Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Pa res, Šokac, le kaj lahko pričakuješ od korejske piščalke za 2€? :nono:

...

Isto kot od kitajskih delov, ki jih vgrajujejo v BMW. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakoval sem, da naše srne in ostale živali razumejo korejščino, oz. kitajščino. :naughty:

tajsko na SZ slovenije divjad razume. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj francosko. ali esperanto. mogoce. O:-)

mi za zajtrk govorimo esperanto, ker je moja mama od tam, sam ne vem, če to pomaga po zajtrku :?

js v 30 letih še nism povozu večje živali .... se pa sponm, da smo po gmajni s stoenkam zajce lovil, pa tud ni noben hotu pod kolo skočt sam od sebe, sem prej ornk auto poprasku, preden sm ga zadel .... jebiga ... mladost ludost, starost še večja ludost ... vsaj pr men :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... js v 30 letih še nism povozu večje živali .... se pa sponm, da smo po gmajni s stoenkam zajce lovil, pa tud ni noben hotu pod kolo skočt sam od sebe, sem prej ornk auto poprasku, preden sm ga zadel .... jebiga ... mladost ludost, starost še večja ludost ... vsaj pr men :P

Viš, ko pojma nimaš! To se počne ponoči. Dolge lampe nažgeš, pa sami pod havbo skačejo. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakoval sem, da naše srne in ostale živali razumejo korejščino, oz. kitajščino. :naughty:

+ da se zavedajo cenovne občutljivosti povprečnega slovenskega motorista :lol1:

SRNA1: "Čuj, kaj te ma oni tam neko kroejsko sranje nalimano za 2 eura?"

SRNA2: "Ja, jebiga, zgleda kot piščalka - boljše da spizdima, ziher je ziher, tudi če nič ne piska, da ne bo pol problemov po motosvetu delal, če ga dol ruknema z tote rožotarske rajngle ..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ da se zavedajo cenovne občutljivosti povprečnega slovenskega motorista :lol1:

SRNA1: "Čuj, kaj te ma oni tam neko kroejsko sranje nalimano za 2 eura?"

SRNA2: "Ja, jebiga, zgleda kot piščalka - boljše da spizdima, ziher je ziher, tudi če nič ne piska, da ne bo pol problemov po motosvetu delal, če ga dol ruknema z tote rožotarske rajngle ..."

Mashina, vidim, da imaš sposobnosti dr. Dolittla in da se spoznaš na piščali za preganjanje divjadi. V bližnji prihodnosti bom praznoval rojstni dan, zato ti dovolim, da mi za rojstni dan kupiš visoko kvalitetne piščali in mi jih pošlješ po pošti. :P

post-9142-073643300 1284063103_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... V bližnji prihodnosti bom praznoval rojstni dan, zato ti dovolim, da mi za rojstni dan kupiš visoko kvalitetne piščali in mi jih pošlješ po pošti. :P

Hinavc pokvarjen! :angry: Darilo naj ti kupi in pošlje po pošti :slap:

A da bi ga na pivo za rojstni dan povabil in potem dobil darilo, to pa ne?!

Presneta mularija požrešna! :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem se ob cca 10.30 peljal od Šembij proti Ilirski Bistrici po 404 in malo pred začetkom rid, ko se cesta že rahlo spušča zagledal na cca 30m oddaljenosti bernardinca, ki se je prikazal ob spodnjem levem robu ceste. Hip zatem je velik bernardinec v dveh skokih preskočil cesto in s tretjim pristal na pobočju nad cesto ter izginil med borovci.

Šok je nastopil že pri prvem skoku saj se je bernardinec spremenil v medveda pri drugem pa sem opazil da je to zelo velik črn medo saj je dlaka oziroma salo kar valovilo.

Zelo se mu je mudilo. verjetno je brez dokumentov prečkal mejo. Malo sem pomahal in dodal gas, piskal pa nisem, sem pozabil......

V Ilirski sem na črpalki odlil in preveril, če imam hitro črto pa je bilo vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni osebno se zdi, da je s piščalko podobno kot z odprtim rorom. Žival motor sliši, to ni vprašanje a ga al ga ne. vprašanje je, kako bo odreagirala. ko se ustraši pač nekam teče. Žal se zgodi tudi da teče tik pred motor. nevem pa, če piščalka prestraši tako da 100% skočijo/tečejo stran. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni osebno se zdi, da je s piščalko podobno kot z odprtim rorom. Žival motor sliši, to ni vprašanje a ga al ga ne. vprašanje je, kako bo odreagirala. ko se ustraši pač nekam teče. Žal se zgodi tudi da teče tik pred motor. nevem pa, če piščalka prestraši tako da 100% skočijo/tečejo stran. . .

Žival vedno beži tja, kjer čuti, da bo varnejša. Zatorej, če je ne zalotiš ravno na cesti ali bankini obstaja velika verjetnost, da se bo umaknila stran od ceste in ne prečkala, kot je bil njen prvotni namen. 100% ni pa nič razen to da bomo enkrat crknili.

Piščal torej opravlja funkcijo, da obvešča divjad, ki je bila namenjena prečkati, oz. se nahaja v bližini, da prihaja nekaj neprijetnega in da se je bolje odmakniti v varno smer. Bolje, kot da jo presenetimo, kajne?

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hinavc pokvarjen! :angry: Darilo naj ti kupi in pošlje po pošti :slap:

A da bi ga na pivo za rojstni dan povabil in potem dobil darilo, to pa ne?!

Presneta mularija požrešna! :bum:

Ti pa si en osel. Kaj misliš, da vsakega, ki ima pet minut časa vabim na pivo? :P

Hvala za kompliment glede mularije. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo pred kratkim bili v Dolomitih, se mi je zgodilo, da sem skoraj povozil veverico :krneki:

Je že prečkala cestišče in se namenila pod kolo, nakar se je na polovici premislila in z obrokom v gobcu obrnila nazaj.

Morda me ni slišala, ker imam vse uradno in motor ni preveč brnel ob spuščanju s hriba, me je pa potem zagotovo videla.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Smer KP - LJ

Danes - 1 km pred Ženožečami je tik pred mano avto nabasal srno (do smrti) jebemomast - grdo.

Še dober, da jo nisem jst... Bil hitrejši, majkemu... sreča. :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Včeraj sem imel bližnje srečanje s srno. Srna jo je odnesla s celo kožo (saj mislim tako, ker jo je pošteno ucvrla nazaj v gozd) :sleep2: Poleg vdrtega pokrova motorja, napokane maske, odbijača in raznih nosilčkov se mi je sprožil sistem za varovanje pešcev, tako da škode kr nekaj je :ninja:. Policija je bila na ogledu in naredila zaznamek. Na cenitvi mi je cenilec povedal, da škode ne morem uveljavljati iz naslova divjadi, saj na avtu ni nobenih sledi (dlaka, kri...), in povožena žival tudi ni bila najdena na kraju dogodka. Svetoval je, da se škoda uveljavi iz kaska. Zaradi odbitne franšize pomeni še dodaten strošek. Je imel kdo kak podoben primer? Rzmišljam v smeri, da dobim srnino kožo in v napokano plastiko in fuge zatlačim dlačje, in grem k drugemu cenilcu.

Če ima kdo doma srnino kožo bi bil zelo hvaležen, pridem iskat kamorkoli in ustrezno nagradim v tekoči obliki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz imam kožo mladega merjasca. Verjetno ne pomaga kaj dosti. Saj, v končni fazi, pojdi kam, kjer imajo domače koze in izpuli enih par dlak. Za kri pa tudi ne bi smel biti problem... Drugače pa...kakšna gostilna, kjer pripravljajo divjačinske jedi... srnin golaž...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Tule mogoce lahko debato razvijes :) Drgac pa jaz ne vem, itak reagiras v hipu in nimas kej dost za razmislat... Jaz sem se srni izogibal na supermoto stil, sem z zadnjo tolk zlajfal, da sem crto vlekel, na koncu pa pac poravnal nekako sredi ovinka in se je izslo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Endlich said:

Eno vprašanje, ki mogoče ne spada popolnoma v to temo, lahko pa tudi. Je povsod aktualno. Včeraj sem se za samo za 15 cm uspel izognit veverici, ko je zbrzela na cesto in se na sredi pasu ustavila. ok. veverica je majhna. Kaj pa kaj večjega?

A je že kdo imel srečanje npr.  z mačkom, zajcem, ... (za kakšno večjo divjad si niti ne upam vprašat ;)) Koliko je možnosti, da ne padeš, če uspeš motor pravočasno spravit iz nagiba na 90 stopinj in zadeneš?

A je kakšen trik, kaj storit? Mogoče tik pred trkom prenehat zavirat, da motor ne čepi preveč...?

Enkrat na enem spomladanskem usposabljanju je policaj kr direkt reku, da če je do velikosti mačke, boljše direkt čez k pa kaj motovilit... 

Sem se pa ravno v soboto gledala na meter s srnjačkom, ampak na takšni cesti, ko pričakuješ, pa potem ni težav z obvozom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Endlich said:

Kaj pa kaj večjega?

A je že kdo imel srečanje npr.  z mačkom, zajcem, ... (za kakšno večjo divjad si niti ne upam vprašat ;)) Koliko je možnosti, da ne padeš, če uspeš motor pravočasno spravit iz nagiba na 90 stopinj in zadeneš?

Z veliko sreče gre tudi brez padca. Špica blatnika je srni prerezala vamp, kar se vidi po razpršeni vsebini na motorju. Po zaslugi ABS-a pa se je izšlo brez padca. Doplačilo za abs se je prijatelju v tem trenutku povrnilo. Brez bi šel 99% po tleh, tako pa je odtrgalo le blatnik. 

Premaknite  v primerno temo... 

 

moto srna.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se le da rešuješ prej, močno zaviranje in izogib, ampak divjad je tako hudičevo nepredvidljiva, ki kar prileti iz grmovja, da nimaš časa sprocesirat niti situacije.

Se pa zelo rado zgodi, v kolikor si videl srno leteti čez cesto, da bo še kaka sledila, na tisto se pa lahko pripraviš in fajn zbiješ brzino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!