Skoči na vsebino

Glasbena oprema oz. ferštekeraj


Špilferderber

Priporočene objave

Legendarna "mašina" . Pa tole še dela? Začetek 80-tih če se ne motim.

lp

ps. če tole daš za 80€ (in da dela) ga takoj vzamem (pa če imam z njim kaj početi ali pa ne).

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legendarna "mašina" . Pa tole še dela? Začetek 80-tih če se ne motim.

lp

ps. če tole daš za 80€ (in da dela) ga takoj vzamem (pa če imam z njim kaj početi ali pa ne).

Ni ga več :cry: , mel sem ga v 80h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil pravi monster, ne pa tisti motorinčki danes. Bi ga mel bolj za seksat kot za poslušat. Pa bi magar 120 dal zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem potem malo "pogooglal" 1k usd in več za delujoče primerke.

Sem v 80-tih tudi jaz cedil sline, samo ni bilo financ pa sem se moral zadovoljiti z 331 (manjši bratec "zverine" ) še vedno dela, samo od kar je bil v popravilu ni več isti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega vprašaj: http://www.vklop-ubiq.com/rabljeni-izdelki/

Sicer se s kakšnimi poceni ("neprestižnimi" / ne audiofilskimi) zadevami ne ukvarja, ampak vse vzame v račun in se včasih zgodi da ima kakšno zanimivo zadevo za sprejemljiv denar (vsaj včasih je bilo tako, ga nisem šel pogledat že nekaj let, ker pol trpi denarnica) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 let pozneje...

Je kdo tukaj, ki mi bi znal malo svetovati glede nakupa avdio opreme?

Začel sem zbirati gramofonske plošče, usposobil eno staro zvočno postajo a to ni to. Odločam se za nakup nekega kompleta (zvočniki, ojačevalec, gramofon). Začel sem na bolhi s kakšnimi starejšimi kosi, sedaj pa se vedno bolj nagibam nakupu novih.

V prvi vrsti bi imel gramofon, če pa lahko zraven priključim še tv, tu in tam pa kaj predvajam preko telefona bi bilo to idealno.

Trenutno imam v košarici:

- gramofon Denon dp-300f

-ojačevalnik Sony STR-DH190

-zvočniki Klipsch r-610f

Rabil, bi kakšno mnenje nekoga, ki se spozna, če je to ok za to ceno, oz mi svetovati kaj drugega v tem rangu. (cca 1000eur)
Vse to bo v stanovanju 60m2.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš čas, se enkrat zapelji v Ljubljano v "vklop-ubiq" v Šiški.

Saj ne da bi pri njih kupoval, ker je tvoj proračun 3-4x prenizek, ampak da slišiš kako "se te zadevi streže" .

Običajno imajo v komisijski (staro za novo) prodaji kakšne "zanimive" rabljene stvari za dokaj ugodno ceno (vsaj v "mojih" časih je bilo to običajno, nisem pa že nekaj časa bil pri njih, ker moj sistem deluje in ne čutim potrebe po nadgradnji) .

Samo pazi, ker zadeve zasvajajo in nimajo konca (cenovnega) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom šel pogledat, hvala. Drugače pa ja, sem opazil kam grejo cene. Zato pa ne bi rad vrat na nos nekaj kupil in bi rad mnenje nekoga, ki se spozna, ne samo prodajalca, ki bi mi to prodal :). 

Trenutno niti ne vem kam se mi splača vložiti velčji delež, verjetno prej v zvočnike in ojačevalec, kot pa sam gramofon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kaj je tvoj "glavni vir" glasbe.

Gramofon je cenovno "zahteven" , če hočeš da dobiš dejansko dober zvok (da se ne spuščam v detalje, kakšno glasbo, kje in kako poslušaš) . Jaz sem pri gramofonu obupal, ker je bil vložek enostavno previsok za nek normalen nivo, pa še plošč nisem imel ravno veliko. Pri meni je CD najboljše razmerje cena/kvaliteta. Dejansko pa je zvok takšen kot je "najšibkejši člen" . Potem pa prideš do kablov in podobnih "nepomembnosti" , ki ravno tako vplivajo na končni rezultat (pa niti niso tako poceni (par) 100€ že moraš dati na stran) .

Ubiq ti je dober, ker ti sestavi sistem in ga lahko poslušaš (lahko prineseš svoje in jih vključijo v sistem) in potem vidiš kaj na kaj vpliva in kaj ti je všeč (jaz sem imel malo vez, ampak verjetno imajo še vedno "politiko" , da lahko komponento sprobaš tudi doma, ker v drugačnem okolju zveni drugače) .

Brez dobrih zvočnikov ni zvoka in zvočniki brez dobrega ojačevalca ne delajo, vse skupaj pa ti nič ne pomaga, če ni dobrega vira...

Nekako kot "zgodba" o gumah (motorjih, oljih... ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Prodam 5.1 sistem zvocnikov Philips LX8500W. Zadnja dva zvocnika sta wireless. Sistem je deloval....edino za daljinca nisem ziher kje je.....!

cena: 60€

88727280-F8C3-461E-B89B-62CCB1B31532.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!