Skoči na vsebino

MC klubi - splosna vprasanja...


Priporočene objave

glede na uzzy-jevo vprasanje bom odprl nov topic za tovrstna vprasanja.ne sprasevati po interni klubski politiki (itak ne dobis odgovora),ampak o splosnih zadevah,da bo zivljenje med free bikerji in klubi lazje (upam).

einherjer,pervy,moja malenkost in se kdo od informiranih bomo probali odgovarjati.

(o nas treh vem,da imamo neke izkusnje o MC-jih,zato sem nas navedel)

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MEDTEM KO SI TI ODPIRAL NOV TOPIC SEM JAZ ŽE V TASTAREGA NAPISAL ok

tuki je copy - paste :

ja sej ampak jaz že cca štiri leta letam po biker festih po sloveniji in se mi vcasih kar zdi da ravno in samo zato ker sem brez konja, ne dobim tistega normalnega odziva !

Pustmo notranja dogajanja, to je itak jasno da je samo za brate, ampak mislim na pogovore in vprašanja o motorjih in lifu nasplošno, pa me (vcasih,doloceni) ocenijo, kot "not tough enough to be" !

lp

uzzy

P.S. - HVALA ZA ISKRENOST NA ZACETKU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uzzy,moras tudi nas razumeti.lazje je,ce imas koga,ki za tebe nekako "jamci",da si "taprav".to se zgodi tako,da pac komu vcasih ali naredis uslugo,ali se drugace izkazes,da ti je dusa na mestu.

vsakega neznanega pesaka tudi sam bolj skepticno gledam.

da ne bi bil dosti "tough",kot pravis.hmm,ne vem,te ne poznam osebno in konec koncev to ni pravi kriterij (vsaj v mojih oceh ne).kako pa to drugi delajo,.....

vcasih so lahko taka vprasanja malo nadlezna.kot sem ze rekel,najprej poslusaj in se uci (vsaj neke basics),potem bos tudi bolj konkretna vprasanja lahko postavljal.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zacetek,dokler ne zves vec.druzga ti res ne morem/ne znam povedat.kdo drugi?

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nisem "brat", ampak to, da poslusaj in se uci tako ali tako velja povsod. Ce se da, pa se kaj vprasas. Tako se sicer malce kasneje, a najlazje naucis, pa se drugim ne tezis prevec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja,gregs,sahj ves: vsi hocejo vse naenkrat in to takoj.to pa vsaj v tej sceni ne gre.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bivsi MC member, bi rekel takole: pri nas smo vedno rekli, da neumnih vprasanj ni, samo neumni odgovori... Trik je v tem, ce ne ves vprasaj pravo osebo... Npr: ce Uzzija neki zanima o MCjih naj vprasa Icea, Pervyja ali pa tudi mene, ker vemo iz prve roke... Ne pa sprasevati kaj vem Brrrma ali Pupe...

Predvsem gre za tocnost odgovora.

Ker sem pa soustanovitelj novega kluba (ki ni mc) pa lahko povem, da so nasa pravila ista kot bi morala biti od MCjev, ki pa se jih premalokrat drzijo. Mi gremo na scharf (ojstro) po pravilih in tudi mislimo pri tem vztrajat. Vsak kandidat za clana mora najprej parkrat z nami okrog (zbor, voznja, pijanka) in ko se vsi bratje strinjamo, da ga vzamemo za prospecta se nekdo javi ali pa mu dolocimo mentorja, ki odgovarja za njega in njegovo "izobrazbo".

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kako številcni pa so slovenski MC?

Imajo po 10, 30, 50, 100 ali vec duš?

Brrrm

povprecno? hmmmm....10-15 mogoce.tam nekje bi moralo biti.stel jih pa nisem.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm:

Po moje je za malostevilcnost MC clanov kriv strikten pravilnik... Vecina ljudi misli, da je dovolj da imas motor in ljubezen do voznje. To pa je dovolj samo za MKje... Ali si pripravljen ob 2 zjutraj, ko te zbudi telefon iti v Avstrijo na nek zbor, kjer so ti pretepli brata (banalen primer ampak priblizno nazoren).

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ali si pripravljen ob 2 zjutraj, ko te zbudi telefon iti v Avstrijo na nek zbor, kjer so ti pretepli brata (banalen primer ampak priblizno nazoren).

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

no,se prej zgodi,da gres ob 1:30 na madzarsko ali nekam,ker je bro-ju zastekal motor,pa ga je treba domov spraviti.to so storije za vecnost potem.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

:)) Glih vceraj smo na sestanku delal seznam, kdo koga pozna, ki ima kombi ali prikolico, da se da motor nalozit pa peljat...

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

to bi bila ideja za SLO in AUT in se kje.se vrze skupaj naslove ljudi in v primeru primera nekako AMZS po bikersko.

best

Ice

p.s.: cestitke za g.vseveda,einherjer.malo pozno,samo bolje kot nikoli.

Edited by - Ice on 13/06/2001 08:46:30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo to bolj v stilu... Od brata prjatu, sestricnojebec, bratranec... Naceloma kjerkoli v adjacent drzavah, da se poklice pa en prileti dol...

No to je teorija, v praksi pa moramo tem ljudem se povedat, da bi na njih racunal..

:)

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa ce je tip/tipika sam/a motorist/ka je se bolje.vsaj ve,kaj in zakaj to dela.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoc v sili me ni nikoli motila in tudi ura ne.

Vendar, kolikor razumem bratstvo, je potrebno pomagati v vsakem primeru.

Tudi naprimer, ce bratstvo sedi v gostilni in je enemu od njih dolgcas in izzove prepir in pretep z lokalnim stanovništvom, pa so lokalci malo mocni in je potrebno v borbo samo zato, ker je bilo enemu malo dolgcas. To mi pa ni prevec všec.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato imas tudi take bro-je,ki najprej lastnega brata po betici vsekajo,ce zacne brez veze provocirati!

pri nas ja tako,se ne provocira in po moznosti se ne pustiti provocirati.ko pa je prepozno,pa vsi za enega,ne glede kaj,kdo,zakaj.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pomoc v sili me ni nikoli motila in tudi ura ne.

Vendar, kolikor razumem bratstvo, je potrebno pomagati v vsakem primeru.

Tudi naprimer, ce bratstvo sedi v gostilni in je enemu od njih dolgcas in izzove prepir in pretep z lokalnim stanovništvom, pa so lokalci malo mocni in je potrebno v borbo samo zato, ker je bilo enemu malo dolgcas. To mi pa ni prevec všec.

Brrrm

Tebi bi verjetno bolj pasala naslednja varianta:

Bratstvo sedi v gostilni in je enemu od njih dolgcas in pricne piti pivo (enega za drugim)in je potem potrebno da gre bratstvo v "borbo" samo zato, ker je bilo enemu malo dolgcas.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tudi naprimer, ce bratstvo sedi v gostilni in je enemu od njih dolgcas in izzove prepir in pretep z lokalnim stanovnistvom, pa so lokalci malo mocni in je potrebno v borbo samo zato, ker je bilo enemu malo dolgcas. To mi pa ni prevec vsec.

Brrrm

Res je... tudi tukaj je pomembno bratstvo in to da storis vse za brata. Nihce pa temu bratu, ki je zacel pretep ne garantira, da ne bo zaradi tega izobcen iz kluba, kar je tudi lahko kazen za to, da zacnes nekaj , kar skoduje ugledu kluba.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem slovenski MCjevci niste hudi pretepaci in srboriteži.

Ce srecam enega takega z insignijami na hrbtu jakne, mu potemtakem lahko recem dober dan in mi ni treba takoj šil in kopit pobrati.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim iz lastnih izkusenj: NE!

Dokler pa bo okolica sprejemala motoriste tako kot jih sedaj, bodo MC-ji v se slabsi luci. Zalostno je namrec, da skoraj nihce od ne-motoristov ne ve nicesar o pravilih, ki vladajo znotraj MC-jev (Ein*.* je podal dober primer).

P.s.: Ice, Pervy in Einherjer, opravicujem se, da sem kot outsider vskocil v vas zeljnik ter podal odgovor Brrrm-u. Ce je to pac "nezazeljeno", se bom taksnih nadaljnih akcij vzdrzal.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Easy...

mislim, da boš kopan v Krki in to z glavo naprej in s kolenom po tleh.

Brrrm

Moj NE se nanasa na tvoj prvi stavek (slabo sem formuliral odgovor - menda bo res boljse, da to podrocje prepustim strokovnjakom - sorry )

lp Easyrider

Edited by - Easyrider on 13/06/2001 10:06:42

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je samo to in ce bodo ZELO jezni, potem bom pa ze poskrbel, da se bodo oni trije okopali vsak z enim rogatim po grlu (z notranje strani).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!