Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 660 Tenere (91-99)


5R

Priporočene objave

Meni je pa lepa za popizdit. Končno se nekaj dogaja na tem segmentu tudi pri drugih proizvajalcih in ne samo pri KTM.

Bo morda izumirajoča vrsta spet posegla po kupcih?

Indeed. Krasota. Samo morda preslabo razmerje moč/teža... ali pa raje... samo pretežka??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Končno spet en taprav enduro.Res je lepa takoj zamenjam :)

LP Rok

Endura :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, sliči na lc8, grda za umret, pohvalna 2 diska spredaj in velik rezervoar.

Podobnost s KTMom je bil eden prvih komentarjev na nemškem tenere forumu. :)

Dva 298mm diska je pa res pohvalno. Še super tenere nima takih (no, moja jih zdaj ima :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa lepa za popizdit. Končno se nekaj dogaja na tem segmentu tudi pri drugih proizvajalcih in ne samo pri KTM.

Bo morda izumirajoča vrsta spet posegla po kupcih?

Bi bilo lepo če bi še Honda nasedila novo Africo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva 298mm diska je pa res pohvalno. Še super tenere nima takih (no, moja jih zdaj ima :D )

saj, zdej še pa SuperTenere naredijo, potem pa bo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj, zdej še pa SuperTenere naredijo, potem pa bo B)

ma ja k tole bo fuuul prešvoh - tak k xt 660 rab še en valj bo tud tole. Če bo pa 750 z dvema pa mal lepšo maskico pa kako colo manjšo spredi gumo pa.... Bomo pa raj kr triumpha tigra nabavl :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tudi dopade, se pravi zgodovina se počasi ponavlja, samo tako naprej :worship: . Ko bodo pa Super Tenerejko naredili pa bo čas za zamenjavo motorja, drugače ostajam na sedanji. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekam težka je, še posebej v primerjavi s strarim KTM LC 4 Adventure. Prav tako je škoda, da so ji krajšali hode vzmetenja...a so želeli znižati višino sedeža od tal in poseči v širši segment kupcev? No, bomo videli ceno in terenske zmogljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni glih moj favorit, vsaj po izgledu ne

tistih pravljic o več navora in podobnih zadevščin pa..........

pa saj navora ni manjkalo, konji manjkajo.........

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na prvi pogled ni preveč lep, drugo leto bo lepši. .) Je pa zadnji cajt da so se premaknil pa nardil eno orenk enduro. :OK: Pohvalno! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tudi dopade, se pravi zgodovina se počasi ponavlja, samo tako naprej :worship: . Ko bodo pa Super Tenerejko naredili pa bo čas za zamenjavo motorja, drugače ostajam na sedanji. :kva2:

Ja, od TDM900 mašino naj gor obesijo, pa bo SuperTenere.

Glede oblike, grda, lepa, kaj vem. Navajeni smo starih klasičnih teneretk, vmes je bilo neeekaj let luknje, sedaj pa "moderna" oblika. Ni bilo mehkega prehoda, da bi se navadili na te nove oblike :D

Tak grda, da mi je že všeč. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super

no koncno,...v zivljenju sem imel samo 3 motorna kolesa,....

malega Adventureja, velikega Adventureja in SUperduka,... verjetno ni treba razlagati da so to vsi iz hise KTM.

No to je koncno en motocikel, edini od yamahe, ki pa bi ga imel z veseljem.

Za moj okus je mogoce res napaka edino da bo malo velika teza in pa da mu manjkajo Upside Down vilice.

Drugace pa bravo borci, da se prebujate.....

Zz_foto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se še komu zdi kot da bi gledal Lego technic :blink: :blush: ....kar občutek mam, da se bo transformiral v robota :)

Drugače pa vse do sprednje gume ok, zmoti le hudo nagravžna maska, k je od spredaj kot kakšna kobilica, od strani pa kot Mops (un mali pes brez gobca)

Niso znal vsaj mal izbokline za luč nardit, da bi bile linije mehkejše?!?! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro izgleda dokler ga ne pogledaš v vilice.

Dizajnerjem se je čas ustavil v poznih osemdesetih.

Če bi oblikovalci malce obrnili glavo in videli kaj je trenutno in oz. kam je šel teh. napredek bi motor dobil Upside Down vilico in tako imel kakšno možnost konkurirati KTM-ju in novemu BMW-ju, ki decembra prihaja na trg.

Cena ga bi morda rešila. Kakšna pa je???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pogled sicer všečna reč, tehnični podatki pa živ obup. Če so že naredili tako težko zadevo (ok, resda sem vajen krosk in hard endur), bi ji lahko privoščili še kak normalen agregat. Če bo enak kot pri 660X ... ki je lažji motor - saj že tisto izpade podhranjeno v primerjavi s KTMovimi zadevami. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, če se bo tole po voznih lastnostih lahko primerjalo z LC4 Adventure. vsaj na terenu ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!