Skoči na vsebino

T2 hitri širokopasovni dostop


Priporočene objave

Včeraj poslal T-2 pogodbe za VDSL po pošti...poročanje o delovanju sledi B)

lp

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, po 1 mesecu dejavnosti še nisem slišal za človeka, ki bi mu stvar že priklopili ... Pa sem se zelo trudil in povprašal povsod, kjer je bilo ogromno "sem že oddal pogodbo" in "yeah to mi deli že odklapljam siol ADSL"...

Fantje, a že kaj srfate na 10 Mbit/s? ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, po 1 mesecu dejavnosti še nisem slišal za človeka, ki bi mu stvar že priklopili ... Pa sem se zelo trudil in povprašal povsod, kjer je bilo ogromno "sem že oddal pogodbo" in "yeah to mi deli že odklapljam siol ADSL"...

Fantje, a že kaj srfate na 10 Mbit/s? ;-)

Res.. počasni so za pop... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je priklop na T2 odvisen predvsem od telekoma, tako da udrihanje kar vse pocez ni opravicljivo.

Po nekod nimajo poštiman po centralah so še kar v fazi gradnje. pokljičite jih in vprašajte zakaj še niste vključeni. Če ste dobili pogodbo piše v kolikšnem času bo vklopljeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, če so problemi tudi z nizkimi hitrostmi npr 1024/256 čeprav na tej centrali že dela ADSL od Siola brez problema???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je trenutno T2 mogoče dobiti v krogu 1500m (dolžina kabla) od telefonske centrale (ne od pošte ;) ). Tako so meni odgovorili. Pri nas bodo prvi priklopi sprovedeni okrog 15.11.2005

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je priklop na T2 odvisen predvsem od telekoma, tako da udrihanje kar vse pocez ni opravicljivo.

Glede na to, da so mojo podpisano pogodbo prejeli 7.10., preverba na telekom pa je bila sprožena šele 18.10. lahko mirno udriham.. ker je teh 11 dni zamude popolnoma njihova počasnost. Vnos preverbe namreč vzame cca pol minute .)

Jaz sem dobil prejsnji teden, da T2 ne gre pri meni. :eek: Siol pa ocitno gre ker ga imam.

Jah.. eno je ADSL drugo pa VDSL.. niso lih enake zahteve za delovanje :rolleyes:

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, če so problemi tudi z nizkimi hitrostmi npr 1024/256 čeprav na tej centrali že dela ADSL od Siola brez problema???

Meni so odpisali, da ne gre. Ker pa je veliko zanimanje za VSDL na moji lokaciji, pa so dali zahtevo za izgradnjo kolokacije, ki pa je v domeni Telekoma. Go figure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpis...83768&mesto=779

Matevž Turk, T-2, za Delo Infoteh 4.11.2005

T-2 še brez priklopov

Alternativni telekomunikacijski operater T-2, ki je v začetku oktobra

vstopil na slovenski internetni trg, še ni priključil prvih uporabnikov. Čeprav

je direktor podjetja Matevž Turk zagotavljal, da bodo prve komercialne

uporabnike začeli priključevati že s prvim dnem, zdaj priznava, da

njegove napovedi niso bile realne. Prve priklope je zato obljubil šele čez

dva tedna.

Koliko kandidatov se je doslej prijavilo za katero izmed storitev T-2?

O konkretnih številkah ne morem govoriti, vendar je odziv precej presegel naša pričakovanja.

V javnosti je v začetku preteklega meseca krožil podatek, da ste v prvih desetih dneh prejeli približno 7000 poizvedb, vrnilo pa se je približno 1500 podpisanih pogodb.

Te številke so nekoliko pretirane.

So pretirane tudi ugotovitve na spletnih forumih, da po mesecu dni še niste priklopili prvega naročnika?

Priklapljati bomo začeli prihodnji teden.

Zakaj šele tako pozno?

T-2 mora po prejemu pogodbe pri Telekomu Slovenije najprej opraviti povpraševanje o tehnični izvedljivosti preklopa. Telekom mora odgovoriti v 15 dneh. Če je odgovor pozitiven, lahko T-2 naroči Telekomu Slovenije priključitev na omrežje T-2, kar mora Telekom izvesti v 14 dneh.

Ti roki so se počasi začeli iztekati...

Upali smo, da bomo imeli prve uporabnike priključene že konec oktobra, ampak žal ni šlo. Računam, da bomo prvih nekaj riklopov izvedli že ta teden, zares pa bomo začeli priklapljati prihodnji teden. Poskušali bomo upoštevati vrstni red, kako so prihajale pogodbe.

Kako vaše zamude vplivajo na potrpljenje morebitnih uporabnikov? Zdi se, da ste začeli oglaševati, še preden ste imeli konkretne izdelke. Si podjetje, ki šele prihaja na trg, lahko privošči tako politiko?

Konkretni izdelki so bili, le njihova proizvodnja se je zavlekla (smeh). Druge alternative žal nismo imeli. Sicer pa zamude niso le naša krivda. Telekom čaka z izvedbo svojih obveznosti do zadnjega dneva.

Ali tega niste pričakovali?

Javno govorijo, da potrebujejo največ deset dni.

Poleg tega ste svoje storitve oglaševali tudi v krajih, kjer jih ne morete ponuditi, ker še nimate ustrezne pokritosti z omrežjem.

Pri oglaševanju so se usmerili predvsem na urbana središča, lahko pa se je kak plakat znašel tudi tam, kjer nimamo ponudbe. To verjetno res ni najbolj primerno.

Kolikšna je največja oddaljenost od centrale, ki lahko zahtevnejšim uporabnikom še omogoči poln paket storitev – denimo prenos podatkov nad 10 Mbps in televizijo ip?

Realno mora biti tak uporabnik od centrale oddaljen največ kilometer in pol.

Kakšna je struktura poizvedb? Se za vaše storitve bolj zanimajo obstoječi uporabniki širokopasovnih internetnih povezav ali tisti, ki hitrega interneta še nimajo?

Zelo različno. Veliko več je takih, ki že uporabljajo širokopasovni internet, spet drugi nimajo niti klicnega dostopa.

Kako ste odgovarjali na poizvedbe? Nekateri uporabniki so pogodbe dobili po dveh dneh, drugi so čakali veliko dlje.

Priznam, da smo prve dni pod težo navala klonili, čeprav smo verjeli, da imamo dovolj ljudi. Težave smo po tednu dni odpravili,

zato zdaj že lahko obdelamo vse poizvedbe še isti dan, ko jih uporabniki oddajo na spletu.

Se uporabniki bolj zanimajo za višje hitrosti ali je pomembnejša cena storitve in se odločajo za najcenejše pakete?

Za zdaj se zdi, da jih najbolj zanimajo višje hitrosti prenosa podatkov od uporabnika (upload). Veliko je tudi zanimanja za telefonijo.

Kdaj boste sklenili pogodbe z obema slovenskima mobilnima operaterjema, Simobilom in Vego?

Pogodba s Simobilom je že pripravljena. Upam, da se bomo tudi z drugimi ponudniki telefonije, tudi internetne, čim prej dogovorili. Posebnih ovir ne vidim.

Bodo vaše mednarodne internetne povezave zmogle hitrosti prenosa podatkov, ki jih obljubljate?

Povezave s tujino nenehno izpopolnjujejo in iščemo možnosti, kako še razširiti te povezave.

Koliko ste doslej porabili za oglaševanje?

Ne morem povedati številk, ampak precej manj, kot smo predvidevali.

Kako ocenjujete stroške priklopov? Koliko stane priklop enega ali dvajsetih uporabnikov?

Eno so stroški, ki jih T-2 plača Telekomu. Ti so javno objavljeni. Naši interni stroški pa so primerljivi

s tistimi, ki jih imajo drugi operaterji.

Kaj načrtujete do konca leta? Priključevanje dosedanjih kandidatov in praktično preizkušanje omrežja ali tudi že kako novo storitev?

Najprej bomo morali še povečati sedanje kapacitete, predvsem mednarodnih povezav, nato skleniti vse potrebne pogodbe z drugimi slovenskimi operaterji, izvesti kar največ priklopov in dokončno postaviti interne sisteme. Če nam vse to uspe, bomo v začetku prihodnjega leta že predstavili tudi kaj novega.

Če vzameva, da morate opraviti 1500 priklopov – kako hitro lahko to storite?

Načeloma priklop ni zapleten in ga je mogoče opraviti v nekaj minutah.Odvisno tudi od želja posameznih uporabnikov. Računam, da bodo priklopi v povprečju trajali približno pol ure.

Kaj pa, če se bodo zavlekli? Si lahko privoščite še dodatno odlašanje?

Ne, nikakor ne. Zato hitimo in pritiskamo na vse vpletene strani, da bomo čim prej začeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule so kar po pravici povedali :OK: malo se še na Telekom vadijo :BUA: to so tudi že prej vedeli, da bo Telekom imel štirinajst dni časa, da jim odgovori. Tak postopek ima tudi za svoje klijente(naročnike) tako, da tu še malo folirajo :slap:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

info@t-2.net se je javil v forum/temo o t-2 >> http://slo-tech.com/script/forum/izpisitem...3768&mesto=1079

Pozdravljeni!

Družba T-2 NE ZAVAJA uporabnikov. Še vedno ponujamo možnost da uporabnik obdrži telefonijo pri Telekomu Slovenije

in naroči VDSL priključek pri T-2. Družba T-2 je svoj pogodbeni del izpolnila in čaka da se bo tudi Telekom SLovenije držal svojega dela.

Zato iz naše strani ne nameravamo odstraniti ničesar, saj ponudba ostaja nespremenjena!

Lep pozdrav

T-2 Služba za naročnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tud povpraševanje oddal, mudi se mi nikamor... tko da ko bo, bo :)

Ampak glede na prebrano mislim da pri nas še neki časa ne bo nič... <_<

Ko bo pa že kdo stvar imel, pa naj malo opiše...

Ja sm še poštn nadlc pogledov.... Nč ne bo ....

Ampak odgovor je pa bil v nekaj minutah...

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popraševanje sem dal v začetku oktobra (2x!). Negativni odgovor pa včeraj. Žal vasica, kjer živim, še ni na spisku za upgrade centrale... Ko bo 50 interesentov, bodo premaknili rit! Aja, vasica... Rimske Toplice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popraševanje sem dal v začetku oktobra (2x!). Negativni odgovor pa včeraj. Žal vasica, kjer živim, še ni na spisku za upgrade centrale... Ko bo 50 interesentov, bodo premaknili rit! Aja, vasica... Rimske Toplice

Jst pa bližina Jesenic... Odgovor enak, s to spremembo da sem ga dobil v 15 minutah :eek:

Bom iz protesta ADSL naštimal <_< pr drugi firmi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom iz protesta ADSL naštimal <_< pr drugi firmi

oni pa v jok pa na drevo ... :lol1: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!