Skoči na vsebino

S katerimi ŠPORTI se ukvarjate


Onim

Priporočene objave

pred 6 minutami, Bmflar pravi:

Troskok na minskem polju,  vaterpolo z aligatorji, kava z Mausom.... Adrenalin mora delat :naughty:

Za taprvedve bom reku usak po svoje.....za tatreto pa kapo dol                      :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

Črnogorski fitnes .... obvladam za zlato olimpijsko medaljo.....:lol1:

rekvizit je pa kauč....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, VS800 pravi:

rekvizit je pa kauč....

.... itak..... profesionaln.... :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sam sebe kaj poznam, sem za veke vekomaj zaključil z turnim smučanjem. Mal se mi res ne da več, mal sem pa zgrožen, kam so zdivjale cene opreme. Ker mi Garmont pancarji nikakor ne ležejo na  noge, sem razmisljal o zamenjavi. Karkoli mi je všeč, in še paše na nogo, se cene zacnejo pri 500€. Diamir fritchi okovje je že "ranjeno", cene novega od 400€ navzgor. Smuči dobil lani, direktno ood Avstrijskih gorskih enot....nove smuči, rabijo druge, nove kože. Še vsaj 130€. Lavinski trojček sicer še imam, ampak je moja žolna sicer Ortovox, prva liga, ampak 3x večja, kot so nove.

Torej....ker sem gorenjc iz učbenika,skoraj jurja in pol za opremo, da se 4-5x letno nekam vzpnem...pač ne dam.

Mi je pa v oci padel SUP. Blejska fekalna mlaka je skoraj na peš dosegu.

Ali ima kdo kaj izkušenj s tem (nekaj reklame od trgovcev sem ze prebral) tako...iz prve roke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tedybear jaz tudi zaradi istega razloga še vedno gulim več kot 10let staro opremo, pa sem iz druge strani hribov :) sicer se mi še da, ampak nimam časa poleg vsega ostalega, predvsem pa sem raje s tamalima :)

Glede SUP-a ti povem iz prve roke - ni tako poceni kot izgleda, imam Red Paddle Ride (ne vem na pamet velikosti) in pride cca. jurja. Ko ga nabiješ z zrakom ne veš da je napihljiv. Dobra plovnost, vodljivost, nosilnost, imaš še dobro pumpo in torbo. Če se misliš it zares je bolje nekaj ok, drugače zgubiš voljo s kakimi mehkimi jajci. Jaz sem si ga najprej sposodil za probo, potem pa so mi pri nakupu odšteli, je bilo pa že ene 5let nazaj, pri bananaway. Še en primer, prijatelj je najprej kupil nekaj poceni za 300€ in po enem vikendu šel po Red Paddle, ker je ga je pred tem probal pri meni . Tako da te pride na koncu dražje :) če pa imaš SUP zato da otroci gor skačejo je pa verjetno tudi tak ok.

Da se vrnem na temo, poleg zgoraj naštetega še tek, hribi, bicikel, plezanje, ene 3x na teden malo z utežmi, vseskup enih 400ur+ na leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja cca 1 urca zmernega tempa recimo, ene 5km boš pa natreniral še malo pohodništva do fekalne blejske mlakuže?

Drag šport je smučanje, turno še bolj. Jaz se držim pohodništva, malo teka, malo yogalates, pilates. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BlackDoc pravi:

@Tedybear jaz tudi zaradi istega razloga še vedno gulim več kot 10let staro opremo, pa sem iz druge strani hribov :) sicer se mi še da, ampak nimam časa poleg vsega ostalega, predvsem pa sem raje s tamalima :)

Glede SUP-a ti povem iz prve roke - ni tako poceni kot izgleda, imam Red Paddle Ride (ne vem na pamet velikosti) in pride cca. jurja. Ko ga nabiješ z zrakom ne veš da je napihljiv. Dobra plovnost, vodljivost, nosilnost, imaš še dobro pumpo in torbo. Če se misliš it zares je bolje nekaj ok, drugače zgubiš voljo s kakimi mehkimi jajci. Jaz sem si ga najprej sposodil za probo, potem pa so mi pri nakupu odšteli, je bilo pa že ene 5let nazaj, pri bananaway. Še en primer, prijatelj je najprej kupil nekaj poceni za 300€ in po enem vikendu šel po Red Paddle, ker je ga je pred tem probal pri meni . Tako da te pride na koncu dražje :) če pa imaš SUP zato da otroci gor skačejo je pa verjetno tudi tak ok.

Da se vrnem na temo, poleg zgoraj naštetega še tek, hribi, bicikel, plezanje, ene 3x na teden malo z utežmi, vseskup enih 400ur+ na leto

https://bestway.si/sup-kahawai-310-x-86-x-15-cm

Kakšno je tvoje mnenje o tej dili. Direktno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tedybear pravi:

https://bestway.si/sup-kahawai-310-x-86-x-15-cm

Kakšno je tvoje mnenje o tej dili. Direktno.

Če se lahko vmešam v debato. 

Primerna če se bodo otroci vozili za zabavo. Tako iz prve roke. 

Rajši kakšno race varianto, sicer mnogo daljši sup in ožji, posledično manj stabilen ampak leti po vodi. 

Na mojemu (race) pa se ravno tako vozijo otroci stari 9-10 let po štirje naenkrat brez problema. 

Najboljše da probaš, da vidiš kaj ti ustreza. 

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, LunaticFringe pravi:

Če se lahko vmešam v debato. 

Primerna če se bodo otroci vozili za zabavo. Tako iz prve roke. 

Hvala za mnenje. KAJ na tej deski ni dobro, da bi jo lahko uporabljal desc 50+ parkrat na sezono?

Saj me razumeš...kot tema, kateri motor mi priporočate, kot zacetniku...in potem ga zalagajo z mnenji o 150KM tisocakih, ceprav se da peljat tudi v 45KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, da ne bo kakšnega nesporazuma, nisem stručko, kar se supov tiče. 

Verjetno s tistim ni nič narobe. Saj zato sem ti predlagal, da probaš, če imaš možnost. 

Sam imam race sup star ene štiri leta, ko ga napihneš je trd, ko kamen, se ne  "zlomi" v točki kjer stojiš na njemu v vodi, kakor tisti izposojeni. Posledično si monogo hitrejši z manj napora, je pa stabilnost malo slabša. Kar mene osebno ne moti. 

Prej probal nekaj supov, res užitek mi je bil pa samo ta varjanta, ko leti po vodi(vsaj veš zakaj veslaš). 

Obremenjen tudi krepko nad predpisano težo 150kg, nobenega problema se zapeljat s s tremi mulci, ki te zanalašč še parkrat zvrnejo. 

Če boš pa na goriškem, gremo lahko probat na Sočo, za veslanje je voda ? za plavanje pa malo manj -  ampak se da, glede na to, da smo čofotali tudi prvega januarja ?

 

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ljubitelj sup-ov (kaj "sedečega" mi bolj leži) . Je pa lastnik supa, ki sem ga preizkusil, šel "postopoma" (300, 500, 1000€) 300 ga ni "držal" (konkreten dec 130+kg) , 500 mu ga je razneslo na soncu (baje malo manj kot evakuacija kampa, tako se je slišalo) , 1000 se je "pol kampa" (vključno z menoj) vozilo po Kolpi, brez nekih vidnih posledic. Dejansko, če ne bi vedel, da je "napumpan" , bi ga imel za "plastiko" . Zadeva, kljub precej zajetnim dimenzijam, dobro "leti" , za krmarjenje je verjetno potrebno malo več prakse, stabilnost presenetljiva, me pa vseeno ni navdušil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O supih nimam pojma...zato le preblisk. Vem, da se v Velenju, da tudi izposodit sup in da obstajajo kakor tečaji. Morda je tudi na Bledu kaj takega in tako začneš ali pa vsaj dobiš nekoga mojstra, ki ti bo svetoval kaj nabavit? 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tedybear pravi:

https://bestway.si/sup-kahawai-310-x-86-x-15-cm

Kakšno je tvoje mnenje o tej dili. Direktno.

Kot so že ostali povedali težko kaj rečem če nisem probal. Je pa sigurno razlika če je max nosilnost 140kg ali pa 250kg. Tudi na našem brez problema peljem še koga, samo pazit moreš da ga z veslom ne po glavi :D

Najprej testiraj če ti je sploh všeč. Kaj je boljše, dat 500€ in ne uporabljat ali 1000€ in z veseljem it veslat?

 

Aja še to, omenjeni RedPaddle je v zadnjih vsaj petih letih cca. 2meseca na leto (če ne še več) zunaj na soncu in slan pa je kot nov. Čimmanjkrat zvaljan v torbi (samo za prevoz), doma pa čez zimo napihnjen.

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem imel nekaj časa željo po nakupu supa. Prebral sem kar nekaj napisanega, kaj moraš paziti ob nakupu itd. Tu npr. imajo kar nekaj stvari razloženih: https://www.wasup.si/kako-izbrati-prvo-sup-desko-za-supanje-bid112  Naslednji korak je, da si najprej sup izposodi in probaj, če je to res nekaj kar želiš početi. Verjetno prvič v življenju, da se nisem zaletel v nakup in sem si ga najprej sposodil. Sam imam doma sit on top kajak, ki mi predstavlja bistveno več užitka kot sup. Na morju je moj redni spremljevalec, zjutraj se vržem not, poleg hladilna torba, noter six pek in gasa ob obali. Super rekreacija, razkrivaš obalo, iščeš skrite zalive, maš mir. Kaj če š lepšega. Uporabljam ga tudi na Dravi (ponavadi spust iz Malečnika do Ptuja), ali pa od Fale do Limbuškega zaliva. Se pa tudi na Kolpi odlično obnese, malo še manjka in bo cela preveslana. 

Je pa pri teh stvareh enako kot drugje, malo denarja, malo muzike. 

 

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem strokovnjak za SUP-e, ampak glede na to, kako so nastali je logično, da mora biti SUP trden.

To pa tisti za 300 € ne nudijo.  Čim zaradi teže SUP spremeni obliko je izguba hitrosti in nadzora tu. Res velja, koliko denarja, toliko muzike. Pravi race SUP-i niso napihljivi; buh ve zakaj!

Sam sem "SUP-al"  na surf deski 144 litrski in bil veliko hitrejši od ostalih suparjev. Le glede stabilnosti ne bomo. Sem pa prepričan, če bi našel staro D2 surf desko, bi bil idealen SUP.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Športno plezanje (balvansko in skalno), hribolazenje, feratanje, smučanje, gorsko kolesarjenje in vse ostalo priložnostno... Če se ne matram, ko nisem na motorju, se matram ko sem na njem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Športno plezanje, gorsko kolesarjenje, pozimi pa turno smučanje in gore...

Moj šport No.1 je pa canyoning (soteskanje)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg motoriranja še hoja po gozdovih, razni pasji športi for fun (agility, RO, pašnja ovčk,...), jahanje,.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!