Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

Ahaa.. zanimivo. Zdaj kot offroad je pri meni mišljeno, da bi se tu pa tam komot lahko zapeljal iz ceste na kakšno gozdno pot, makedam, travnik, načeloma po suhem. Čeprav pomoje bi bil 650/700 model z bolj offroad gumami čisto dovolj. 
Res mi je trenutno škoda nexusa da ga včasih ampak po pameti peljem po makedamu hehe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 11. 2015, BigOne pravi:

Super odgovor. Hvala.
Zdaj bi se še pa moral samo vsest na vse 3, da vidim kak mi ustrezajo glede višine.
Problem za testno vožno je moj A2 izpit :) tak da še bo treba počakat leto pa pol :/ 

Kako se pa kaj peljejo v dvoje?

Od vseh me najbolj pritegne 800gs. Čeprav se iz slik točno ne vidijo razlike med modeli razen v platiščih 

pa malo dizajna. 

 

 

Za v dvoje je neprimerno boljši F800GS ,F700 in 650 imata preslabo vzmetenje in sta prenizka ,ni pa problem v moči ,jo imajo vsi trije dovolj za normalno vožnjo in tudi prehitevanje. Govorim kot nekdanji  lastnik teh motorjev !

Je pa res da imava z ženo vred 180 kg :D

Ostalo so ti povedali Mina in drugi ,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem it enga gledat, da vidim ki sem z višino. Če pridem normalno do tal :) Drugače se mi pa gs800 nenormalno dopade :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat zadevo. Pri selmarju ga niso meli v salonu, zato me je prijazni prodajalec odpelal v garažo kjer je bil 700 in 800gs :D

PROBLEM! nisn niti približno pričakoval da je tak visok! Pridem do tal samo z prsti. Edina rešitev je zdaj al nizka verzija 800 (podvozje, sedež) ali pa 650/700 model (ali honda nc750x, ki pride nova tolko kot rabljeni bmwji). 

Morem prit do tal z celimi stopali, da mam res dober občutek na njem.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
pred 21 urami, solorider pravi:

katere gume so dobre za r1150r

kaj res nobeden ne vozi R-a in kakšne ima gume na njemu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 2. 2016 at 21:00, solorider pravi:

katere gume so dobre za r1150r

Na Rocksterju (v glavnem enak moped) se odlično obnašajo

Metzeler Z6, še bolje Z8, ki so gor od lani. Vmes so kratek čas, vendar izredno dobro držale tudi Pirelli Corsa (srečolov). Pri drugih vidim, da za težki turing (RS, RT, FJR) klaso radi montirajo Michelin Pilot 4.  Cenovno sta Metz in Mich blizu. Seveda obstaja še en kup drugih primernih gum, vendar kombinacij nisem preizkusil in bom tiho.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Menjati moram gume. Zaželel sem si Metzeler ME880 ali ME888 (novejši model) WHITEWALL. 

Dimenzije gume:   prednja  150/80 R16,    zadnja   170/80 R15

Na žalost Metzeler nima v tej dimenziji WW izvedbe v enem modelu, tako je dobavljiva prednja ME880 in zadnja ME888. 

Morda kdo ve kakšen naslov, kjer bi znali imeti na zalogi ne preveč stare ME880 WW?

Na sliki enak model motorja kot moj, z WW pnevmatikami ME880. 

204214947-w988-h659.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

BMW-jaši ,še se spomnite aktivne članice , ki je organizirala več srečanj in bila zagrižena pripadnica tej znamki ,no danes me je obiskala po dolgih letih ,sicer z Triumphom ,res ne vem kaj se ji je zgodilo :P 

Skratka Gabry18 hvala za super obisk in presenečenje :OK: poleg pa še Yamahar  Trebor a po srcu bmwjaš :P

12916096_1677999009126300_33664399656533

A se bomo kaj dobili ,zdaj bom lahko nekaj časa vozil samo to karjolo ,bergle bodo v prikoli ....:P

10655168_1670227253236809_49304386503097

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 2. 2016 at 8:10, NikolaTesla pravi:

Menjati moram gume. Zaželel sem si Metzeler ME880 ali ME888 (novejši model) WHITEWALL. 

Dimenzije gume:   prednja  150/80 R16,    zadnja   170/80 R15

Na žalost Metzeler nima v tej dimenziji WW izvedbe v enem modelu, tako je dobavljiva prednja ME880 in zadnja ME888. 

Morda kdo ve kakšen naslov, kjer bi znali imeti na zalogi ne preveč stare ME880 WW?

Na sliki enak model motorja kot moj, z WW pnevmatikami ME880. 

204214947-w988-h659.jpg

Gume-direkt.com

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pozdrav Gabri in Kmetu pa še čimprejšnje okrevanje.

Gonca gume Metzeler WW sem dobil. Na gume... sem pisal email že v januarju. Odgovorili so, da jih ne morejo zrihtat.
Imel sem naročene že prejšnje in predprejšnje leto in ker sem se zanašal na Slovenske trgovce pnevmatik sem vsako leto zvisel. Le eden mi je sploh odgovoril na email, čeprav sem jih pošiljal vsako leto okoli februarja že tretje leto zapored.in ko sem poslal vprašanje o DOTu nisem več dobil odgovora niti od tega !?!?...
Mislil sem, da bom zopet ostal brez pnevmatik z belim robom, kajti te v Metzelerju delajo baje le vsaki dve leti. Na AS Hondi v Trzinu so mi našli Dunlop alternativo in že ko sem imel predračun mi je Metzelerjeve zrihtal nekdo s foruma, me poklical in rekel pridi iskat sem jih kar naročil še zate in jih imam že tukaj. Ves srečen sem jih šel iskat. Zmontirali so mi jih v AS Honda v Trzinu. So se dejansko najbolj potrudili od vseh trgovcev, zato sem se šel opravičit, ker nisem kupil pri njih,  Gume so mi lepo zmontirali, v soboto pa sem se prvič zapeljal v letošnji sezoni z nasmeškom od ušes do ušes.haha  

20160402_172600.jpg

Popravljeno . Popravil NikolaTesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dan se mi je res lepo začel in zakaj?

Ker me je že ob 8h zjutraj pozdravil policaj na motorju-nikol še to nism doživel, da bi mene pozdravu polcaj-svaka čast, res!

Sam nimam navade, da začnem pozdravljat na motorju jaz koga, zakaj ne?Se bo kdo vprašal.Odgovor je, ker vozim BMW...:fyou:

Odzdravim pa vedno vsakomur, ki me na cesti pozdravi, Harleyi pa niti to ne...ker te kulture očitno še ne poznajo.:ras:

Zjutraj smo šli Klub BMW Slo na izlet, moram rečt, super je blo!

LJ-Ajdovščina-Štanjel-Koper

Seveda sem se v Lj in Ajd  spomnil na motorista ki okrevata, nisem pozabu na vaju!

20160416_111956.jpg

20160416_140049.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

pozdrav, iščem strokovnjaka za bmw. Imam K1200R problem z nemirnim prostim tekom. Bojda je Tetec tisti pravi, vendar nimam njegove številke. Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pred to qrčevo krizo smo bili vsi na tem delu foruma zelo aktivni. Veliko smo hodili na izlete, se veselili, skupaj preživljali nepozabne dni, spoznal sem veliko prijateljev in z nekaterimi imamo še danes zelo pogoste stike. Danes je vse zamrlo, še na forumu se bolj malo dogaja. Nimamo več časa. Delati moramo mislim, da skoraj vsi cele dni. Danes nameravam na morje pa še sedaj pišem ponudbe za mizeren RVC, kajti zaradi višjega DDV kot v ostalih državah folk itak raje kupuje preko neta. Nas domače firme pa gnjavijo s ponudbami, da znajo nato pravilno naročiti preko neta.

Noro kaj naredi kriza v kombinaciji s skorumpirano vlado in neizmerno birokracijo. Zanimivo pa je to, da je v ostalih državah EU kriza že zdavnaj pozabljena. Pri nas pa redimo nesposobno vlado in brezmejno birokracijo kot svinjo, ki je že davno prerasla težo za zakol. Sedaj se samo brezmejno debeli. Od masti jo bo prasico kmalu razneslo, niti mladičev več ne more imeti, ker se še f..at ne pusti. Iz udobne staje, kjer jo spredaj pitamo zadaj pa serje je prasice ne moremo več spraviti ven, da bi pospravili štalo in naredili red. Ni čudno, da se kdaj komu odpili.
Upam, da se kaj drastično spremeni na bolje in to kmalu, ker takole ne gre nikamor.

Popravljeno . Popravil NikolaTesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NT, zmanjsaj izdatke in v penzijo! Bos lahko v miru uzival na jadrnici, kak fus v marinah se pa vedno najde, da ti ne bo prevec dolgcas.

Krizo imajo tudi drugje, Italijane je vsekala na polno, Nemci se tolcejo z dampingom in moras delati miljone prometa, da ti kaj ostane. Povsod je isto s....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 27. 8. 2016 at 9:21, NikolaTesla pravi:

Pred to qrčevo krizo smo bili vsi na tem delu foruma zelo aktivni. Veliko smo hodili na izlete, se veselili, skupaj preživljali nepozabne dni, spoznal sem veliko prijateljev in z nekaterimi imamo še danes zelo pogoste stike. Danes je vse zamrlo, še na forumu se bolj malo dogaja. Nimamo več časa. Delati moramo mislim, da skoraj vsi cele dni. Danes nameravam na morje pa še sedaj pišem ponudbe za mizeren RVC, kajti zaradi višjega DDV kot v ostalih državah folk itak raje kupuje preko neta. Nas domače firme pa gnjavijo s ponudbami, da znajo nato pravilno naročiti preko neta.

Noro kaj naredi kriza v kombinaciji s skorumpirano vlado in neizmerno birokracijo. Zanimivo pa je to, da je v ostalih državah EU kriza že zdavnaj pozabljena. Pri nas pa redimo nesposobno vlado in brezmejno birokracijo kot svinjo, ki je že davno prerasla težo za zakol. Sedaj se samo brezmejno debeli. Od masti jo bo prasico kmalu razneslo, niti mladičev več ne more imeti, ker se še f..at ne pusti. Iz udobne staje, kjer jo spredaj pitamo zadaj pa serje je prasice ne moremo več spraviti ven, da bi pospravili štalo in naredili red. Ni čudno, da se kdaj komu odpili.
Upam, da se kaj drastično spremeni na bolje in to kmalu, ker takole ne gre nikamor.

pa vzemi malo frej,saj si sam svoj

res smo bili aktivni,na forumu in na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Upam, da se v letu 2017 zopet kaj vidimo. 

Slika iz srečanja iz 2008...  in od takrat sva s Pavletom (sedi ob kozličku) zelo dobra prijatelja in celo z družinama skupaj preživljamo letne dopuste.  Moja malenkost drugi z desne spodaj.

 

post-18609-1222542181.jpg

Popravljeno . Popravil NikolaTesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!