Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Ja sem mal profesionalno že frderban, pa izkoriščam ta forum, da vas opozorim na divjad na cesti, predvsem srnjad! Danes zjutraj bi kmalu na dva kosa srnadi naletu. Sem k sreči ta prav čas zagledal, pa po žlajfih, tako da je šla ena pred mano, ta druga pa zadaj čez cesto. Je pa letel ko burja! Seveda sem bil jaz s štirikolesnikom, kot verjetno večina vas zdaj ko je takle vreme.

Je pač tako, da je travca po dežju začela pogajnat, žival sita gozdne paše (kostanj, žir, itd) gre pa zdaj rada na travnike mal za razna zelišča pogledat.

Jebi ga , je tako bližnje srečanje lahko kar nevarna reč, sploh če si z motorjem. To bo aktualno že ta vikend, če se bo vreme kaj popravil, pa se boste ob zori (manj verjetno) ali mraku (zelo verjetno) po podeželskih cestah fural.

Sem imel enkrat frdamano srečo, da sem srno z avtom nabasal, je bilo takoj za 200k Sit škode, pa se ni nič hudga vidlo na prvi pogled. Srni je še uspelo pobegnit v gozd, pa je sigurno kje v mukah poginla. Ja, tudi žival se ti potem smili!

No ja, zadost!

LP vsem od Horjota

Popravil/a - Horjo horjulis vulgaris on 10/04/2002 08:13:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebno je divjad nevarna zjutraj in zvečer ...(ko se prehranjuje in se seli iz pašnika na pašnik)

p.s.

ja,ni ravno zelo inteligentna trditev-je pa resnična...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko povem, da sem lansko leto videl kako to srecanje izgleda.

Motorist pred mano na Hondi Varadero skupaj s sopotnico. Kar naenkrat dve srni iz trave pri vodi cez cesto. Jaz sem vozil cca 40m zadaj, vse to vidim, on pred mano pa samo malo zamaja motor, srna se mu zaplete v nogo jo vlece cca 10m, se odpleteta in jo zabrise v ograjo, kjer dozivi svoj mir, on pa k sreci obdrzi ravnotezje. Druga pa pred menoj v gozd. Posledice: zelo boleč glezenj(kaj je pokazalo slikanje ne vem), pocena posoda za hladilno tekocino ter nosilec le te,potisnjen oklep do hladilnika, ter nekaj prask po laku. Hitrost cca 80km/h. Skratka lahko bi bilo precej huje.

Antifriz rulez!

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pišuka, danes spet. Samo ne srne ampak maček. Sem spet žlajfal kot nor, ABS nabija, maček pa tudi, direkt v odbijač.

Sam mislim, da je celo kožo odnesel. Hja, kaj pa ne gleda, ko sosedovo muco pregajna!!

Sorry Mačica, sem prebral, da imaš rada mucke, veš ni bilo nalašč! Upam da ne bo .

(Takonebošlovečnaprejpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste že zajadrali. Tokrat v hrano

Če se vrnem k živalim na cesti, kaj pa uporaba ultrazvočnih piščalk?

Ima kdo izkušnje.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ste že zajadrali. Tokrat v hrano

Če se vrnem k živalim na cesti, kaj pa uporaba ultrazvočnih piščalk?

Ima kdo izkušnje.

Brrrm

Kako pa to uporabiš če te pa divjad ponavadi preseneti. Vse se zgodi nenadoma in v hipu. Ali preventivno piskaš skozi nevarne odseke ?

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kako ta piščalka izgleda/deluje. Danes sem slučajno zvedel, da v Promotorju take zadeve prodajajo (eden mojih je tam gledal jakne, ko je en drugi to reč kupoval, zato vem, da to obstaja, ne vem pa kako izgleda/deluje). Vendar po moje, če se pelješ skozi področje, kjer običajno živali prečkajo cesto, ali sumiš na to, to pač enostavno vklopiš in za nas neslišno trobiš v okolico. Čista preventiva.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuke delajo takolele:

Kupiš in montiraš na blatnik, odbijač, streho, čelado, kar na glavo itd., odvisno kaj in kako voziš. Pri določeni hitrosti, mislim da cca 30 km/h začne zračni tok proizvajati zvok visoke frekvence, ki je za sapiense neslišen, ostala divjad pa jo sliši in zaznava kot nevarnost, zato levo krug pa gas v grmovje čim dlje stran. Zadeva se v tujini prakticira, predvsem vem za Kanado in Aljasko, kjer je kakšen losov komad na havbi kar preveč za večerjo. Dosedaj nisem našel, kje bi se to dalo pri nas nabavit, zdaj pa po zaslugi foruma to vem že pet minut.

Hja, morem reč da bom kmalu tenko piskal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... piščalka ... zadeva je fiksirana na motorju ... ko se pelješ, zadeva žvižga, česar pa ti ne slišiš ... hitreje ko pelješ, bolj žvižga ... podobna pa je kakšni okrasni figurici na kakšnem avtomobilu, samo da ima obliko cigare ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... piščalka ... zadeva je fiksirana na motorju ... ko se pelješ, zadeva žvižga, česar pa ti ne slišiš ... hitreje ko pelješ, bolj žvižga ... podobna pa je kakšni okrasni figurici na kakšnem avtomobilu, samo da ima obliko cigare ...

lp Easyrider

...pa to dela??....da sklucajno ne privablja potem kakih psov al pa se cesa hujsega??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

forstinger npr. ima tega toliko,da jih prodaja!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jz sm že enkrat srno sreču(na izvozu iz avtoceste) k sm bil z motorjem. Blo je ponoč, jo opazm in začnem počas bramzat, ampak ona v šoku kr obstane sred ceste..Jz sm se mogu ustavit,šele potem je šla čez,kjer pa jo je skor avto iz nasprotne strani povozu.

Tole s piščalko se ne sliš slabo.

Lep pozdrav

"LIFE IS OURS, WE LIVE IT OUR WAY"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje imam.Če že pride do nesreče, kjer so vpletene živali za katere skrbijo lovci, in to območje ni označeno z znakom, ki opozarja na divjad,potem morajo lovci to škodo povrnt.A je tko??

"LIFE IS OURS, WE LIVE IT OUR WAY"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kmetijstvo, kmetijske pridelke in živali to o lovcih že velja, za nalete na vozila pa mislim, da ne.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa še eno vprašanje imam.Če že pride do nesreče, kjer so vpletene živali za katere skrbijo lovci, in to območje ni označeno z znakom, ki opozarja na divjad,potem morajo lovci to škodo povrnt.A je tko??

To bi bila pa dolga tožba!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa še eno vprašanje imam.Če že pride do nesreče, kjer so vpletene živali za katere skrbijo lovci, in to območje ni označeno z znakom, ki opozarja na divjad,potem morajo lovci to škodo povrnt.A je tko??

... če je območje označeno z znakom DIVJAD NA CESTI, potem boš kvečjemu ti moral pokriti škodo lovski družini, svojo pa boš lahko uveljavljal preko kaska ...

... če pa označbe ni, potem ti zavarovalnica povrne škodo ne glede na to, ali si imel vozilo kasko zavarovano ali ne ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že pride do nesreče, kjer so vpletene živali za katere skrbijo lovci, in to območje ni označeno z znakom, ki opozarja na divjad,potem morajo lovci to škodo povrnt.A je tko??

Sorrči, ni tko. Zakaj? Ker smo lovci samo tisti, ki moramo za divjad skrbeti, ni pa v naši lasti! Vsa prostoživeča divjad je v lasti države. Jagri pa smo le državni hlapci. Tudi pri odločitvah o gospodarjenju z divjadjo imajo vsi prej besedo, tako gozdarji, kot politika. Jebi ga, zakaj bi odločala stroka, če se pa politka lahko preserava!

Torej: Če imaš škodo od divjadi, toži državo, lahko pa bi se ti zgodilo, da te lovci tožijo zaradi škode na divjadi, denar bi pa šel nazaj v lovišče za divjad (Zimsko prehranjevanje, zdravljenje, gojitev itd.). Pa da te potolažim, v praksi mislim, da se to še ni zgodilo. Najbolje se zavaruješ proti taki škodi s kaskom, ki naj ima vklopljeno opcijo divjad (pazi, nujen policijski zapisnik) in pa tele pišuke so mislim da tudi v redu stvar.

No ja pa en kukrde lovski pozdrav: Dober pogled in trde rore želim!

(Udripojagrupress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa še eno vprašanje imam.Če že pride do nesreče, kjer so vpletene živali za katere skrbijo lovci, in to območje ni označeno z znakom, ki opozarja na divjad,potem morajo lovci to škodo povrnt.A je tko??

"LIFE IS OURS, WE LIVE IT OUR WAY"

žal ne...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... te kombinacije za divjad in domače živali ...

...predvsem je pametno za domače živali ... imaš veliko večjo verjetnost, da boš zadel psa ali mačko (mala žverca - velika škoda)kot pa srno ...

P.s.: ... poznam primer, ko je nekdo z avtom zadel na LJ obvoznici mačka ... dobil ga je pod avto, kjer mu je odtrgal nastavek vijaka za izpust olja ... vse olje je v trenutku odteklo in preden se je voznik ustavil, je tudi že zaribala mašina ... ampak zaradi kombinacije pri zavarovanju je vse lepo krila zavarovalnica ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... če pa označbe ni, potem ti zavarovalnica povrne škodo ne glede na to, ali si imel vozilo kasko zavarovano ali ne ...

lp Easyrider

Kje ti to slisal, da povrne zavarovalnica??? (ne vem zakaj, ampak se mi zdi tole malo verjetno).

A je to preverjena informacija ali samo baba cula baba rekla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zelo enostavno ... na cesti ni opozorila za nevarnost divjadi ... za takšno opozorilo pa mora poskrbeti vzdrževalec cest .... le-ta je zavarovan pri zavarovalnici ... zavarovalnica ti potem krije škodo iz njegove police ...

... za podrobnejšo razlago boš pa moral vprašati direktno na zavarovalnico ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... če pa označbe ni, potem ti zavarovalnica povrne škodo ne glede na to, ali si imel vozilo kasko zavarovano ali ne ...

lp Easyrider

Kje ti to slisal, da povrne zavarovalnica??? (ne vem zakaj, ampak se mi zdi tole malo verjetno).

A je to preverjena informacija ali samo baba cula baba rekla?

Tudi meni se tako zdi. Je pa res, da sem jaz imel kasko brez doplačila za divjad, nagazil srno, škode cca 200KSit, pa so mo na triglavu poravnali škodo, dobil sem le neki polovičen odbitek (že puzabu kako točno). Je pa pod nujno policijski zapisnik, kot pri vsakem kasko primeru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če pa označbe ni, potem ti zavarovalnica povrne škodo ne glede na to, ali si imel vozilo kasko zavarovano ali ne ...

lp Easyrider

Ne vem, ne vem, bi bilo pa zanimivo vedeti. Mogoče gre to iz kakšnih drugih skladov, če imajo to škodo zavarovano recimo cestarji ali pa država. Kdo kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!