Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 660 Tenere (91-99)


5R

Priporočene objave

Evo, pa sem docakal.

Menjana elektronika, saj je bila stara v polomljenem ohisju, in je vlaga naredila svoje, menjana tudi vzigalna tuljava, saj zmontirana ni bila originalna, in se je elektronika pregrevala. Menjane pnevmatike, obe Heidenau K 60, in danes ze naredil krajso turico okrog Maribora. Prvi vtisi so vredu, za uredit se plastika okrog armaturke, saj je en del pocen, in grdo vibrira in ropota ob pocasni voznji. Upam na lepse vreme jutri, in v ponedeljek, da naredim se nekaj kilometrov, tehnicni, in potem samo vozi....vozi... .. :010

Ciscenja se "zal" ni bila delezna, saj sem jo raje malce popeljal naokrog .. ha ha

post-15825-127756158794_thumb.jpg

post-15825-12775616211_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brilliance
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

dober dan imam eno prašanje če kdo prodaja mogoče magnet+navitje+pokrov elektrike za tenere660 letnik 1996 ali razbit motor in ga proda v celoti. ali pa če se kdo dobro spozna in če mi lahko pove če bi pasal deli od tenere 750 kar se tiče elektrike.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kje pa si da bi se dobila pa da bi pogledu če so enaki deli ko mislim da pri eletkriki nebi smelo biti takih problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo, sem ravnokar čekiral (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com), pa še zmeraj ni naprodaj nobene rabljene xtz660 ali 1200!

Ste vsi tako zadovoljnio z njimi, ali gre za preveliko eksotiko in jih ni na trgu?

LP andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ojla ..

Danes sem naredil nekaj kilometrov, ravno toliko, da "traktorcek" ne zaspi. Ko sem ga parkiral, me je zmotil vonj po bencinu. Po detaljnem pregledu, sem nasel izvor.

Bencin mi pusca pri odprtini, kjer se lahko kontrolira, koliko polni posodice od fergazerja. Pa ne vedno!!

Poskusil sem pritegnit vijak, ki sluzi za odpiranje in zapiranje kontrole, pa nic boljse.

Je mel ze kdo kaj podobnega? Kako odpravit!

post-15825-0-47274400-1297377830_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj možno da ti višek bencina teče čez oddušek, ki je tam nekje ponavad kot imaš to kapljo, ker recimo da igla plovca ne tesni dobro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, ni visek, visek odteka na onem rilcku pred tem, tukaj je odprtina samo za preverjanje nivoja v fergazerjih. Bo treba ocitno zadevo razdret, da se tole sanira. Danes sem se enkrat poskusil odvit in privit nazaj, ampak cez nekaj casa zopet zacne odtekat.:closedeyes:

Aja, v jeseni, malo pred koncem sezone, je bil fergazer razdren, ravno zaradi igle. Menjano za novo, kompletno, garnituro, vendar je od takrat bil mir.

Zato vem, da visek odteka na odprtini pred to, saj je ob menjavi kar lepo lilo ven, ker je bilo potrebno nastavit plovec.

Popravljeno . Popravil brilliance
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorcek vziga kot mora, lepo se pelje, nic ne kaze na tezave s fergazerji, razen tega, da tam spodaj pusca, in to konkretno na trenutke. bo zgleda treba se enkrat vse razdret, in pogledat kaj je narobe. Ce nebo druga, bo potrebno tole odprtino zgleda blokirat z kaksnim vijakom.

Igla je bila menjana lani, takrat se je plovec nastavil, za kaj druga pa se ta odprtina itak ne uporablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje za lastnike starejših Tenerejk. letnik 1993-1999. Zanima kakšno porabo lahko pričakujem ob normalni vožnji po cesti, mislim na daljše razdalje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje za lastnike starejših Tenerejk. letnik 1993-1999. Zanima kakšno porabo lahko pričakujem ob normalni vožnji po cesti, mislim na daljše razdalje.

LP

Imel sem dve "stari" 660-tki. S povdarkom na normalni vožnji lahko tudi pod 5l nikoli pa več kot 6l. To so moje izkušnje z dvema na "krovu" in Alu kufri. Slike na moji strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem dve "stari" 660-tki. S povdarkom na normalni vožnji lahko tudi pod 5l nikoli pa več kot 6l. To so moje izkušnje z dvema na "krovu" in Alu kufri. Slike na moji strani.

Hvala za odgovor. Razmišljam o tem da bi bila Tenerejka moj naslednji motor, pa preverjem porabo, ker kawaski kle 500 naj bi zelo veliko porabil. Na motorju bom verjetno sam in sem umiren voznik, tako da poraba po cesti bi morala biti pod 5, to se mi zdi kar sprejemljivo. Zanima me še kako pogosto si se ustavljal na črpalkah, kakšen je domet? In ali si imel kakeršne koli probleme namotorju oz. na kaj moram paziti ob nakupu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Razmišljam o tem da bi bila Tenerejka moj naslednji motor, pa preverjem porabo, ker kawaski kle 500 naj bi zelo veliko porabil. Na motorju bom verjetno sam in sem umiren voznik, tako da poraba po cesti bi morala biti pod 5, to se mi zdi kar sprejemljivo. Zanima me še kako pogosto si se ustavljal na črpalkah, kakšen je domet? In ali si imel kakeršne koli probleme namotorju oz. na kaj moram paziti ob nakupu.

LP

Poraba KLEja je podobna. Ne vem, kdo ti je prodal, da KLE veliko pije... v primerjavi s Tenerejko pa KLE ne pije olja O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba KLEja je podobna. Ne vem, kdo ti je prodal, da KLE veliko pije... v primerjavi s Tenerejko pa KLE ne pije olja O:-)

Ne vem na forumu sem nekje prebral da je od 7-8 litrov?? no sem preveril na spirit monitor, pa imaš prav tudi kle ima okoli 5 litrov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!