Skoči na vsebino

Cagiva Raptor 125


GHOST RIDER

Priporočene objave

Da malo obudimo temo o Raptorki.Odločil sem se narediti obratomer z LED diodami, ker ga Cagiva nima in je kdaj rahlo moteče :)

No, pravzaprav sva se odločila jaz in še en prijatelj, ki ima Tomosa SM in tudi nima obratomerja :)

Evo tukaj je shema:

http://www.fda-technology.de/download/Schaltplan_1_5.gif

Sicer pa bom uporabil samo 2 čipa ker bom dal samo 20 led diod. Bodo pa plave(čez celo) in rdeče(pač rdeče območje) ;)

Cena? Praktično me bo največ stal nosilec za led diode, drugo je skoraj zastonj( čip 2€, diode ne vem, gledal sem po internetu in pride ena LED dioda 0,89€ če kdo ve kje najti bolj poceni bom še toliko bolj zadovoljen) :)

Aja veže se to potem na svečko :) Upam, da mi uspe. Ne upam, VEM da mi bo :D Ko končam z delom pa rade volje posnamem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo obudimo temo o Raptorki.Odločil sem se narediti obratomer z LED diodami, ker ga Cagiva nima in je kdaj rahlo moteče :)

No, pravzaprav sva se odločila jaz in še en prijatelj, ki ima Tomosa SM in tudi nima obratomerja :)

Evo tukaj je shema:

http://www.fda-techn...altplan_1_5.gif

Sicer pa bom uporabil samo 2 čipa ker bom dal samo 20 led diod. Bodo pa plave(čez celo) in rdeče(pač rdeče območje) ;)

Cena? Praktično me bo največ stal nosilec za led diode, drugo je skoraj zastonj( čip 2€, diode ne vem, gledal sem po internetu in pride ena LED dioda 0,89€ če kdo ve kje najti bolj poceni bom še toliko bolj zadovoljen) :)

Aja veže se to potem na svečko :) Upam, da mi uspe. Ne upam, VEM da mi bo :D Ko končam z delom pa rade volje posnamem :)

http://www.youtube.com/watch?v=VVohpjpWLhs&feature=related

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti malo pomagam,

shema, ki si jo postal, je namenjena motorju do XXX rpm, če boš uporabil samo 2 čipa bo končna meja RPM 1/3 manjša kot je dejanska XXX.

poglej tale link http://www.fda-technology.de/download/kay_stenzel.gif , ki je namenjen 20 LED-ikam, ima tudi avtomatsko zatemnitev LEDIK ob prižgani poziciji (da te ponoči ne bode v oči ponoči pri plavih LED-ikah)

Preberi si tudi, za kateri tip OTTO-motorja (2 ali 4-taktni) je shema namenjena, saj boš v napačnem primeru dobil "čudne" rezultate.

Zanimiv načrt, jaz sem podobnega naredil z PIC mikrokontrolerjem, vrednost vezja cca. 10€. Če boš potreboval kakršnokoli pomoč pri konstruiranju vezja pa se kar javi...

LP, Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdrav!

Zanimam se za nakup raptorke... Kolikor mi je znano ni slab motorček. Pa me zanima če je dovolj velik za zmerno veliko osebo (185cm). Ker ko sem sedel na cbr-ki je za crknit. Kakšen je položaj na motorju. Bolj supermoto ali sport? Zanima me pa tudi poraba in približna končna. :D Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, zgleda da gledaš moj motorček(no saj je edini na avto . net). Sam imam 180 in sem vredu, hrbet ne boli, sedi se nekje vmes, med športnim in SM(vozil že oba). Poraba je kolikor boš stisnil. Od 5 do 11, malo pomaga rave ventil za manjšo porabo. Končna pa je 160 km/h oz. odvisno od različnih dejavnikov. Do 160 gre lagano, za več pa se že moraš skloniti, fajn je da ni vetra, malo nagnjen teren in gre tudi 190 km/h (no, toliko mi je pisalo na števcu). Sicer pa motor je garažiran in nestrpno čaka na novega voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da res :D Skrbi me edino le poraba. Kolikšna je poraba pri normalni vožnji, ker ravno 10l je malo pretirano za mojo denarnico. Pa ima kakršno koli napako? Zanima me tudi če bi se dalo montirati nosilec za kovček.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm sam naredim s polnim tankom(15l) okoli 200 km. Napako? Hja napanke...ribnila mi je lanI, vendar je sedaj noter praktično nov bat, ojnica, takrat sem odštel tam, 600€, sedaj pred kratkim, pa sem naredil še servis(menjano olje v menjalniku, pregled motorja). Vozi se super, edino baterija je malo slaba(bi bila za napolnit, ker se sedaj zaradi šole(faks v Ljubljani) praktično nič ne vozim in motor stoji v garaži). Nosilec pa bi se dalo montirat zakaj da ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa tudi pod tankom ima prostor za čelado. Navadna sicer ne gre noter, ona "ta odprta" pa gre. Z malo predelave bi si lahko naredil predal za prvo pomoč in orodje ampak sem bil prelen za kaj takega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo.

 

Zanima me kakšna je razlika med različnimi verigami...gledam, da bi zamenjal mojo, in dobim različne cene od 35€ do 180€ :) Kakšna je razlika?

 

Sicer pa, me zanima ali sem samo jaz v Sloveniji s tem motorjem, mater se počutim prav osamljenega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne sam se iz Primorske...me pa zanima zakaj so tako redke, ker roko na srce je to najboljsi naked v rangu 125(izdelava, 2t :) itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še imel možnosti vozit Hyosunga :) Enkrat bi pa sprobal, da malo primerjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!