Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Mimogrede: sodelavka je sredi noči ob robu naselja zbila kravo. Škode je bilo na avtu kaj nekaj (600.000 SIT). V šoku ni vedela ali je naredila kaj narobe ali ne, zato je kar odpeljala... kolikor daleč je še šlo. Če se pra vspomnim ji je bilo potem še manj jasno, ni vedela ali naj kaj zahtava od zavarovalnice, ali mora imeti zavarovano divjad... skratka, milorečeno zmeda. No na koncu je vse skupaj plačala sama, čeprav je po moji logiki čisto preprosto: kriv je kmet, ker se mu domača žival nima kaj po cesti za sprehajat; zato mora tudi on plačati vso škodo; kakršnokoli avtomobilsko zavarovanje ne igra vloge;

Bi pa še izkoristil to priložnost, da se poravičim, ker to nima veze z divjadijo.

www.divjadnacestiSUX.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da se kdo razume v smisel lova...ker večina misli čist kontra...da so lovci ubijalci in ne vem kaj še......en čas kričijo da je divjadi preveč na cestah in njivah da celo k hišam hodijo in naj jo lovci odstrelijo potem pa ko kdo vidi prvega ustreljenega medveda na tv pa vsi zgraženi kako lahko to ljudje(lovci) počnejo.....ko sem z očetom na lovu vidim kaj je bistvo vsega tega....bistvo ki ga ljudje ne razumejo....ma to ni važno HHV je lepo napisal in tle ni debate...legitima je drugo kot pa malo samostojnega razmišljanja.....sam se vozim po gozdu veliko in sem imel par bližnjih srečanj z živali...pa do sedaj še nisem imel nesreče...če pa jo bom imel in bom zbil srno ne bom hodu 50 metrov nazaj in gledal kje je znak...ker odkrito povedano mi ni mar če po nesreči povozim srno jo povozim...pač se zgodi....oz. se dogaja in kdo je kriv da sem povozil srno...ona ki nima IQ 130(kot jaz) :D ali jaz ki sem pritisnil na ročico za plin in pognal 60 konjev(clio 1.2) v dir s 70 km/h in se nisem bil sposoben ustavit pravočasno....če misliš(upam da vsaj toliko je vsak človek sposoben) da obstaja realna nevarnost da pride žival na cesto pač vozi tako da živali ne zbiješ.....bodi pametnejši od nje...saj to tudi pravijo da si-čeprav se kdaj kak človek obnaša slabše kot žival...bla bla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se zdaj pogovarjal z očetom in pravi da ni šans da kaj dosežeš z izgovorom da ni bilo opozorilnega znaka...ker kot je bilo rečeno(HHV) žival je državna lastnina LD nima zavarovane živali in potemtakem nima nič s tem.....

se je že dogajalo da so posamezniki tožili LD(Javornik) ma niso nič dosegli....

edina šansa da lahko kaj dosežeš je sledeča....če Lovska družina izvaja tako imenovani lovski "pogon" in preplaši žival direkt tebi pod avto(s tem se ti izgovarjaš) to je edina potencialna šansa.....ma pogoni se ne izvajajo v tem času tako da.....pazite na živali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zadevo trenutno preučujejo odvetniki, tko da v začetku drugega tedna sporočim, kakšne so možnosti, da dobim kej povrnjenih stroškov. Jest pa drgač izhajam ravno iz zgoraj omenjenega primera - če je luknja na cesti in ni znaka, dobiš denar, in v principu je znak za divjad zelo podobna stvar. No, sej bomo vidl, bom definitivno sporoču, kako se zadeva razvija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede divjadi pa se je napisalo že vse kar je res in tako bo tudi obveljalo....na oškodovančevo žalost po mojem mnenju ne bo dobil niti tolarja....

Hm, zdajle sta mi dva cloveka iz zavarovalnice povedala, da mora lovska druzina v takem primeru (ni znaka) kriti skodo, nastalo na vozilu. Lahko se zgodi tudi to, da zavarovalnica sama - ce imas kasko zavarovanje, ki krije nalete divjadi - zahteva regresiranje od LD.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne misliš da so lovci krivi ker je too much srnjadi.

Nikjer nisem zapisal, kdo je kriv, ker ne vem. Trdim pa, da je znak "divjad na cesti" enakovreden drugim znakom za opozorila. Če voznik ni opozorjen na določeno stanje na vozišču z ustreznim znakom (glej vse trikotne znake) in pride do nesreče, je nekdo za tako stanje odgovoren, sicer lahko odstranimo vse znake opozoril, ker so sami sebi namen (v skladu s tistim "voznik ni prilagodil vožnje razmeram...). Dokler pa zakonodajalec te znake predpisuje, morajo za neizvajanje obstojati sankcije in odškodnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas sem enkrat zbil eno divjo zver pri cca 100km/h med Slovensko Bistrico in Konjicami. Najprej sem mislu, da je bil pes (ker je skuter kar lepo zaplaval po cesti), potem sem pogledal v retrovizor in sem mislu, da je maček, ko sem šou pa nazaj pogledat pa sem vidu, da jo je skupu kunec. In to za veliko noč. Bogi zajček ni mogo raztalat vseh prihov :( Naj počiva v miru.

Še ena vesela novica! Drugi dan sem se peljal tam mimo in zajca več ni bilo tam. Nekateri italjani nimajo za avtoceste pa se vozijo po stari cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v potrdilo, da delujejo. Pišuke namreč.

Včeraj z lady in Fishermanom odpeljali Sodražco, Kočevje, Čabar, Babno polje, Snežnik, Mašun, Pivka in damu!

Med Babnim poljem in preden zaviješ na Snežnik, sem vozil zadnji v koloni treh piksen in še Fisherman pred mano. Nasproti tudi kar nekaj prometa, predvsem en idiot z zelenim Accentom kar po dveh kolesih čez ovivnke.

Naenkrat zagledam levo na travniku lepega srnaka, ki se pase. Ampak samo za trenutek, ker je že letel ko sneta skira, več po luft kot po tleh stran od ceste. Ves promet prej, ga ni motil, ko pa sem se mimopeljal s Kawo in montirano pišuko, pa tak alarm.

Pišuka dela!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri okrog štirih popoldne pri Brezovici na stari cesti sva se s srno gledala kdo bo prej mimo. Kar sred belga dneva stoji ob cesti in študira, če kej sploh študira. Razumem, da imajo živalice čisto drug program ampak vseeno je jeba, če kakšno povoziš; sploh pa z motorjem. Mačka sem žal že povozu :( , na srečo brez posledic zame :) .

lp lintver

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo odkril, kje še prodajajo pišuke? V MB jih namreč nimajo več, jaz pa bi jo nujno rada, ker se mi smilijo živalce, pa tudi za mojo kožo mi ni vseeno. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo odkril, kje še prodajajo pišuke? V MB jih namreč nimajo več, jaz pa bi jo nujno rada, ker se mi smilijo živalce, pa tudi za mojo kožo mi ni vseeno. :(

Upsss, sorry Dada, praviš, da jih ni več? :blink: :blink:

Ja narod navali na internetne strani pod deer whistles, pa dajte to probat še v jodlovščini (o kateri pojma nimam) in makaronščini, pa se bo našlo kaj ob mejah dežele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo odkril, kje še prodajajo pišuke? V MB jih namreč nimajo več, jaz pa bi jo nujno rada, ker se mi smilijo živalce, pa tudi za mojo kožo mi ni vseeno. :(

klical ... dobijo konec tedna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bi vi vedl, kolk srnjadi srečam na terenu, ma tega je polno posod in tudi na najbolj neverjetnih

lokacijah..ne streljaj ampak dobesedno par 10 metrov od dunajske ceste v okoliških gozdičkih

sicer nimam pojma kaj so te vaše piščalke ampak pri KTM so o tem že pri tovarniškem avspuhu razmišljali, tako da mi čisti pot le ročica gasa B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na bližino v njihovem domačem okolju-gozdu, jih še kako moti, provzaprov sem za njih verjetno le glasen predator, taisto, kar je KTM med motorji B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

... včeraj nabavil ... danes montiram ... v naslednjih dneh preizkusim ... potem podam poročilo ...

... aja ... kupil v AUT pri Forstingerju za 7,79 EURO ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, nama jo je že Hotschko zrihtal.

Res je. Poklical v Servotrg, naročil dva kompleta (4 pišuke) po pošti, paket je prispel že naslednje jutro. Eno pišuko sem že montiral, ostale pa podelil soborcem ...

... če bo še kdo naročal, naj ne kupuje manj kot dva kompleta, ker pošiljajo prek relativno drage expresne dostave ... priporočam 3 ali več kompletov v paketu potem pa si zadevo lokalno distribuirajte vsi zainteresirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeraj ponoč sem šla is primorske sekcije domov in srečala srnco in mladička na cesti,mi je na misel tako prišlo da ga uzamen seboj sam kam na moped ga naj dam no ma tud čakal me nebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kakšno slikco kuko se to montira oz. kuko to izgleda k je namontiran na mofi?

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR .... tisti ki kupujete tiste prozorne piščali pri Servotrg-u ...

... montirati jih je potrebno tako, da je vzporedno s cesto in aerodinamično proti smeri vožnje ... ne pa z luknjicami naprej !!!

... menda ... :blink: :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz mam pa res eno fotko doma iz Norveške ko je severni jelen zajahal Sebatov moped,sam nimam skenerja bom koga prosila da jo da gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR .... tisti ki kupujete tiste prozorne piščali pri Servotrg-u ...

... montirati jih je potrebno tako, da je vzporedno s cesto in aerodinamično proti smeri vožnje ... ne pa z luknjicami naprej !!!

... menda ... :blink: :rolleyes: B)

Sem kupil zadevo, vendar še nisem zmontiral.

Meni je bolj logično, da je obrnjena z luknjicami naprej, sicer ne more žvižgati. Ali pač. Butlji niso priložili nobenih navodil, kako se to namontira. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

včeraj zvečer ob 20.00 uri sem z motorjem zbil srno.....zgodilo se je na poti domov ko sem se vračal skozi gozd....sem jo vidu na 30m in pričel zavirat...hitrost sem imel pribl. 9okm/h...ko sem prišel do nje mi je skočila pred gumo in sem jo zadel v zadnjo levo nogo s hitrostjo 20-30 km/h...na srečo me ni preveč odbilo in sem motor ulovil(očitno sem šel z ravno pravo hitrostjo v trk z njo...če bi bil hitrejši bi bila pi******, če bi bil počasnejši isto..)...sem se ful ustrašu......ob trku sem se nagnu naprej k krmilu in prenesu težo na prvi konc.....izkušnja je ful kruta...posebej pok kosti ki sem ga slišal ob trku...srna je bila ravno prave velikosti tako da sem jo zapel z celo prednjo gumo in poškodb na motorju in vilicah ni vidt...se mi kr smili srna...sem pol fotra poslal(je lovc) da je šu pogledat tja ma ni bilo nič vidt...sem imel veliko srečo...čeprav že 4 leta vozim konstantno skozi gozd in vozim počasi ker vem da je polno živali bom sedaj poskusil vozit še počasneje....toliko v vednost in opozorilo...srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut kupla piščalko zadnjič, ko sem bla v MB-ju in ker nisem tehnične sorte bi rez prosla Hočkota, če mal bolj podrobno razloži kam jo je na motorju montiral in kako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem pol fotra poslal(je lovc) da je šu pogledat tja ma ni bilo nič vidt...

Klinc, pa je šel golaž! :P

Resno: Če si ji polomil kosti bo sigurno poginila nekaj 100m naprej. Adrenalin žival neverjetno pomaga, da vsa zlomljena in preluknjana leti še neverjetno daleč. Ali naslednji dan ni šel fotr nič več pogledat? :( :(

Glede montaže: Tako kot pravi Hotschko. Luknje nazaj, tako kot avspuh ali pa r.t! Slišati ne smete nič! Zvok, ki deluje je nad frekvenco, ki jo zaznava človek!

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!