Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Pravkar, gaso65 pravi:

Z veseljem. Sam, da nuca.... ne vem, zakaj Honda tolk stiska z navodili in jih ne da na svojo spletno stran.

so že na vrhu teme, preveri če se jih da odpret

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VOILA! Danes sem imel operacijo razdreti zadnji konec in priti do žic, kamor se bom prišlepal zraven z ledicami. 

Včeraj sem naštudiral service manual (Gaso, še enkrat HVALA), kako se razstavi zadnja luč in sem se danes tega lotil. Priznam, da je bolj zahtevno kot pri APN. Ampak, ko sem odvil 2 vijaka in zraven enega pametno prižgal, sem v zadnjem levem kotu pod sedežem opazil en snop povitih kablov in na srečo mi je potegnilo, da gredo proti zadnji luči. Tako sem odmontiral samo levo polovico zadnjih plastik in nosilec kovčkov ter tam zraven "reglerja" prišel do prostora, da sem se prilotal zraven. Evo. Kufer lučke delajo. Pa še zlomil nisem nič. Najbolj važno pa je, da se noben kabel nikjer ne vidi. Mater sem ponosen na sebe. Kar kušnil bi se!

Zunaj sije sonce in bi se šel malo zapeljat po vasi, da pokažem ledice, ampak, ker nimam tablice in zavarovanja, verjetno to ni dobra ideja. Ker kakšne sem sreče, bo hitro kaj narobe in bom jutri tu na forumu gnjavil, če kdo pozna kakega ličarja... Grem raje spat, potem ko še enkrat motor spucam. Se mi zdi, da je že barva malo zbledela!?

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, bna pravi:

zakaj ne dela link 

 

HONDA CBF1000 (SC58) SERVICE manual.pdf

Res najbrž prevelik fajl. Ampak meni dela, piši mi na pm pa ti pošljem na mail

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav vsem. Med tem ko sem zadnjič tukaj modroval, sem v motor vgradil še eno vtičnico na drugi strani in kamero spredaj - zadaj. Ampak, ko sem brusil luknjo (da bo vtičnica filigransko pasala v luknjo), mi je zdrsnil brusni kamen in sem zadel v levo steklo števca, ki je seveda malo počilo. Ja, vem, ni me treba sedaj še vam me ubit, ker sem se že sam dovolj kaznoval ....

Me pa zanima, ali je to steklo ali plexi ali iz česa že je ta zaščita čez LCD iz zadnje strani narejeno tako, da ga menjaš, če nekje najdem podobno ali moram kupit celo sprednjo plastiko? Ali je to že kdo razdiral?

Sem pa našel spletno stran, ki je res super za dele poiskat in tam sem našel tudi sprednji del plastike za moj števec.

Link: https://www.motorcyclespareparts.eu/en/honda-parts/2011-cbf1000fa-motorcycles

Nisem še nič naročil od njih, upam pa, da ne bo problema. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja stran je ok frend je za suzukija naročal ,lahko pa pogledaš na Ebayu. Če prav razumin si zadel steklo obratomirja. Na suzuki marauder 1600  je steklena dali smo urezat steklarju je pa možno da je tvoja pleksi,sigurno se najde mojster da ti to izreže.mogoče pa je tisti košček poceni in kar kupiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem razmisljal, da bi samo tisto steklo menjal. Je pa zascita ekrana od potovalnega racunalnika. 

Upam da ni prevec zaj. odstranit tole plastiko. 

DCE3B25C-01C4-4EDC-A0E6-4E77EDBCCB34.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zbrusi s finim šmirglom ven te praske... nato pa z vodobrusnim postopoma do najfinejšega, ki ga dobiš...obvezno z vodo.

.... nato spoliraj z grobo... fino pasto in premaži s pasto za plexi luči.

Podoben oz. enak postopek uporabljajo na starih "obšlesanih" žarometih na avtu.

Dobi se celo nek kit v avtotrgovinah... Lecler... Mercator za poliranje žarometov. ... mislim, da je neki Turtle... al neki tazga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja TurtleWax je firma. Ampak jaz imam prav počeno steklo. Sem jim napisal mail, ce so stekla zraven celotne plastike, da ne bi potem ... Bom pa danes razdrl vse skupaj in pogledal, kako so ta stekla sploh vgrajena in kako so debela. Mogoče mi steklar lahko izreže tak majhen pravokotnik. Ga bom vprašal. Sreča da je od zene brat in mi itak mora vrnit uslugo, ker njegovo sestro prenašam. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Racka11 pravi:

 Ampak jaz imam prav počeno steklo. 

...aha... to je druga stvar... na sliki se ne vidi dobro....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden dobim del, mi nekaj ni jasno. Razdiral še nisem zadeve ampak:

Naročil sem del (Pri nas v SLO, ker je občutno cenejši kot v UK) pod številko 2 na spodnji sliki532116043_ScreenShot2019-02-11at17_44_47.png.fb2d245a5a48e94085319f4d67e697f1.png

Ko pa gledam motor, se celotna tako imenovana št.2 drži plastike, pod številko 11 na tej spodnji sliki:

37232061_ScreenShot2019-02-11at17_47_45.png.2278c64a5fafd48a63ddd5961b866aa2.png

Videti je (na motorju), da sta 2 in 11 en kos, saj ni nikjer vidnega roba ali zareze, da bi to bila dva kosa, tako kot sta tukaj na sliki.

Da bi ohišje 2 bilo med plastiko 11 in števcem pa tudi ne. Na YT sem sicer našel enega mojstra, ki je razdiral vse skupaj in prikljaplal OBD, ampak je imel tako butasto postavljeno kamero, da se ravno meni najbolj zanimiv del ni videl. Pa tudi cene teh dveh plastik sta različni. Dvojka je 75EUR , 11 pa cca. 40EUR, tako da sta to očitno dva kosa. Ni mi jasno. A res še ni nihče tega razdiral na SC64?

No, med tem ko čakam na pomlad, sem kupil še nove ročke, nove gumice za stopalke, pa dve varnostni nalepki sem odstranil in naročil nove, pa bočne zaščite, pa nove čevlje .... Skratka, žena bi me obesila za "jajca" če bi vedela. V Mototrgovini pa sem dobil že inventar številko.

Eto, in tako sedim pred računalnikom z novo čelado na glavi (so rekli naj jo nosim vsaj uro na dan) in vas utrujam s svojimi težavami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jaz sem svojo že podiral, saj sem fiksno montiral marsikaj (dodatne lučke, gps, kamero, ...), pri tem lotal štrom ipd, sam se ne spomnim, a je to skup al ne, je pa precej enostavno podret, sam za****n je bočni sprednji plastiki dol snet, dokler ne pogruntaš kako zatič pod ogledali drži, da potegneš v pravo smer.... pa v špici v nosu je en zatič.

(tlele je vidna podrta desna stran z luknjami, da je bolj jasno, kaj mislim z zatičem pod ogledali ...)

image.png.9424caf174eb548ea02eada0f66a40ce.png
Potegnt morš vodoravno a pravokotno na smer motorja...  pa mej en lonček, kamor boš spravljal vse vijake in čepe ... včasih sem mel občutek, da mi hočejo za nalašč pobegnit v prvo špranjo oz. luknjo v bližini...

Pa srečno.

Popravljeno . Popravil gaso65
popravil besedo štift v zatič :-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, gaso65 pravi:

Hm, jaz sem svojo že podiral, saj sem fiksno montiral marsikaj (dodatne lučke, gps, kamero, ...), pri tem lotal štrom ipd, sam se ne spomnim, a je to skup al ne, je pa precej enostavno podret, sam za****n je bočni sprednji plastiki dol snet, dokler ne pogruntaš kako zatič pod ogledali drži, da potegneš v pravo smer.... pa v špici v nosu je en zatič.

(tlele je vidna podrta desna stran z luknjami, da je bolj jasno, kaj mislim z zatičem pod ogledali ...)

image.png.9424caf174eb548ea02eada0f66a40ce.png
Potegnt morš vodoravno a pravokotno na smer motorja...  pa mej en lonček, kamor boš spravljal vse vijake in čepe ... včasih sem mel občutek, da mi hočejo za nalašč pobegnit v prvo špranjo oz. luknjo v bližini...

Pa srečno.

Ali lahko kakšno slikco, kako si namontiral lučke, navigacijo telefon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaso Hvala!!! Na tvoji sliki je vidno, da je to en kos. Bočne črne plastike in ohišje. Me prav zanima kaj bo prispelo. Naročili smo z VIN številko motorja, tako, da če ne bo OK, bomo pač dali nazaj in naročili drug del. To je prednost če naročiš pri nas. Neseš nazaj pa je. 

Tudi jaz sem si zmontiral kamero spredaj in zadaj, lučki pa prideta na bočno zaščito ko bo zmontirana. Čakam gume in to plastiko in potem s serviserjem vse naenkrat zamenjava. 

Hvala še enkrat za pomoč. Dam za pivo, ko greva na cesto. 

Popravljeno . Popravil Racka11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, Fičo, evo bom prlimal mal .....

Tkole zgleda kt novoletna jelka - ja, je vse prižgano - tko CBFjki zdej moja draga žena pravi:

image.png.92c8b3d188357dc28f72f7a8ab2c0f12.png

Tlele se pa vidi, kje mam GPS, kamero, prikazovalnik prestav, nosilc za telefon, tanktorbo,  ... edino 12V vtičnic se ne vidi....

image.png.766453e9952408d8461cdb015192f08b.png

Če bi še kakšen detajl, bolj od blizu, iz drugega kota, al pa samo fotoshoppan, druge barve, ? ....kr rec, pa ti bom na ZS poslal, da ne smetiva preveč tle ...sam podiral je pa ne bi spet kar tako ... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosil ja, tiste luči, če mi lahko malo iz raznih strani poslikaš. Sam sem študiral, da bi dal eno ozko podolgovato pod masko. CCA 3 cm je visoka philips 

https://www.philips.co.uk/c-p/12825WLEDX1/daylightguide-led-daytime-running-lights

 

Samo ne vem, bojim se, da se ne bi kje zadela ob blatnik pri posedanju vilic. Seveda bi moral sireno nekam premakniti drugam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis.de, SW-Motech Evo, LED lučke so ja. Dobr svetijo. Sem se dokončno odločil po primerjalnem testu v eni od revij. Ja, in majo clo E oznako, da ni problemov na tehničnem (ali pa policaji v tujini).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, plastika števca zamenjana ( niti ni bilo tako komplicirano, razen tega, da je treba cel sprednji konec razdret) bočna zaščita je gor, danes pa še lučke zmontiram, ko bom šel iskat rele za njih. Sem pa po Gaso- tovih slikah ugotovil, da bosta potem najina motorja skoraj identična, edino kamere imam jaz fixno zmontirane in enoto za njih pod sedežem. 

Še malo pa grem na prvo rundo po vasi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!