Skoči na vsebino
Fazer03

Honda CBF 1000

DAMI34

Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

DAMI34    80637
DAMI34
Pravkar, gaso65 pravi:

Z veseljem. Sam, da nuca.... ne vem, zakaj Honda tolk stiska z navodili in jih ne da na svojo spletno stran.

so že na vrhu teme, preveri če se jih da odpret

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Racka11    22
Racka11

VOILA! Danes sem imel operacijo razdreti zadnji konec in priti do žic, kamor se bom prišlepal zraven z ledicami. 

Včeraj sem naštudiral service manual (Gaso, še enkrat HVALA), kako se razstavi zadnja luč in sem se danes tega lotil. Priznam, da je bolj zahtevno kot pri APN. Ampak, ko sem odvil 2 vijaka in zraven enega pametno prižgal, sem v zadnjem levem kotu pod sedežem opazil en snop povitih kablov in na srečo mi je potegnilo, da gredo proti zadnji luči. Tako sem odmontiral samo levo polovico zadnjih plastik in nosilec kovčkov ter tam zraven "reglerja" prišel do prostora, da sem se prilotal zraven. Evo. Kufer lučke delajo. Pa še zlomil nisem nič. Najbolj važno pa je, da se noben kabel nikjer ne vidi. Mater sem ponosen na sebe. Kar kušnil bi se!

Zunaj sije sonce in bi se šel malo zapeljat po vasi, da pokažem ledice, ampak, ker nimam tablice in zavarovanja, verjetno to ni dobra ideja. Ker kakšne sem sreče, bo hitro kaj narobe in bom jutri tu na forumu gnjavil, če kdo pozna kakega ličarja... Grem raje spat, potem ko še enkrat motor spucam. Se mi zdi, da je že barva malo zbledela!?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Racka11    22
Racka11

Evo, servis narejen. Menjala (s serviserjem) skoraj vse. Motor je bil na prafaktorjih. Nisem si niti predstavljal, da je treba toliko razstavit, če želiš menjat svečke. Ker pa je moj serviser bolj pedanten od človeka, ki si je to besedo izmislil, sem moral posodo za hladilno tekočino očistiti še znotraj. Da sva jo dobila ven, pa sva odstranila še ... pojma nimam kako se sploh reče vsemu. Skratka, posodo sem ščistil z krtačo za steklenico, ampak ni bil zadovoljen z mojim delom, zato mi je prodal (baje stari trik), da sem v posodo zmetal cca. 20 matic M4-5, dodal malo čistila in vode in sem tresel posodo kot zmešan. Rezultat - kot da sem jo ravnokar kupil. 

Sem pa ugotovil, da stranske nalepke spredaj L+D niso prave (črne), morajo biti pa Burgundy barve, ker je motor rdeč. Jebela, so že nekaj mutili. Sem opazil, da je bil popraskan in so nalepko menjali, da pa ne bi izstopalo, so jo menjali še na drugi strani. Banda! Ampak, sem naročil nove (drage kot žafran) in jih bom menjal, ko prispe še bočni lok zaščita. Marca dobi motor še nove gume in to je to. Je rekel majster, da glede na to, da je to moj prvi motor, sem imel srečo, da sem kupil super ohranjenega in vzdrževanega. No, vsaj nekaj, če odmislim tiste nalepke.

Moram pa še napisat, da me je serviser s svojim delom, malo že spravljal ob živce. Vsak vijak je obrisal, pregledal po potrebi namazal in z moment ključem po Gaso65-tovih service manual dal nazaj. Ni čudno, da sva delala skoraj 13 ur. Brez pretiravanja. Pa malice nisem štel zraven. Skadil sem pa škatlo. Jaz sem samo čistil in glancal (tudi z zobno ščetko), ter nisem kaj dosti "šraufal" zraven, sem pa "pumpal" zavoro in sklopko, ko sva menjavala olje. Vmes pa spraševal vse, kar mi je padlo na pamet. Tudi to, kje se te mora bejba držat, ko jo pelješ po vasi. 

Tako, vse zamenjano, sčiščeno, namazano, spolirano, zaščiteno, pokrito ... in zdaj je tako lep, da ni šans, da ga dam ven na cesto. V dnevno sobo ga bom postavil, na TV nastavil kak kanal z naravo in cesto, se bom vsedel gor in delal brum brum.

Kot tisti vic, ko si slon kupi težki motor in ga žge po cesti. Pred ovinkom pa ograja in na njej komarjevi samici zgoraj brez in slon pred ovinkom spusti gas, dvigne roko in ... seos pičke ....Vrooom  😀

Popravljeno . Popravil Racka11

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!