Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

Dragi motoristi prišel je spet čas ko naši,,subvencionirani,,kmetje spet silirajo koruzo.Zato se po možnosti izognite tonam svinjarije katero nanašajo na cesto. :SS :SS :SS Seveda bok ne daj da bi jo kdo počistil.Naši policisti so itak kratkovidni da bi videli blato na cesti. :eek: :eek: Zato Vas motoristi opozarjam!!!!! PRILAGODITE SE RAZMERAM NA CESTI.!!!! Sicer se ve, da smo itak jebena stranka kateri država samo puli denar iz žepov.Veliko sreče Vam želim ob slalomiranju .

P.s. za hard enduro je kar dobra podlaga :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi motoristi prišel je spet čas ko naši,,subvencionirani,,kmetje

Mater :angry2: , za vas so vsi kmeti "subvencionirani", to je ravno tako, kot smo za civiliste vsi motoristi divjaki in ne vam še kaj slabšega :BUA:

kmetje spet silirajo koruzo.

Nakdo jo pač mora, a jo boš ti :hmm:

Zato se po možnosti izognite tonam svinjarije katero nanašajo na cesto.

Temu se v jesenskih dneh pač ne moreš "izognit"...

Ne bom bluzil, kakšna je razlika če se voziš 90 ali 200 km/h po navadni cesti, ker mogoče sam veš.

Po Portorožu se pa lahk voziš 30 ali pa 40 km/h kadar je gužva :nono: , ker se pač moraš!

Seveda bok ne daj da bi jo kdo počistil.Naši policisti so itak kratkovidni da bi videli blato na cesti.

Pridi ti bom dal lopato & metlo, pa boš za vsako prikolico, ki jo bom jaz peljal v silos spucal tistih " nekaj ton " blata dol s ceste. :yes:

Policaji ga zihr ne bodo! :grrr

!!!!! PRILAGODITE SE RAZMERAM NA CESTI.!!!!

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Sicer se ve, da smo itak jebena stranka kateri država samo puli denar iz žepov.

Ja in kaj so sedaj tukaj krivi " subvencionirani" kmeti :?

P.s. za hard enduro je kar dobra podlaga

Si ga pa kupi, potem boš pa še ti od kmetov jeban, ker jim boš vse ledine zoral... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridi ti bom dal lopato & metlo, pa boš za vsako prikolico, ki jo bom jaz peljal v silos spucal tistih " nekaj ton " blata dol s ceste.  :yes:

Policaji ga zihr ne bodo! :grrr

Varstvo cest in okolja

113. člen

(1) Z uporabo vozila se ne sme povzročati čezmernega hrupa oziroma ropota ali kako drugače onesnažiti okolja.

    (2) Ko voznik na cesti vozilo ustavi za več kot tri minute ali ga parkira, mora takoj ugasniti motor. Ta določba se ne uporablja za vozila, pri katerih motor poganja naprave za opravljanje določenih del (vozilo za zbiranje in odvoz odpadkov, vozilo za čiščenje kanalov, avtomobilsko dvigalo ipd.). Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje.

    (3) Na cesti ali ob njej je prepovedano izpuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavljati karkoli, kar bi oviralo potek prometa, ogrozilo njegovo varnost, škodovalo ljudem, živalim, rastlinam ali onesnažilo okolje. Zlasti je prepovedano vozišče močiti ali ovirati odtekanje vode z njega, odlagati nanj sneg ali led, postavljati stebričke, verige ali druge naprave za ograjevanje parkirnih prostorov oziroma preprečevanje parkiranja, puščati na njem zabojnike za smeti ali druge predmete, razsipati po njem sipek material, ga pomazati z mazili ali drugače pomastiti ali kako drugače onesnažiti.

    (4) Preden se vključi v promet na cesti s kolovozne poti ali druge zemljiške površine, mora voznik odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi lahko onesnažilo vozišče.

    (5) Izvajalec gradbenih ali drugih del mora pri izvozu z gradbišča ali druge zemljiške površine, na kateri se izvajajo dela, očistiti zemljo ali blato z vozil, ki se s te površine vključujejo v cestni promet.

    (6) Zemljo ali blato, ki v primeru iz četrtega ali petega odstavka tega člena onesnaži vozišče, mora voznik oziroma izvajalec del takoj odstraniti z vozišča. Če tega ne stori, očisti vozišče na njegove stroške pristojni izvajalec rednega vzdrževanja cest.

    (7) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

    (8) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik ali druga fizična oseba, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega ali četrtega odstavka tega člena.

    (9) Z globo najmanj 600.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega ali petega odstavka tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 60.000 tolarjev.

Jasno je, kdo je dolžan očistiti cesto. Torej, dragi kmetje, lopato in metlo kar zraven na traktor. Naj bo obvezna oprema! :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, kdo je dolžan očistiti cesto. Torej, dragi kmetje, lopato in metlo kar zraven na traktor. Naj bo obvezna oprema!  :whistle:

D.

ma tudi če ne lopato in metlo... vsaj registrsko pa luči nej dajo gor :angry2: če ne plačuje takse nema d koristi pa svinja cesto, pa buh ne dej d bjo za sabo še počistu ja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, kdo je dolžan očistiti cesto. Torej, dragi kmetje, lopato in metlo kar zraven na traktor. Naj bo obvezna oprema!  :whistle:

D.

OK, pol bod(m)o pa svinjali od julija pa do decembra, da bomo vso koruzo zvozili :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:  KRIVIIIIIICAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! ;)

Velikaaaaaaaaaa!!!![/SIZE]

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, kdo je dolžan očistiti cesto. Torej, dragi kmetje, lopato in metlo kar zraven na traktor. Naj bo obvezna oprema!  :whistle:

D.

Tako je. Vsak naj počisti za sabo kar je zasvinjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, pol bod(m)o pa svinjali od julija pa do decembra, da bomo vso koruzo zvozili  :grim

Zarad mene lahko 'svinjaš' od 1.1. pa do 31.12. - ampak spucaj, kar si zasvinjal.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prav rad vodi kak pogovor na kakem pognojenem ovinku med kmetom, ki gara k žvau ceu dan, in motristom, ki se je ravno šel preganjat "na koleno" na Marijo Reko ...

Navijam za kmeta.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prav rad vodi kak pogovor na kakem pognojenem ovinku med kmetom, ki gara k žvau ceu dan, in motristom, ki se je ravno šel preganjat "na koleno" na Marijo Reko ...

Navijam za kmeta.

Tudi, če garaš kot žival cel dan, nimaš pravice s svojim delom ogrožat varnosti drugih.

Je pa res zoprno tri, štirikrat skočit s traktorja, očistit gume, ga premaknit za malenkost in zopet dol.

Če vsi pišemo kako so nesramni cestarji, da ne počistijo pesek spomladi s cestišč, zakaj to ne bi veljalo za kmete in ostale udeležence v prometu. Spomnite se samo dveh KTMov na ridah pred dnevi.

Dokler ni padcev in žrtev ni problema, potem pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrawc! Očitno sem ti stopil na žulj :grim :grim Na žalost so takšna dejstva.Nevem zakaj bi eni imeli več pravic kot drugi.Če za motoriste velja da moramo spoštovati zakone jih naj tudi kmetje.Poglej malo čez mejo v Avstrijo ali Nemčijo.Nevem če si njihov kmet upa pustiti takšne ceste kot pri nas.Pa vsi posilirajo koruzo in spravijo domov pridelek.Naši pa po njivi počasi na cesti pa gaaaasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SADJE NA CESTI, LISTJE NA CESTI, ZEMLJA, BLATO, PESEK, SILOS....

Dolžnost motorista je, da to zna predvidevati in se prilagajati.....BLA, BLA, BLA vsak vse ve in zna samo dela drugače!

Izgovori :SS :SS - polna usta izgovorov :SS :SS :SS . :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnite se samo dveh KTMov na ridah pred dnevi.

In kaj imata ta dva padca skupnega s kmeti? :hmm: :hmm: :hmm:

Zelo malo ali skoraj nič, mešati jabolka in hruške - nou šlo, kolega! Se bo potrebno domisliti, kaj bolj prepričljivega! Me nisi prepričal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrawc! Očitno sem ti stopil na žulj :grim  :grim Na žalost so takšna dejstva.Nevem zakaj bi eni imeli več pravic kot drugi.Če za motoriste velja da moramo spoštovati zakone jih naj tudi kmetje.Poglej malo čez mejo v Avstrijo  ali Nemčijo.Nevem če si njihov kmet upa pustiti takšne ceste kot pri nas.Pa vsi posilirajo koruzo in spravijo domov pridelek.Naši pa po njivi počasi na cesti pa gaaaasa.

Meni nisi nič stopil na žulj :grrr

Prav je da vsak spuca za sabo, kar pač nasvinja na javno površino.

:grim

Samo, kot sem že napisal, ne mi metat vseh v isti koš, ker tudi meni ni všeč, da je cesta zasvinjana z blatom in ostalim drekom, pa vsega sranja na cesto ne prinesejo zmeraj kmeti...

Tudi " VSI " motoristi ne spoštujejo zakonov, vsaj kolikor jaz vem :whistle:

Pa poglej si v Avstriji ali pa Nemčiji, do kje sega tam asfalt na dovoznih cestah, ne pa kot pri nas, ker je škoda denarja za ceste, kaj šele, da bi bil kak dovoz na njivo asfaltiran..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nisi nič stopil na žulj :grrr

Prav je da vsak spuca za sabo, kar pač nasvinja na javno površino.

:grim

Samo, kot sem že napisal, ne mi metat vseh v isti koš, ker tudi meni ni všeč, da je cesta zasvinjana z blatom in ostalim drekom, pa vsega sranja na cesto ne prinesejo zmeraj kmeti...

Tudi " VSI " motoristi ne spoštujejo zakonov, vsaj kolikor jaz vem :whistle:

Pa poglej si v Avstriji ali pa Nemčiji, do kje sega tam asfalt na dovoznih cestah, ne pa kot pri nas, ker je škoda denarja za ceste, kaj šele, da bi bil kak dovoz na njivo asfaltiran..

Ja bo kar držalo Zdrawc ima prav :yes: :yes: :yes: - ni vsa krivda na kmetih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bo kar držalo Zdrawc ima prav  :yes:  :yes:  :yes: - ni vsa krivda na kmetih!

:OK:

Človek se mora kdaj pa kdaj postavit v kožo nasprotne strani, da vidi kako pač zadeve resnično stojijo, potem začne pa malce drugače razmišljat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj imata ta dva padca skupnega s kmeti? :hmm:  :hmm:  :hmm:

Zelo malo ali skoraj nič, mešati jabolka in hruške - nou šlo, kolega! Se bo potrebno domisliti, kaj bolj prepričljivega! Me nisi prepričal....

Napisal sem:

"Če vsi pišemo kako so nesramni cestarji, da ne počistijo pesek spomladi s cestišč, zakaj to ne bi veljalo za kmete in ostale udeležence v prometu. Spomnite se samo dveh KTMov na ridah pred dnevi."

Kaj imata KTMa skupnega s to temo? Mogoče to, da sta voznika padla zaradi svinjarije na cesti. V tem primeru olja, lahko pa kdo drug na kakšnem drugem odseku zaradi zemlje na cestišču, peska, ... . Ki je ostala tam zaradi kmeta, obrtnika, cestarja, ..., mene, tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi kmetje čisto nič blata ne prinesli je nemogoče. Še na gradbišču kjer gre kamion preko "bazena" in mujota z gasilsko cevjo, marsikaj odpade z njega.

Je pa res da se da precej rešit z malo pameti (brez metle in lopate itd). Siliranje ne ravno v največjem blatu oziroma nalivu, tišanje gasa po polski poti (, da večina odpade tam) in malo olike.

Izkušnje z bližnjimi kmeti: največ nasvinjajo tisti ki imajo najbolj čedno v hiši in okoli nje in najmanj zemlje. "kmet" v bližini ki je kadarkoli kaj počel na svojem zelniku (200m2), je očistil gume po cesti proti nam (stran od svoje hiše ), svojega dovoza ni nikdar nasvinjal. :blink: Ker je imel tudi zemlje vedno premalo (vsi mejaši so rinili v njegovo parcelo :hmm: ) sem enkrat zemljo s ceste pobral in mu jo pripeljal v šajtrgi na dvorišče rekoč: "To zemljo sem pobral na cesti, predvidevam da je vaša, kam vam jo dam? Bil je tiho, jaz pa ne, pa sem mu jo lepo na prag stresel. Od takrat naprej je mir :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko so vsi dovozi asfaltirani sam njiva ne more bit. :D :D Če pa bolj pogledaš bi vsak najraje zaoral kar po cest.Bognedaj ,da bi pustil na koncu njive vsaj toliko da bi traktor tam spucal.Kar poglej si njive ob cestah.Orjejo jih skoraj do asfalta.Potem se pa tam asfalt lomi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi kmetje čisto nič blata ne prinesli je nemogoče. Še na gradbišču kjer gre kamion preko "bazena" in mujota z gasilsko cevjo, marsikaj odpade z njega.

Je pa res da se da precej rešit z malo pameti (brez metle in lopate itd). Siliranje ne ravno v največjem blatu oziroma nalivu, tišanje gasa po polski poti (, da večina odpade tam) in malo olike.

Izkušnje z bližnjimi kmeti: največ nasvinjajo tisti ki imajo najbolj čedno v hiši in okoli nje in najmanj zemlje. "kmet" v bližini ki je kadarkoli  kaj počel na svojem zelniku (200m2), je očistil gume po cesti proti nam (stran od svoje hiše ), svojega dovoza ni nikdar nasvinjal. :blink:  Ker je imel tudi zemlje vedno premalo (vsi mejaši so rinili v njegovo parcelo :hmm: ) sem enkrat zemljo s ceste pobral in mu jo pripeljal v šajtrgi na dvorišče rekoč: "To zemljo sem pobral na cesti, predvidevam da je vaša, kam vam jo dam? Bil je tiho, jaz pa ne, pa sem  mu jo lepo na prag stresel. Od takrat naprej je mir :devil:

:lol1: :lol1: :lol1: Jest bi moral verjetno naredit nekaj podobnega :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta, spet neko posploševanje

marx, kako bi ti spucal traktor?

spucal, premaknil, spucal, premaknil? vsakič ko boš premaknil bo še vedno nekaj ostalo. Če ne zaradi drugega ker kolo se je obrnilo in je spet pobralo nekaj nove zemlje nase. Ali bi ti to pucal na glavni cesti na asfaltu?

In ko se silira koruzo recimo a se odpelje 1 krat ali 20 krat? in malo malo pomalo, pa nanese. Bi blo pa edino fer da se po končanem delu to počisti, tistih 10 metrov na glavni cesti. Sam naša kultura še ni na takem nivoju.

Prav tam nekje pa je tvoja ki opozarjaš kolege motoriste naj zmanjšajo zaradi grdih packastih kmetov.

Aja, sej meso itak uvažamo, saj SLO kmetov sploh ne rabimo, nam sam davkoplačevalski denar odžirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:  :lol1: Jest bi moral verjetno naredit nekaj podobnega :OK:  :OK:

kaj podobnega bi moral narediti?

Bazen za traktoriste in mujota z gasilsko cevjo?

Eno je da je človek malo ohlapen in puca gume na tvojem dvorišču da jih zato na svojem ne bo. Drugo pa je če proba spucat kolkor se da na njivi, a na cesto bo še vedno nekaj prinesel.

IN JA, treba je prilagodit vožnjo razmeram na cesti. Jeseni to pomeni biti pripravljen na večje število traktorjev na cesti. Pa naj bo lepa jesen ali pa blatna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa je spet Grobnik zdej 29.9.2005. :yes: In najbolj zakon Grobnika je da gres tja in na pisti ni traktorjev niti zemlje! :grrr Zakon ne? Aja tudi stranskih cest ni, omejitev hitrosti tudi ne, otrok, con umirjenega prometa, ni radarjev.. ni NIC stari!!!! Samo gasaaaa!! :grim

In vse to za samo 50EUR. Garantiram da po enem dnevu gonjenja imas dirkanja prou zadosti za vsaj en mesc. :yes: Pol rata itak mrazz.. <_< To seveda ne velja za paciente ala misty ipd. :nono: :grrr :lol: :naughty:

Popravljeno . Popravil duhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!