Skoči na vsebino

Kawasaki KLE 500


BRANE

Priporočene objave

Aha, torej razvajene riti :)

Če bi sedel na debeli denarnici bi tud jst sedel bl komot :P Tko mam pa samo študentsko kartico in baje ni zadost za versysa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ti že vse napisali, nimaš kaj falit s tem motorjem, prene vse kar mu vržeš pod kolesa. Enostaven za vzdrževanje, lahkoten za vozit,... edino hitrostnih rekordov z njim ne boš podiral. Glede sedeža pa obstaja hitra in poceni rešitev ki sem se je jaz poslužil tole sezono in to je gel vložek.

img_4386.jpg?w=921&h=690

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zdravo.Imam majhen problemček z mojim konjičkom .

Po kratkem počitkuse mojega kle ja vžkag -se normalno.Ko pa mi po polminute ko spustim čok ugasne.Od takrat pa mi ne vžke več.Občutek imam ,da mi ga je zalilo,
Prosim za navet kako naprej,in če kod ve ali je kje drugje problem,

Hvala.

 
 
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah je problem zdej te dni zaradi vlage drugace pa dej ga malo polit z bencinom pol sm pa stoprocenten da bo vzgal :-D

Eh malo heca :-D odsraufej svecko in poglej kaksna je za zacetepk lahko pa tudi pustis kak dan motor na miru in ga potem probas vzgat ce je zalit bo pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšen je ta tvoj "konjiček"? Koliko cilindrov? Men' se zdi da eden, največ dva...?

 

Po pol minute se motor še zagreje ne. Ko spustiš čok, pa zato verjetno ne vžge - ker je "stanje" tam nekje vmes (hladno - vroče). Meni ga kosilnica tako pobiksa včasih. In, a veš kaj naredim...?

Svečko ven, jo zagreješ (lahko tudi na plinskem štedilniku.) Jo daš nazaj, potem pa gre!!

 

Je pa verjetno problem v čoku v teh hladnih dneh. - Ker takoj ne zalaufa, ga "zalije" in je tle kažin!

Ali motor dobro zagrej, potem zapri čok in bo zalaufal,

Ali pa pri hladnem čok do konca. - Tisto nekaj vmes je pa problem!!

Ali pa na temeljit servis! - Kdaj si napravil na motorju kakšen TAPRAV servis?? Nastavitve, svečke itd....?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem moral na KLE-ju skoraj vsako pomlad menjati svečke, vsekakor jih prej preveri če so res potrebne zamenjave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znajo brati, ampak se nekaterim ne da...

...tako kot zna par 100.000 Slovenjceljnov delati, pa se raje praskojo po jajcih in usrfajo po internetu-fejsbuku, kot pa da bi kaj produktivnega naredili....

 

BTW, en moj sosed že od leta 1982 išče službo, vmes pa upa da jo ne najde...

Popravljeno . Popravil THOMPSON
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

..rabim nosilce za mehke torbe...soft bags paniers...ima kdo da jih ne rabi :? ...ali pa ideja kje nabavit pri nas kakšna pocen varjanta ..tisti od sw-motech so predragi...neki tazga k je na sliki...tolk da je...distanca od avspuha... ;)

 

l.p.MAX

post-11527-0-92431400-1428295362_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boš mogu kar sam neki skonstruirat. Nevem če to kdo rihta. Na hrvaškem forumu ti lahko en napravi nosilce za trde torbe za cca 100€. 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tako, pa sm ga prodal. Za 2400€ z vso dodatno opremo. Pa še to ga ne bi, če ga ne bi prodal znancem.

 

Jebat ga, stremimo v prihodnost --> versys  :notworthy:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ima kdo za prodat...mogoćććće

 

Nepotreben kos platike na motorju, moje mnenje. Drugače pa najbolje da pogledaš na ebay, ker v sloveniji je zelo malo KLE delov na voljo.

 

Popravek: Na avt0.net poglej pod poškodovani motorji tam je kar nekaj KLE-jev morda ima kdo to viška.

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ima kdo za prodat...mogoćććće

 

Kwa pa je to...?

Volan od F1 mogoće??

 

P.S.

Pa še tole;

S KLE, starim skoraj kakor Zemlja, je šel moj kolega s Krka, Nikola Mrakovčič v Sibirijo. Imel je plan do Vladivostoka, ampak ga je enkrat "streslo" in je z zlomljeno ključnico predčasno zaključil svoj projekt.

Ampak je bilo vseeno zanimivo prebrati njegovo zgodbo.

 

Samo toliko KLE-jaši, da se ne boste zaradi svojih motobičiklet počutili kaj manj vredno! :worship:

Ajnfoh motor, šraufencigar, dva ključa in montirajzel, pa v avanturo!! :010

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

sem lastnik KLE500 letnik 2005 (prvi lastnik Mina). Izpolnil sem si mladostno željo in pred 10 dnevi naredil izpit na "stara leta" (51) in sedaj vsak dan uživam na motorju. Najraje po naravi (Pohorje, Boč, Kozjak,.. .).

Prosim kakšnega mojstra za pomoč. Žaromet mi visoko sveti (baje zato, ker so vgrajene progresivne vzmeti) in v navodilih je prikazano, da se da to nastavit z navadnim izvijačem skozi levo zgornjo odprtino nad kontrolnimi lučmi.

Zanima me (slabo se vidi) ali je za nastavitev kak vijak, ki sem ga morda izgubil, ali se izvijač samo vstavi v ležišče in se zavrti.

Lep pozdrav

Andi

Popravljeno . Popravil Leander Šeško
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se ti regulacijski vijaki tudi snamejo (padec ali kaj podobnega), preveri najprej, če so pravilno vpeti.

 

Potem postavi motor pred belo steno in poskusi po opisanem postopku iz navodil, če vrtenje vijaka vpliva na višino svetlobnega snopa.

21361015.jpg

Takle je bil, ko sem si ga lastil....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ima mogoče kdo uporabniška navodila ali service manual za KLE 500 letnik do 2005, torej stari model v pdf obliki? Lahko tudi v angleškem ali nemškem jeziku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta navodila ti bodo ustrezala, razen za res starejše letnike. Spremenbe na modelih po 2007 so bile le bolj "lepotnega" značaja. Luči, maska in postavitev števcev.

Razen, če poskusiš še na KLE forumih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

 

Zanima me ali na vaših KLE-jih uporabljate gume z zračnicami ali brez(tubles)?

 

Hvala

 

Na mojem sem imel zračnice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!