Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Kar je nižjih živali je čim bolš da si čim bol pokončno ko jih nagaziš in greš čez. Pri srni se pa sam sklonš - sploh s cestakom pa sam GASA! Da se boga žvalca ne matra! Najbol nevarne so pa tiste ki ti skočjo čez cesto pol se pa nazaj obrnejo. Tko največkrat ta drugi v koloni nabaše! Kar je pa večje od 30 kg srne (čeprav tolk velike še nisem vidu) pa res ni dobr da nabašeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda kaj takega:

http://www.911phone.net/Alert.htm

obstajajo elektronske in navadne piščalke. kolega ma na avtu podobno čudo in jih hvali... mali košček plastike, en obojestranski salotejpek in je.

ampak:

torej?

glede na to da se zadeve dobijo za manj kot 5€ preko e-baja morda ni greh probat.

razni zvočni signali žival samo zmede in je še slabše.in pa tipično ameriško bi se lahko reklo-reporter govori o varnosti v prometu, sam pa z ekipo ovira promet ob robu ceste in še celo na nasprotnem voznem pasu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ti aparati ali pripomočki za odganjanja divjadi bolje rečeno štirinožnih divjih in domačih živali ne glede ali so na elektriko ali zrak delujejo na principu ustvarjanja visokih frekvenc človeku neslišnih. S temi frekvencami živali ne zmedemo ampak preprečimo bližanje izvora. To pomeni. če je takšna napravica na motorju in ustvarja moteč zvok se žival ne bo bližala zvoku ampak oddaljevala. LOGIČNO

Imam na obeh avtomobilih in motorju in še nisem prišel v srečanje. Morda naključje ali pa tudi ne

Za ceno 5 eurov me pa tudi hudič ne bo vzel. Nabavil sem pri Vombergerju.

WWW.parkka.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ta malce bosa.

Če je časa dovolj itak vsi zbremzamo, če ga je premalo ti nobena piščal ne pomaga. Visoke frekvence nimajo energije, da bi se prenašale "okoli ovinka" poleg tega je tu še doplerjev efekt, ki domet skrajša za procent ali deset pač odvisno od hitrosti.

Tale bučka spada med tiste teorije o dolgih lučeh in odprtih auspuhih. Še en vidik onečiščevanja. Se mi zdi zmerna vožnja vseeno boljša preventiva kot najedanje okolici, pa čeprav v ultrazvočnem spektru.

Živim v kočevju, vozim ponoči celo poletje, in srno zagotovo srečam vsaj vsak drug dan. Če jim daš čas se umaknejo.

Popravljeno . Popravil ETV1000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srna sem srna tja

30 kilsko pa težko našel

kak jelen pa bi že lahk bil nevaren, srna še ni, v izjemnih situacijah ali pa če sam kaj zj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam te piščali že sigurno 20 let tako na avtu kot tudi na obeh motorjih in še nisem videl na cesti kakršno koli žival(razen že povožene) mogoče naključje kot že rečeno.Sicer pa te dve ultra zvočni piščali delujeta ena do 60 Km/h in druga nad 60 Km/h,je pa zelo važno da so vedno čiste kajti zelo rada pride v piščal kakšna mušica in takrat piščal nedeluje.Lahko jo občasno spihaš(odzadaj) ali v piščal(spredaj) blago pihaš in lepo slišiš ali deluje ali ne.Kar se tiča "za ovinkom" to sigurno žival sliši saj npr.pes sliši od človeka ca 12X boljše :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je res. Vsaka žival, še medved, se ti umakne, če te le dovolj zgodaj sliši in vidi. Drek je pa, če se to zgodi v ovinkih... Takrat je trk neizbežen. Kolega je pred leti z MZ nagazil srno (seveda je padel...), slab mesec zatem pa še z avtom mladega bika. Na istem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo še kako debatirali pred časom. Le poiskati je treba. In smo se tudi dodobra preklali, tako da bi bilo zanimivo obuditi tisto staro temo.

Lahko pa seveda nova generacija na novo toplo vodo odkriva. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo še kako debatirali pred časom. Le poiskati je treba. In smo se tudi dodobra preklali, tako da bi bilo zanimivo obuditi tisto staro temo.

Lahko pa seveda nova generacija na novo toplo vodo odkriva. :whistle:

ko ta novi forum in iskalnik tako "dobro" dela :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stuhec, ne seri, rabila sem natanko 5 sekund, da mi je iskalnik našel željeno temo.

Pa tudi ni potrebno neke pretirane inteligence za uporabo iskalnika, tako da....poskusi še malo, saj ti bo uspelo. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piščali za motenje divjadi prodajajo v btc-ju v ljublani trgovina Delko bivši Konrad cena ene par ojrov:yea1:

V Delkotu nimajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam teh piščali še par komadov cena po paru je 10€ + porto kupil sem jih pred parimi meseci v Vilachu firma Schmuck ag in po izjavi lastnika trgovine so to zadne ,češ da jih ta proizvajalec pri katerem je on nabavljal več neproizvaja! :hmm:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam teh piščali še par komadov cena po paru je 10€ + porto kupil sem jih pred parimi meseci v Vilachu firma Schmuck ag in po izjavi lastnika trgovine so to zadne ,češ da jih ta proizvajalec pri katerem je on nabavljal več neproizvaja! :hmm:

..ne proizvaja več? To si lahko razlagamo na dva načina. Da ne gredo v promet, ker niso učinkovite; ali pa je prenehal z dejavnostjo.

Kolega jih ima na vseh avtih dosedaj in še nikoli ni povozil srne. Torej delujejo. Po drugi strani jih pa jaz še na nobenem avtu nisem imel, pa tudi še nisem povozil srne... :naughty: Škoditi pa ne more, če jih imaš gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jih nimam ne na avtu in ne na motorju, pa še nisem imel srečanja s srno. Mogoče pa jaz preveč žvižgam v avtu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred časom že pisal, pa naj spet malo za zelence obnovim.

Divjad se vsega navadi. To vidite predvsem po njeni prisotnosti v urbanih okoljih, kjer jo nič več ne moti. Predvsem to pri nas velja za srnjad in lisice. In ker so urbana področja polna vseh zvokov, od prometa strojev in do kretenskega tumpa tumpa nabijanja iz avtomobilskih zvočnikov :angry: se žival na zvoke teh piščali tam ne odziva.

Povsem drugače je na področjih kjer je teh motenj manj. Tam imajo te piščali efekt. Sem sam sprobal in videl v živo tako na srnjaku kot tudi na nemškemu ovčarju v neki vasici.

Se pa seveda na njih ni 100% zanašati. Kamikaza, ki preseneti srno pri prečkanju gladkega terena, kar zanjo asfalt je, ima veliko verjetnost, da jo tudi sname. Ali da iz roba cestišča panično skoči točno pred ali na vozilo. Bo pa piščal odvrnila divjad, ki je od cestišča še nekaj m oddaljena in je v zaklonu gozda ali drugega rastja.

Za nočne razmere bi bila bolj učinkovita odbojna stekla na obcestnih količkih, takšna kot jih lahko vidite ponekod po Avstriji in Italiji. A naša cestna podjetja se požvižgajo na to in s kosilnicami odbijejo še tiste lesene, ki jih postavljajo lovci za dišavno ogrado, ki naj bi odvračala divjad od prečkanja ceste oz. zadrževanja ob cesti.

Aergo, piščal pomaga, ni pa vsemogočna. Moja sneta iz prejšnjega stroja gre na novega čim nabavim dvostranski lepilni trak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jih nimam ne na avtu in ne na motorju, pa še nisem imel srečanja s srno. Mogoče pa jaz preveč žvižgam v avtu... :P

Ali pa ima tvoja podrtija luknje skozi katere zračni tok ustvarja podobno frekvenco. :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam teh piščali še par komadov cena po paru je 10€ + porto kupil sem jih pred parimi meseci v Vilachu firma Schmuck ag in po izjavi lastnika trgovine so to zadne ,češ da jih ta proizvajalec pri katerem je on nabavljal več neproizvaja! :hmm:

Trgo Avto Maribor. Cena za par = 2€.

Namestil na motor in se na poti neštetokrat srečal s psi in mačkami. Nobenega učinka. Res pa je, da škodit tudi ne more.

Mogoče pa so bile vse živali ob in na cesti nekoliko naglušne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgo Avto Maribor. Cena za par = 2€.

Namestil na motor in se na poti neštetokrat srečal s psi in mačkami. Nobenega učinka. Res pa je, da škodit tudi ne more.

Mogoče pa so bile vse živali ob in na cesti nekoliko naglušne?

Za 2€ je vprašanje(Korejske), če sploh piska saj toliko stane samo pakiranje!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgo Avto Maribor. Cena za par = 2€.

Namestil na motor in se na poti neštetokrat srečal s psi in mačkami. Nobenega učinka. Res pa je, da škodit tudi ne more.

Mogoče pa so bile vse živali ob in na cesti nekoliko naglušne?

Za 2€ je vprašanje(Korejske), če sploh piska saj toliko stane samo pakiranje!!! :hmm:

Pa res, Šokac, le kaj lahko pričakuješ od korejske piščalke za 2€? :nono:

Mar bi kupil vrhunsko nemško tehnologijo za 3... :lol1:

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res, Šokac, le kaj lahko pričakuješ od korejske piščalke za 2€? :nono:

Mar bi kupil vrhunsko nemško tehnologijo za 3... :lol1:

D.

Pričakoval sem, da naše srne in ostale živali razumejo korejščino, oz. kitajščino. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!