Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

Za obrambo ne rabiš znat kaj druga kot pravilno uporabo solzilca in elektrošokerja. To se naučiš v parih minutah in si že glavni na vesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MUAY - THAI

To je vse kar se rabi za preživetje.  B)

WORD BROTHER - definitivno najboljša stvar! :yea2:

thai boxing - za nepoučene :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SUMO

Že treniram - vsak dan 2 kosila, zvečer obilna večerja vmes pa zalijem z dosti piva. Enkraten trening - trebuh mi raste kot nor, edin moja ni preveč navdušena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš klub

H komentarju Funakoshija bi dodal, da so po mojih informacijah Aikido (razlika od Ki-Aikido!!, kjer se pretežno posvečajo meditacijam in razvoju duha) uporabljali samuraji v neoboroženem boju proti nasprotniku in so bili vzvodi dostikrat uporabljani tudi za lomljenje in ubijanje (dele teh verzij tehnik se vidijo v filmih Stevena Segala), vendar se je potem tehnika preoblikovala v nevtraliziranje nasprotnika, dokler ga želja po napadu ne mine.

Aikido je povsem obrambna BV, kar se kaže tudi v tem, da ni nikakršnih turnirjev, prvenstev in podobnih tekmovalnih prireditev (nima smisla stati in čakati na napad, če oba - tudi "nasprotnik" - čakata napad,ne?). Mislim, da predvsem zaradi tega v aikido klubih ne boste našli veliko "manijakov" (v negativnem pomenu besede)

Pojavilo se je nekaj samooklicanih prvakov (mislim, da med njimi tudi Segal po vrnitvi iz Japonske), ki so na ta način izkoristili nevednost množic in posameznikov za lasten profit (Segal je učil bogataše, dokler ni naletel na tipa, ki je bil prepričan, da lahko iz vsakega naredi zvezdnika - in nastal je Segal... :D )

Da aikido ni samo izkazovanje moči in izlivanje agresije, temveč tudi razvoj človeka kot celote se vidi tudi pri pogojih za napredovanje - pri višjih pasovih je potrebno izdelati tudi "seminarske naloge ipd.." prebrati kakšno knjigo-dve - več na gornjem linku.

Res je, da učenje traja dolgo, lahko začnejo že otroci, najprimernejša leta so med 20 in 30 (cca). Do najvišje stopnje še ni prišel nihče, zato nas (učence) nekateri smatrajo za norce - trudiš se za nek cilj, katerega ne moreš doseči. Vsekakor pa reden trening pomaga pri razvoju človeka v tej smeri, da zna znanja in sposobnosti, ki jih je pridobil v doju prenesti tudi v vsakdanje situacije, ki nimajo opravka z dobesedno samoobrambo, pomagajo ti, da se znajdeš v marsikateri situaciji drugače, jo obrneš v svoj prid brez velikega trošenja energije.

Pri izbiri kluba je potrebno paziti na kvaliteto.!!! Seveda je moja izbira zgornji link.

Steven Segal poleg tehnik /delov tehnik aikida uporablja veliko Jujitsa, kar pa ne gre mešati z aikidom.

Če koga zanima več - link, ali PM

p.s. a se mi vidi, da sem čisto navdušen? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WORD BROTHER - definitivno najboljša stvar!  :yea2:

Of kors, man! B)

Vse stand-up borilne veščine, razen: Muay-Thai & Kyokushin-kai (najtrša oblika karateja) in Kickboks-a....

.....so za pussyje. :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽAN   HLOD (UPS PARDON KLOD) VAN DAMA SI POZABIL  :devil:

kdu me rabi :D B)

ups, motoratorji, prejšnja se mi je usrala :krneki:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz treniram andokai aikido zej je že 6 let od tega, pa jiu jitsu pa je res zakon ane. treba je pa kar trenirat če hočeš napredvat oz. kam pridt.

evo pa še ena slikca iz našga treninga :OK:

post-3677-1126103055_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagradno vprašanje: Pri kateri disciplini ima tekmovalec na sebi " črne zokne" 3. dan? :hmm:

Prvi, ki pravilno odgovori, bo lahko 3 zaporedne sobote zastonj branil udarce z glavo, na bližnjih vaških veselicah. :kva2:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Da še jaz svoj pisker pristavim.

Pred leti sem dve sezoni treniral Aikido in nad veščino sem ful navdušen. Nehal, ker sem šel iz MB spet v LJ, tukaj pa nisem našel primernega kluba, pa še časa mi je primanjkovalo. Če bi imel klub iz MB (http://www.aikido-maribor.si/) vadbo tudi v LJ, be še naprej hodil.

Zdaj pa že nekaj let hodim na boks, BK Ljubljana, kjer imajo vadbo ža študente in ne pričakujejo, da boš šel v ring (lahko pa začneš tut tekmovat, seveda! :naughty: ). Bolj kot rekreacija za študente. Ampak treniraš pa skupaj s tekmovalci, tako da je trening kar zahteven. In naučiš se tudi ful, poleg tega da se zrekreiraš, kot je treba! :rolleyes:

Skratka, aikido je zelo simpatična veščina, uporabna tudi za samoobrambo, kjer te ne rabi skrbet, da te bo nekdo na gobec. Lahko te pa bolijo sklepi... <_<

Boks pa je idealen nadomestek za fitnes, poleg tega pa se še tehniko naučiš in treniraš koordinacijo.

LP, Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to :angry:

Napača, Sej-to zaenkrat še ni borilna disciplina.... :nono:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napača, Sej-to zaenkrat še ni borilna disciplina.... :nono:

evo to pa je borilna veščina, loh sprobava enkrat če si že tko navdušen.

evo ena slikca sam zate :grim

post-3677-1126107823_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še jst: 8 let sm treneru judo, pršu sm do zelenga pasu, pol sm pa nehu, zato ker trener ni v 8-h letih nč kej novga pokazu, pa še bl str je biu, in zato sm se odloču da neham! pa ker sm pol motor kupu sm mogu mal šparat dnar. zdej pa sam tko kkšn ˝street fight˝ s kkšnimi k kej pametujejo! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 leto treniral kickbox, potem pa opustil, ker je šel lokalni klub u franže.. Da bi se pa vozil 20km stran 3x tedensko na treninge mi pa ni zneslo, ne časovno ne denarno.. Sedaj občasno malo treniramo pri meni doma, imam eno prazno sobo, noter 180cm vrečo, fokuserje, pa se gremo včasih s kolegi mal razmigat.

Kickbox mi je drugače bolj všeč kakor druge tradicionalne veščine. Nikoli nisem hotel preveč komplicirat z duhovno platjo vsega skup, šlo se mi je bolj za rekreacijo in utrditev telesa, ter osvojtev osnovnega znanja, v primeru da si napaden. In kickbox mi je za izpolnitev teh želja čisto dovolj.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to pa je borilna veščina, loh sprobava enkrat če si že tko navdušen.

evo ena slikca sam zate :grim

Želiš biti ti spodaj ali raje dominiraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo to pa je borilna veščina, loh sprobava enkrat če si že tko navdušen.

ne velja tišat za vrat :fight2: k pole, če se razpalim tam spodaj, ti ga tebi odtržem :oops: pole pa bomo vidli kko boš divja :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prešercu napreduješ od bele lanene jakne (čisti začetnik), pol pa lohk prideš celo do črne kožnene jakne (mojster), veliki mojster pa postaneš šele, ko črno kožnenu jaknu ovenćaš zlatnim lanćićem :grim

Črno kožneno jakno že mam! :ninja: :kva2: :P Torej samo še zlatni lanćić? Pomoje ostanem kar mojster :ninja: :lol:

Za obrambo ne rabiš znat kaj druga kot pravilno uporabo solzilca in elektrošokerja. To se naučiš v parih minutah in si že glavni na vesi.

Ne bi samo zarad obrambe... :) Ni moj glavni razlog - v bistvu eden med zadnjimi... Trenirala bi zarad telesne kondicije in pripravljenosti, da bi malo bolj si utrdila telo in kaka malo bolj napeta mišica mi ne bi bla odveč (ker sem zelo švoh bitje)... Všeč mi je tudi če ima borilna veščina vpliv na človeka psihično... večinoma tradicionalne borilne veščine torej, ki delajo na duhu človeka... Kdaj pa kdaj bi se pa tudi rada enostavno razjezila nad vrečo (ampak pravilno, ne tko da bi se sama zravn polomila :ninja:)

Po eni strani bi kick box, ker mi je všeč... po drugi pogrešam lih malenkost več dela na psihi človeka...

Mogoče torej nekaj med kick boxom in aikidom... hm... Bolj me privlačijo rokavice in vreča in malenkost več agresije kot obleke kot so pr tradicionalnih...

:hmm: Vem da sm tole nekako čudno napisala, pa se mi ne da popravljat ker vem kaj mislim samo se mi trenutno ne da prevajat misli in čustev 100% v besede.. Slovnično in stilistično neoporečno seveda... (Lih k tle nekateri z jezikom grozno radi napadajo :ninja: -> Se opravičujem vnaprej za vse stilistične napake :huh:)

No.. kdor bo hotu razumet, bo že...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do najvišje stopnje še ni prišel nihče, zato nas (učence) nekateri smatrajo za norce - trudiš se za nek cilj, katerega ne moreš doseči. Vsekakor pa reden trening pomaga pri razvoju človeka v tej smeri, da zna znanja in sposobnosti,  ki jih je pridobil v doju prenesti tudi v vsakdanje situacije, ki nimajo opravka z dobesedno samoobrambo, pomagajo ti, da se znajdeš v marsikateri situaciji drugače, jo obrneš v svoj prid brez velikega trošenja energije.

To je tisti DO. Važna je pot, ne cilj. Na poti pa se izoblikuješ. Cilj pa je nek nedosegljiv ideal. Povsem skregano z zahodnjaško logiko, kjer mora biti pot do cilja čim krajša, še boljše pa da je sploh ni. Z lahkim doseganjem ciljev pa ostajamo prazni... Ups Funakoshi že filozofira. Bom koj utihnu. :xx:

Steven Segal poleg tehnik /delov tehnik aikida uporablja veliko Jujitsa, kar pa ne gre mešati z aikidom.

Ja, za film defenziva itaq ni dovolj. :grrr

p.s. a se mi vidi, da sem čisto navdušen?  :blush:

In praw je tako.

Koliko časa pa si že "na poti"? Si mojster?

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Of kors, man! B)

Vse stand-up borilne veščine, razen: Muay-Thai & Kyokushin-kai (najtrša oblika karateja) in Kickboks-a....

.....so za pussyje. :grim  :grim  :grim

You talkin' to me, bitch?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 let sankukai-a - nehal zaradi pomanjkanja casa...

trenutno edina stvar, ki bi jo treniral (ce bi imel cas) je po moje Nanbudo (www.nanbudo.si)...

Mogoce enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!