Skoči na vsebino

Kategorija štirikolesnika


king

Priporočene objave

..zanima me pod katero kategorijo se štirikolesnik registrira, nekdo pravi pod motokultivator, spet drugi pravi, da baje pod traktor, motorno kolo.... al pa da sploh ne moreš registrirat....pa kakšno vozniško dovoljenje sploh rabiš?? :hmm:

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..zanima me pod katero kategorijo se štirikolesnik registrira, nekdo pravi pod motokultivator, spet drugi pravi, da baje pod traktor, motorno kolo.... al pa da sploh ne moreš registrirat....pa kakšno vozniško dovoljenje sploh rabiš?? :hmm:

nevem kak se registrira. za 125-250 mislim da je dovolj izpit za motor. od tu naprej pa morš met izpit za avto. nekak tak je vsaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirikolesniki so registrirani pod motorno kolo, pred kakim letom je bilo zelo težko registrirati te štirikolesnike, sedaj pa jih je že kaj nekaj. Med prvimi pri nas so imeli homologacijo Kymcoti, sedaj pa imajo že za Bombardiere in se mi zdi, da se že tudi da Yamahe registrirat. Za 50cc je verjetno potreben izpit H kategorije, za več kubične pa ne potrebuješ izpita za motor, ampak ga lahko voziš s B kategorijo :)

Lp SiMoN`

Popravljeno . Popravil SiMoN`
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirikolesniki so registrirani pod motorno kolo, pred kakim letom je bilo zelo težko registrirati te štirikolesnike, sedaj pa jih je že kaj nekaj. Med prvimi pri nas so imeli homologacijo Kymcoti, sedaj pa imajo že za Bombardiere in se mi zdi, da se že tudi da Yamahe registrirat. Za 50cc je verjetno potreben izpit H kategorije, za več kubične pa ne potrebuješ izpita za motor, ampak ga lahko voziš s B kategorijo :)

Lp SiMoN`

Štirikolesniki so po novi klasifikaciji vozil svoja skupina. Tako sedaj ločimo kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolo, lahko štirikolo in štirikolo (od sorodnih vrst vozil oz. točneje - kategorij vozil). Točna razvrstitev je na spodnjem linku:

http://www.tsc-laba.si/Klasifikacija_Vozil.pdf

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je-štirikolesa so registrirana pod svojo kategorijo,cena registracije pa je približno takale

do 250 ccm 39.000 sit

od 250 do 500 ccm 74.000 sit

od 500 dalje pa okoli 140.00 sit

Na prometnem dovoljenju pa piše

vrsta vozila - štirikolo

oblika karoserije - odprto potniško

ter ostali podatki-številke motorja moč itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopolnilu Jaki in Simonu - lahka štirikolesa do 50 ccm so kar se tiče izpita in registracije enakovredna skuterjem - torej tam 25.000 SIT in od 14 let naprej z izpitom za kolo z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mi imamo to tudi pri hiši in morem rečt da je kar vredu za začetek :) Lepo gre tudi po gozdnem terenu. Verjetno pride kmalu kaj močnejšega in bolšega :OK: Koliko vem se lahko pelješ po avtocesti, saj doseže hitrost okoli 90km/h :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mamo neki takega pr bajti je registriran ma 250ccm in se lahko voziš po cesti z B kategorijo

zguba dnarja :BUA:

a daš.... .)

...en krog ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A ste mogoče vedeli, da se z 01.01.06 plačuje zavarovanje na moč- kW. Za mojega, ki ima 200 cc in 11 kW je zavarovanje brez popustov 29.000 SIT. Ni slabo a ne?

Aja, enako velja do 14 kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mamo neki takega pr bajti je registriran ma 250ccm in se lahko voziš po cesti z B kategorijo

zguba dnarja :BUA:

Kdaj boš dala za probno vožnjo :hmm: :D

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

A se da s to stvarjo it na avtocesto? Je dovoljeno? :hmm:

se da it in lahko greš, če lahko z njim greš več ko 60km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da it in lahko greš, če lahko z njim greš več ko 60km/h

V homologacijskem kartončku glej pod oznako T-najvišja hitrost.Če presega 62 km/h greš lahko po avtocesti.

Ne priporočam pa vožnje po avtocesti če ti ATV ne gre vsaj toliko kot "šleparji".Če greš manj kot oni,te takrat,ko te prehitevajo,kar precej zanaša ! Nič kaj prijetno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da it in lahko greš, če lahko z njim greš več ko 60km/h

Saj gre tudi po avtocesti. Vsedeš se na levo, nagneš na desno pa gassaaa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj gre tudi po avtocesti. Vsedeš se na levo, nagneš na desno pa gassaaa...

Hehe XXL zdaj si pa že mal zloben :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

A kdo ve katere kategorije izpit rabim če imam 350ccm ATV (registriran) :?

Sploh ne vem več, eni pravijo da za B eni pa za A kaj pravi zakon?

Sem se pozanimal pri policistu, ki je rekel, da rabim A :blink:

Prosim če kdo ve :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve katere kategorije izpit rabim če imam 350ccm ATV (registriran) :?

Sem se pozanimal pri policistu, ki je rekel, da rabim A :blink:

Prosim če kdo ve :OK:

lp

Pravega si uprašal! :headbang: :headbang: :headbang:

Rabiš izpit B kategorije,ker je to DVOSLEDNO vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so še komu dali dvoje tablice za na avt? Najbrž so imeli opravka z prvim atv-jem na upravni pa niso vedeli kaj sploh treba, pa so dali eno tablico za odspred pa eno za odzat, kao da je to avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
A so še komu dali dvoje tablice za na avt? Najbrž so imeli opravka z prvim atv-jem na upravni pa niso vedeli kaj sploh treba, pa so dali eno tablico za odspred pa eno za odzat, kao da je to avto.

Zdravo.

In, ce pregledas zakon o registraciji dvoslednih vozil, vidis da so naredili prav. Vsa dvosledna vozila morajo imeti registrsko tablico spredaj in zadaj.

Sicer pa, od upravne do upravne enote so taksne razlike, da imas vcasih obcutek, kot da si prisel v drugo drzavo, ne pa v drugo obcino .. hi ih

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

In, ce pregledas zakon o registraciji dvoslednih vozil, vidis da so naredili prav....

...ugotoviš, da so naredili narobe.... ;)

Res je, da potrebuješ B kategorijo izpita, vendar registriraš kot vozilo A. Torej kot enosledno vozilo, čeprav je dvosledno. Tako pač je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!