Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

A žandar si tut že bil al flancaš na pamet, hropko?  :naughty:

:blush: :blush: :blush:

No spet sem preveč gobec stegnu... sorry... :blush:

se opravičujem....popravljam izjavo... JE pol peesde mrzle vode vredna! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej kmetje pucajo gume traktorjev....na asvaltu :lol:

ne pozabmo tudi, da je traktor NEVERJETNO počasen...če ga srečaš u nepreglednem ovinku... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvemi tedni je v našem koncu zgrnu motorist policaj,ki se je napotil obravnavat prometno nesrečo. Vzrok padca....zapeljal na blato,ki ga je traktor (ali nekaj temu podobnega) nanesel na cestišče....

.....bogi lastnik njive (traktorja) :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej kmetje pucajo gume traktorjev....na asvaltu  :lol:

ne pozabmo tudi, da je traktor NEVERJETNO počasen...če ga srečaš u nepreglednem ovinku... :rolleyes:

Tako je! Praksa je, da ko zapelje iz njive na makedam ali celo cesto, čimbolj pohodi gas, da zmeče blato iz koles. Tako domov ne pripelje svinjarije in sledi, da je on ta pacek. Ko sem se malo šel pomagača na kmetiji sem dobil točno taka navodila. In bilo je več kmetov na kupu, ki so navodilo potrdili. Zato pravim kakor pravim o policiji, ki v tistem času enostavno miži ali gleda stran, ker se boji gnojnih vil v kraju kjer naj bi redno patruljirali. Lažje je brezosebno na radar loviti naključne mimoidoče.

Saj ne pizdakam zaradi forme, pizdakam, ker to blato lahko ubija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjič,ko vidim traktorista,ki veselo zapelje ves blaten na cesto...telefon v roke in 113. Pa naj rečejo da sem prasec in nevem kaj še vse....me ne briga..... :whistle:

Sej ne pravim,da ga morajo spucat v nulo...večje kose blata bi pa lahko očistili.... :angry2:

Enako velja za kamione,ki vozijo iz gradbišč.....Ko so pri nas gradili avtoban je blo vse zasvinjano in blatno. Skoraj vsakič,ko sem se vračal iz službe, sem moral zavit v avtopralnico,da nisem vse te umazanije pripeljal na domače dvorišče.... Se sprašujem komu naj izstavim račune za avtopralnico :hmm: :angry2:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz menim, da je treba kmetom povedat da niso samo oni v državi. Če jim iz naših davkov dajemo subvencije in kupujemo traktorje (vsi kmetje pri nas so iz programa Socrates kupili traktorje za 100.000€ na račun države, torej nas), naj pa še počistijo. :angry2:

Poleg tega bi pa jim prepovedal vožnjo po magistralnih cestah. :nono:

Npr od Mengša do Kranja se vsake tolk namala kakšen kmet in potem so kolooooone. Mimo našega mednarodnega letališča. Živ Balkan!!! Povsod ob magistralkah so več ali manj lokalne ceste, kjer se pride na isti cilj.

LP vsem! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram pa še dodat, da je pa tudi res, kot je že prej blo omenjeno, da niso vsi kmetje taki serači... Manjši del jih je tudi ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, zdaj vemo, da bo spet, oziroma je že polno svinjarije na cestah. torej previdno. jst bom malo zmanjšal hitrost, kmetje pa dajte vsaj tavelik drek malo stolči z gum preden se vserjete na cesto. volk sit, koza objedena. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz menim, da je treba kmetom povedat da niso samo oni v državi. Če jim iz naših davkov dajemo subvencije in kupujemo traktorje (vsi kmetje pri nas so iz programa Socrates kupili traktorje za 100.000€ na račun države, torej nas), naj pa še počistijo.  :angry2:

Poleg tega bi pa jim prepovedal vožnjo po magistralnih cestah.  :nono:

Npr od Mengša do Kranja se vsake tolk namala kakšen kmet in potem so kolooooone. Mimo našega mednarodnega letališča. Živ Balkan!!! Povsod ob magistralkah so več ali manj lokalne ceste, kjer se pride na isti cilj.

LP vsem!  :angry2:

Ne vsi kmetje. Samo tisti, ki so se prijavili na razpis in so to dobili odobreno. Eden od pogojev je bila kmetijska šola. Ne dipl ing kemije, ne dr medicine, ne ing strojništva, ne ... . Izključno kmetijska smer. Ostali pa keš iz svojega žepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni res, komaj je nehalo deževati, se je že začelo :slap: Traktorist zapelje na cesto z bvorišča in za sabo pusti dolgo blatno sled. Da bo pa situacija popolna je največ svinjarije v ovinku.

Mi razpravljamo, oni pa svinjajo. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in še veliko nas je moramo tudi na šihtu delat 8 in več ur + nadure za ušivih 120 tisisoč.Motor sem si prigaral ali pa avto in da bi popoldan se malo sprostil po zaj** šihtu sem sedaj užitkar :fight2:  :fight2:

ja, a pozabil si na to, da kmetje nimamo prostih sobot, nedelj, dopustov, treba je pozret marsikatero prebedeno noc,"izredno" vstajanje iz tople postelje ob 2 zjutraj...pa se bi lahko nastevali. ce nekdo dela za 120 cukov na mesec, mu jaz nisem kriv, tako da tudi po kmetih ne rabite pljuvat, pa uporabljat izrazov "subvencionirani kmetje", kot da ze zgleda tako, da od drzave zivimo :fight2: !! sicer pa posti, kot so:kmete ukinit, pa tak dalje, so za :SS z zacetnim problemom teme se sicer tudi jaz strinjam, ker sem tudi sam voznik, tako motorja kot avtomobila in se sict strinjam, da je potrebno cesto, ki jo zasvinjas ocistit, ampak vprasajte se, koliko je to prakticno izvedljivo, ko si od 6 zjutraj, do 9 vecer na traktorju, a bos po cisto vsaki furi sel z metlo pa lopato cistit cesto :wacko: pac je taki cas, ko so se zacela dela na polju, tako pac je, saj, kot sem ze reko, po KONCANEM delu je treba cesto spucat, da pa se zacnejo uporabljat izrazi subvencionirani kmetje, pa itd, mi pa zacne presedat, poleg tega je pa se :topic: zavedajte se, da nekateri tud od tega zivimo, ce proti raznim smetem, ki padajo iz raznih tovornjakov, mastnih madezev na cesti, raznimi nepotrebnimi zaprtji cest itd nic nimate, pol bomo tudi to preziveli .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, a pozabil si na to, da kmetje nimamo prostih sobot, nedelj, dopustov, treba je pozret marsikatero prebedeno noc,"izredno" vstajanje iz tople postelje ob 2 zjutraj...pa se bi lahko nastevali. ce nekdo dela za 120 cukov na mesec, mu jaz nisem kriv, tako da tudi po kmetih ne rabite pljuvat, pa uporabljat izrazov "subvencionirani kmetje", kot da ze zgleda tako, da od drzave zivimo :fight2: !! sicer pa posti, kot so:kmete ukinit, pa tak dalje, so za :SS z zacetnim problemom teme se sicer tudi jaz strinjam, ker sem tudi sam voznik, tako motorja kot avtomobila in se sict strinjam, da je potrebno cesto, ki jo zasvinjas ocistit, ampak vprasajte se, koliko je to prakticno izvedljivo, ko si od 6 zjutraj, do 9 vecer na traktorju, a bos po cisto vsaki furi sel z metlo pa lopato cistit cesto :wacko: pac je taki cas, ko so se zacela dela na polju, tako pac je, saj, kot sem ze reko, po KONCANEM delu je treba cesto spucat, da pa se zacnejo uporabljat izrazi subvencionirani kmetje, pa itd, mi pa zacne presedat, poleg tega je pa se  :topic: zavedajte se, da nekateri tud od tega zivimo, ce proti raznim smetem, ki padajo iz raznih tovornjakov, mastnih madezev na cesti, raznimi nepotrebnimi zaprtji cest itd nic nimate, pol bomo tudi to preziveli .)

Revček.Imam sorodnika kateri ima 65krav za katere skrbijo 4.ljudje pa ne jamra tako kot ti.Me pa zanima kolikokrat si od 6pa do9 na traktorju?'Če bi bili sposobni bi živeli brez podpore države :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi razumel mojega posta. ni bil namen jamranje, ce kdo jamra si to ti, ko pravis kak mores delat za 120 k sit, pa da se moras izogibat blatu na cesti. kar si htel povedat s tem, da imajo sorodniki 65 krav nimam pojma, ker nima niti malo veze s to temo. take izjave kot je pa tvoja tazadnja, pa lahko obdrzis zase, ker kot vidim nimas pojma o kmetijstvu, ker se tudi jaz ne delam pametnega na podrocju, ki je meni tuje, ampak tam raje drzim jezik za zobmi. pa ne misli si, da bi brez kur**** subvencij kmetje propadli, cde pa tvoji sorodniki zivijo samo od tega, ti pa nisem jaz kriv. ehh..

tukaj sem zakljucil, ker tema je itak za :SS

PS: pa ne mislim se tukaj kregat, ampak ce nekdo odpre temo, naj svoje poste vsaj utemelji, ne pa kvasi nekaj v 3 dni(ampak to ne z izjavo: ce bi bli sposobni ne bi ziveli od drzave);---> ce bi bil ti sposoben, bi mel vec place kot pa 120 jurijev :angry2:

AMEN, sem koncal v tej temi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi razumel mojega posta. ni bil namen jamranje, ce kdo jamra si to ti, ko pravis kak mores delat za 120 k sit, pa da se moras izogibat blatu na cesti. kar si htel povedat s tem, da imajo sorodniki 65 krav nimam pojma, ker nima niti malo veze s to temo. take izjave kot je pa tvoja tazadnja, pa lahko obdrzis zase, ker kot vidim nimas pojma o kmetijstvu, ker se tudi jaz ne delam pametnega na podrocju, ki je meni tuje, ampak tam raje drzim jezik za zobmi. pa ne misli si, da bi brez kur**** subvencij kmetje propadli, cde pa tvoji sorodniki zivijo samo od tega, ti pa nisem jaz kriv. ehh..

tukaj sem zakljucil, ker tema je itak za :SS

PS: pa ne mislim se tukaj kregat, ampak ce nekdo odpre temo, naj svoje poste vsaj utemelji, ne pa kvasi nekaj v 3 dni(ampak to ne z izjavo: ce bi bli sposobni ne bi ziveli od drzave);---> ce bi bil ti sposoben, bi mel vec place kot pa 120 jurijev :angry2:

AMEN, sem koncal v tej temi

Slovenski kmetje so pač živčni če jim kdo stopi na žulj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako kot so motoristi vsi penasti, ko jim kdo stopi na žulj in reče, da so divjaki.

Samo jamranje vas je, vse vaše nesreče so itaq krivi samo drugi. V tej temi so to pač kmetje, v kateri drugi pa stare mame in stari ateji v avtomobilih.

Sam vi ste brezmadežni oz. grešite samo takrat, ko je to 100% varno. :grim O:-)

Ja, seveda! :doze: :BUA:

Alla :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tako kot so motoristi vsi penasti, ko jim kdo stopi na žulj in reče, da so divjaki.

Samo jamranje vas je, vse vaše nesreče so itaq krivi samo drugi. V tej temi so to pač kmetje, v kateri drugi pa stare mame in stari ateji v avtomobilih.

Sam vi ste brezmadežni oz. grešite samo takrat, ko je to 100% varno.  :grim  O:-)

Ja, seveda! :doze:  :BUA:

Alla  :ninja:

Plosk,plosk,plosk...

Alla,tole bi pa težko bolje napisala :OK: :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski kmetje so pač živčni če jim kdo stopi na žulj :lol1:

glej: nisem zivcen, sem lepo napisal, da se nimam namena kregat. ce pa si res tak pameten , pa utemelji to trditev subvencionirane kmete, ki jih itak podpira drzava, so pa tako ali tako nepotrebni(ja valda, hrana ti doma iz stene raste :doze: ) nevem kaj naj jaz naredim, ce je par tvojih kolegov doblo nepovratna sredstva, pa so jih uporabli v druge namene, al kaj ze..., brezveze se mi zdi, da se nekdo le dela pametnega, pa nekaj klafedra, ce ne ve o stvari nic.(ok nekaj vrjetno ze, ampak definitivno premalo). kaj ce bi nekdo odprl temo o postarjih, pa kritiziral, da razvazajo posto z vozili, ki so last DRZAVE, pa da vsake nekaj casa narobe prinesejo posto, al pa na napacen naslov, pa da jih je konec koncev itak treba ukinit. pa bla bla bla :wacko:

ce si mnenja da bi vse slovenske kmetovalce podpirala drzava(oz, da bi le od nje ziveli), ti povem da nebi blo ne njih, pa niti ne nase male slovenije ze zdavnaj ne vec, se manj bi bli v EU. ce te moti blato na cesti je ok, tudi sam se strinjam s tem, kot sem ze napisal, da je treba spucat za sabo, ne rabis pa takih bedarij govorit.

raje pomisli se koliko kmetov je pa davcnih zavezancev in kam gre tistih 20% davka od vsake stvari ki jo na kmetiji prodas, malo poglej cene mleka v trgovini, pa ceno, ki jo dobijo kmetje, prav tako mesa, in torej vsa podjetja, ki delujejo na racun kmetov( mesnine, tovarna sladkorja, predelava zit, vinske kleti(MB, Koper,Ormoz...),, pa se bi lahko nastevali....) pa razmisli, kdo na ta racun sluzi. poglej na stvar malo obsirneje, kot pa da napises 1 stavek: kmetov ne rabimo, ker jih itak samo drzava zalaga s kesom.

se najbolj pametno bos pa naredo, da uzivas v svojem lajfu, pa se ukvarjas s svojim poklicom, pa bodi raje v tistem dober, kot pa da sinfas druge!

PS: ce pa mas sanso, se pa kdaj vsedi za mizo s kakim kmetijskim svetovalcem, pa ti naj razjasni zadeve o subvencijah in politiziranju v kmetijstvu, pa bos malo spremeno mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prebiram tole kozlanje po kmetih se sprašujem - A ste vsi iz Blatnega dola, Blatnice, Blatišča,....Blatarovca - al kva? Jaz sem s podeželja pa nobenga blata na cesti - pa je kar veliko kmetov okrog mene!

A pa veste zakva - vsi majo SLICK gume na traktorjih - so pač napredni :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Sem že napisal pa bom še enkrat - kaj pa mislite o listju in sadju na cesti! Kmetje motosvetovski - kdo vam bo pa to pucal? Pol vas je že itaq odjavlo svoje mopije in kje je zdej problem, če se boste par mesecev vozili po predpisih ali saj v bližnji toleranci - res hudo je v deželi Šentflorjanski. Čaki čaki, kdo je že napisal ˝Le čevlje sodi naj kopitar˝!

Pozdrav kmečkemu stanu in :SS proti kmečko usmerjenim motosvetovcem, ki živijo od hrane, ki jo pridelajo kmetje! Kakšno naključje......

:worship: mater sem tole QL napisal - ponosen sem nase!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pac je taki cas, ko so se zacela dela na polju, tako pac je, saj, kot sem ze reko, po KONCANEM delu je treba cesto spucat, da pa se zacnejo uporabljat izrazi subvencionirani kmetje, pa itd, mi pa zacne presedat, poleg tega je pa se  :topic: zavedajte se, da nekateri tud od tega zivimo, ce proti raznim smetem, ki padajo iz raznih tovornjakov, mastnih madezev na cesti, raznimi nepotrebnimi zaprtji cest itd nic nimate, pol bomo tudi to preziveli .)

Wrong, absolutely wrong. Tudi med tvojim delom se po cesti vozijo tisti, ki za to plačujejo davke, cestni tolar pri bencinu, cestnino in ostale dajatve in imajo zato PRAVICO voziti po neposvinjani cesti. Za svinjanje ceste zakon predvideva sankcije. Zatorej NI NOBENEGA OPRAVIČILA da kmetje posvinjajo cesto!

Ne takega, da bi vzdržal presojo po zakonih in še manj takega, ki bi opravičil nesrečo zaradi te svinjarije! Enostavno se tega ne sme narediti in kmetje morajo to vkalkulirati. Vendar tega ne počno, ker jih nihče ne "hakla", najmanj tisti, katere dragooo plačujemo, da bi to počeli!

Zatorej dragi kmetje, kateri ste tu gori lahko samo rečete:

"Hvala vsem, ki ste do sedaj šli mirno mimo naše svinjarije in nas niste prijavili in zahtevali, da policija ukrepa. Hvala, oprostite, se bomo poboljšali. In obenem globoko opozorilo vsem, ki so se zaradi naših svinjarij kakorkoli poškodovali ali bili oškodovani!"

Samo to lahko rečete in prosite svoje stanovske kolege da narede takisto!

Kajti ostala svinjarija, ki jo puste drugi udeleženci v prometu (izjema so gradbišča, katere v večini lahko primerjamo z vami), je posledica nesreč, nepredvidenih dogodkov. Tudi tam je potrebno grajati, če se ne poskrbi za sanacijo.

A za razliko od njih, se večina kmetov namenoma spusti v svinjanje ceste in zavestno opušča vsa potrebna dejanja, ki bi zadevo spravila v zakonsko zahtevan red. In s tem ubijajo!

Vsa ostala javkcanja o ježi traktorja od 6h do 21h in pregovarjanje o subvencijah in stari mami za štedilnikom nima s tem prav nobene veze.

Samo še to se vprašam. Ko se že za vsako sranje primerjamo z Evropo. Kdaj boste Slovenski kmetje tudi v problematiki o kateri govorimo primerljivi z evropskimi kmeti? Dvomim da kmalu. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Hvala vsem, ki ste do sedaj šli mirno mimo naše svinjarije in nas niste prijavili in zahtevali, da policija ukrepa. Hvala, oprostite, se bomo poboljšali. In obenem globoko opozorilo[/b ]vsem, ki so se zaradi naših svinjarij kakorkoli poškodovali ali bili oškodovani!"

Opozorilo = opravičilo ?

Sicer pa se z napisanim strinjam.

Sem že napisal pa bom še enkrat - kaj pa mislite o listju in sadju na cesti! Kmetje motosvetovski - kdo vam bo pa to pucal? Pol vas je že itaq odjavlo svoje mopije in kje je zdej problem, če se boste par mesecev vozili po predpisih ali saj v bližnji toleranci - res hudo je v deželi Šentflorjanski. Čaki čaki, kdo je že napisal ˝Le čevlje sodi naj kopitar˝!

Tudi to svinjarijo (listje, sadje :hmm:) naj bi cestna podjetja čistila - tudi njih kritiziramo, ko/ker ne opravljajo svojega dela...

Zakaj bi morali kar sprejeti še en dodaten faktor rizika na cesti, ker se nekomu pač ne da 5 minut porabit za čiščenje traktorja/tovornjakja/bagerja/...?

Saj je res treba vožnjo prilagoditi tudi morebitno umazanim cestam, ampak samo s tem se bo število nesreč zmanjšalo za recimo 50% - če pa bi še ceste bile čiste, pa za 90%...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že napisal pa bom še enkrat - kaj pa mislite o listju in sadju na cesti!

Ma dejte nehat se že prepirat o kmetih. Hvala bogu,da jih imamo oz, da se sploh še kdo hoče ukvarjat s to dejavnostjo! Poanta je samo v tem, da so dolžni spucat blato iz delavnega stroja (traktor,kombajn,.... ) preden gredo na cesto in pika. Kot sem že rekel,ni treba da se sveti,večje kose bi pa lahko odstranili iz gum.

FJR.....kar se tiče listja in sadja je pač tako,da cestarji ne opravljajo svojega dela zmeraj tako kot bi morali. Vsi se pa tudi zavedamo, da cesta ne more biti medicinsko čista. V zakonu pa lepo piše kdaj je potrebno cesto za sabo počistit.

Žal so pa zakoni za to,da se jih držimo ali pa kršimo,tako da.........

PS.: Administratorjem pa predlagam,da vsako nadaljne nabijanje o preživljanju kmetov pobriše iz te teme. To sodi drugam!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no eno pohvalno na račun gradbišč lahko jaz dodam, ko se dela na solkanski obvoznici je tam vedno traktor s cisterno vode, ki svinjarijo opere, sej je takrat vse mokro, ma ko se posuši ni kupov prahu, kamenja in podobne sabotaže... resnično ne razumem, kaj je tako težkega vsaj taveliko blato stolčt dol iz traktorskih gum...v gostilni se ustavit in spit en frakeljc al pa en štefan se pa da.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!