Skoči na vsebino

FJR aši


Priporočene objave

Kako da ni v kompletu orodja ključev za demontažo kolesa :? Kako si naj pomagam na cesti ?:hmm: Kaj tolk šparajo tile poševnooki ? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dvakrat pogledal, če sem na MS :eek: sem mislil, da sem na kakšnem ribiškem. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj si bos na cesti pomagal, ko bos demontiral kolo :?

Jebeš se z flikanjem gume :angry2: , ker pač nimaš Vespe :grrr , da bi zamenjal cel kotač........ :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj si bos na cesti pomagal, ko bos demontiral kolo :?

Če še ne veš, :? Kolo je potrebno snet , da namestiš novo gumo! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako da ni v kompletu orodja ključev za demontažo kolesa :? Kako si naj pomagam na cesti ?:hmm: Kaj tolk šparajo tile poševnooki ? :nono:

To je res - tudi tisto orodje, ki je zraven je samo za v kanto! Nasvet - dodaj kvalitetno orodje, ki ga rabiš! Slabo orodje povzroča poškodbe pri vijačenju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še ne veš, :? Kolo je potrebno snet , da namestiš novo gumo! :slap:

Hm....OK...ampak ce ze pride do tega, da je treba gumo zamenjat na cesti in injekcija ne zadostuje, potem ti tisti, ki ti bo dostavil novo gumo tudi orodje lahko dostavi......ampak imas prav, lahko bi bili malce manj skrti pri orodju :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm....OK...ampak ce ze pride do tega, da je treba gumo zamenjat na cesti in injekcija ne zadostuje, potem ti tisti, ki ti bo dostavil novo gumo tudi orodje lahko dostavi......ampak imas prav, lahko bi bili malce manj skrti pri orodju :BUA:

Saj veš kakšno orodje imajo šele tile majstori :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval, da bi kupil ta motor :hmm: zdaj pa premišljujem, če človek rabi toliko orodja..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval, da bi kupil ta motor :hmm: zdaj pa premišljujem, če človek rabi toliko orodja..... :whistle:

Nič več, kot pri Hondi, Kawi ali Suzi! Tle manjka samo en ključ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič več, kot pri Hondi, Kawi ali Suzi! Tle manjka samo en ključ! :hmm:

Za vžgat motor.... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval, da bi kupil ta motor :hmm: zdaj pa premišljujem, če človek rabi toliko orodja..... :whistle:

Kar premišljuj :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vžgat motor.... :kva2:

Pa še to ključev za vžig je pa itaq preveč - dva črna in en rdeč!

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to ključev za vžig je pa itaq preveč - dva črna in en rdeč!

:kva2:

Sem danes uporabil črnega pa BRUMMM!!! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval, da bi kupil ta motor :hmm: zdaj pa premišljujem, če človek rabi toliko orodja..... :whistle:

In potem človek pride do spoznanja, da idealnega motorja ni.

Fjr ne trese, celo zelo lepo prede, se praktično ne kvari, ima sprejemljivo porabo, a lej ga zlomka, da se pa povoziti cvek in predreti gumo. In tu nastane težava. Je težka kot krava in da se pozabavaš z menjavo gume na poti bi rabil kar nekaj orodja!!!!.

No verjetno ste na tem forumu silaki, ki z eno roko privzdignete svojo FJR-ko z drugo pa snamete kolo iz lezišča in z jezikom primete ohišje senzorja za ABS in končno potegnete lepo počasi malo postani kolo izpod strehe. Ostalo(demontaža gume z obroča z vsaj dvema pajserjema, po možnosti na asfaltu pri 40+) je itaq stvar osnov motociklizma :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Lahko pa kupite npr BMW. Itaq mora biti GS. Je grd kot smrtni greh, trese da ti pride vsake toliko, v desno zavija sam od sebe, če dodaš gas, se pa ne kvari in ne rabiš orodja. Koliko spretnosti rabiš za zamenjavo gume pa ne vem.

Rabiš pa en dodatni kovček. V njem voziš olje, ki ga je baje potebno dolivati ......., koliko že?

.) :photo: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj si bos na cesti pomagal, ko bos demontiral kolo :?

jah, dol bo odšraufu d bo zgledal, k da neki rihta ;-) al bo pa kr na hitr zvulkaniziru

No verjetno ste na tem forumu silaki, ki z eno roko privzdignete svojo FJR-ko z drugo pa snamete kolo iz lezišča in z jezikom primete ohišje senzorja za ABS in končno potegnete lepo počasi malo postani kolo izpod strehe. Ostalo(demontaža gume z obroča z vsaj dvema pajserjema, po možnosti na asfaltu pri 40+) je itaq stvar osnov motociklizma :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

menim, da kjer se vozijo ljudje s FJR, je vednov krogu 30 km kak mehanik, ki lahko prileti na pomoč. živimo v storitveni družbi, fjr pa ni kak enovaljnik za potikanje po brezpotjih ... ;)

PS: vem, je bila včasih vse skp bolj romantika, pa manj motoristov, pa vse si mogu sam znat, k ni blo mehanikov ko dreka ... ;)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: vem, je bila včasih vse skp bolj romantika, pa manj motoristov, pa vse si mogu sam znat, k ni blo mehanikov ko dreka ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je malo heca :yes: jaz bi fjr-ko imel :OK: je lepa, hitra, tiha, nič olja ne papa itd (mogoče jo bom imel) samo za moj stil vožnje sem še malo premlad ali se pa moram zresniti. Novi GS in Nova FJR staneta skoraj enako in ko bom kupoval sta to resna motorja (mogoče še eden). Da se pa razumemo za vozne lastnosti ga pa ni od GS, lahko preiskusimo v Dolomitih koliko ti bodo pomagali tvoji konji. Za popotovanje z ženkico po avto cesti in z potovalno hitrostjo je pa ta motor sigurno odličen. :worship:

Slabosti BMW so samo - CENA :BUA: in zato se lahko zgodi, da bo pri hiši FJR-ka :kva2: (bom pač moral zamenjati stil vožnje). Pa brez zamire :yea1: Lp

Ps: to je samo moje mnenje :OK:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cvetoo

Lahko pa kupite npr BMW. Itaq mora biti GS.

sej vem da sva oba zaprisežena Yamaha-ša :grim

ampak zakwa hudiča se je tebi švaba tako zameril.......... :devil:

ups skor pozabu danes po dolgem času pokazal ključ Yamahci pa je že predla pa še mal sva se popeljala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko preiskusimo v Dolomitih koliko ti bodo pomagali tvoji konji...

Zato ima pa FJR tudi navora dosti na zalogi :P

No konec koncev je pa od voznika odvisno kolko zna motor izkoristit...in ti tvojga BMW-a kar dobro po ovinkih teras :worship:

Mogoce se ti pa za FJR niti ne bo treba zresnit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cvetoo

ampak zakwa hudiča se je tebi švaba tako zameril.......... :devil:

Veš Advokat, tale motoristek je fejst poba, pa še za hece je. Itaq vse šteka. Tudi to je napisal zakaj ni v moji garaži K 1200S. Ma, sem zadnjič v Reki v križišču čakal na luč ustrezne barve. Ga je en model pripeljal v ovinek in po levi levi strani avtomobila okoli avtomobila nagnjen v nulo :photo:

Ja, saj sem se včaraj tudi jaz malo peljal, danes me je pa v križu usekalo, pa še kaj se je našlo.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš Advokat, tale motoristek je fejst poba, pa še za hece je. Itaq vse šteka. Tudi to je napisal zakaj ni v moji garaži K 1200S. Ma, sem zadnjič v Reki v križišču čakal na luč ustrezne barve. Ga je en model pripeljal v ovinek in po levi levi strani avtomobila okoli avtomobila nagnjen v nulo :photo:

Ja, saj sem se včaraj tudi jaz malo peljal, danes me je pa v križu usekalo, pa še kaj se je našlo.

LP Cvetoo.

Moja FJR-ka je spet pokrita v garaži :angry: Čaka na toplejše dneve :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: vem, je bila včasih vse skp bolj romantika, pa manj motoristov, pa vse si mogu sam znat, k ni blo mehanikov ko dreka ... ;)

He he he, Symči, ti s tvojimi 115 kg si ravno pravi, da si se oglasil na moj prispevek. A potem tudi ti ne zmoreš. Ne zaradi pomanjkanja znanja, preprosto zaradi pomanjkanja rok.

Ej, pa če bi se tudi lotil in naredil, bi te tako ali tako bolela glava, ko bi dal popraviti odrgnjeno feltno.

Se mi zdi, da je tako kot si napisal, Fjr ni prav hvaležna za offroad.

Sicer pa poznam forumaša, ki je menjal gumo in ker ni mogel z njo opraviti klasično z ročnim orodjem, si je pomagal z kotno brusilko :blink: :lol1:

OK, že bežim. Cvetoo.

hehe, cool

me zanima, če bi vsi imeli vse to ordje zraven - a vam tudi zadnja guma pa kardan ne dela nič problemov? Majstri ste, moram priznat ;)

Verjetno pa sprej reši prenekatero težavo z luknami na gumi, al pa knipingi, a? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Motoristek, bomo videli kaj bo Bluzonder pokazal na cesti ko se tako hvali z navorom in kojniči :P

Ne resno, FJR je super stroj, samo kot zaprisežen enduraš se žal ne počutim najbolje na kakem nizkoletečem stroju. Pač stvar okusa.

Se je pa vsekakor zanimivo poigrat z mislijo GS-a ali Varadera ki bi imel karakteristike FJR-ke :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi FJR-aši,

danes po dobrem mesecu spet na motorju.

Kar se tiče navora in pospeševanja se mi pozna, da mi manjka "poletna" praksa. Sem pospeševal na dolgi ravnini, pa me je bilo pospeškov in hitrosti kar malo strah, ko sem pomislil na trenutek, ko bi bilo zaradi neke višje sile vse te konje nahitro ukrotiti. Kot ste že zapisali z vajo se prag samozavesti zvišuje. Torej manjka lepo vreme, prosti čas in samozavest na motorju se bo zvišala, vendar vse v mejah varne vožnje.

Kar se tiče menjave predrte gume (osebno) spray in vulkanizer. :cry: Hvala tehnologiji za GSM s katero pokličeš pomoč. :whistle:

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!