Skoči na vsebino

What's So Bad About Microsoft?


Priporočene objave

Zaenkrat, sploh z SP3 je XP obutno hitrejši od Viste. Sam mam Visto že kr neki časa, dela brez problemov, in je res nesmiselno it nazaj z razvojem :) Enkrat se je boste morali navaditi :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal si jo bom gor, ko igre več ne bodo podpirale DX9c-ja ;) Prej pa ni variante. Trenutno sem na Visti (drugi računalnik) in je "hočeš nočeš" manj prijazna do uporabnika kot XP (ki ga imam na domačem kompu). Ima nekaj lepotnih bombončkov, to pa je tudi vse. Čisto banalna stvar, ki me moti je recimo ukaz "open with", nakar se ti pojavi prazno okno, zdaj pa išči, kje imaš program, ki ga želiš. Sej mogoče, da se ga da najti v parih korakih, ampak zadeva je slabo rešena, ker bi ti moral že iz tega menija skočit v oči.

Enkrat se jo bom moral navadit, ampak.... najprej jo naj dodelajo. To, da ne morem 4 leta starih iger gor igrat, me moti. Konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bo XP ali Leopard ali SuSE/RedHat Linux... Vsi trije sistemi so nadvse uporabni. Vsi imajo svoje prdnosti in pomanjkljivosti. Sam uporabljam Redhat že kar nekaj let in ko pridem včasih na XP mašinco, se mi zdi živ obup...

Če mi bo kdo poskusil očitati, da je to zato, ker je to moj poklic, mu lahko mirno pokažem mojo ženo ali tajnico. Slednja je - odkar je pri nas zaposlena, še na domačo kištico namestila RH, ker se ji je po nekaj mesecih dela z RH-jem domači računalnik naenkrat začel zdeti "bloated".

Za resno delo tako priporočam ali Mac-a ali Linux. To sta ubogljiva sistema, ki delata natanko tisto, kar se od njiju zahteva. Za zabavo in ostale nepotrebne zadeve, ki polnijo praznino današnjih na duhu ubogih nesrečnežev pa priporočam Windows XP oz. Visto. Po tradiciji MS-ovi sistemi uporabnikiu narekujejo uporabo računalnika, tako jim še naprej ne bo potrebno razmišljati.

Glede cene je pa tako, da so vsi nekako cenovno enakovredni. Morda TCO pri Mac-u malenkost navidezno odstopa navzgor in pri Linux-u navzdol, ampak suma sumarum po dveh letih ni neke bistvene razlike (če govorimo o resnem delu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na domačem računalniku imam XP SP2 (poskusil tudi Visto pa mi ni všeč,preveč vsiljiva mi deluje), ker še najlepš laufajo Photoshop,Solidworks in podobni programi,na laptopu laufa Ubuntu 7.10 (poskusil že veliko distribucij - Suse,Red Hat,Mandriva,Debian,... pa mi Ubuntu nekako najbol odgovarja,tudi podpora zanj je zelo dobra),sem pa nekaj časa nazaj poskusil tudi OSX,ampak se mi je velikrat Safari sesul - mogoče zaradi slabega sistema (p3@1.8ghz,256mb rama,radeon 9200@128mb).Sam OSX mi je vizualno všeč,funkcijsko bi se ga moral pa navadit, še vedno pa kišta z OSX počiva v kotu sobe, bo treba spet mal zalaufat :)

Če zaključim, Windowsi so za vsakodnevno uporabo,multimedijo in igre čisto OK, če potrebujete resn in stabilen sistem definitivno Linux (distribucij je ogromno tako, da bo sigurno vsak zase našel sebi primerno), se bodo pa morali uporabniki, ki so prej uporabljali Windowse malo navadit na konzolo s katero se da postoriti ogromno, veliko več kot s klikanjem :)

Za OSX nemorem ravno veliko komentirati, ker ga nisem uporabljal dovolj časa - sigurno bo pa enkrat tudi iMac pri meni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bil v Mediamarktu in je bil najtahujši Mac (štacionaren) za 1.800€ (okoli 3Ghz, 1G rama, 500Gb disk). Precej ja. Sicer ga vsi hvalijo, da za delo je oh in sploh, ampak za 1.800€ dobim pa že tudi precej hudo zadevo po komponentah, ki ga verjetno povozi tudi z Winsi. Photoshop mi zaenkrat še nikoli ni šteknil, pa sem precej ogromne file delal z njim (okoli 100mb). Corel je klecal, ko sem uvažal iz Cada, ampak mi niti ni všeč. Sicer je res, da se ohranijo vektorski zapisi, ampak kaj mi to pomaga, ko grem plotat. Drugače je pa tudi PS-ov PDF bil dokaj natančna zadeva (iz Cada uvožen kot post script level).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa Windows Server 2003 prav fajn dela ... nč ne zmrzuje, skoz laufa, tud po dva mesca skupi, restartam ga samo zaradi updatov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bil v Mediamarktu in je bil najtahujši Mac (štacionaren) za 1.800€ (okoli 3Ghz, 1G rama, 500Gb disk). Precej ja. Sicer ga vsi hvalijo, da za delo je oh in sploh, ampak za 1.800€ dobim pa že tudi precej hudo zadevo po komponentah, ki ga verjetno povozi tudi z Winsi. Photoshop mi zaenkrat še nikoli ni šteknil, pa sem precej ogromne file delal z njim (okoli 100mb). Corel je klecal, ko sem uvažal iz Cada, ampak mi niti ni všeč. Sicer je res, da se ohranijo vektorski zapisi, ampak kaj mi to pomaga, ko grem plotat. Drugače je pa tudi PS-ov PDF bil dokaj natančna zadeva (iz Cada uvožen kot post script level).

Pomni- fora Macov ni v hardveru, tako kot pri PC-ju, ampak v softveru. Torej, OS 10 je tisti, ki naredi Maca boljšega. Če boš kupil Mac Pro-ja, ga boš imel zelo dolgo. Medtem, ko bo PC s tako konfiguracijo čez 2 leti nič proti bodoči konkurenci PC-jev.

Imam Hackintosha (PC z OS X- posebej sem PC zgradil iz takih komponent, da vse v 100% delujejo z OS X), in še nisem bil srečnejši med časom ko sem za računalnikom.

Linux- roko na srce, ŠE ne ponuja tega, kar ponuja bodisi OS X ali Windows.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomni- fora Macov ni v hardveru, tako kot pri PC-ju, ampak v softveru. Torej, OS 10 je tisti, ki naredi Maca boljšega. Če boš kupil Mac Pro-ja, ga boš imel zelo dolgo. Medtem, ko bo PC s tako konfiguracijo čez 2 leti nič proti bodoči konkurenci PC-jev.

Imam Hackintosha (PC z OS X- posebej sem PC zgradil iz takih komponent, da vse v 100% delujejo z OS X), in še nisem bil srečnejši med časom ko sem za računalnikom.

Linux- roko na srce, ŠE ne ponuja tega, kar ponuja bodisi OS X ali Windows.

Lepo te prosim no.Povej mi kaj ne ponuja?Razvoj teče zelo hitro, da ne govorim o razvoju aplikacij, ki jih je res ogromno in tudi grafično namizje (tako Gnome kot KDE) sta že zelo zelo lepo vizualno oblikovana.

Linux je svetlobna leta pred Windowsi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo te prosim no.Povej mi kaj ne ponuja?Razvoj teče zelo hitro, da ne govorim o razvoju aplikacij, ki jih je res ogromno in tudi grafično namizje (tako Gnome kot KDE) sta že zelo zelo lepo vizualno oblikovana.

Linux je svetlobna leta pred Windowsi :)

Saj še vedno govorimo o uporabi za slehernika, ne o tisti strežniški?

Ne predstavljam si, kako bi povprečni uporabnik reševal probleme v konzoli, ko se kje zatakne. (ne zatakne se malokrat in probleme JE potrebno reševati v konzoli, ker GUI pač še ni tako razvit)

Za moje potrebe, z vidika vsakdanjega uporabnika računalnika Linux GUI ne predstavlja nekega user-friendly sistema. Pa ne misli, da mi je Linux oz. katerikoli POSIX-like operacijski sistem tuj.

Povsem druga zgodba je seveda v uporabi Linuxa za strežniške namene.

Če bi uporabljal OS X 1 mesec, verjemi, da ne bi več pomislil na Linux kot workstation OS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj še vedno govorimo o uporabi za slehernika, ne o tisti strežniški?

Ne predstavljam si, kako bi povprečni uporabnik reševal probleme v konzoli, ko se kje zatakne. (ne zatakne se malokrat in probleme JE potrebno reševati v konzoli, ker GUI pač še ni tako razvit)

Za moje potrebe, z vidika vsakdanjega uporabnika računalnika Linux GUI ne predstavlja nekega user-friendly sistema. Pa ne misli, da mi je Linux oz. katerikoli POSIX-like operacijski sistem tuj.

Povsem druga zgodba je seveda v uporabi Linuxa za strežniške namene.

Če bi uporabljal OS X 1 mesec, verjemi, da ne bi več pomislil na Linux kot workstation OS.

Govorim o običajnih Linux distribucijah, ki so namenjene vsakodnevni uporabi.

Kako bi reševal probleme?Na netu najdeš veliko how-tojev in podobnih stvari .) Uporabniški vmesnik pa iz verzije v verzijo postaja vsebolj razvit in mogoče je že malo preveč podoben Oknom.

Za Workstation uporabljam Windowse zaradi določenih programov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim o običajnih Linux distribucijah, ki so namenjene vsakodnevni uporabi.

Kako bi reševal probleme?Na netu najdeš veliko how-tojev in podobnih stvari .) Uporabniški vmesnik pa iz verzije v verzijo postaja vsebolj razvit in mogoče je že malo preveč podoben Oknom.

Za Workstation uporabljam Windowse zaradi določenih programov.

Tudi te distribucije (RedHat, Ubuntu, SuSE,...) še zdaleč niso popolne. Dodatne komplikacije in delo niso za povprečnega uporabnika. Povprečen uporabnik rabi OS, ki mu lahko nudi uporabnost, hitrost in bonbončkavost brez da bi sam kakorkoli posegal vanj.

Mogoče Linux nekoč, trenutno je pa še vedno daleč od user-friendly sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk si pa nardite svoj OS v managed kodi: npr. COSMOS, Singularity, SharpOS, Ensemble OS :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo te prosim no.Povej mi kaj ne ponuja?Razvoj teče zelo hitro, da ne govorim o razvoju aplikacij, ki jih je res ogromno in tudi grafično namizje (tako Gnome kot KDE) sta že zelo zelo lepo vizualno oblikovana.

Linux je svetlobna leta pred Windowsi :)

Ne gre za 'lepo vizualno obliko', pač pa funkcionalnost, programsko opremo, itd. Da o gejmih ne govorimo : )

Za Workstation uporabljam Windowse zaradi določenih programov.

A to si se namerno v nogo ustrelil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče Linux nekoč, trenutno je pa še vedno daleč od user-friendly sistema.

In vedno bo tako. Sploh sedaj, ko so Windows tako prekleto poceni. Ker, roko na srce - če nekdo da gor linux in rabi recimo pet ali deset ur pomoči v prvih treh mesecih, in to pomoč plačuje po 'prijateljski ceni' v pivu ali pa v hvaležnosti, hitro preseže ceno, ki jo nosi Windows licenca. In Windows si lahko uporabnik namesti sam, in tudi potem ima bistveno manj težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no...ubuntu je kr dost idiot-proof.....pa se instalacija...lazja ne bi mogla bit, bonboncke mas (tri klike z misko pa mas super duper lep fensi smensi os), na winehq mas napisane podprte igre, VELIIIIIIIIIKKKKKKKk jih je, tut tanove, instalacija programov je podobna kot pri winsih....no, ista....2xklik na .deb in voila.

za nega povprecnga uporabnika je pa tko vseen kaj uporablja...mu das u linuxu winxp skin, pa misle da so windowsi :) preverjeno hahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u ja...vcer sm nekej postopal po nasi kniznici na faxu, pa sm slisou kko so se kniznicarke drle, da jim nic ne dela odkar majo visto gor hahah :)

da je prenapredna, pa da jim zato nic ne dela LOL :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

jest predvidevam da je to zato ker vecina uporabnikov linux/unix sistemov ne zna sascitit pravilno, medtem ko je windows idiotproof, in to lahko nardis s parimi kliki na misko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest predvidevam da je to zato ker vecina uporabnikov linux/unix sistemov ne zna sascitit pravilno, medtem ko je windows idiotproof, in to lahko nardis s parimi kliki na misko...

Tuki je zgorej napisano, da je to statistika napadov na serverje. Kok serverjev je pa na XPjih? Haha :D

Tko, da logično, da je linux na prvem mestu, saj ga večina uporablja za serverje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

There's nothing bad about Microsoft... Well, maybe just that... :xx:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

A misls da bo kr nehu delat al kaj? Tolk luknast pa tud ni,da ti glih vsak skript kiddie uletava...

Popravljeno . Popravil Rossi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol ko ni več podpore postane free? Lahko bi. Nekje moram pol najt kakšno zadnjo verzijo z vsemi abdejti na original dvdju al na čemso bli potem prodajani? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!