Skoči na vsebino

Kawasaki KLE 500


BRANE

Priporočene objave

Imam KLE 500, pa se mi včasih zgodi, ko čisto narahlo menjam, najdem prosti tek med 2 in 3 prestavo.

Zanima me, zakaj se to dogaja? A je treba kej menjati?

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, jaz sem na GPZ-ju 500S (enaka masina) mel take probleme na nekoliko drugacen nacin... o tem sem ze pisal drugje. Navadno mi je vrglo iz druge v ler (ko sem bremzal z motorjem), enkrat pa se mi je zgodilo tudi, da sem ga v 3. ozel do rdecega in potem spustil gas... motor je brutalno zabremzal in nato vrgel v "ler" med drugo in tretjo. Od tam ga pri prizganem motorju zlepa ne spravis nazaj v prestavo brez hudega skrtanja.

Zdaj imam nov menjalnik in se vse to ne dogaja vec.

Ja, sicer pa je resitev da nisi prevec nezen s prestavno rocico, ampak naceloma se to ne bi smelo dogajat. Kolk km (in lastnikov) pa ima za sabo tvoj moped?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sicer pa je resitev da nisi prevec nezen s prestavno rocico, ampak naceloma se to ne bi smelo dogajat. Kolk km (in lastnikov) pa ima za sabo tvoj moped?

Pri v bistvu vsakem mopedu boš našel ler med prestavami, če boš "prenežno" in "iskajoče" šaltal. Kot rečeno, motor se šalta odločno, pa je! Itak ne moreš poriniti za dve šaltengi gor ali dol naenkrat. V eni kretnji mislim.

Tipična napaka začetnikov, ki si ne upajo in še niso navajeni na svoj novi motor. Vem iz lastnih izkušenj. :P :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno je da nesmeš z menjalnikom delat kot z deklco ... morš mal bl kontretno :D .... druga možnost pa je in je zlo verjetna, da so vilce od menjalnika že mal obrabljene pa najdejo folo med brzinami .... to načeloma ni noben problem če ni prepogost. Če se pa to začne dogajat pri agresivni vožnji pa lahko pride do poškod menjalnika .... pa sklopka lahko mal trpi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej vidim, da se to dogaja tudi drugim. Moj motor ima 60.000 km. Če že vrže vn, se mi to zgodi, ko dam v drugo (čisto na lahko), pa z ne preveč gasa. Je pa res, da če si bolj "napadalen" do menjalnika tega problema ni. Drugače pa menja zelo mehko in tekoče. Skoraj neslišno.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se dogaja tudi meni občasno.Sploh na začetku ko sem ga kupil, in sem bil navajen na prejšnjo(prej imel Kawo in nikoli v 4 letih najdu ler med prestavami,razen med 1in 2jasno :P ) nastavitev prestavne ročice.Potem sem tudi jaz malo potelefoniral okoli serviserjev in govoril s kolegi pa so skoraj vsi v en glas zatrdili BOLJ ODLOČNO PRESTAVLANJE!No zdej se mi to skoraj ne dogaja več in bolj kot menjalnik krivim začetno nenavajenost na motor.No to se mi je dogajalo več ali manj na terenu ko so gibi noge manj natančni(ker vse ruka in se trese)Aja..zdej mam KTM-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so že mnogi napisali MENJAJ ODLOČNO!!! Pa boš vidu da menjalniku čist nič ne fali

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:D Lep pozdrav vsem!

Mene pa zanima, ali je kdo že namontirov Givi wingrack na Kawasaki kle. Če pa se ne da, pa me zanima če je kak model nosilcev stranskih kovčkov (Givi Kappa) ki se ga da lepo namontirat.

Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če obstaja sem pa videl dva stranska Givi 21l kufra namontirana na sliki enega KLE-ja ki ga je imel Dr Maxxi na svojemu stroju.Sva se celo menila ker sem bil interesent za kupit samo potem nisva s ceno prišla skup, nosilce je imel kar doma narejene iz Al.

Zgledalo je zelo dobro mislim da pridejo kufri pri nas 29 000 (par) plus plošče.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst to imam za KLE-ja. Kupit se da cel komplet GIVI WINGRACK sam da v Sloveniji imajo od givija sam prospekte in pol mislijo da lahko dobiš sledeče komponente sam za tri modele motorjev .... odpreš katalog od givija in si naročis ma prav kar hočeš.

Mam doma še cel komplet za KLE-ja .... sam bočne kufre al pa vse tri. če koga zanima prodajam.

Popravljeno . Popravil Dr. _MAXXI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pravkar sem postal ponosni lastnik KLE 500, pripeljal danes po dolgem tednu komaj domov (vreme)! Prvi vtisi so odlicni, motor me je kar navdusil! Sedaj pa se gor kufre, pa na turo!

Upam na cim vec lepih dni in lepih dozivetij z KLE-jem, naslednji motor predvidoma za 2 leti pa je KLV1000! :yea2:

trenutno pa sem :wub: v KLE 500!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanimama KLE 500 pa KLR 650?

cena, kvaliteta, moč, u glavnem ker je boljši :hmm:

lp

KLE temo si uspesno nasel.

KLR imas tukaj, drugace se poigraj se malo z iskalnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLE je definitivno zelo dober preizkusen motor, z malo registracijo in dobro vodljivostjo! Problem je da se ga vec ne da dobiti, ker sem kupil zadnjega! :D

KLR je 650 ccm, velika registracija, vecje vzdrzevanje, motor pa je bolj hard enduro, KLE je fun bike!¨

Drugo leto prihaja novi KLE vendar bo cena tudi temu primerja! Jaz sem za mojega odstel za letnik 2004 kupljen 3 dni nazaj 1.320.088,00 SIT!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto prihaja novi KLE vendar bo cena tudi temu primerja!

:OK:

Ali lahko ti to malo podkrepiš, izjavo mislim (kje, od kod, slika??). Ker me res zanima kaj bodo ven spravli, če bodo!

Hvala in LP.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLE 500 se poslavlja iz serije, je dokoncno razprodan in zakljucen model, kateri se je prodal v miljonih! Tudi v katalogu motociklov ga vec ni ce pogledas na www.kawasaki.com, ker ga je ze izvzel z kataloga, vir je se neuraden, ampak po trditvi dobavitelja bo leta 2005 nov model!

P.S. Ni pa tudi nujno, ampak verjamem da bo tudi naslednjik tega dobro prodanega motocikla! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti bo to KLV 650, ista fora kot pri KLV 1000 (Suzuki). To verjetno pomeni konec paralelnega twina v KLEju, dražjo reg. in večni občutek da voziš nekaj sposojenega :naughty: ....

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst to imam za KLE-ja. Kupit se da cel komplet GIVI WINGRACK sam da v Sloveniji imajo od givija sam prospekte in pol mislijo da lahko dobiš sledeče komponente sam za tri modele motorjev .... odpreš katalog od givija in si naročis ma prav kar hočeš.

Mam doma še cel komplet za KLE-ja .... sam bočne kufre al pa vse tri. če koga zanima prodajam.

Bok!

Zanimata me bočna kufra z nosilcem. Cena!?Može i slika!

Trarara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok!

Zanimata me bočna kufra z nosilcem. Cena!?Može i slika!

Trarara

Slika glih v vednost.

.......

:topic: Je prodano.

post-4-1080798397.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupec pa jaz :naughty: za spremenljivo ceno, nosilec stranskih kovčkov narejen doma! Zgleda super! Zadovoljen z nakupom!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLE 500 se poslavlja iz serije, je dokoncno razprodan in zakljucen model, kateri se je prodal v miljonih! Tudi v katalogu motociklov ga vec ni ce pogledas na www.kawasaki.com, ker ga je ze izvzel z kataloga, vir je se neuraden, ampak po trditvi dobavitelja bo leta 2005 nov model!

P.S. Ni pa tudi nujno, ampak verjamem da bo tudi naslednjik tega dobro prodanega motocikla! :hmm:

Nisem ravno prepričan, vendar KLE500 na strani www.kawasaki.com ni že vsaj eno leto nemci pa ga še kar veselo ponujajo na http://www.kawasaki.de/motorcycles/enduros/kle500.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!