

 

Screenshot_20230530-192409.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

se ne gre za to, da karkol hočem meriti, sploh pa ne qurca, naštejem lahko samo dejstva z moje strani. Izklopljeni podatki, so izklopljeni podatki med gostovanjem. Ne morejo in nimajo kaj računat...tisti zapis je najmanj čuden s strani telekoma/mobitela.

Namreč, je isto v Albaniji, Srbiji...od nikjer ni bilo dodatnih stroškov in nikjer ne izklapljam LTE. ampak je prednostno omrežje avtomatsko.

 

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

pa smatram, v kolikor so mobilni podatki med gostovanjem izključeni (jaz jih sicer ne izklapljam, no včasih, ampak ne vedno) ne bi smeli nič računati.

Med bivanjem v balkanskih državah, me ni nikoli nič bremenilo, ko pa smo prišli v Turčijo pa je za cca. 60€, pa je bil prenos podatkov izključen. Dali pritožbo in so stornirali z opozorilom da drugič ne bodo in da naj bodimo previdni in vklopimo uporabo 3G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!