Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Hallo! :D

Nisem še zasledil poročila o potovanju v Dubrovnik! Me zanima čim več o vsem. Februarja se bom moral odločit med tremi modeli. :?

Lp :yea1:

Hja,kaj naj ti rečem,prvič v življenju sem naredil 750 Km v enem kosu,od tega do Splita po avtocesti in če odvzamem dolgčas na avtocesti super :OK: to mi je prvi motor ki mi se ni zagabu po nekaj sto kilometrih.Sicer nimam dosti izkušenj z drugimi motorji ampak za mene je zelo komot,lepo pada v ovinke,pospeški so super,poraba okoli 6,0 + - tako da če nisi ravno speedy gonzales in si umirjen voznik,ki ga samo vsake toliko časa kaj piči je to dobra izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si bil sam na motorju ali v dvoje ?

Zanima me tudi mnenje zadaj. Zunaj se govori o vibracijah na oblogi, rji pod njo. Kako je pri tebi.Si odkril kaj negativnega?

Lp CapoDac

Hja,kaj naj ti rečem,prvič v življenju sem naredil 750 Km v enem kosu,od tega do Splita po avtocesti in če odvzamem dolgčas na avtocesti super :OK: to mi je prvi motor ki mi se ni zagabu po nekaj sto kilometrih.Sicer nimam dosti izkušenj z drugimi motorji ampak za mene je zelo komot,lepo pada v ovinke,pospeški so super,poraba okoli 6,0 + - tako da če nisi ravno speedy gonzales in si umirjen voznik,ki ga samo vsake toliko časa kaj piči je to dobra izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si bil sam na motorju ali v dvoje ?

Zanima me tudi mnenje zadaj. Zunaj se govori o vibracijah na oblogi, rji pod njo. Kako je pri tebi.Si odkril kaj negativnega?

Lp CapoDac

Hja boljša polovica je zadovoljna :grim pravi,da se počuti veliko bolj sigurna na motorju kot prej.Nekateri so se neki pritoževali z udobnostjo ma moja pravi,da jo ne moti :) Kar se tiče vibracij so bile baje značilne za 600 kubično verzijo,jaz jih nisem opazil,ravno tako tudi ne rje,pa čeprav motor uporabljam vsak dan za v službo,tako da je kar dosti krat namočen :hmm: O negativnostih bi ti teško kej objektivno rekel,ker nisem ravno strokovnjak za motorje,in me na njem motijo v bistvu samo malenkosti,ki se dajo prilagoditi mojemu okusu (beri ko bojo soldi).V bistvu je to zelo kultiviran motor,ki ti omogoča tudi malo aresivnosti v povezavi z veliko navora in jaz sem z njim zelo zadovoljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Odločil sem se za nakup V35 – MONOKEY® SIDE (STRANSKI KOVČKI GIVI), sem pa v dilemi glede barve.

Motor je "metalno bordo barve" (cbf 1000 sa), ali obstajajo tudi kovčki oz. "pokrivala" v taki barvi? Na strani nisem našel pravih informacij... (ali pač obstajajo samo sivi in črni odtenki)

Za vsakršno informacijo se zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm pa ko motor fukneš po tleh so farbani fuč, surovo črni pa v poliranje in je skoraj kot nov.

Štrihanje kufrov pa ni ravno poceni nekako tako sem slišal. :P

Hmm drugače pa pokliči v npr. tukaj zelo priljubljeno trgovino ki ima v imenu T pa C pa neki na motosh**, pa jih vprašaj, praktično Givijev kufer lahko dobiš v katerikoli barvi (no skoraj katerikoli).

Hmmm ampak dražji in po prvi rajsi ali prevračanju (npr, ko ti bike fukne iz stojala) so nagravžno zdelani.

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm pa ko motor fukneš po tleh so farbani fuč, surovo črni pa v poliranje in je skoraj kot nov.

Štrihanje kufrov pa ni ravno poceni nekako tako sem slišal. :P

Hmm drugače pa pokliči v npr. tukaj zelo priljubljeno trgovino ki ima v imenu T pa C pa neki na motosh**, pa jih vprašaj, praktično Givijev kufer lahko dobiš v katerikoli barvi (no skoraj katerikoli).

Hmmm ampak dražji in po prvi rajsi ali prevračanju (npr, ko ti bike fukne iz stojala) so nagravžno zdelani.

Zoolo :blink:

VSE TO PREKLETO DRŽI :kva1: ALORA, ČRNA BARVA.

HVALA ZA NASVETE. :OK:

Popravljeno . Popravil kwdr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nič se še ni govorilo o izpuhih na tem motorju... Ga je mogoče kdo že menjal? Ko sem nazadnje gledal po internetu jih je imela v svojih katalogih le peščica firm. Rad bi 1x slišal oz. od lastnika izvedel kako "poje" drugovgradnja, da vidim če je smotrno razmišljati o menjavi.

P.S.: Je kdo tako dober in bi bil pripravljen posoditi knjižico "User Manual" v slovenskem jeziku, da bi jo fotokopiral. Vnaprej hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi sam sem zadovoljen z nakupom. Ubadam pa se z vprašanjem kaj storiti, da ne bi ob globjih nagibih drgnil po tleh s tačkami.

Če se voziva v dvoje je ob nagnjenem motorju kaj hitro slišati škrtanje pod tačkami še posebno če motor zaniha.

Ima kdo kakšno idejo?

Ali se da motor zadaj nekako dvigniti (pa bodo tačke in centralno stojalo tudi višlje)?

lp, Pjotr.

Sem našel tole

Težko si predstavljam kamo in kako tolr pride (sklepam da na aportizer). Mnenja?

Popravljeno . Popravil pjotr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem našel tole

Težko si predstavljam kamo in kako tolr pride (sklepam da na aportizer). Mnenja?

Tole se zmontira na amortizer :grim

VTR sem dvignil z distančnikom in je bila boljša za vozit samo parkrat bi mi kmalu padla po tleh ker je motor višji in na tački parkiran nevarno visi :krneki: Zna biti nevarno s kovčki :hmm:

Na Hornet 900 pa sem zamenjal samo stopalke (1000RR) in so kar opazno višje (ne drsam več po tleh). :grim

Samo vibracije od motorja se malo bolj čuti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi sam tazmišljal, da bi zamenjal tačke ampak brusim tudi s stranskim stojalom.

Najbrž bom kar nabavil tole zadevo, me pa res malo sskbi, kako bo motor stal na tački in centralcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ste probal dvignit zadnji amortizer do konca? Sam sem šel z novim na prvo vožnjo čez prelaz Jezersko in sem imel do Železne Kaplje zbrušeno tačko za prestave, zadnjo bremzo, za noge in stransko tačko...

Doma sem vzmet zategnil do konca in zdej nimam več teh problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ste probal dvignit zadnji amortizer do konca? Sam sem šel z novim na prvo vožnjo čez prelaz Jezersko in sem imel do Železne Kaplje zbrušeno tačko za prestave, zadnjo bremzo, za noge in stransko tačko...

Doma sem vzmet zategnil do konca in zdej nimam več teh problemov...

Vzmet zategnjena do konca. Problem z drsanjem po tleh je še posebno očiten pri vožnji v dvoje. Če sem sam je tačka glih mej aod katere grem (približno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Zanima me, če je kdo že zamenjal originalno špico na CBF 1000 z večjo, predvsem pa širšo. Se mi zdi, da mi preveč piha v ramena. Gledal sem špico od GIVI-ja, pa ne vem, če bo dobra.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Mene zanima, če ima kdo zaščito za mašino na cbf1000 givija al kaj podobnega? Če je možna kakšna slikca? Ker google ne najde nobene slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jo dobil danes. Orange :OK: :kva2:

Jaz pa danes tudi ORANGE...slikca sledi

Prvi občutki??? :OK: :kva2: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje so slikice a greno na en krog

Slikce bojo, enkrat v prihodnjih dneh (mogoče že dons)

Za furo se lahk pa za jutr zmenmo :naughty:

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDAMANIA:kdaj si pa nabavu stroj, si ja reku da letos ne.

A si šel gledat fz1 kako to da se nisi odloču za Yamaho :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDAMANIA:kdaj si pa nabavu stroj, si ja reku da letos ne.

A si šel gledat fz1 kako to da se nisi odloču za Yamaho :?

Hja, sm mislu da letos ne, ker sm mel v planu stanovanje, ampak je prišlo do zajeba (dolga zgodba-ti jo bom razložu ko se vidma...) pol sm pač kupu motor in opremo, pa mi ni žal, ker če ga ne bi imel letos bi pa res znorel!!!! Zakaj se nism odloču za Yamaho? Hotel sem motor s poloklepom, ABS-om in 1000ccm, razlika v ceni med CBF1000SA in FZ1 Fazer ABS pa je nekje 2000 EUR, tako da če jih nimaš :? Poklič kej gremo na furo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker obljuba dela dolg......pa še moja makina :D

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav Triumphatorsko levjesrčni, moram dodat svoj lonček pri tej Hondi CBF 1000.

Ne vem zakaj, ampak meni je ta motorin všeč v vseh pogledih.

Morda najbolj za to, ker ne iztopa, ker je "preprost" za vsakdanjo vožnjo v službo ali pa na dolgo potovanje po svetu. Ima dober in zanesljiv motor. Za vandranje čisto dovolj ihahajev. Je preprosto vodljiv, udoben in ni požrešen.

Kar pa je tudi pomembno za soliden denar dobiš resnično dober motor. In, da na koncu pihnem na dušo še vsem tistim, ki vam to kaj pomeni. Pa še Honda je! :OK:

Lep pozdrav izpod vinogradov!

Rocky Triumphator B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!