Skoči na vsebino

Glasbena oprema oz. ferštekeraj


Špilferderber

Priporočene objave

vidim, da je Motoveneri kar nekaj glasbenikov, glasbofilov, morebiti tudi celo kakšen audiofil..

zanima me, na kakšnih strojih se vrti vaša glasba.. pa naj ne bo 100 objav v stilu, da poslušate glasbo iz računalnika..

zanimajo me komponente, zvočniki, sistemi, kabli, mogoče ima celo kdo doma urejeno posebno sobo za poslušanje..

torej, spisek opreme, zelo zaželjena tudi kakšna slika..

trenutno pri meni doma

ojačevalec Sony STR-DB 870, serija QS

CD Sony CDP-XB 740, serja QS

zvočniki Infinity Alpha 40, črni

kabli Ixos (koaksialni za povezavo)

slikce jutri..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja si mislu za pošlušat. Doma Savica, v avtu Rudi Čajevec Samo srednji valivi, v zidanici pa TELEFUNKEN. Torej ne morem poslušati piratskih kopij. Samo Radio Slovenija 1Pr. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za poslusat pa imam doma po komponentah Kenwood CD changer, Kenwood ojacevalec, Aiwa double-decker kasetar in fisher platenspieler...

Aja, pri prvem reply-ju sem pozabil se tole...

Vcasih je vir zvoka tudi Yamaha RBX6JM (John Myung signature model) predelana v fretless in z novim bridge-om (by hotshcko)

rbx6jm_1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač v sobi kjer z bandom vadimo mamo ozvočenje za pevca, ki ga pa uporabljamo tudi za musko, pa za filme gledat :D

Mamo pa dva feršterkerja po 260W in pa 2 boksa (točne moči nevem, imata pa vsak po 12" zvočnika in trobljo). Vse preko mešalke :OK:

Popravljeno . Popravil bassko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Feršterker Denon, kište Mission, CD se trenutno ne spomnim, MD Kenwood, platnšpiler Technics, spremljevalni vokal k vsemu naštetemu: pirrulz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostanki stare slave...

Ojačevalec Rotel RA-985BX, CD player Denon DCD-620, Kasetnik TEAC V2030S, zvočniki KODA AK48. Vse skupaj povezano s čisto običajnimi kabli.

Pred precej leti pa je bil zraven še Marantz-ov DCC, Sony-jev minidisk serije 700, zvočniki Infinity Reference I61 in precej boljši zvočniški kabli... klinc, drag šport je bil to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojačevalec Sony STR-DB 870, serija QS

CD Sony CDP-XB 740, serja QS

zvočniki Infinity Alpha 40, črni

kabli Ixos (koaksialni za povezavo)

post-685-1129786354_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za musko v glavnem nimam cajta... a če že, je najpogosteje vir njenga zvoka Ortobar... doma pa ene slušalke za 250 dolarjev. .. aja, shit ... jih nimam več ... :SS

Špil - če hočeš videt in poslušat res prave avdiofilske zadeve, greš v Ljubljani k enmu prodajalcu, ki ima štrcuno 10 metrov pred lokalom Maček ... hude stvari ima notri (in ne, ne mislim Bang&Olufsen štacune!) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: v SLO je kar nekaj teh zadev.. najbolj znan trio je Kuzma (gramofoni), Hajdinjak (ostale naprave) in Ubiq (prodajalna s temi heci).. mogoče še kakšen corrado, ampak ta trgovina že ima bolj "ljudsko" robo..

pa še en :topic: : tole stran si poglejte, kaj ima folk vse doma:

http://www.aca.gr/

poklikajte na Hi-End systems ( http://aca.gr/system.htm )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doma ne poslušam muzike ker nisem nič doma :whistle:

v pisarni 5 satelitov+woofer od logitecha z cca 350 W, v gostilnah kar pač majo :grim

ko naredim prostor za postavitev pa bo včasih spet odmevalo iz edinega yamahinega dobrega izdelka - bobni DT serija (ok, poceni za bobne ampak razbija pa :devil: ) + zildijan činele!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CD player Yamaha 593

MD Sony 920

radio NAD 412

ojačevalec NAD 340

zvočniki Sonus Faber Concertino

slušalke AKG K200 in Shure E2c

kabli VDH, QED, Cable Talk, DIY UTP cat5 varianta ...

ker žal doma nimam prostora :SS , nimam postavljenih obeh gramofonov (Denon in Project), kasetar TEAC, DD receiver ONKYO, zvočniki JPW, pa še kaka stvar bi se našla :whistle:

na steni je obešena bas kitara Yamaha BB4 in akustična Fender, bas ojačevalec je Roland BN100 :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vabljeni na avdicijo Motsvet benda z delovnim imenom: Stari prdci in tečne riti

s posebno pozornostjo se išče pevec ali pevka ! :yea2:

išče se tudi zdrava konkurenca perverznemu bobnarju Pervy-u ! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

išče se tudi zdrava konkurenca perverznemu bobnarju Pervy-u ! :devil:

ne konkurenca, zamenjava za špilanje po polnoči :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol jaz izpadem v štartu?

razen če:

a) slabo startaš

B) bi rad bil pevka

c) nisi star si pa prdec in obratno

:P

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CD player Yamaha 593

MD Sony 920

radio NAD 412

ojačevalec NAD 340

zvočniki Sonus Faber Concertino

slušalke AKG K200 in Shure E2c

kabli VDH, QED, Cable Talk, DIY UTP cat5 varianta ...

ker žal doma nimam prostora  :SS , nimam postavljenih obeh gramofonov (Denon in Project), kasetar TEAC, DD receiver ONKYO, zvočniki JPW, pa še kaka stvar bi se našla  :whistle:

na steni je obešena bas kitara Yamaha BB4 in akustična Fender, bas ojačevalec je Roland BN100  :yea2:

lepo. boš poslikal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cd player NAD 502

ojačevalnik NAD 304

radio NAD 402

gramofon Project RPM6

zvočniki Sistem Audio 2010

kabli Ortofon,Audioquest

Mal že v letih a še vedno odlično služi namenu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo. boš poslikal?

raje ne slikam, ker nimam prostora in imam precej neprimerno postavljeno, zato tudi potencial opreme ni izkoriščen :( (komaj čakam na selitev, kar pa očitno še ne bo kmalu). Ali si slučajno mislil bas kitaro?

Če bi imel toliko prostora kot ti, bi bilo precej bolje. Še en namig zate: zvočnika daj malo bolj stran od zadnje stene in ju zasukaj proti sredini (mestu poslušanja) za recimo 20 stopinj. Lahko ju daš malo bolj narazen in testiraš kako ti najbolje ustreza in verjetno boš presenečen .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI FI moja prva zasvojenost! Sicer nisem vložil težkega denarja v naprave za reprodukcijo zvoka pa vendar - imam set Technichs (CD plajer 670, predojačevalec in končno stopnjo SU C800 U, zvočniki Castle Isis za zdravje vsega tega pa skrbi Gryphon Exorcist - demagnetizator, kabli nič konkretnega).

Pred tednom ali dvema je bil v LJ na sejemu HI FI Show v M hotelu Šiška! Tam je bilo mogoče poslušati odlične sisteme za veliko denarja, pa tudi za bolj razumne cene! Priznam, domov sem šel zopet malo bolan.

Težava s temi napravami je v tem, da zasvojenci niso nikoli zadovoljni in nič ni dovolj dobro. Sam se ne štejem mednje vendar bi pa vložil kakšen tolar več v sistem, ko se bo pojavila potreba. Hčerki sta že nekaj rogovilili, da bi imeli en radio v svoji sobi - mogoče bo to priložnost, da nabavim, kaj bolj kakovostnega! Pa še pozimi, ko je motor malo aut pride prav druga ljubezen, ki ti izvablja pozitivne vibracije in nasmeh na usta! :yes:

LP Mare

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI FI moja prva zasvojenost! Sicer nisem vložil težkega denarja v naprave za reprodukcijo zvoka pa vendar - imam set Technichs (CD plajer 670, predojačevalec in končno stopnjo SU C800 U, zvočniki Castle Isis za zdravje vsega tega pa skrbi Gryphon Exorcist - demagnetizator, kabli nič konkretnega).

Pred tednom ali dvema je bil v LJ na  sejemu HI FI Show v M hotelu  Šiška! Tam je bilo mogoče poslušati odlične sisteme za veliko denarja, pa tudi za bolj razumne cene! Priznam, domov sem šel zopet malo bolan.

Težava s temi napravami je v tem, da zasvojenci niso nikoli zadovoljni in nič ni dovolj dobro. Sam se ne štejem mednje vendar bi pa vložil kakšen tolar več v sistem, ko se bo pojavila potreba. Hčerki sta že nekaj rogovilili, da bi imeli en radio v svoji sobi - mogoče bo to priložnost, da nabavim, kaj bolj kakovostnega! Pa še pozimi, ko je motor malo aut pride prav druga ljubezen, ki ti izvablja pozitivne vibracije in nasmeh na usta! :yes:

LP Mare

Pred motoriranjem je bilo audiofilstvo tudi moj hobi. Ni bilo komponente za katero ne bi vedel, če mal po pretiravam :D Sem takrat kar sledil novostim. Pa tudi vsako leto sem bil v LJ na sejmu HI-FI. Sedaj sem to področje popolnoma zanemaril in opustil.) Včasih sem kupoval en kup revij, danes nič več. Tudi jaz nisem nevem kakšnih blaznih vstot zapravil, je pa vseeno ratalo cca. 400.000 SIT. Marsikaj je bilo mišljeno, vendar, ko je prišel motor, so denarci začeli odtekat drugam. Moj sistem pa ojačevalec DENSEN BEAT-100, CD player Marantz CD-63 MKII KIS, Zvočniki pa subwoofer+ sateliti Jamo SW 500, povezovalni kabli med ojačevalcem in cd playerjem je NORDOST (Black knight, če se ne motim), zvočnišli, pa so bolj švoh, kar od Jamo .)

Pozdrav od Roberta

Če bodo pa kdaj denarci ostajali si bom zamislil kaj od Conrad-Johnson, zvočniki, pa jih je več v mislih :D

Letos v LJ raje nisem šel, ker bi tudi mene nazaj kakšne misli prijemale :D

cd player  NAD 502

ojačevalnik NAD 304

radio  NAD 402

gramofon Project RPM6

zvočniki Sistem Audio 2010

kabli Ortofon,Audioquest

Mal že v letih a še vedno odlično služi namenu .)

Preden sem zamenjal ojačevalnik za Densen, sem imel Nad 314. Še zdaj mi je žal, da sem ga prodal, predsem zato, ker bi ga dal očetu, namesto, da vsake dve leti kupuje neke HI-FI stolpe, ki mu čez pol leta crknejo. Pa bolj ku mo govorim, da naj da na začetku mal več denarja in si kupu kašne boljše komponentice, ker v končni fazi bo v parih letih na istem, ne, on sili z glavo skozi zid :headbang:

Pozdrav od Roberta

mogoče še kakšen corrado, ampak ta trgovina že ima bolj "ljudsko" robo..

Včasih so imeli tudi boljše komponente znamk kot so Gryphon, Krell, Copland, Primare, Densen,.......itd. Očitno premajhna kupna moč v Sloveniji, čeprav se še vedno dobijo norci, ki zapravijo po par milionov .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo teli NAD-i so stari 11 let!! res je na ojčevalniku šla končna stopnja in na radiu osvetlitev(letos). Popravilo je blo vse skup 15000 sit :) . Takrat sem sicer razmišljal o kaki zamenjavi ojačevalnika(no ne sam takrat :devil: ), samo brez dodanih 200 000 sit ne bi kaj velik naredu, zato sem rajš popravu in je ok.

Res pa je težko finančno uskladit motocikl in hi-fi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš NADa 304, ga pa res ne smeš prodat :nono:

S svojimi 2 x 35 W je brez problema zdržal mnoge študentske žure :OK:

očitno pa osvetlitev displeja crkuje, saj ima brat enako težavo na enakem radiu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je težko finančno uskladit motocikl in hi-fi  :grim

Kupiš enga harleyja za base in eno yamaho za visokotonce, pa si zmagal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!