Skoči na vsebino

Suzuki GSR 600


rebel

Priporočene objave

Tudi jaz nameravam v roku enega meseca kupiti GSR-ja. A ga na tem forumu sploh ima kdo ali pa, da se je vsaj peljal z njim. Bral sem različne teste in "edini" dve napaki sta, da cuka v nizkih vrtljajih zaradi ajnšprica in da trese balanco in s tem tudi ogledala. A so z mlajšimi letniki pošlihtali to cukanje? Kdorkoli? In pa, če bi se to cukanje dalo odpravit z power commander-jom?

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem dal aro za novega GSR-ja. Letnik 2008, cena več kot ugodna. Že drugi motor, ko ga sploh nisem peljal, preden sem ga kupil. Še sreča, da ga še nimam doma, ker bi znorel :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V veselje mi je povedat, da sem končno našel in kupil motor. Danes sem ga pripeljal domov.

Po šestih mesecih iskanja, preverjanja, preizkušanja, tehtanja med dobrimi in slabimi lastnostmi motorjev, sem se sedaj odločil za popolnoma druge vrste motor kot sem ga imel namen kupit. Kolebal sem med FZ1 in VFR 800 ter bil že odločen, da kupim najprej prvega, potem pa 100 % drugega. Z obema sem se vozil in oba sta me navduševala, vsak s svojimi karakteristikami. Moram povedat, da sem imel svoj čas, pred 4 letimi SS 750 ccm motor in, da sem ga ves ta čas pogrešal. In kar naenkrat je prišel, čisto naključno GSR 600. Navdušil me je že z videzom, nato še s karakteristikami, in na koncu še s testno vožnjo. Moram priznati, da je za svojo kubikažo oz. moč zelo, zelo "dejaven", zanimivo je tudi, da zaenkrat ustreza mojim 95 kg ter 180 cm kakor pri legi na cesti kot pri pospeševanju, kakor tudi pri vožnji v dvoje. Mislim, da sem kupil nekaj vmes kar se iskal poprej, vendar z manjšo kubikažo, kar se je danes že poznalo pri registraciji (v kompletu + letna vinjeta okrog 200 EUR) in seveda pri nakupu.

Kaj več bom lahko povedal, ko ga bom dodobra preizkusil.

Zanima me, če ima kakšen forumovec kakšno šajbico za ta motor in pa zadnji nosilec za kufer ter koliko E.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko varnih kilometrov. Čez 2 tedna bova že 2 :) Jst si mislim nabavit to šipco http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce...asp?CO_ID=27842 ali pa to http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce....asp?CO_ID=8462 . Za cene se še nisem kaj zanimal, samo mislim, da je okoli 80 EUR. Nosilec http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_acce....asp?CO_ID=8467 .

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam v roku enega meseca kupiti GSR-ja. A ga na tem forumu sploh ima kdo ali pa, da se je vsaj peljal z njim. Bral sem različne teste in "edini" dve napaki sta, da cuka v nizkih vrtljajih zaradi ajnšprica in da trese balanco in s tem tudi ogledala. A so z mlajšimi letniki pošlihtali to cukanje? Kdorkoli? In pa, če bi se to cukanje dalo odpravit z power commander-jom?

LP,

Danes sem naredil kakšnih 80 km in nisem imel občutka, da kaj cuka v nizkih vrtljajih in tudi balance ni treslo. Poskušal sem visoke in nizke predstave, majhne in velike hitrosti kombiniral in ni bilo nobenih navedenih problemov. Zelo lepo gre in lepo se ga vozi. Komaj čakam še na toplejše vreme ter tople ceste, da vidim kako se obnese še na ovinkih.

Hvala za podatke o šipci in nosilcu, zdaj moram samo še pogruntat kje bi to brez kakšnih velikih marž dobil.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla. Tudi sam že celo zimo razmišljam o GSR-ju. Malo sem ga že imel "med nogami", vseeno me pa zanima...glede na to, da sem podobne konstitucije, le en štamprle višji, kako kaj izgleda, da ne bi bil kot Krpan na kobilici... je pač dokaj majhen motor.

Torej..mnenje iz prve roke..???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla. Tudi sam že celo zimo razmišljam o GSR-ju. Malo sem ga že imel "med nogami", vseeno me pa zanima...glede na to, da sem podobne konstitucije, le en štamprle višji, kako kaj izgleda, da ne bi bil kot Krpan na kobilici... je pač dokaj majhen motor.

Torej..mnenje iz prve roke..???

Čisto spodoben motor, tudi kar se tiče velikosti. Meni osebno, daje videz celo večjega in bolj nabitega kot bi pričakoval za 600 ccm. Tudi mene je zanimalo kako kaj zgledam s svojo pojavo na tem motorju, pa so izkušene oči nekaj kolegov motoristov povedale, da čisto OK. In to je tudi moje mnenje, drugače si ga ne bi niti kupil, ker je včasih res smešno videt kakšnega večjega možakarja na malem motorju. Nanj se je vsedel tudi kolega, ki je za kakšnih 5 cm večji od mene, torej okrog 185, pa tudi ni bilo neke nesorazmernosti videt.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto spodoben motor, tudi kar se tiče velikosti. Meni osebno, daje videz celo večjega in bolj nabitega kot bi pričakoval za 600 ccm. Tudi mene je zanimalo kako kaj zgledam s svojo pojavo na tem motorju, pa so izkušene oči nekaj kolegov motoristov povedale, da čisto OK. In to je tudi moje mnenje, drugače si ga ne bi niti kupil, ker je včasih res smešno videt kakšnega večjega možakarja na malem motorju. Nanj se je vsedel tudi kolega, ki je za kakšnih 5 cm večji od mene, torej okrog 185, pa tudi ni bilo neke nesorazmernosti videt.

Lp.

No saj z 180 cm tudi nisi nevem kako velik, tako da ti verjetno vsi motorji bolj kot ne odgovarjajo...

Problemi se začnejo proti številki 190, pa ne toliko s tem kako izgleda, temveč kako utesnjeno se počutiš (predvsem noge)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla. Tudi sam že celo zimo razmišljam o GSR-ju. Malo sem ga že imel "med nogami", vseeno me pa zanima...glede na to, da sem podobne konstitucije, le en štamprle višji, kako kaj izgleda, da ne bi bil kot Krpan na kobilici... je pač dokaj majhen motor.

Torej..mnenje iz prve roke..???

kupiš, probaš če ti paše, če ne pa prodaš. V čem je problem? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš, probaš če ti paše, če ne pa prodaš. V čem je problem? :whistle:

Problema ni. Bi pa bil, če bi naredil tako, kot predlagaš ti - najprej kupil, šele potem sprobal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ rabljenega, nimaš ravno veliko časa za ugotavljat če ti paše. Pač kupiš en motor, eno sezono ali dve ugotavljaš kaj bi sploh rad, potem pa kupiš tak motor ki ti res ustreza.

ali pa kakšnega testnega, če ga imajo, voziš cel dan. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čec si velik si kupi konja ne KOBILICO!!! :whistle:

Ps. po toči zvoniti bo prepozno! :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi...nakeda 600 ccm sem že imel. In ga bom spet. Al Hornet, al Bandit al pa GSR. Je tisto, kar si želim. In pika. In zadnjega še nisem peljal, zato sem spraševal. Mi je pa seveda jasno, da mnenje drugega niti sučajno ni merilo. Tako kot praviš, ko ga bom peljal, bom vedel.

Kot drugo....Brummer...zopet prikrito favoriziraš Bavarca. Vem, da je oh in sploh, ampak...ni moj stil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi...nakeda 600 ccm sem že imel. In ga bom spet. Al Hornet, al Bandit al pa GSR. Je tisto, kar si želim. In pika. In zadnjega še nisem peljal, zato sem spraševal. Mi je pa seveda jasno, da mnenje drugega niti sučajno ni merilo. Tako kot praviš, ko ga bom peljal, bom vedel.

Kot drugo....Brummer...zopet prikrito favoriziraš Bavarca. Vem, da je oh in sploh, ampak...ni moj stil.

Z GSR kiksnat res ne moreš! Je super lahka stvarca. Definitivno bi ga med trojico: GSR, FZ6, Hornet najraje imel. Najbolj obvladljiv, najlepši, najbolj igriva mašina. Glede Brummerjevih izpadov je škoda sploh komentarjev. Svetujem da kupiš in vidiš kot je rekel Simonsi. Drugače ne boš nikoli vedel. Tudi če ti da kolega za 3km je to pljunek v morje. Kupi in se ti naj smeji! :)

ajd

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z GSR kiksnat res ne moreš! Je super lahka stvarca. Definitivno bi ga med trojico: GSR, FZ6, Hornet najraje imel. Najbolj obvladljiv, najlepši, najbolj igriva mašina. Glede Brummerjevih izpadov je škoda sploh komentarjev. Svetujem da kupiš in vidiš kot je rekel Simonsi. Drugače ne boš nikoli vedel. Tudi če ti da kolega za 3km je to pljunek v morje. Kupi in se ti naj smeji! :)

ajd

Tako zelo je ta komentar mojega mnenja, kar se seveda tiče motorja.

Res ni mogoč kiksnit. Tedybear, ti samo kupi in povej kam, pa gremo skupaj sprobat te naše mašince.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi...nakeda 600 ccm sem že imel. In ga bom spet. Al Hornet, al Bandit al pa GSR. Je tisto, kar si želim. In pika. In zadnjega še nisem peljal, zato sem spraševal. Mi je pa seveda jasno, da mnenje drugega niti sučajno ni merilo. Tako kot praviš, ko ga bom peljal, bom vedel.

Kot drugo....Brummer...zopet prikrito favoriziraš Bavarca. Vem, da je oh in sploh, ampak...ni moj stil.

GSR je res za tak denar kot je odličen motor, estetsko in tudi tehnično, tako da kar nabavi, kot so ti že svetovali, aja Brumerja boš pa itak lahko šolal na relacijah v kombinaciji z kratkimi in srednje hitrimi ovinki(sorry Brumer haha).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo ga :) Po dolgi "agoniji" in "neprespanih nočeh" je GSR 600 to soboto končno našel svoj novi domek :). Kupil sem kar novega, saj je cena bila bolj ugodna, kot pri nekaterih rabljenih. Vtisi? Sicer nimam nekih izkušenj z drugimi motorji in je to moj prvi šestotak, ki sem ga sploh vozil, naj povem, da je vožnja naravnost fantastična. Pozicija nog in rok mi je super. Ni prisilne drže. Kolikor sem lahko "polagal" je super duper lega. Prvih 80 km sem vozil do 4.500 do 5.000 obr. Kakšne kolone so bile za mano :D. No, potem sem pa pogledal v knjigico, da lahko do 7.000. Motor je pač do teh 7.000 obr prožen za moje pojme. Bomo vidli, kako bo potem do 14.000. Zdaj pa samo še vikende in lepo vreme čakat pa čimprej teh 1000 km narest.

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je že kdo zamenjal ogledala, ker ni videl v njih nič ali zelo malo? Je kakšna izkušnja glede tega in kje bi se dalo kakšen nadomestek dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En lep pozdrav vsem motosvetovcem.

Sem ponosni lastnik GSR 600 že dobri 2 leti. Pri izbiri motorja sem se pa odloćil zanj iz dveh razlogov:višina sedeža je relativno niska, ker sem nižje rasti-167cm in všeč mi je.

Z njim sem naredil 14+k km brez težav in zapletov.

Zadaj sem zamenjal amortizer-OLINS,tako da ima sedaj možnost popolne nastavitve.

Namontiral sem tudi nosilec od Givija za kovček E52-MAXIA.

Slabih izkušenj z njim nisem imel nikoli!

L. P.

Sreč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vibracije na krmilu zelo motece? Prebral sem ze veckrat da krmilo vibrira, ogledala seveda se neprimerno bolj, toda kako se to cuti na krmilu? Zanemarljivo verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vibracije na krmilu zelo motece? Prebral sem ze veckrat da krmilo vibrira, ogledala seveda se neprimerno bolj, toda kako se to cuti na krmilu? Zanemarljivo verjetno.

Vibracije na krmilu so zeno majne in še to pri določenih vrtljajih motorja in še niso moteče. Na ogledalu pa se pokažejo tako kot da nima ostrine(kot pri fotografiji pri kateri nisi imel dobro nastavjene daljave!)vendar pa se še vedno dobro vidi.

Lep pozdrav Sreč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas je pa le nekaj z giserjem :). Sem že mislil, da sva samo dva. Kot je povedal laky, vibracij je zelo malo. A ima kdo namontirano šipco? Premišljujem, če se mi za 2x letno splača za avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike GSR-ja:

1. Na koliko so servisni intervali?

2. Poraba goriva?

Hvala

Poraba pri moji vožnji je od 4,8l do 6,5l na 100km. Če pa pretiravaš pa tudi več.

Servisni interval pa je na 6kkm.

L. P. Sreč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Drugače pa. Danes sem bil na Golici. Malo peska je še tu pa tam, pa sneg na vrhu. Motor je pa imo čista zmaga. Menjalnik, navor in gladkost v nizkih vrtljajih. Zakon. V ovinek "pade" kar sam. Sploh mi ni žal tega denarja. Še 600 km do prvega servisa potem pa ga bo treba zares sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!