Skoči na vsebino

Honda CBF 1000


Fazer03
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Ko dam v prvo prestavo vseka v menjalniku kot, da ga bo razneslo. A kdo ve, če se da sklopko kaj nastavit? Mogoče na ročici sklopke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 21. 4. 2020 ob 23:37, marincspeedshop pravi:

Hidravlicna ali zajla?

Hidravlična. Se zdi, da se ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji CBF imam povišano vetrobransko steklo, ampak mi pri mojih 184 cm vse žuželke pribija direktno v vizir čelade.

Ali ima kdo kakšno izkušnjo z dodatnim poviškom na že povišanem steklu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga imel in mislim da je to rešitev.Z poviškom ( nastavljivim) si usmeriš tok zraka preko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja, take so cene v Tržiču (Gorenjska)... verjetno bi si rad kupil Goldwinga...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, nordkapp pravi:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15330031

Kod , da prodaja pozlačeno. ?

Še novi je imel manjšo ceno, kam smo prišli.

4 leta star motor .. ki je stal na mestu .. ni napisano da je slovenski ..ni napisani da bi bil prvi lastnik.. 1350km - to še servisa ni naredil.. po možnosti 4 leta staro olje polno kondenza.. 

kondenza?bo kar res - gorenc prodaja vodo za tekoče zlato.. :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Service manual za SC64, če ga slučajno kdo potrebuje: LINK

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15217354

Pozdravljeni.
danes sem šel gedati motor, ki je na zgornji povezavi.
motor bi skorajda zaaral, ampak me je zmotil pri testni vožnji nek gas pri sprednjem kolesu, kot nekaj šk šk šk šk šk, ob pritisku na zavoror pa se je  glasnost še povečala....motor ima ABS
ploščice so še dobre, diski ravni, guma nima zračnosti ...
tudi ko ga postaviš na centralno stojalo in na roke zavrtiš  prednje kolo, se šliši nekako šk šk šk šk šk....

mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo, in ali je pri vsakem motorju tak zvok?

hvala vam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 14. 8. 2020 ob 8:14, gaso65 pravi:

Jaz sem jih na svoji 1000F po 54.000. Pa glede na elektrode še takrat ni bilo res nujno.

saj niso problem elektrode na teh iridium svečkah problem je v keramičnem ovoju ki je okrog ta se lahko odlomi od utrujenosti in pade v cilinder ...potem pa vemo kaj je tako da priporočam menjavo na predpisane kilometre 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bna pravi:

saj niso problem elektrode na teh iridium svečkah problem je v keramičnem ovoju ki je okrog ta se lahko odlomi od utrujenosti in pade v cilinder ...potem pa vemo kaj je tako da priporočam menjavo na predpisane kilometre 

To se je tebi zgodilo, pri koliko kilometrih ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

menja se jih na 40.000 km ;)

 

Ni to Kawasaki... :)  

Vse je navedeno v priročnikih, ki so prilepljeni zgoraj...

CBF1000S  SC58 na 24kkm (navadne svečke)

CBF1000F SC64 na 48kkm (iridium svečke)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iridium in laser iridium se manjajo na cca 40 kkm ;) ... vseeno na kateremu motorju ... tudi na XX hodni :P 

je pa problem, ker prodajajo ponaredke ... svečka laser iridium stane cca 45-50 € komad :P 

navadne svečke se pa menjajo na cca 18 kkm 

par km gor dol ... 50 + kkm je preveč za iridium svečke in zna zlomit in se zdrobit ;) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, XTR pravi:

Ni to Kawasaki... :)  

Vse je navedeno v priročnikih, ki so prilepljeni zgoraj...

CBF1000S  SC58 na 24kkm (navadne svečke)

CBF1000F SC64 na 48kkm (iridium svečke)

 

kawa ma na 24kkm zlahka pa nategneš na 40

pred 1 uro, maus pravi:

iridium in laser iridium se manjajo na cca 40 kkm ;) ... vseeno na kateremu motorju ... tudi na XX hodni :P 

je pa problem, ker prodajajo ponaredke ... svečka laser iridium stane cca 45-50 € komad :P 

navadne svečke se pa menjajo na cca 18 kkm 

par km gor dol ... 50 + kkm je preveč za iridium svečke in zna zlomit in se zdrobit ;) 

 

Tomaž se ne bi strinjal, on vztraja pri menjavi na 24, kot piše v knjigi, drgač sem pa tvojega mnenja.

Pa mislim, da ni cena tak visoka , vsaj meni so računal nekje 18€ če se prav spomnim. Ker 200€ za 4 svečke je mal huda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ravnokar se mi je obrnilo 70 tisoč km. Treba bo prvič menjati verigo in zobnike. Nekoč sem to na cbrki že delal sam. Sedaj nimasm časa...

Kam naj peljem, Elisa Čarman As Domžale?

Motor sem kupil v As-u, amortizerje menjal pri Čarmanu, cbrko servisiral pri Elisi

Ali kdo ve koliko časa traja poseg na servisu, kjer to delajo vsak dan?

Najraje bi počakal na servisu, da mi zadevo uredijo, ker sem iz Ribnice in se ne bi rad vozil gor in dol.

Bo 300 € dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
On 8/18/2020 at 2:57 PM, maus said:

svečka laser iridium stane cca 45-50 € komad

Pri nas stane ena svecka okrog 35 Eu iz Anglije jih dobis 4 komade za 75 Eu genius v tej trgovini na Ebayu sej jih kupil 2x.

https://www.ebay.com/itm/4x-NGK-IMR9E-9HES-7556-Laser-Iridium-Spark-Plugs-For-HONDA-CB1000R-RA-08-17/154045373977?hash=item23ddd1de19:g:e7YAAOSwA3dfNnHu

 

On 8/18/2020 at 2:57 PM, maus said:

par km gor dol ... 50 + kkm je preveč za iridium svečke in zna zlomit in se zdrobit

 Mirne duse jih pustis gor 60.000Km in vec ni nobene nevarnosti da bi se kaj zalomilo. zdrzijo pa se krepko vec tja do 80.000km brez problemov.Jaz jih stavim gor ker si me ne da vsakih 24t zdirat motorja ker mi vzeme precej casa in se poseben kljuc rabis da prides do njih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Spasku pravi:

Na uradnem servisu sem jih dobil za 15€. Svečke iridium. Menjal na 55000 km, bi zdržale še... Morda je največji problem, če so  premočno privite in se zapečejo, čas naredi tudi svoje - težko se jih odvijači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!