Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Spet jaz!

Ali mi lahko kdo z izkušnjami iz prve roke, kaj pove o tem motorju.

- Motor?

- Vozne lastnosti?

- Kako se obnaša natovorjen?

- Kako prenaša makadam?

- Kako je kaj s porabo olja?

- Skratka, splošne informacije od človeka, ki ima z njim izkušnje. Še najraje vidim - POZITIVNE!

Pozdrav

- Motor ima cirka 1000-kubični 4-valjni z odličnim navorom, šraufal ga še nisem.

- Vozne lastnostni odlične.

- Natovorjena se pelje dobro, ker je že po naravi trda.

- Makadam ji ni ljub, ker je med bolj trdimi. Ni to endura, hodi prednjih vilic so cestaški.

- Za olje ne vemo. To ti bo kdorkol težko povedu, ker so premau cajta na trgu.

Serviserski insajderji pa pravijo, da so težave pr igangih in da lahk pade menjalnik v ler med vsakimadvema prestavama. To se meni sicer ni dogajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za menjalnik kar verjamem; meni se je na 600tki včasih "ustavil"med gangi; sem na koncu mislil da šaltat ne znam. Je pa precej zoprno, ko ga pri 120 km/h (včasih več :devil: ) rukneš v šesto, spustiš sklopko in dobi ibrture obenem pa fino zarošta v menjalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa mal zanimajo izkušnje sopotnic ?

Po mnenju moje bolše polovice je razlika očitna :OK: v pozitivnem smislu seveda.Prej se je vozla z kawo zr7s in maksiskuterjem,seveda kot sopotnica :grim kar se tiče udobja pravi da je veliko bolše celo glede na maksiskuter ki ima odzadj pravi fotelj :lol1: pa tudi kar se vetra tiče se ji zdi bolje (peljal cca 150 Km/h)predvsem sam položaj na motorju je pohvalila.Pravi,da jo sama drža ne utruja :whistle:

Tko da je zaenkrat zadovoljna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz!

Ali mi lahko kdo z izkušnjami iz prve roke, kaj pove o tem motorju.

- Motor?

- Vozne lastnosti?

- Kako se obnaša natovorjen?

- Kako prenaša makadam?

- Kako je kaj s porabo olja?

- Skratka, splošne informacije od človeka, ki ima z njim izkušnje. Še najraje vidim - POZITIVNE!

Pozdrav

-motor dokler je hladen ne obnaša rahlo neuravnoteženo-pomojem zaradi vbrizga in avtomatskega čoka;pride do izraza še posebno v mestu ko se pelješ od križišča do križišča in imaš pri tem nežno roko na gasu.Ko je segret tega ni več

-dal sprobat profiju in ga je pohvalil

-na makadamu še nisem bil

-serviser ki je baje specializiran za Honde (priporočile zadovoljne satranke) mi je pri vprašanju,na kaj naj bom pozoren odgovoril-pazi,da ti ne zmanjka bencina :lol1:

-sopotnice odzadaj skoraj ne čutim,tako,da sem se že zalotil,ko sem z roko tipal,če je še gor :OK:

Edina negativna stvar ki me moti je,da nikakor ne upam voziti počasi-hudič je takoj na stotki :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu & hajoktejn & pek

No, nekaj je že.

Gangi so pa zame nekaj novega! Tudi takšne informacije potrebujemo...

Iščemo naprej!

Hvala za info in srečno vožnjo Vam želim!

Hoj! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni slaba ta oranžna v živo se mi zdi še boljša,imeli so jo v as domžale,sicer je bila rezervirana samo so rekli da bi moral že priti ponjo pa ga ni tako da mogoče jo še majo,jaz pa sem se odloču kar za modro ker sem jo najhitreje dobil za drugo barvo pa bi moral še čakati.

Kalimero,ma kaj prodajaš moped :eek: sem vidu na avtonetu glih tako slikco ku si jo ti tuki gor prpopu.A lahko poveš razlog :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kalimero,ma kaj prodajaš moped :eek: sem vidu na avtonetu glih tako slikco ku si jo ti tuki gor prpopu.A lahko poveš razlog :hmm:

ja saj je že vsa tema sam o tem ,če si sledil.jaz skoz sam jamram zadaj ker se mi ne dopade,pa je verjetn to vzrok da ga je dal v oglas.

saj verjetn bi se navadla,sam me je še strah in potem je še huje,mogla bi več km nardit,sam pišuka zdej je pa še vreme tako,da nikamor ne morš.tko da verjetn sem ta razlog jaz,nažalost.

pa saj se bo še kaj novega pojavilo ,sedaj sem ga kritizirala samo jaz,ampak vidim da se že piše o trdoti in menjalniku,no saj počas se bo pa še kaj zvedelo,da ni vse samo super.čao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, trdota ni problem ... jaz sem jo omenil pač Fičotu, ki bi rad z njo po šodru vozil, tam pa rabiš mehkobo in dolge hode vzmetno-blažilnih elementov podvozja ...

menjalnik pa tudi - to pravjo mehankarji, meni tega ni delalo, tudi Motosvetovci, ki so jo testirali, tega v svojem izredno temeljitem testu niso napisali...

motor je drgač super, če si pa ti prpa, pa pač kupta drgačn motor, ki bo tudi tebi ustrezal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, trdota ni problem ... jaz sem jo omenil pač Fičotu, ki bi rad z njo po šodru vozil, tam pa rabiš mehkobo in dolge hode vzmetno-blažilnih elementov podvozja ...

menjalnik pa tudi - to pravjo mehankarji, meni tega ni delalo, tudi Motosvetovci, ki so jo testirali, tega v svojem izredno temeljitem testu niso napisali...

motor je drgač super, če si pa ti prpa, pa pač kupta drgačn motor, ki bo tudi tebi ustrezal.

saj ne rečem da drgač ni vredu sam zame je res zadaj trd,sploh po naših cestah te kar zabija. glede menjalnika pa tud naš še ni imel težav .tko da boljš da neham utrujat kle gor :xx: ker očitno sam men ne ugaja. :yes: l.p. :surrender:

Popravljeno . Popravil kalimero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že mislu,da je kej drucga narobe :slap: sej jest sem se tud že zajebu pr enem motorju,ma kaj češ se zgodi sam da to ponavadi prcej stane :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sem že mislu,da je kej drucga narobe :slap: sej jest sem se tud že zajebu pr enem motorju,ma kaj češ se zgodi sam da to ponavadi prcej stane :whistle:

Pozdravljeni

Za naslednjo sezono sem se odločil, da kupim Hondo CBF 1000. Sedaj imam FZ6. Ker pa se voziva dva in z bolj umirjenim tempom (sem starejši mladinec), mislim, da bo to boljša izbira.

Ker že nekaj časa ni bilo nobene objave in ker ste nabrali že nekaj kilometrov vas prosim za vaše izkušne s tem motorjem.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja do sedaj 2800 km in BP :OK: vožnja vglavnem mestna in primestna in je za svojo težo zelo okreten.Mam pa namen it v Dubrovnik,tko da lahko kasneje kej več povem,kako je bit cel dan na riti :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Za naslednjo sezono sem se odločil, da kupim Hondo CBF 1000. Sedaj imam FZ6. Ker pa se voziva dva in z bolj umirjenim tempom (sem starejši mladinec), mislim, da bo to boljša izbira.

Ker že nekaj časa ni bilo nobene objave in ker ste nabrali že nekaj kilometrov vas prosim za vaše izkušne s tem motorjem.

Hvala

Po dolgem času se zopet nekaj dogaja v tej temi. Moje izkušnje s CBF 1000 ; motor je zelo lepo vodljiv izredno lepo in enakomerno vleče tudi obremenjen(poln kovček tank torba dve osebi) tudi polaganja ovinkov je lahkotno dosedaj prevozil 5000km brez vsakršnjih težav.Ture dolge cirka 500km do 700km z malo postanki brez večjih sedalnih bolečin in brez utrujenosti. Motor je narejen tudi za bolj lenobno vožnjo saj šesta lepo potegne pri manjših brzinah cca 60. Kar pa se tiče sopotnice pa je žena o tem že mnogo napisala v tej temi čeprav se je sedaj tudi že navadla na malce tršo vožnjo tako da tudi ona ni več tako nezadovoljna kar se tega motorja tiče. Sicer pa sem se odločil da bom ta motor prodal in si kupil čisto potovalni motor saj se vozim večinoma v dvoje in pa na daljše ture, če te še kaj zanima pa me pokliči ali piši .

L.P

post-3097-1157975185_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem zadovoljen z nakupom. Ubadam pa se z vprašanjem kaj storiti, da ne bi ob globjih nagibih drgnil po tleh s tačkami.

Če se voziva v dvoje je ob nagnjenem motorju kaj hitro slišati škrtanje pod tačkami še posebno če motor zaniha.

Ima kdo kakšno idejo?

Ali se da motor zadaj nekako dvigniti (pa bodo tačke in centralno stojalo tudi višlje)?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako imaš pa vzmetenje nastavljeno? Poskusi malo trdoto povečat. Moj bandit ima sicer mehkejše vzmetenje (beri bolj zanič), se mu pa precej izboljša oddaljenost od tal v nagibu, če vzmetenje zategnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako imaš pa vzmetenje nastavljeno? Poskusi malo trdoto povečat. Moj bandit ima sicer mehkejše vzmetenje (beri bolj zanič), se mu pa precej izboljša oddaljenost od tal v nagibu, če vzmetenje zategnem.

Vzmetenje je zategnjeno do konca.

lp, Pjotr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzmetenje je zategnjeno do konca.

lp, Pjotr

Mogoče bi bilo treba drugače peljat :blush:

Ne vem, ampak pri meni (hornet 900) je bilo tako da sem najprej skoz drsal z dstancniki po tleh.

Pol sem pa samp maol mamj agresivmo vstopal v ovinek in ugotovil da sploh ne podrsam ihtrost pa

ostane ista :eek:

Jes sm mogu nekej spremenit pri stilu vožnje (prej cestni motorji) ko je sopotnica parkrat podrsala po tleh.

Dejstvo pa je da se da peljat do roba gume in po kolenu brez da tačke drsajo. :eek:

lpT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo treba drugače peljat :blush:

Ne vem, ampak pri meni (hornet 900) je bilo tako da sem najprej skoz drsal z dstancniki po tleh.

Pol sem pa samp maol mamj agresivmo vstopal v ovinek in ugotovil da sploh ne podrsam ihtrost pa

ostane ista :eek:

Jes sm mogu nekej spremenit pri stilu vožnje (prej cestni motorji) ko je sopotnica parkrat podrsala po tleh.

Dejstvo pa je da se da peljat do roba gume in po kolenu brez da tačke drsajo. :eek:

lpT

Tole s kolenom po tleh bom težko kupil. OK, če bom visel dol z motorja kot opica s ciljem da se s kolenom dotaknem tal, potem že mogoče; to mi je pa mal brez veze.

A kakšen "dvig" zadnjega dela pa najbrž ne pride v poštev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dvig.si/ O:-)

Pa saj nisi mislil tega, a ne?!? :?

Drugače pa mogoče obstaja kakšna zadevščina v smislu distančnikov okrog vpetja zadnjega amortizerja; skoraj siguren sem, da se da motor na tak način znižat - verjetno pa gre tudi v obratno smer :? . Probaj prelistat Louis katalog, ali pa mogoče še POLO ali HG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trajna odprava problemov samo z kvalitetnim vzmetenjem spredaj in vzadaj. istocasno tak amortizer tudi dvigne zadek za cm, dva.

cenejsa varianta so druge "dog-bones", da se dvigne zadek.

sicer je lahko napaka tudi pri prevec "zategnjenem" vzmetenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trajna odprava problemov samo z kvalitetnim vzmetenjem spredaj in vzadaj. istocasno tak amortizer tudi dvigne zadek za cm, dva.

cenejsa varianta so druge "dog-bones", da se dvigne zadek.

sicer je lahko napaka tudi pri prevec "zategnjenem" vzmetenju.

Sorry, kaj naj bi bilo to "bog-bones"? Ali obstaja kakšna stran s tovrstnimi zadevami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis: http://pdfkatalog.louis.de/cgi-bin/detail.cgi?page=547

Polo: http://www.polo-motorrad.de/html/start2.html (str.501)

Pri nobenem trgovcu nisem našel za tvoj motor teh "kosti" ; ker je nov model, mogoče še niso v izdelavi (ali pa ni v katalogu, ki je pač tiskan v začetku leta 2006) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Hja do sedaj 2800 km in BP :OK: vožnja vglavnem mestna in primestna in je za svojo težo zelo okreten.Mam pa namen it v Dubrovnik,tko da lahko kasneje kej več povem,kako je bit cel dan na riti :lol:

Hallo! :D

Nisem še zasledil poročila o potovanju v Dubrovnik! Me zanima čim več o vsem. Februarja se bom moral odločit med tremi modeli. :?

Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!