Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

Wrong, absolutely wrong. Tudi med tvojim delom se po cesti vozijo tisti, ki za  to plačujejo davke, cestni tolar pri bencinu, cestnino in ostale dajatve in imajo zato PRAVICO voziti po neposvinjani cesti. Za svinjanje ceste zakon predvideva sankcije. Zatorej NI NOBENEGA OPRAVIČILA da kmetje posvinjajo cesto!

Ne takega, da bi vzdržal presojo po zakonih in še manj takega, ki bi opravičil nesrečo zaradi te svinjarije! Enostavno se tega ne sme narediti in kmetje morajo to vkalkulirati. Vendar tega ne počno, ker jih nihče ne "hakla", najmanj tisti, katere dragooo plačujemo, da bi to počeli!

Zatorej dragi kmetje, kateri ste tu gori lahko samo rečete:

"Hvala vsem, ki ste do sedaj šli mirno mimo naše svinjarije in nas niste prijavili in zahtevali, da policija ukrepa. Hvala, oprostite, se bomo poboljšali. In obenem globoko opozorilo vsem, ki so se zaradi naših svinjarij kakorkoli poškodovali ali bili oškodovani!"

Samo to lahko rečete in prosite svoje stanovske kolege da narede takisto!

Kajti ostala svinjarija, ki jo puste drugi udeleženci v prometu (izjema so gradbišča, katere v večini lahko primerjamo z vami), je posledica nesreč, nepredvidenih dogodkov. Tudi tam je potrebno grajati, če se ne poskrbi za sanacijo.

A za razliko od njih, se večina kmetov namenoma spusti v svinjanje ceste in zavestno opušča vsa potrebna dejanja, ki bi zadevo spravila v zakonsko zahtevan red. In s tem ubijajo!

Vsa ostala javkcanja o ježi traktorja od 6h do 21h in pregovarjanje o subvencijah in stari mami za štedilnikom nima s tem prav nobene veze.

Samo še to se vprašam. Ko se že za vsako sranje primerjamo z Evropo. Kdaj boste Slovenski kmetje tudi v problematiki o kateri govorimo primerljivi z evropskimi kmeti? Dvomim da kmalu. :angry2:

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea1: :yea1: Vendar nekdo ki pametno razmišlja :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina nas kot kaže misli, da naj vsak svoj "drek" počisti, pa bo... Če morajo fabrike zadostiti enim okoljskim zahtevam ipd, pa privatniki plačujemo davke, pa naj še kmetje počistijo za sabo.

Osebno pa ne poznam kmeta, ki bi delal tako kot pravi en tu od 6 do 21h. Ob špicah ja, ki pa jih je < 5%. Pa jih precej poznam. Pa tudi pri nas smo mel to "dejavnost", pa smo kar spucal za sabo. Mislim, da če je kateremu kmetu težko delat na kmetiji naj gre pa v fabrko za 100 jurjev.

Cesta ni njiva, to je dejstvo in, dragi kmetje, prej ali slej bo tudi za vas morala začeti veljati zakonodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Iz ZVCP

Varstvo cest in okolja

113. člen

(3) Na cesti ali ob njej je prepovedano izpuščati, puščati, odlagati, odmetavati ali postavljati karkoli, kar bi oviralo potek prometa, ogrozilo njegovo varnost, škodovalo ljudem, živalim, rastlinam ali onesnažilo okolje. Zlasti je prepovedano vozišče močiti ali ovirati odtekanje vode z njega, odlagati nanj sneg ali led, postavljati stebričke, verige ali druge naprave za ograjevanje parkirnih prostorov oziroma preprečevanje parkiranja, puščati na njem zabojnike za smeti ali druge predmete, razsipati po njem sipek material, ga pomazati z mazili ali drugače pomastiti ali kako drugače onesnažiti.

(4) Preden se vključi v promet na cesti s kolovozne poti ali druge zemljiške površine, mora voznik odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi lahko onesnažilo vozišče.

(5) Izvajalec gradbenih ali drugih del mora pri izvozu z gradbišča ali druge zemljiške površine, na kateri se izvajajo dela, očistiti zemljo ali blato z vozil, ki se s te površine vključujejo v cestni promet.

(6) Zemljo ali blato, ki v primeru iz četrtega ali petega odstavka tega člena onesnaži vozišče, mora voznik oziroma izvajalec del takoj odstraniti z vozišča. Če tega ne stori, očisti vozišče na njegove stroške pristojni izvajalec rednega vzdrževanja cest.

(7) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

(8) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik ali druga fizična oseba, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega ali četrtega odstavka tega člena.

(9) Z globo najmanj 600.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega ali petega odstavka tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 60.000 tolarjev."

Kar se mene tiče, 113 je pravi naslov za te zadeve. In ga bom tudi uporabljal.

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa z vami se sploh ne da pogovarjat. preberi moje poste, v vsakem ti pise, DA SE TUDI JAZ STRRINJAM S ČIŠČENJEM TISTEGA KAR SI ZASVINJAL!!!!! kaj vas je res pol nepismenih al kaj :angry: , razen tam no, ko sem napisal, da je pac taki cas in se je pac treba prilagodit, kar pa se niti najmanj nisem zlagal, ker tako pac je(ceprav sam niti najmanj nimam problema s tem, ker mamo njive na takih mestih, kjer je lepo urejen dostop do njih, ce pa bi zasvinjal javno cesto, bi jo pa po koncanem delu 100% ocistil). point mojega nakladanja je v tem, ker se mi zdijo neprimerne izjave, ko nekateri glumijo, kak kmetje zivijo na racun drzave, pa da nas vi subvencionirate, pa da so nepotrebni, pa tak dalje. sicer pa eeeehh... tak bzv nakladat, motoristi pac mate vedno prav, carji ste, skratka popek sveta :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :worship: :worship: :worship:

Hear, hear,

Predvidevam, da bodo vsi Motosvetovi Kalimeroti z lovsko elito vred(ki seveda ve koga je treba držati za svinjske ceste, ne ve pa komu dela škodo preštevilčna divjad)končno začeli spoštovati tudi svoj delež obveznosti.

:hmm: Mogoče spoštovati omejitve hitrosti ali pa vsaj registrirati svoje motorje.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FJR.....kar se tiče listja in sadja je pač tako,da cestarji ne opravljajo svojega dela zmeraj tako kot bi morali. PS.: Administratorjem pa predlagam,da vsako nadaljne nabijanje o preživljanju kmetov pobriše iz te teme. To sodi drugam!

In kakšna je razlika - NI je! :grrr :grrr

Zaključek - vozi počasi in vozil boš dolgo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek - vozi počasi in vozil boš dolgo!

NI rečeno :nono:

Npr. Ko je motorist (policaj) pri nas ruknu zarad blata na cesti, ni divjal. To ti lahko garantiram iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna je razlika - NI je! :grrr  :grrr

Zaključek - vozi počasi in vozil boš dolgo!

Na solidno blatni cesti se lahko zložiš tudi pri 20km/h. In če te v tem trenutku pregazi kak tovornjak, ti vsa počasnost tega sveta ne bo pomagala... :devil: Čista cesta pa bi...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste so za to, da po njih vozimo brez opazovanja situacije - napiflamo se jih na pamet,zapremo oči in odpeljemo do konca ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prebiral to debato sem prišel do ene ugotovitve, po vaše je kriv samo kmet ali pa rečimo traktorist. Ko se vozimo po cesti z neprilagojeno hitrostjo smo krivi samo mi. Vprašajmo se, gdaj peljemo po omejitvah? Ko vidimo policijo.

Je mogoče treba peljati mimo policije po omejitvah? Ni. Kaj se zgodi, dobijo nas in kaznujejo. Veliko kmetov se dobi ob nedelski maši, ko se pogovarjajo o tem in onem. Če bi se pojavla eden ali dva, ki bi povedala, da sta bila kaznovana, ker nista očistila ceste, verjemite ostali jo bi pričeli čistiti. Kmet je prijavlen kot podjetnik, vsaj tisti tapravi in tak odgovarja kot pravna oseda.

Za listje in ostalo kar se pač pojavi na cesti je pa odgovorno cestno podjetje, ki mora tudi v nekem času očistiti cesto.

Policija je tista, ki se prepriča ali je cestaočiščena. V nasprotnem primeru se ve kdo odgovarja.

Policija je tista, ki svojega dela ne poravlja v celoti. Mi samo koristimo situacijo.

Žal je naša kultura obnašanja na cestah pač takšna, da potrebujemo policijsko državo.

Pred kratkim sem bil v Nemčiji in če ste se že vozili po njihovih cestah ste lahko opazili troje:

ceste so urejene

vozniki v večini upoštevajo cpp

udeleženci v prometu pazijo na druge udeležence

Nemci pravijo za policiste tako. POLICAJ MOJ PRIJATELJ IN POMOČNIK.

Mi še hitro ne bomo dosegli tega nivoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI rečeno :nono:

Npr. Ko je motorist (policaj) pri nas ruknu zarad blata na cesti, ni divjal. To ti lahko garantiram iz prve roke.

Le, da je to bolj izjema, kot pravilo! Verjamem na besedo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na solidno blatni cesti se lahko zložiš tudi pri 20km/h. In če te v tem trenutku pregazi kak tovornjak, ti vsa počasnost tega sveta ne bo pomagala... :devil: Čista cesta pa bi...

D.

In tudi s tabo se bom strinjal s tabo samo možnost je ista, kot zadeti na lotu ! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Predvidevam, da bodo vsi Motosvetovi Kalimeroti z lovsko elito vred(ki seveda ve koga je treba držati za svinjske ceste, ne ve pa komu dela škodo preštevilčna divjad)končno začeli spoštovati tudi svoj delež obveznosti.

:hmm:  Mogoče spoštovati omejitve hitrosti ali pa vsaj registrirati svoje motorje.

...

He, he, mijoouuuuu! :D

Lej Cvetoo, samo kratek :topic: , ker me ravno rep boli:

Lovci uplenimo vso divjad, ki nam jo dovoli in določi država. Torej izpolnjujemo svoj delež obveznosti. Tako kot jo jaz osebno z registracijo motorja in večji del s spoštovanjem omejitev hitrosti, v naseljih pa skorajda povsod. Če bi kmetje v tolikšnem deležu spoštovali to obveznost o kateri govorimo, bi bilo blata zanemarljivo malo.

Sem zdaj lahko še naprej Kalimero? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, mijoouuuuu! :D

Lej Cvetoo, samo kratek  :topic: , ker me ravno rep boli:

Lovci uplenimo vso divjad, ki nam jo dovoli in določi država. Torej izpolnjujemo svoj delež obveznosti. Tako kot jo jaz osebno z registracijo motorja in večji del s spoštovanjem omejitev hitrosti, v naseljih pa skorajda povsod. Če bi kmetje v tolikšnem deležu spoštovali to obveznost o kateri govorimo, bi bilo blata zanemarljivo malo.

Sem zdaj lahko še naprej Kalimero? .)

To je krivica!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zdaj lahko še naprej Kalimero? .)

:004

Sory, edini šic mojster na MS si za katerega vem. Pa mislim, da se preko postov ene toliko poznava, da veš, da ni tako hudo kot sem napisal in da kmetom država ni dala koncesije za svinjanje po cesti(in da je to zadnje, kar jaz odobravam) in da bom še naprej vstrajal, da je prvo, da motoristi skrbimo zase tako, da se vozimo kot enaki in enakopravni in zadnje, da predvsem na MS za vsako mišjo dlako jamramo in vekamo , ter tako poskušamo - že spet - pometati pred tujim pragom.

Že stokrat napisano, samo moje mišljenje.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:004

Sory, edini šic mojster na MS si za katerega vem.

No problem, no bad feelings!

Sam tistga :004 pa raj skrij, de si ne bo kdo še kej mislu! .) :blush:

:yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar so pa naredili po cestah zadnji teden,je pa groza,vsem bi ukinil subvencije pa še kaj,bo res treba enduro kupit

NAPOVED

ZA VIKEND LEPO VREME Z SVINJARIJO NA CESTI OD KMETOV ZA MOTORISTE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi motoristi prišel je spet čas ko naši,,subvencionirani,,kmetje spet silirajo koruzo.....

Mogoce pa ne bi blo svoh, da se tale tema zaklene in se gre naprej svinjat v temo, ki ze obstaja:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=2843&st=0

Pa se v pravi kategoriji je (po moje): On the Road & Off-Road

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil danes v avstriji in sem videl tako umazene ceste da je groza pa še en traktorist me je dobesedno zasul z zemljo . noja kriv sem sam ker sem ga šel prehitevati ko si je ravno čistil gume in je zemlja letela daleč naokrog . seveda po cesti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil danes v avstriji in sem videl tako umazene ceste da je groza pa še en traktorist  me je dobesedno zasul z zemljo . noja kriv sem sam ker sem ga šel  prehitevati ko si je ravno  čistil gume in je zemlja letela daleč naokrog . seveda po cesti :OK:

Sem mislil, da je pri njih boljše in ravno jutri se za cel dan odpravlam k njim :hmm: Alora bo treba tudi tam na to pazit .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej gospodje subvencionirani!

Žal moram stopiti na stran zakona.

SPUCITE ZA SABO PREKLETE SVINJE ZASVINJANE

JA? Zarad mene lahk po njiv do doma vozte ali si pa

Z BALONOM KORUZO DOMOV VOZTE

Pizda vam materna. Polcaji pa nič

Jebemo mater, banda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej gospodje subvencionirani!

Jebemo mater, banda.

Ni videt.... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!