Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso Trail


CPU

Priporočene objave

uf, pod zicem je ogromno placa v primerjavi z mnogimi ostalimi motorji. brez problema gre not nova ta velika prva pomoč, originalni komplet orodja, odsevni brezrokavnik, tamali doza maziva za verigo in še kaj bi se dalo zraven stlačit.

če te zanima, bom jutri poslikal in pripopal slikco sem gor.

zelo uporaben pa je tudi prostor za drobnarije na posod za gorivo, kamor lahko praviš denarnico, telefon ali sončna očala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

LP, kako je zdaj s Pegasom, meni je tudi všeč, bom najbrž nabavo kaj podobnega, Strada mi je skoraj bolj všeč...

So kakšne težave, kot s prejšnjimi Pegasi, al se splača kupit...? :yea1:

Sezona bo kmalu tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja do zdaj sem z pegasom prevozil nekaj manj kot 8000 km. Zaenkrat nimam nič slabega povedat o motorju. Vse dela brez problemov, zaenkrat še nobenih okvar. Glede samega agregata pa mislim, da ne bi smelo biti problemot takšnih, kot so bili pri starih pegasih. Agregat je yamahin in kolikor vem ga aprilia ni nič spreminjala. Po izkušnjah lastnikov yamah, pa s temi agregati ni večjih problemov.

Saj ne vem kaj še naj povem o motorju, sem že kar nekaj napisal v tej temi. Če te kaj konkretno zanima pa kar vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo Tom

odločujem se med Yamaho Xt 660 in Pegasom 650 trail...

Motorja sta enaka, vendar se še nisem odločil kaj bi imel raje.

Določene tvoje izkušnje sem že prebral zgoraj

Ali drži, da je Pagaso malo slabše sestavljen,ker je pač italjan. To bolj mislim ali že imaš kakšne probleme z vibriranje kakšnih delov, ki so se mogoče odvijačili ... ali pa kaj podobnega.

Hvala MG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz slišal o italijanih, pa morem povedat da so na trailu po dobrih 8000 km še vsi vijaki na svojem mestu, nobenega vibriranja ni opazit, pa tudi sestavljen se mi zdi kar vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri odločanju med Yamaho Xt 660 in Pegasom 650 trail, bi se odločil za:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?ac...f=4&t=14549

Cenovno ni neke velike razlike. Zadevica je v živo kar prepričljiva (zajahal na IMOT-u).

Predhodnico, pravzaprav dve, sem vozil kar nekaj sezon zato ti lahko priporočim.

Kar se pa tiče kvalitete, je oboje narejeno v Evropi Yama po podatku iz Motorrada v Španiji.

PS. Tom prodajaš zaradi premalo moči? Oba motocikla za katera bi menjal imata kar nekaj konjev več.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS. Tom prodajaš zaradi premalo moči? Oba motocikla za katera bi menjal imata kar nekaj konjev več.

Hm v bistvu ja pa ne. Rad bi neko spremembo, npr. kakšen naked 4 valjni predvsem zato, ker še nisem imel štirivaljnika. Sicer je er6 dvovaljnik, vendar imam dobre izkušnje od prej z er5.

Glede moči pa je tak pri meni: za vsakdanjo vožnjo jo je več kod dovolj, vendar se sam rad zapeljem malo bolj dinamično, takrat pa ga je treba do konca ožemat. Pa za kakšno daljšo furo s sopotnico je tudi bolj komot, če imaš malo več manevrskega prostora, sploh pri prehitevanjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:worship:

Hvala Tom .. in Ostalim za nasvet ...veliko sem tudi prebral po forumih in sem se odločil ..

Postal sem lastnik motorja APrilia Pegaso 650 - Trail :naughty:

Morem povedat zelo lepa zadeva ... sploh sedaj ko je v novi kombinaciji črno-sive lise...

Bom pa tudi sporočal moje iskušnje in težave na tem forumu. :rolleyes:

post-19163-1208867194_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Olja.

Bi lahko kdo opisal, kako je z sopotnico (sopotnikom)? Je dosti prostora, so tačke dobto postavljene, če je montiran zadnji "kufer" je udobna vožnja?

No, če ima kdo kake izkušnje....lepo prosim...

lp, M

Popravljeno . Popravil mucek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olja.

Bi lahko kdo opisal, kako je z sopotnico (sopotnikom)? Je dosti prostora, so tačke dobto postavljene, če je montiran zadnji "kufer" je udobna vožnja?

No, če ima kdo kake izkušnje....lepo prosim...

lp, M

L.P. Zadaj se super sedi, sploh če je zadaj kovček z naslonom npr. od Kappe v46 kakršnega imam jaz na moji Aprilii Stradi 650. Tudi na daljše ture vožnja ni nič obremenjujoča. Motor se izredno lepo pelje sploh ker imam gor cestne pnevmatike kakršne ima Strada. Tačke so dobro postavljene in sedi se zravnano lepo pokonci. Jaz svojo Aprilio prodajam če koga zanima, motor je izredno lepo ohranjen kot nov ( letn. 2006). L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

hej! imam eno vprašanje:) rada bi zamenjala gume na svojem motorju (pegaso trail) in me zanima, če imate kake predloge? vozim se večinoma po asvaltu, sem ter tja pa zavijem tudi na kak makedam... poleti imam namen jit po pirenejih... trenutno imam gor trailatack in so mi ok. sprašujem, če so še kake druge s katerimi ste zadovoljni, da imam več izbire:) najlepša hvala za odgovore!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej! imam eno vprašanje:) rada bi zamenjala gume na svojem motorju (pegaso trail) in me zanima, če imate kake predloge? vozim se večinoma po asvaltu, sem ter tja pa zavijem tudi na kak makedam... poleti imam namen jit po pirenejih... trenutno imam gor trailatack in so mi ok. sprašujem, če so še kake druge s katerimi ste zadovoljni, da imam več izbire:) najlepša hvala za odgovore!!

 

Metzeler Tourance Next!  :OK:

Preveri če jih delajo v tvojih dimenzijah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mi imamo Pegasota Strado pri hiši. Po pravici povedano mi gre motor res na živce. Trese, ruka, cuka, res nekaj najbolj neprijetnega za vožnjo :BUA:  S 180 cm sem na njem natlačen kot Krpan na kobilici :OK:

Po drugi strani pa otročje lahek za manevriranje :OK:

Zdaj sem prenastavil TPS na 18 in CO vrednost in je malo boljše. Obstaja še kakšen trik za mirnejše delovanje agregata?

 

Če se je slučajno kdo naveličal vetrobrana, ga kupim :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tudi kar ogromen za tale motorček, 188cm :D

 

drgače pa je mene tudi na začetku živciral, zdaj ga pa že kar lepo obvladam..

 

DSC_0073_zps614253de.jpg

 

 

glede CO... jaz imam na -12, tako po občutku se mi zdelo najbolje, je pa razlika od motorja do motorja

 

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

informativno me zanima sem bral na tujih forumih.. baje da majo eno napako in sicer z napeljavo za izklop motorja in se je ze komu zgodilo da mu je med voznjo ugasnil motor? Kako je stem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem aprilio pegaso strada, honda dominator, yamaha xt660r-se pravi vsi enovalnolniki- pa mi je vsak kdaj ugasnil med vožnjo. Zakaj.

- ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
pred 10 minutami, pegassoo pravi:

imam aprilio pegaso 2001 ,in sicer imam težave s hlajanjem ne vžge ventilatorja...? kaj narediti??

vprašanje postavi v pravi temi, bo prej odgovor.

Isto vprašanje lahko postaviš tudi tule: https://motosvet.com/tabla/topic/40581-sam-svoj-mehanik-vse-mogoče-okoli-šraufanja/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri varovalke, odklopi konektor od ventilatorja in priklopi 12V da sprobas ce zalaufa. Porocaj in dobis navodila po korakih naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!