Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Učijo da povoziš vse in ne spuščaš plina do velikosti normalnega psa .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par leti sem ponoči na avtocesti z GS povozil  lisico, za zaviranje je bilo prepozno,dodal gas in razen bum bum speljal brez najmanjšega problema.Sem jo pa zadel pod 90stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Se pa zelo rado zgodi, v kolikor si videl srno leteti čez cesto, da bo še kaka sledila, na tisto se pa lahko pripraviš in fajn zbiješ brzino.

To je skoraj vedno tako. Pred letom ali dvema sem mel na Barju nenormalno srečo, ko je ena srna preskočila kolovoz par metrov pred motorjem, pol jih pa sledilo še par (videl s kotičkom očesa v ogledalu) par metrov za mano. Malo hitrejši/počasnejši bi bil in bi fino odletel v maline. To je bilo sredi belega dne, ob kolovozu pa grmovje. Nimaš šanse opazit sploh.

Na cesti znižam hitrost tudi, če se kak par oči posveti kje v bližini... to pomeni, da si nečemu z žarometi posvetil direkt v oči in nagonska reakcija tistega nečesa je ponavadi poln šprint naprej.

Manjše živali se pa povozi, jebiga. Mačka/lisica/manjši pes te s parimi kilami teže ne more spravit v resne težave, če sam kaj ne zamutiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svoji moto karieri sem povozil, manjšega psa, mačka, podlasico in celo jazbeca. Nikoli bremzal. Vsakič me je tok presenetilo, da sem instiktivno samo zapeljal čez. Ko sem povozil jazbeca sem imel še sopotnico. Nobene večje drame. Po mojih izkušnjah je najbolje zapeljati čez. Kar je pa večje divjadi pa ne vem. Kolega je v Bitnjah zbil večjega psa in padel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

To je skoraj vedno tako. Pred letom ali dvema sem mel na Barju nenormalno srečo, ko je ena srna preskočila kolovoz par metrov pred motorjem, pol jih pa sledilo še par (videl s kotičkom očesa v ogledalu) par metrov za mano. Malo hitrejši/počasnejši bi bil in bi fino odletel v maline. To je bilo sredi belega dne, ob kolovozu pa grmovje. Nimaš šanse opazit sploh.

Na cesti znižam hitrost tudi, če se kak par oči posveti kje v bližini... to pomeni, da si nečemu z žarometi posvetil direkt v oči in nagonska reakcija tistega nečesa je ponavadi poln šprint naprej.

Manjše živali se pa povozi, jebiga. Mačka/lisica/manjši pes te s parimi kilami teže ne more spravit v resne težave, če sam kaj ne zamutiš.

ob avtocesti je tudi hudičevo nevarno, ker žival nima kam, pa obrača.

Mam tiste famozne piščalke pa ne vem al samo preplašijo žival, da je še slabše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel srečo. Malo pred Faro je iz hriba na cesto skočila srna. Ker je bila megla in mokra cesta (zjutraj ob sedmih) so se ji vse štiri noge raztegnile, da je treščila s trebuhom ob tla. Moja brzina je bila nekje 60-70. Sem se zlahka ustavil.

Podobno sam na asfaltu.

509193731.png

 

Vstala je, me pogledala in odhitela na nasprotno stran.

Drugo srečanje pa Kočevje Nm. Ovinek desni pri cesti za kamnolom. Tam vedno počasi, ker je vedno asfalt prašen od kamionov. Moral tudi ustaviti, da je gospa odkorakala. Se ji ni mudilo nikamor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je naskočla, sicer v avto oz francoza. Zavarovano seveda nimam, Luč, blatnik, odbijač, meglenka, pa kr nekaj plastik, nosilcev.

Kriv sem sam, ker sm bil prepočasn, če bi bil mal hitrejši bi jo mel na prikolici. Golaž.

20190608_212603.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob ‎11‎.‎6‎.‎2019 ob 7:14, lucif3rka pravi:

Enkrat na enem spomladanskem usposabljanju je policaj kr direkt reku, da če je do velikosti mačke, boljše direkt čez k pa kaj motovilit... 

Sem se pa ravno v soboto gledala na meter s srnjačkom, ampak na takšni cesti, ko pričakuješ, pa potem ni težav z obvozom ?

Hvala.

Tole je zelo uporabna informacija.

Sicer upam, da je ne bomo nikoli realizirali, dobro je pa vedet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Endlich pravi:

Sicer upam, da je ne bomo nikoli realizirali, dobro je pa vedet ...

Jaz sem včeraj skor realiziral eno mačko. Ji je zneslo za enega pol metra pred kolesom preko ceste priti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Roko na srce" , ko ti nekaj skoči pred kolo zaviraš in če imaš potem (ostaneš pokonci) še dovolj časa, da "razmisliš" se lahko odločaš ali obvoziš ali povoziš. Rutina pa to ni.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, da ni rutina? Za torkov praznik peljeva z ženo iz Šoštanja proti Mozirju in v prvem križišču za rondojem pred mano avto vklopi levi smerokaz, zavijem bolj v desno in zagledam mlado lisico, kako se obrača na cesti. Očitno jo je kak avto tik pred mano zadel in ker vem, da tukaj pomoči več ni samo ostro zapeljem na rob, poravnam motor ter dokončam muke, bolečine, agonijo... Popolnoma rutinirano a kljub minulim lovskim letom mi ni bilo vseeno. Končat neko življenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, The Lakl pravi:

Kako, da ni rutina? Za torkov praznik peljeva z ženo iz Šoštanja proti Mozirju in v prvem križišču za rondojem pred mano avto vklopi levi smerokaz, zavijem bolj v desno in zagledam mlado lisico, kako se obrača na cesti. Očitno jo je kak avto tik pred mano zadel in ker vem, da tukaj pomoči več ni samo ostro zapeljem na rob, poravnam motor ter dokončam muke, bolečine, agonijo... Popolnoma rutinirano a kljub minulim lovskim letom mi ni bilo vseeno. Končat neko življenje...

vsakokrat me zaboli srce. Včasih sploh ni časa reagirat, sploh ponoči in s kombijem, ampak z mopedom...trznem v stotinki, šele potem se odločim za povoz.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, franc pravi:

"Roko na srce" , ko ti nekaj skoči pred kolo zaviraš in če imaš potem (ostaneš pokonci) še dovolj časa, da "razmisliš" se lahko odločaš ali obvoziš ali povoziš. Rutina pa to ni.

lp

Nisem bremzal. Ni bilo časa sploh, mačka je skočila praktično direkt pred moped iz nekega grma ob cesti. Če bi jo opazil bi verjetno malo zmanjšal hitrost. Nenadnih manevrov, ki bi me spravili v večjo nevarnost kot ena mačka ne bi izvajal. Jebiga, mačke so cenej kot sesute kosti in motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deset let lovskega staža. Letno sem pobral več kot 50 kosov povožene divjadi.(srnjad, lisice, jazbeci, zajci) Moj reakcijski čas od doma do povoza je bil od deset do dvajset minut.  Ogromno divjadi je ob mojem prihodu bilo še živih. Policija ne strelja povožene žive divjadi, da skrajša muke ampak pokliče lokalne  lovce. 

Izvleči pištolo ni bil nikoli problem!

Potem boli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej koga se obvestii, kar policijo in oni kličejo naprej? Na srečo za enkrat razen žabe nisem povozil nič večjega, na naših koncih so mačke in ježi po cestah tisti ki nasrkajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap.

Pri nas smo bili dogovorjeni z policijo. Imeli so naše tel. številke (samo dva sva hodila pobirat od 68 članov) in ob prihodu na kraj nezgode je policija takoj poklicala ob vseh mogočih urah. Psa v avto in v akcijo. Včasih sva z psom iskala tudi po eno uro. Potrebno je biti tudi dobro opremljen za takšne akcije in oprema vedno 100% pripravljena. Puška, pištola, sledni jermen za psa, voda za psa, signalni jopič za psa in vodnika, močna baterijska svetilka, naglavna svetilka, še ena žepna svetilka... 

Ob treh zjutraj po dežju, snegu, mrazu, tudi sredi vasi ali pa mokri koruzi, grmovju, blatu... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boste imeli potem še opravka z zavarovalnico, predlagam, da čimbolje in čimlepše izpolnite poročilo o nesreči, recimo takole: :P

65511940_1317331705095971_1266961648048930816_n.jpg.318b48042e9ccfbdc463b4f5705a2e17.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!