Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...
pred 7 urami, skorpjon pravi:

Super. Hvala za idejo. Si zadovoljen sz prikazovalnikom?

Ja meni dela tako kot mora. Tudi v soncu se dobro vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni forumasi, 

Zanima me sledece katero olje dajete v svojo cbfko. Kupil sem cbf1000 letnik 2006 prevozenih 51000km pa me zanima kaj priporocate? Manual priporoca 5w30...

Hvala vam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Hrgota pravi:

Pozdravljeni forumasi, 

Zanima me sledece katero olje dajete v svojo cbfko. Kupil sem cbf1000 letnik 2006 prevozenih 51000km pa me zanima kaj priporocate? Manual priporoca 5w30...

Hvala vam...

Motul 5100 10W40 ali pa repsol RTmotosport 10w40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fico77 najlepsa hvala ;)

Ka pa drgac so se kaksne muhe pr teh motorjih. Neki sm slisal okol elektronike so bile omenjene manjse tezave? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navitje alternatorja je pogost problem.Na uradnem servisu te košta okoli 500 eur,Seveda je možno to urediti tudi za okoli 150 eur.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, če imaš slab akumulator, rado skuri najprej regler potem pa še stator. Če nisi ziher, raje kupi nov aku, da boš pomirjen. Jaz imam sicer novi model, kjer baje teh težav več ni

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, fico77 pravi:

Baje, če imaš slab akumulator, rado skuri najprej regler potem pa še stator. Če nisi ziher, raje kupi nov aku, da boš pomirjen. Jaz imam sicer novi model, kjer baje teh težav več ni

Točno tako, poznam primer, ko je tip še dodatno filal gps, pa baterije za fotoaparat, s tem da baterije ni preverjal, le ta je imela "volka" in je skuril stator, regler in baterijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pol leta imam CBF 1000, letnik 2008. Ne bom ponavljal že predelane, dobro znane teme ampak bom vprašal konkretno. Ker so imeli nekateri probleme z elektriko me zanima, koliko so bili stari njihovi akumulatorji, ko jim je skurilo regler in stator. Izhajam iz tega, ker je moj predhodnik napisal, da je lahko posledica starega oz. slabega akumulatorja. Nekaj malega se spoznam na elektriko, vendar ne vidim direktne povezave. Razen, če je akumulator prebil in delal kratek stik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3. 3. 2017 at 7:03 PM, matjazhb said:

Pol leta imam CBF 1000, letnik 2008. Ne bom ponavljal že predelane, dobro znane teme ampak bom vprašal konkretno. Ker so imeli nekateri probleme z elektriko me zanima, koliko so bili stari njihovi akumulatorji, ko jim je skurilo regler in stator. Izhajam iz tega, ker je moj predhodnik napisal, da je lahko posledica starega oz. slabega akumulatorja. Nekaj malega se spoznam na elektriko, vendar ne vidim direktne povezave. Razen, če je akumulator prebil in delal kratek stik.

Imaš kar prav,problem je bil na statorju,kjer je pri višji temparaturi prišlo do mednavojnega stika na statorju(slab lak navitja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, CINDAPP pravi:

Imaš kar prav,problem je bil na statorju,kjer je pri višji temparaturi prišlo do mednavojnega stika na statorju(slab lak navitja)

Poglej tudi žice ki peljejo iz statorja proti reglerju, jaz sem jih imel na Vari sežgane in so delale kratek stik, dobro da sem opazil, če nebi sežgal še en stator...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim, je honda zaradi problemov z alternatorji (2006-2008) podaljšala garancijo na 7 let (počekiraj malo po medmrežju), JBG vendar je to že mimo.

Ko je meni pogorel na F-u, sem ga kupil tukaj in tok,tok po 70K še vedno deluje BP. Belomodri so spremenili rotor za boljšo cirkulacijo olja in spremenili položaj regulatorja ter s tem izboljšali hlajenje celotnega sistema.

"slab" akumulator ni ravno problem za sistem polnjenja (razen, če je v kratkem stiku), ker "Thyristor-ji" v regulatorju omejijo napetost na cca 14V-14,2V.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam v vtičnici voltmeter. Kaže napetost cca 14 V. Če opazim, da začne napetost padati, vzamem varovalko za žarnico ven in se poskušam rešiti vsaj iz kakšnega neugodnega območja. Koliko km pa lahko naredim brez polnjenja pa je odvisno tudi od morebitnega kratkega stika na povezavi stator - regler. Če ne prebija in zgolj ne polni, bi še nekam prišel. :-) .....če sem malo optimist.... Lahko pa gre vse mimo in še preostane samo vleka :-) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, mam vprasanje glede sprednje sipe. Na moji CBF-ki letnik 2006 imam namescen turing givi sipo ampak se mi zdi da mi veliko bol šumi kot pa prej z orginal sipo na bivsi cbf600. Ali ima gdo isto iskusnjo? Ker to sipo sem dobil zdraven motorja ko sem jo kupil orginalne pa ni bilo...

In je na daljso voznjo rahlo motece...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen! Tudi sam imam nameščeno turing šipo od Givija, ki je na koncu rahlo okrivljena navzgor, zato pri meni ni groznega šumenja, nekaj ga seveda je. Problem je, če si malo večji in ti veterni tok ne gre čez čelado. Imam pa dve original šipi doma, če rabiš, se lahko dogovoriva.

Lp, Tomaž!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je tudi rahlo zakrivljena navzven in se mi tocno veter vrtinci v celado. Visok sm 172cm sedez mam pa na najnizji poziciji. Sipa je tudi maximalno dvignjena. Tako da Tomaz hvala za ponudbo in se vidima. Vec na ZS. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7. 3. 2017 at 9:34 PM, MiNa said:

Kolikor se spomnim, je honda zaradi problemov z alternatorji (2006-2008) podaljšala garancijo na 7 let (počekiraj malo po medmrežju), JBG vendar je to že mimo.

Ko je meni pogorel na F-u, sem ga kupil tukaj in tok,tok po 70K še vedno deluje BP. Belomodri so spremenili rotor za boljšo cirkulacijo olja in spremenili položaj regulatorja ter s tem izboljšali hlajenje celotnega sistema.

"slab" akumulator ni ravno problem za sistem polnjenja (razen, če je v kratkem stiku), ker "Thyristor-ji" v regulatorju omejijo napetost na cca 14V-14,2V.

Imel problem-primer pregorelega statorja na  CB1000RA, po celi EU velja Hondina podaljšana garancija za stator ( CBF 1000 in CB 1000 R -RA ) razen pri našem uvozniku ( ne bom omenjal firme ), kjer so mi v osebnem pogovoru z njimi razložili, da za kaj takega niso še nikoli slišali, ......., so mi pa omogočili nakup originalnega hondinega statorja ( z mojim pristankom ) ,po precej znižani ceni, vendar brez računa.....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2017 ob 16:45, Hrgota pravi:

Moja je tudi rahlo zakrivljena navzven in se mi tocno veter vrtinci v celado. Visok sm 172cm sedez mam pa na najnizji poziciji. Sipa je tudi maximalno dvignjena. Tako da Tomaz hvala za ponudbo in se vidima. Vec na ZS. Lp

Pri meni popolnoma enako. Sem tudi med manjšimi in dobim zvrtinčen veter v čelado, ko se peljem več kot 70. Kupil sem motor s touring šipo Givi. Zraven dobil original in bom zamenjal, da vidim razliko. To bučanje vetra okrog čelade me kar moti in bom zadevo poskusil rešiti s čepki za ušesa, ki pa so kar dragi in kot sem prebral na enem forumu...vredni vsakega centa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma, vsaj poleti, je bučanja velik manj, če so šipce original ali nižje spuščene, tako da ti veter zaobjame celo čelado, povišene sicer branijo pozimi vetr v telo a povzročajo turbulence na čeladi. Preverjeno.

Bolje kot povišane ali poštarske šipe se obnesejo šipe tipa dubble bubble, tiste ki so na sredini zaokrožene.

Še vedno pa lahko turbulence rešuješ z dodatnim malim vizirjem na vrhu, vendar je meni osebno zadeva zelo grda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh poleti je fajn ce dobis malo vetra v celado pri manjsih hitrostih. Pri tej turing sipi sem opazil ze to da ko se peljem z manjso hitrostjo od 60 morem met vizir zaprt kar prej nism potreboval ker se mi veter tocno v vizir vrtinci. Druga zadeva pri hitrosti vecji od 170 sem zadnic zacutil da me je rahlo vibriralo levo desno. In Dami se strinjam stabo iskreno men ta vizir ne deluje na motorju lepo, ce se bom pa dal tist mali povisek gor bom pa ze moral pazit nadvoze da nebom katerga oplazil :)

Matjaz daj prosim zamenjaj pa mi javi razliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti šel skozi enake "vaje" na moji bivši tamali 600 CBF-ki.

Najprej touring šipa, še slabše kot stock, potem sem poizkusil brez in je bilo bolje tako, da sem na koncu stock šipo skrajšal max. kar je bilo možno.

Za moje pojme je bila to najboljša možna rešitev te težave na dotičnem mopedu.

Izgledalo je pa takole:

Stvar okusa.

post-8529-0-59120700-1335974474_thumb.jpg

post-8529-0-00512500-1335974425_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!