Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

V promotorju omenjenih piščali ne prodajajo. Sem danes tja klical, pa mi je prijazni gospod po telefonu povedal, da to sicer obstaja in da je že dobil ponudbo za prodajo, vendar se mu to ne splačalo, ker baje nihče tega ne bi kupil...če bi malo ta forum bral, bi se mogoče še kaj naučil in kaj zaslužil...

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Ker sem imel včeraj spet dogodivščino s povoženo srno, spet odpiram to temo. Čeprav je zima, se vam še vedno lahko zakadi srna pred motor oz. sedaj bolj verjetno pred avto. Včeraj sem imel ogled kraja nesreče, kjer je srna z življenjem plačala prečkanje ceste. Škoda na avtu, mislim da je bil clio, renault pa vsekakor, precejšnja. So šle vse sprednje luči, havba, odbijač, tudi blatniki bodo potrebovali popravilo. :shock:

Pa to še ni vse. Jaz sem bil ravno na poti v OTP na pivo in sem moral potem biti tam in pozabiti na pivo. :evil: :evil:

Zdaj pa resno, pred časom smo se pogovarjali o piščalkah za na avto, motor ipd, ki odganjajo divjad. Vsi smo nekaj kakor da slišali, nihče pa nič točnega vedel.

Ali je kdo v tem času te piščali tudi kje videl in se dajo kupiti?? :?:

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

forstinger,birner itd..... skratka v AUT v skoraj vseh trgovinah z avto materialom; vcasih tudi v kaksnih baumaxih in podobnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo v tem času te piščali tudi kje videl in se dajo kupiti??

V Mariboru Servotrg, Zagrebška 40, 1450 SIT / par, verjetno pa tudi v veliki večini podobnih trgovin širom po Sloveniji.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to:

Pred kakim letom sem gledal na enem izmed nemško govorečih kanalov oddajo, kjer je ADAC s kaskaderji v kontroliranih okoliščinah raziskoval trke motornih koles z divjadjo, konkretno srnami...

Izgledalo je nekako tako: že povoženo (mrtvo) srno so s pomočjo palic in vrvi postavili pokonci na vozišče, vanjo pa je trčil motorist (ne vem s kako hitrostjo točno, ni pa bil ravno počasen). Srno je raztrgalo na pol, motorista je malo zaneslo, a se je brez težav ujel in varno ustavil. Motor je bil spredaj polomljen, motorist pa cel.

Izgledalo je grozno, predvsem počasni posnetek, izsledki pa so bili sicer na prvi pogled kruti, ampak zelo zanimivi in poučni za motoriste:

1. Ko vidiš žival na cesti, zaviraj odločno, a kontrolirano; če vidiš, da je trk neizbežen, pravočasno nehaj zavirati, poravnaj motor, trdo primi krmilo in čimbolj pokonci trči v oviro (žival);

2. Po trku previdno preizkusi delovanje zavor, zaviranje prični z zadnjo zavoro.

Tako nekako imam v spominu. Sicer verjamem, da ta priporočila ne veljejo, če je pred tabo na cesti krava, pri srnah, zajcih, psih in podobnih kosmatincih pa bi znalo delovati.

Upam da me ne bo kdo narobe razumel in me imel za krvoločneža ali kaj takega. Sam sem ljubitelj živali, ampak če imam na izbiro, ali ostane cel kožuh ali koža, se bom vedno odločil za kožo!

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem ljubitelj živali, ampak če imam na izbiro, ali ostane cel kožuh ali koža, se bom vedno odločil za kožo!

Edino pravilno... 8) Ni izbire, kaj gre preč, če je izbira človek ali žival...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Divjad ja, kaj pa Butasti lastniki, ki puščajo pse odvezane na prometnih cestah!!! :evil: :evil:

Se mi je zgodilo da sem pri 120 km/h z mito zadel psa, bil je malo večji od zlatega prinašalca, ampak ne nalašč. Žival se mi je dobesedno postavila pred motor, tako, da nisem imel niti časa odvit - kar sem storil je bilo le to da sem močno prijel balanco in BUM...

pes je odletel po zraku :cry: , meni pa nič - niti motorja nisem razbil, ker sem psa zadel s feltno če bi pa takrat padel gotovo nebi bil več med živimi, ker bi priletu na nasprotni vozni pas pod avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bi si tudi jaz omislil to piščalkico bi bil vesel če jo kdo slučajno najde v Ljubljanskih trgovinah ali kje v bližini da to objavi !!!

Seveda pa bom tudi sam povprašal in storil enako !!!

Pa ima že kdo od vseh vas to napravico že montirano da slišimo izkušnje iz prve roke??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ko vidiš žival na cesti, zaviraj odločno, a kontrolirano; če vidiš, da je trk neizbežen, pravočasno nehaj zavirati, poravnaj motor, trdo primi krmilo in čimbolj pokonci trči v oviro (žival);

Slednje priporocam tudi pri skalah na cesti, ko izogibanje vec ni mogoce. Sem ze preizkusil, razen predrtih gum in zvite felne nic hudega.

Ice, VespaMan, hvala. Sedaj moram zadevo le še iz MB dobiti. Bo že, če drugega ne, izgovor za spomladansko vožnjo  .  

LP HHV

Lahko se nam ob torkih tudi pri Totem krozku prikljucis. :D

danes kupil par za € 7,79 pri firmi forstinger - seveda crne barve.

A se dobijo rumene z zutimi pikami tudi??? :?:

lp DTW 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes kupil par za € 7,79 pri firmi forstinger - seveda crne barve.

A se dobijo rumene z zutimi pikami tudi??? :?:

lp DTW 8)

samo po narocilu. :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram rečt da imam zaenkrat še srečo-je treba potrkat.zaenkrat sem samo enga mačka povozil z apn-ko pred dvemi leti.drugač pa za enga vem da je zbil mamo svinjo z mladiči...svašta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti morš bolj pazit da ne boš kašnega jelena povozu al pa medveda, ker se skoz po enih rovtah voziš. Če ga pa že boš slučajno pa ga prinesi v dolino, da ga bomo skupej pojedli za večerjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že povozil kačo s APNon, brat je pa povozi kuro s staro trojkico in je imel še mlajšega brata na mopedu, odozadi sem se pa jaz pelajl in je vse tisto perje od kure pristalo v mojih ustih, ker sem se tako smejal, da sem skoraj umr :lol: . Saj je kuro zadel v rit in jo zgazo do glave, tako da je krili stegnila simetrično na motor.

Sosedi so vse videli :lol: :lol:

Drugače je bratu skočila srna v avto s strani pri mali hitrosti in je razbila vzratno ogledalo in po celi strani avta je bila kri of jezika in dlake od srne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz sem ze tudi uveljavil kasko kuponcek za divjad. Predlani poleti sem pri Krskem nabasal na enega jelena. Na cesti kjer je omejitev 90 km/h sem peljal 50 km/h pa se vseeno nisem mogel ustavit. Skode je blo za 300 kSIT.

Zdaj ko sem dal v kasko se + divjad pa se mi noben noce nastavit. :lol: :lol: :lol: Ah sej boljs da se ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa leteča divjad ? Se mi je enkrat ponoči netopir pri sto nauro direktno v vizir zaletu, sem takoj heksenšus fasu.

a teb tu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem do sedaj povozil še samo ptiča. Pa še ta se mi je zabil v hladilnik (kiler), da sem moral perje ven pucat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je pa podnev pr ene 85 km/h pa sem mel odprt vizir direkt v čelo zaletu metul :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se pa enkrat (ce dobro pomislim edinkrat) peljal nekih 10 km po mestu brez rute okoli vratu. In kaj natrofim: oso. :evil: :evil:

Potem je blo pa samo pik, pa pik, potem pa nisem vec zdrzal in sem jo zmeckal, potem pa ustavil in jo odstranil. Od takrat se ne vozim brez rute.

Men se je pa podnev pr ene 85 km/h pa sem mel odprt vizir direkt v čelo zaletu metul :evil:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prejšnji vikend okol osme se vračam iz fure domov ves zadovoljen in potešen, ko mi na odprti cesti sredi ničesa iz visoke trave švigne mačka "puni hamer" preko ceste :(

Sreča za mačko in mene, saj so centimetri ločili mačko od moje sprednje kole! Podzavestno sem tudi zabremzal smeri pa nisem mogel spremeniti. Ko pa pridem domov sem začel malo premišljevati kaj storiti v takem neizogibnem primeru :unsure:, ali je bolje bremzati ali pa "pustiti motor in iti preko"??????

Vprašanje postavljam vsem tistim ki že imajo izkušnje z trki z živalmi, kako so jo odnesli in kako so reagirali.

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!