Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Prej bi ti za veliko kmjev svetoval kake sporttouring pnevmatike tipa Dunlop Roadsmart3, ali kake druge Touring pnevmatike s tršo sredico (pirelli angel GT, conti radattack2evo itd..). 

Mitas Sportforce+ niso tako sumljivo poceni, ker naredijo tudi manj kilometrov kot tourng. So nekoliko bolj športne. So pa dobre. Več o pnevmatikah imaš prav v sklopu oprema- pnevmatike. Jaz jih tudi vozim Mitas in sem z njimi zadovoljen.

Bo pa mitas naslednje leto izdal tudi touring varianto oziroma pnevmatiko s tršo sredico.

 

Naj naj hvala za nasvet!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, gaso65 pravi:

Jaz mam CBFjko že par let .... tut ne tiščim in sem z RoadSmart3 zelo zadovoljen. Držijo. In ne znucajo se hitr.

koliko km ti zdržijo? meni se je Dunlop zameril s Sportmax, ampak že tako dolgo “kuham mulo”, da me mogoče zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprednja: od 35774-50156 km

Zadnja: trenutno od 45229-.... (trenutno mam 54532 na števcu, pa še bo)

Naredim pa ene 8-10kkm na leto, pač zavisi mal od mojga zdravja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel, ko sem kupil motor po dolgem času. Vozil lagano max 120/130, polovico v dvoje, pa je sredino kar hitro pobralo. Za to, kar si napisal, da boš vozil, ti bodo držale vsake, zdržale pa različno. Vzemi Conti RA3 ali Dunlop RS3, ali klakšno drugo "road" gumo, ki ima tršo sredino.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lan sem kupil marca hondo  cbf 1000 z gumami  road smart 2. . Ko sem ga kupil, je imel prevoženih cca 7000 km, pa še jaz sem tisto leto naredil 6000-7000 km Ker pa smo prevozili veliko po AC, mi je gumo pobralo po sredini in imel sem 4-oglato gumo.. Pol sem pa nabavil Bridgestone BT 23, katero znamko  sem imel že na VStromu. Osebno zelo zadovoljen. Letos naredil cca 7000 km, pa izgledajo vrhunsko.

Vozim pa normalno AC 120-140 drugje pa se držim omejitev in seveda v dvoje

 

  SREČNO IN ZDRAVO VSEM SKUPAJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že tačetrto leto vozim Mitas Sportforce. Pri širniku skoraj  dobiš za ceno ene zadnje dunlopke RSM3(135 €) obe Mitaski skupaj (145€). Meni zdrži 6000, je pa res, da nisem počasen voznik in kar precejkrat drgnem s tačkami po tleh.

Prihaja pa drugo leto Mitas Touring force, sem jo že videl. Prijatelj jih že veselo testira na svojem motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bankir pravi:

lan sem kupil marca hondo  cbf 1000 z gumami  road smart 2. . Ko sem ga kupil, je imel prevoženih cca 7000 km, pa še jaz sem tisto leto naredil 6000-7000 km Ker pa smo prevozili veliko po AC, mi je gumo pobralo po sredini in imel sem 4-oglato gumo.. Pol sem pa nabavil Bridgestone BT 23, katero znamko  sem imel že na VStromu. Osebno zelo zadovoljen. Letos naredil cca 7000 km, pa izgledajo vrhunsko.

Vozim pa normalno AC 120-140 drugje pa se držim omejitev in seveda v dvoje

 

  SREČNO IN ZDRAVO VSEM SKUPAJ

T30 je naslednica bt23. Zameril pa sem jim oprijem s prvo, je za moj stil nekoliko preplastična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je prebrat, marca prihaja nov izdelek iz Mitasa:

https://www.mitas-moto.com/en/media--and--events/press--room/mitas--to--showcase--touring--force--sport--touring--tire--at--eicma--exhibition

Gume katere imam na motorju sedaj, bodo zdržale še gotovo 2T km, pa se bom potem odločil, ko pridejo ven nove Mitaske (pri teh bom pač reskiral in se bom odločil čisto po ceni), sicer pa med  Bridgestone BT 23, Conti RA3 ali Dunlop RS3 ali pa Dunlop SPMAX qualifier 2 (razpon je od 170 do 250 evrov).

Za določene stvari velja "malo denarja - malo muzike", 10 let sem bil brez motorja in včasih le tudi za gume drek pump to veljalo verjetno velja tudi za navedene gume danes.

Hvala vsem za nasvete in za pomoč!!

P.S.

Slovenska navodila za CBF 1000 letnik 2008 pa še iščem!

Popravljeno . Popravil a-lex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V motosi rwviji piše, da se dogovarjajo, da bile te gume prva vgradnja pri BMW. Fantje, počasi bo cena zrasla, ne bo več tako ugodno. Izdelek pa je drugače Made in SLOvenija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, fico77 pravi:

V motosi rwviji piše, da se dogovarjajo, da bile te gume prva vgradnja pri BMW. Fantje, počasi bo cena zrasla, ne bo več tako ugodno. Izdelek pa je drugače Made in SLOvenija

vemo vemo :D

 

 

tule je enormnega napisanega, testiranega itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 12. 2018 ob 17:00, a-lex pravi:

Kot je prebrat, marca prihaja nov izdelek iz Mitasa:

https://www.mitas-moto.com/en/media--and--events/press--room/mitas--to--showcase--touring--force--sport--touring--tire--at--eicma--exhibition

Gume katere imam na motorju sedaj, bodo zdržale še gotovo 2T km, pa se bom potem odločil, ko pridejo ven nove Mitaske (pri teh bom pač reskiral in se bom odločil čisto po ceni), sicer pa med  Bridgestone BT 23, Conti RA3 ali Dunlop RS3 ali pa Dunlop SPMAX qualifier 2 (razpon je od 170 do 250 evrov).

Za določene stvari velja "malo denarja - malo muzike", 10 let sem bil brez motorja in včasih le tudi za gume drek pump to veljalo verjetno velja tudi za navedene gume danes.

Hvala vsem za nasvete in za pomoč!!

P.S.

Slovenska navodila za CBF 1000 letnik 2008 pa še iščem!

pozdravljen. Jaz imam slo navodila  ampak za hondo CBF 1000 letnik 2007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj do 2010 so bile enake a ne, potem je prišel nov model?

Če je varianta se priporočam "za en ovink", da si prekopiram oz. poskeniram.

Popravljeno . Popravil a-lex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral vse vaše nasvete in mnenja glede gum. Kot novopečen in umirjen motorist sem pa seveda rahlo zbegan, katere naj sedaj vzamem. Vzel bom obe gumi novi naenkrat, da bo mir. Torej RoadSmart3, Conti RoadAttack3 ali Metzeler ali Dunlop... Vam, ki ste preizkusili že ogromno različnih gum je bistveno lažje, kot meni začetniku. Torej RoadAttack3 bo vredu?

Rabim pa še vašo pomoč glede akumulatorja in polnilca. Našel sem tole:

https://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-2019-Genuine-Honda-Optimate-3-Battery-Charger-Optimiser-Conditioner/162860113210?hash=item25eb381d3a:g:WGoAAOSwIBBUaPDA:rk:9:pf:0

Ima sicer UK vtikač, ampak to ni težava, ga bom prevezal ali pa kupil adapter za EU. A je to - to, ali priporočate kaj drugega?

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Racka11 pravi:

Sem prebral vse vaše nasvete in mnenja glede gum. Kot novopečen in umirjen motorist sem pa seveda rahlo zbegan, katere naj sedaj vzamem. Vzel bom obe gumi novi naenkrat, da bo mir. Torej RoadSmart3, Conti RoadAttack3 ali Metzeler ali Dunlop... Vam, ki ste preizkusili že ogromno različnih gum je bistveno lažje, kot meni začetniku. Torej RoadAttack3 bo vredu?

Rabim pa še vašo pomoč glede akumulatorja in polnilca. Našel sem tole:

https://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-2019-Genuine-Honda-Optimate-3-Battery-Charger-Optimiser-Conditioner/162860113210?hash=item25eb381d3a:g:WGoAAOSwIBBUaPDA:rk:9:pf:0

Ima sicer UK vtikač, ampak to ni težava, ga bom prevezal ali pa kupil adapter za EU. A je to - to, ali priporočate kaj drugega?

Lp

 

Kot novopečenemu umirjenemu motoristu bo vseeno katero gumo boš vzel. Vse so zelo dobre in ni več slabih gum. Bistvenih razlik ne boš opazil, saj se le te začnejo pojavljati pri zelo hitri vožnji. Bistvena razlika je ali so gume dvokomponentne - to pomeni, da je sredina trša boki pa mehkejši in te gume ti bodo zdržale dalj časa.

Ta polnilec je tudi zelo dober.

https://www.ctek.si/ctek-mxs-3.8-kompakten-popolnoma-avtomatski-7-stopenjski-polnilnik-ki-polni-in-vzdrzuje-12v-akumulatorje-artikel-40-002

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete glede gum. Sem pogledal v knjigo in proizvajalec priporoča Bridgeston ali Continental, tako, da bom kar RoadAttack3 vzel. Sem pa šel v soboto v Louis v Graz, tako iz radovednosti. Sicer sem jim pustil 250 eur za drobnarije, ampak sem bil kar razočaran glede zaloge tehničnih stvari in odnosom prodajalca. Ne pravim, da so vsi smotani, ampak tale kekec, ki me je stregel, je bil res ...

Kakorkoli. Žena, ki se ji ni niti sanjalo, da bom domov pripeljal motor, sploh pa ne 3. januarja pri -3 in da bom povrhu vsega še v Grazu pustil četrt tisočaka in da servisa in gum še sploh nisem štel zraven, bi verjetno že vlagala ločitvene... Saj je vseeno.

Kupil sem tudi tisti voziček za lažje prestavljanje motorja sem in tja in je res super. Pa še ugodna cena je bila (59 Eur). Zdaj pa polnim baterijo z novim polnilcem iz zgornjega posta -linka. Ne vem pa, a naj ga odklopim, ko "snežinka" na polnilcu napolni akku, ali ga naj kar pustim do marca priklopljenega. Nisem v navodilih nič zasledil. Ta teden pride serviser in bova menjala vse, da bom miren in bom vedel, da je vse tip top. Jebela, nisem pa vedel, da so svečke tako drage!? V glavnem 7x sem že vse obrisal in "zglancal", zdaj pa čakam da minejo zimski dnevi, da se grem malo peljat...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Racka11 pravi:

ko "snežinka" na polnilcu napolni akku

Ne polni na snežinko temveč na motor. Snežinka dvigne polnilno napetost na 14,7 volt in 3,8 Ampera, kar je za moto aku preveč.805755775_Zajetaslika.JPG.40726b340457744b02af7ffd77618990.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Racka11 pravi:

Hvala za nasvete glede gum. Sem pogledal v knjigo in proizvajalec priporoča Bridgeston ali Continental, tako, da bom kar RoadAttack3 vzel. Sem pa šel v soboto v Louis v Graz, tako iz radovednosti. Sicer sem jim pustil 250 eur za drobnarije, ampak sem bil kar razočaran glede zaloge tehničnih stvari in odnosom prodajalca. Ne pravim, da so vsi smotani, ampak tale kekec, ki me je stregel, je bil res ...

Kakorkoli. Žena, ki se ji ni niti sanjalo, da bom domov pripeljal motor, sploh pa ne 3. januarja pri -3 in da bom povrhu vsega še v Grazu pustil četrt tisočaka in da servisa in gum še sploh nisem štel zraven, bi verjetno že vlagala ločitvene... Saj je vseeno.

Kupil sem tudi tisti voziček za lažje prestavljanje motorja sem in tja in je res super. Pa še ugodna cena je bila (59 Eur). Zdaj pa polnim baterijo z novim polnilcem iz zgornjega posta -linka. Ne vem pa, a naj ga odklopim, ko "snežinka" na polnilcu napolni akku, ali ga naj kar pustim do marca priklopljenega. Nisem v navodilih nič zasledil. Ta teden pride serviser in bova menjala vse, da bom miren in bom vedel, da je vse tip top. Jebela, nisem pa vedel, da so svečke tako drage!? V glavnem 7x sem že vse obrisal in "zglancal", zdaj pa čakam da minejo zimski dnevi, da se grem malo peljat...

 

Ko je accu poln je na 6. koraku. Lahko ga odklopiš, ker je poln. Ostalo piše tu in se moraš sam odločiti. Jaz ga nikoli ne pustim na vzdrževanju, saj celo zimo presega 12.8V napetosti.

http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/625000-649999/630859-an-01-sl-AVTOMATSKI_POLNILNIK.pdf

Polnjenje pod snežinka je po starem RECOND povišana napetost - obnavljanje accu in je priporočeno enkrat na leto. Nisi naredil nič narobe, ne pa ga zmeraj polniti na snežinko, razen če bo to enkrat na leto ali nenadna izpraznitev accu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je na stvari. Kupil sem motor (SC64) in zdaj ga samo gledam in ... V kovček Givi V46 sem zmontiral stop lučke in pozicijske lučke, zanima me pa, kje ima motor škatlo z varovalkami? Po celem googlu sem iskal, pa nič našel, Navodil pa nimam. Da ne bom razstavljal pri izpuhu, varovalke pa so pod krmilom...?

Našel sem pa električno shemo za CBF1000 F/FA.. Če jo kdo rabi sem jo dal na moj DropBox.

LINK:CBF1000F_farbiger_Schaltplan.pdf

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z izpuhom si bil precej blizu ... ?

Ene so pod sedežem, ene pa pod črno stransko plastiko desno.

(poglej še v zasebna sporočila)

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gaso65 HVALA!!!! Sem download pdf. To sem rabil kot kruh. Jebela kdaj bo marec, da grem na registracijo in končno na cesto. Je težko gledat "nov" motor v garaži. Pa novo čelado imam, pa kombinezon tudi. Aja, pa škornje sem si kupil.

Grem navodila brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, gaso65 pravi:

Z izpuhom si bil precej blizu ... ?

Ene so pod sedežem, ene pa pod črno stransko plastiko desno.

(poglej še v zasebna sporočila)

daj še meni pdf navodil, da jih prilepim na vrh teme in bodo na razpolago vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem. Sam, da nuca.... ne vem, zakaj Honda tolk stiska z navodili in jih ne da na svojo spletno stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!