Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Bo treba dat orginal sipo gor, tole turing sipo od GIVI pa sparat za bol hladne dni ko tudi ture niso tako dolge in hitrosti so manjse da vsaj tist hladn zrak bol odnese vstran od telesa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, imam eno vprašanje za tiste ki bi poznali odgovor.

Ko stojim na mestu z motorjem in držim sprednjo zavoro in motor zaniham da gredo spredni amortizerji gor in dol mi rahlo poka notr. Kaj bi lahko bilo to? tu v križu kaj ali bo potrebno zamenjat olje v vilicah? Ker namreč nikjer nič ne spušča vilice so lepe nikje mastne od olja. Iskreno ne vem če je bil kdaj narejen servis na vilicah, motor sem kupil letos februarja in do sedaj sem naredil malo več kot 2000km. Na začetku še tega nisem opazil zadnjič pa sem. Motor ima prevoženih 53000km.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni! 1 teden sem lastnik honde cbf 1000, letnik 2007. Vprašanje se glasi: Ročaji za sopotnika so pri drži sopotnika pomaknjeni malce nazaj, glede na držo. Pri v stromu sem imel stransko držalo za sopotnika vsporedno z boki. Na kakšen način bi "naredil" oz premaknil držalo za 15  cm proti tanku. Se mogoče montira  ali zvari kašen "dodatek"

Upam, da te me razumeli.  Hvala za kakršni koli nasvet. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bankir pravi:

pozdravljeni! 1 teden sem lastnik honde cbf 1000, letnik 2007. Vprašanje se glasi: Ročaji za sopotnika so pri drži sopotnika pomaknjeni malce nazaj, glede na držo. Pri v stromu sem imel stransko držalo za sopotnika vsporedno z boki. Na kakšen način bi "naredil" oz premaknil držalo za 15  cm proti tanku. Se mogoče montira  ali zvari kašen "dodatek"

Upam, da te me razumeli.  Hvala za kakršni koli nasvet. Lp

Mogoče kaj takšnega. Pogled ni ravno najboljši.

https://www.honda-as.com/motorji/motoristicna-oprema/dodatna-oprema-1/nosilci/kr777-kappa-nosilec-kovcka-cbf1000-10-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, bankir said:

pozdravljeni! 1 teden sem lastnik honde cbf 1000, letnik 2007. Vprašanje se glasi: Ročaji za sopotnika so pri drži sopotnika pomaknjeni malce nazaj, glede na držo. Pri v stromu sem imel stransko držalo za sopotnika vsporedno z boki. Na kakšen način bi "naredil" oz premaknil držalo za 15  cm proti tanku. Se mogoče montira  ali zvari kašen "dodatek"

Upam, da te me razumeli.  Hvala za kakršni koli nasvet. Lp

Maš mogoče kakšno sliko kako to izgleda pr tebi?

na moji cbf-ki je to takole približno in moja prav lepo sedi vzadaj in se komot drži...

 

cbf1000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrgota pozdravljen. Pri tvojem  motorju se vidi, da je prijem sopotnika drugačen. Nimam slike, lahko pa si ogledaš na enaki hondi , ki je objavljena na avtonetu letnik 2007 , rdeče barve, cena 4.300,00 eur. Tam je zelo razvidno, kako so ročaji pomaknjeni bolj nazaj, kot pri tebi.

 

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bankir said:

Hrgota pozdravljen. Pri tvojem  motorju se vidi, da je prijem sopotnika drugačen. Nimam slike, lahko pa si ogledaš na enaki hondi , ki je objavljena na avtonetu letnik 2007 , rdeče barve, cena 4.300,00 eur. Tam je zelo razvidno, kako so ročaji pomaknjeni bolj nazaj, kot pri tebi.

 

Hvala in lep pozdrav

Ja lahko mi posljes sliko na hrgota.josip@gmail.com

Posiljam se eno sliko kjer se z strani bolje vidi do kje imam rocaje jaz. Namrec jaz imam orginal hondine nosilce za kovcke in tudi na prejsni 600cc cbf sem imel isto tako da nevem tocno kolko so tisti rocaji bolj nazaj pomaknjeni od teh. Me pa je strah da bos to tesko resil z kaksnimi predelavami da bo zadeva prvo sigurna za drzat pri mocnem bremzanju drugo pa da bo izgledlo lepo na motorju. 

20170426_093111.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala na obeh slikah. je velika razlika pri držanju.bi te pa prosil , če bi mi poslal sliko, kjer je od blizu vidno držalo.

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 26. 4. 2017 at 9:59 AM, bankir said:

hvala na obeh slikah. je velika razlika pri držanju.bi te pa prosil , če bi mi poslal sliko, kjer je od blizu vidno držalo.

hvala in lp

Evo se par slik...

20170502_113512.jpg

20170502_113522.jpg

20170502_113535.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte povedat kaj tankate v svoje CBF-ke. 95 ali 100 oktanski bencin in na katerih črpalkah? 

In ali je razlika v gorivu? 

Hvala na odgovoru...

 

LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tankam, če je možnost na OMV, ali agip, petrol pa če ni ostalih dveh.

Hvala za slikce

Lp.

imam pa še eno vprašanje:

moji sopotnici jesedež pretrd. Kaj mi priporočate?

ali tapetniku, da podložis peno, ali kakšen gel.

moj sedež je OK

 

hvala na odgovoru

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, bankir said:

jaz tankam, če je možnost na OMV, ali agip, petrol pa če ni ostalih dveh.

Hvala za slikce

Lp.

imam pa še eno vprašanje:

moji sopotnici jesedež pretrd. Kaj mi priporočate?

ali tapetniku, da podložis peno, ali kakšen gel.

moj sedež je OK

 

hvala na odgovoru

 

Lej obe opciji sta uredu. Ce ti bo tist ki bo tapiciral sedez naredil uredu in da nebo kostalo vec kot 100eur pol je tud ta opcija okej. V nasprotnem primeru se ti pa bol splaca uzet gelirane sedeze preko ebaya so pa okol 200eur pa se CBF napis je gor in šivi so lahko v barvi motorja. Tako da tist k ti bo delo ce ti zaracuna vec kot 100 eur je predrag...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bankir pravi:

jaz tankam, če je možnost na OMV, ali agip, petrol pa če ni ostalih dveh.

Hvala za slikce

Lp.

imam pa še eno vprašanje:

moji sopotnici jesedež pretrd. Kaj mi priporočate?

ali tapetniku, da podložis peno, ali kakšen gel.

moj sedež je OK

 

hvala na odgovoru

 

:hmm: kaj pa najprej poskus s kolesarskimi hlačami? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cbf 2012 tankam vedno 95, čeprav so mi na Asu rekli, ko sem kupil novega, da naj tankam 100. Ne opazim razlike

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm bom videl. Danes glih menjal olje pa filtre pa svecke ko bom natankal 100 pa bom javil kk bo. Mam pa se ene svecke inridium CR8EHIX-9 popolnoma nove ce koga zanima mi naj napise na privat ker sm narocil dva paketa...

 

 

20170508_181351.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pride kakšna naslednjica CBF-ke. Ali kdo kaj ve?

Podrugi strani pa nekdo piše, da prihaja NT 1000 Deavielle z motorjem Africe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, fico77 pravi:

Kdaj pride kakšna naslednjica CBF-ke. Ali kdo kaj ve?

Podrugi strani pa nekdo piše, da prihaja NT 1000 Deavielle z motorjem Africe

Koncno. Devilko bi že zdavnaj kupil, če bi imela vsaj 20 KM več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

evo končno zrihtal naslednje stvari:

-zvišan vizir-odlično, veter, ki sem ga prej dobival v ramena, ga sedaj ni več, dodatno podložil sedež so voznika s 3cm peno, pa še prevleke mi ni bilo treba menjati( samo napel jo je),narejeno "držalo" za sopotnika in secer tako odlično, da izgleda kot del nosilca za kovčke.( cev prišravfana od vijaka do vijaka cca 40 cm), ob sedežu sopotnika-sploh ni moteče- sliko pošljem nadknadno.

 

vsem hvala za nasvete :)  :)

lp

-

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, bankir said:

pozdravljeni

evo končno zrihtal naslednje stvari:

-zvišan vizir-odlično, veter, ki sem ga prej dobival v ramena, ga sedaj ni več, dodatno podložil sedež so voznika s 3cm peno, pa še prevleke mi ni bilo treba menjati( samo napel jo je),narejeno "držalo" za sopotnika in secer tako odlično, da izgleda kot del nosilca za kovčke.( cev prišravfana od vijaka do vijaka cca 40 cm), ob sedežu sopotnika-sploh ni moteče- sliko pošljem nadknadno.

 

vsem hvala za nasvete :)  :)

lp

-

Super ,

samo da si porihtal in da vse špila kot si si zamislil ;)

Bom pa izkoristil kar tukaj, sedaj že 5 tank je 100 oktanski bencin notr plus iridium svečke, in bi rad povedal da opazim razliko, na odzivnosti gasa sploh v manjših obratih, in v prostem teku motor lepš prede :D

Porabo pa imam okol 5-5,5L ampak vožnja na AC 130-140 oba sopotnika plus 3 kovčki, na regionalki pa 100-120km/h...

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12. 2. 2017 ob 15:23, fico77 pravi:

Baje, če imaš slab akumulator, rado skuri najprej regler potem pa še stator. Če nisi ziher, raje kupi nov aku, da boš pomirjen. Jaz imam sicer novi model, kjer baje teh težav več ni

To je čisto možno. Zadeva deluje tako, da regler naredi kratek stik na maso takoj, ko napetost na fazi doseže cca 14,2V in v bistvu požira preveliko napetost iz generatorja. Da gre tu za velike tokove se vidi že po tem, da se žice iz generatorja konkretno tople, ko motor dela nekaj časa.

Če je akumulator slab ali ima slab stik ne teče več toliko toka vanj, kot je pričakovano in potem regler požira preveč odvečnega toka in se pregreva. Zato sem jaz tudi preventivno zamenjal akumulator in se začel voziti naokoli z vedno prižgano dolgo lučjo. Razbremeni regler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem se lotil menjave sveck...

Rezervoarja nisem odklapljal ampak samo maso sem vstran odstranil.

Stvar je rahlo zapletena pri 2 in 3 cilindru. Potrebno je odstraniti vzigalno tuljavo ki je namescena na okvirju. In dve cevi od odduska za olje na vrhu. Nato pa vstaviti nastavek za svecke in priporocam da takratek podaljsek od gedore ne nabodete na nastavek, mislim tako da se ne zaskocita ampak samo do polovice do tiste kroglice,ker v nasprotnem primeru ne boste mogli vec odstraniti obeh iz luknje. Ko pa vstavljate nove svecke pa odstranite gumo iz nastavka za svecke in jih skupaj z magnetom vstavite, ter zopet pri privijanju ne nabodite podaljsek na nastavek. Nato pa nastavek z magnetom odstranite iz luknje in ker ni gume gor se ne zatika na svecko...

Ko pa vse skup opravite uslesno si pa odprete pivo :)

Men je casovno vzelo 1,5 uro dela. Lp

20170610_124333.jpg

20170610_130934.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!