Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Priporočene objave

Pozdravljeni !

Ko prebiram temo o YAMAHI SUPER TENERE ,si ne morem kaj,da še sam nekaj ne napišem.

Ta motocikel se mi je močno vtisnil v spomin,z ST sem prevozil nekaj čez 60000km in verjemite mi,da sem jo skozi te kilometre dobro spoznal.Bila je rdeče bela z modrosivo kombinacijo,prava lepotica,obuval sem jo v pnevmatike michelin t66,ki sem jim najbolj zaupal.Motor še danes zgleda lep-ta pravi enduro,ki žal izumira,fajn je velik rezervoar,ki dopušča vožnjo brez tankanja tudi do 300km.Motor sam je milina,ne crkne,mogoče včasih malo več spije ampak ne vpraša,ko stisneš gas.Motocikel je po moje dokaj enostaven za vzdrževanje,samo včasih te preseneti cena kakšnega dela.Dobro se je navaditi,popušćanju zavor pri bolj ostri vožnji ,recimo spuščanje iz kakšnega prelaza.Zadeva se da omiliti z montažo jeklenih cevi zavor.

Zvijanje okvirja v hitrih dolgih ovinkih,pa spremlja tudi bolj"žlahtne" motocikle z cevastim okvirjem-nič bat samo gas!V vseh teh kilometrih je bilo potrebno na novo previti le navitje elektrike,drugače pa je blo vse O.K.,kot singerca :worship: .Upam samo,da se še kje prevaža.

Sam sedaj vozim Varadera,motorja nista primerljiva,saj sta vsak v svojem času in dimenziji...

Par tekstov nazaj sem za sledil,da se štejete....ne vem sicer koliko vas je,ampak vsako ST na cesti sigurno opazim,saj se spoštljivo spomnim "svoje bivše" in lepih trenutkov z njo :wub: ,Yamahe Super tenere,da ne bo pomote.

Ljubitelji ST-ejk,kompliment vam in vašim dobrim strojem :beer2:

HRC

Kaj piješ :beer2: ?

LP

Dravni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HRC

Kaj piješ :beer2: ?

LP

Dravni

Ha,ha,...Dravni sedaj vam pa SUPER TENERE-jašem špeh raste kaj? :naughty: ,kar naj.

Kar se pa pijače tiče bodi previden...a veš kaj Štajerc reče,ko pade v Dravo?........to še spijemo pa gremo :beer1:

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me,če ste imeli kaj težav z vplinjači na ST ?

To tudi mene zanima, ker imam non stop probleme z uplinjacom, ker mi ga zalije, pa sem ze celega podrl in nazaj sestavil, malo nakrivil da mi prej zapira pa se vedno brez uspeha. Ce zapiram bencin je vse OK.

Gre za TENERE 660 in ne SUper tenere 750.

ALi bom moral kupit nov sistem za zapiranje bencina??? Mi lahko kdo kaj svetuje...

LP;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me,če ste imeli kaj težav z vplinjači na ST ?

Ja membrane so bile zluknjane, pa sem jih zamenjal, prepucal cele vplinjače, sinhroniziral, pol sem pa še ene par kkm porabil za idealno nastavitev šraufa za "zrak" da ni cukal, sekal in da je lepo vlekel od štandgasa naprej.

Pa igla je bila spuščena mislim da na drugo ali tretjo stopnjo od zgoraj. Pa tile fergazerji imajo problem z obrabo "emulzion tube", to je una cevka, po kateri igla drsi in če postane ovalna, se poveča poraba in motor ne laufa več lepo.

Pa O-ring na glavni dizi mora biti brezhiben, ker lahko povzroči prebogato mešanico pri polnem gasu.

To tudi mene zanima, ker imam non stop probleme z uplinjacom, ker mi ga zalije, pa sem ze celega podrl in nazaj sestavil, malo nakrivil da mi prej zapira pa se vedno brez uspeha. Ce zapiram bencin je vse OK.

Gre za TENERE 660 in ne SUper tenere 750.

ALi bom moral kupit nov sistem za zapiranje bencina??? Mi lahko kdo kaj svetuje...

LP;Rock

Plovca ne štelat, ker s tem reguliraš nivo goriva v fergazerju, kar vpliva na delovanje na celotnem območju vrtljajev.

Verjetno ti igla ne tesni dobro, če te prav razumem. Probaj spolirat ležišče igle, ali pa kupi novo iglo in ležišče igle.

Mojih 5 minut :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja membrane so bile zluknjane, pa sem jih zamenjal, prepucal cele vplinjače, sinhroniziral, pol sem pa še ene par kkm porabil za idealno nastavitev šraufa za "zrak" da ni cukal, sekal in da je lepo vlekel od štandgasa naprej.

Pa igla je bila spuščena mislim da na drugo ali tretjo stopnjo od zgoraj. Pa tile fergazerji imajo problem z obrabo "emulzion tube", to je una cevka, po kateri igla drsi in če postane ovalna, se poveča poraba in motor ne laufa več lepo.

Pa O-ring na glavni dizi mora biti brezhiben, ker lahko povzroči prebogato mešanico pri polnem gasu.

Plovca ne štelat, ker s tem reguliraš nivo goriva v fergazerju, kar vpliva na delovanje na celotnem območju vrtljajev.

Verjetno ti igla ne tesni dobro, če te prav razumem. Probaj spolirat ležišče igle, ali pa kupi novo iglo in ležišče igle.

Mojih 5 minut :P

Ok, mi lahko za sigurno poves ce je to vzrok, zadnjic sem namrec koncno vzgal motor na akk od avta, se nekaj km peljal, potem pa prisel domov zaprl bencin in ugasnil. IN glej cez 2 dni mi spet ne uzge...ali je mozno da ga je spet zalilo, ce probam svecko iskra je...se pravi ne vidim drugje vzroka kot to da zaliva..

Mogoce ves koliko je to okviren strosek igla+ lezisce igle...

LP:Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si videl svečko, kakšna je. Če je črna pa mokra ga zaliva, če je pa normalne barve, ti pa plovc ne odpira pravilno al pa zauh ne dela :P

Takole na daljavo ugibat je rahlo brezciljno, za iglo pa ležišče pa na servis vpraši.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pri Šternu in mi je rekel da IGLA in lezisce igle vpliva kvecem na voznjo oz. na sam tek motorja ko ze laufa. Meni ga zalije med tem ko motor stoji v garazi....cudno mi je to, ker dokler sem zapiral bencin je motor vzigal, zadnjic sem ga imel tudi zaprtega, mi pa ni vzgal, ze drugic....tukaj mi pa zmanjka pametovanja :D

Kak nasvet, kaj in kako naj se lotim zadeve....

LP;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pri Šternu in mi je rekel da IGLA in lezisce igle vpliva kvecem na voznjo oz. na sam tek motorja ko ze laufa. Meni ga zalije med tem ko motor stoji v garazi....cudno mi je to, ker dokler sem zapiral bencin je motor vzigal, zadnjic sem ga imel tudi zaprtega, mi pa ni vzgal, ze drugic....tukaj mi pa zmanjka pametovanja :D

Kak nasvet, kaj in kako naj se lotim zadeve....

LP;Rock

Uno iglo v plovcu, ne tisto, ki jo membrana odpira :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sem bil pri Šternu in mi je rekel da IGLA in lezisce igle vpliva kvecem na voznjo oz. na sam tek motorja ko ze laufa. Meni ga zalije med tem ko motor stoji v garazi....cudno mi je to, ker dokler sem zapiral bencin je motor vzigal, zadnjic sem ga imel tudi zaprtega, mi pa ni vzgal, ze drugic....tukaj mi pa zmanjka pametovanja :D

Kak nasvet, kaj in kako naj se lotim zadeve....

LP;Rock

Meni se je to tudi dogajalo, pa se mi zdej spet ampak, če mi motor stoji več kot teden dni. Probaj ga pustiti dva dni pa ga takoj priklopi na avtomobilski akumulator, ker ko se je meni to dogajalo, sem zamenjal akumulator in ko je bil nov se mi to ni več dogajalo, sedaj po 3 letih pa občasno. Izgleda da pri zagonu tolk elektrike porabi, da ni za svečke.

Probaj pa sporoči če je napredek.

Popravljeno . Popravil dravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Cau :D

Zanima me ce ima kdo od vas kaksen user/owner's manual (ne workshop manual, tega ze imam) za XTZ 750... ce se da angleskega ali celo slovenskega :devil:

hvala & LP

Crt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Cau :D

Zanima me ce ima kdo od vas kaksen user/owner's manual (ne workshop manual, tega ze imam) za XTZ 750... ce se da angleskega ali celo slovenskega :devil:

hvala & LP

Crt

No, nemškega imam...

Pa še to... Zdajle gledam tele poste, pa vidim, da sem izpustil lani eno celo sezono!!! Letos imam pa ST registrirano :kva2: . Že naredu nekaj 100 km. in včeraj obrnil 88000... Cajta še vedno ni dost, pa vseeno ga je mnogo več kot lani.

Vseen me pa nekaj zanima. Po dveh letih, (lani sem celo :BUA: razmišljal da bi prodal - rabu keš) koliko nas ima še tole... :wub:

Jaz jo imam še, pa kot sem videl po članih, jih naj bi bilo še nekaj... Kolk jih je pa iz gorenjske in lj z okolico??? :doze: O:-)

No, naj se kdo javi,... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ozzie, glej ti to....

http://www.rohmann.de/discus/messages/8/28...html?1173871002

Konec junija bo pridejo nemci, avstrijci, švicarji s Teneretkami v Bohinj. Zaenkrat jih je okoli 20 interesentov.

A še mi na isti datum naredimo eno srečanje v "njihovem" kampu? :grim

Popravljeno . Popravil stenere
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ozzie, glej ti to....

http://www.rohmann.de/discus/messages/8/28...html?1173871002

Konec junija bo pridejo nemci, avstrijci, švicarji s Teneretkami v Bohinj. Zaenkrat jih je okoli 20 interesentov.

A še mi na isti datum naredimo eno srečanje v "njihovem" kampu? :grim

Zna biti zanimivo tole srečanje... vsaj za pogledat it (al pa kakšno turco z njimi narest)... en dan od 15 - 17 junija... Kot sem bral jih zanima makedam... Samo upam, da ne bodo rili direkt po kolovozih triglavskega NP-ja. Upam da mislijo na makedam po Jelovici, Pokljuki, ipd... Tam ga je dovolj...

Sicer pa bi blo fino, če bi se prej enkrat mi mal zapelal - saj se neki že menmo v tisti drugi xt temi... Dejmo se zmenit. Kako bom jaz s cajtom bom vedel več v sredo... Za vikend je pa itak slabo napovedano. Sobota dež, nedelja pa dop. oblačno, potem pa ok... samo zna bit precej mokro - beri drseče...

Popravljeno . Popravil Ozzie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem jaz začel svinjat po nepravem topicu, evo selim temo ST zbor semle, ker je res brezveze da smetimo tam. Naj tam ostane razpravljanje o tehničnih zadevah.

Torej, predlagamda naredimo eno soboto furco recimo v Bohinj, si ogledamo makedame, recimo proti Radovni, ali podobno, predvsem pa nekam kjer ne bomo nobenemu težil. Se obvežem da mal preštudiram. Potem bi pa mogoče res lahko šli nasproti nemškim ST-jevcem. Jaz sicer ne znam nemško, tko da mi prebiranje njihovega foruma ne koristi, če znaš ti stenere ali kdo drug in če ste seveda za stvar jih lahko kontaktiramo in jih en dan vodimo po naših cestah.

Datum kdaj bi se mi doboli bo še največji problem. Prvi vikend za katerega še nisem zaseden je sobota 19.05, če slučajno ne bom šel na maraton.

Torej jaz bi štartal na to soboto, kaj pa ostali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem jaz začel svinjat po nepravem topicu, evo selim temo ST zbor semle, ker je res brezveze da smetimo tam. Naj tam ostane razpravljanje o tehničnih zadevah.

Torej, predlagamda naredimo eno soboto furco recimo v Bohinj, si ogledamo makedame, recimo proti Radovni, ali podobno, predvsem pa nekam kjer ne bomo nobenemu težil. Se obvežem da mal preštudiram. Potem bi pa mogoče res lahko šli nasproti nemškim ST-jevcem. Jaz sicer ne znam nemško, tko da mi prebiranje njihovega foruma ne koristi, če znaš ti stenere ali kdo drug in če ste seveda za stvar jih lahko kontaktiramo in jih en dan vodimo po naših cestah.

Datum kdaj bi se mi doboli bo še največji problem. Prvi vikend za katerega še nisem zaseden je sobota 19.05, če slučajno ne bom šel na maraton.

Torej jaz bi štartal na to soboto, kaj pa ostali?

Se strinjam... ampak, ker bomo težko vsi našli čas nasl. soboto, pa še napoved za soboto 19/5 je bolj deževna kot ne... če bo vreme, sem pa za.

bi predlagal, da mogoče vžgemo stroje kakšen popoldne pa se dobimo kje na kakšni kavici, odpeljemo eno kratko turco in se domenimo za poleti... Bo že popoldne vsem dost "težko" usklajen termin najdet.

nemško jaz znam, tak da ni problema,,... bom enkrat prebrat šel mal prebrat, če oni na forumu kaj po "domačih" sprašujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam... ampak, ker bomo težko vsi našli čas nasl. soboto, pa še napoved za soboto 19/5 je bolj deževna kot ne... če bo vreme, sem pa za.

bi predlagal, da mogoče vžgemo stroje kakšen popoldne pa se dobimo kje na kakšni kavici, odpeljemo eno kratko turco in se domenimo za poleti... Bo že popoldne vsem dost "težko" usklajen termin najdet.

nemško jaz znam, tak da ni problema,,... bom enkrat prebrat šel mal prebrat, če oni na forumu kaj po "domačih" sprašujejo.

Ja, načeloma je ok, razen če bi imel kako delovno soboto.

Nemško, ... hochdeutsch še zastopim, če počasi govorijo, kaka narečja so pa čist adijo.

Nisem zasledil, da bi kaj po domačinih spraševali, imam filing, da tud niti ne pričakujejo, da bi kdo iz Slo bil na njihovem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Nisem zasledil, da bi kaj po domačinih spraševali, imam filing, da tud niti ne pričakujejo, da bi kdo iz Slo bil na njihovem forumu.

Tudi jaz nisem zasledil kakšne "želje" po tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi predlagal, da mogoče vžgemo stroje kakšen popoldne pa se dobimo kje na kakšni kavici, odpeljemo eno kratko turco in se domenimo za poleti... Bo že popoldne vsem dost "težko" usklajen termin najdet.

Ja mogoče res. Sem prečekiral malo poste za nazaj in opazil da smo se že enkrat leta 05 menil, pa ni nič ratalo, pa še ni nas prav dosti.

Torej drugi teden, če bo lepo vreme, tam okrog 16h. Jaz sem v Lj, Stenere iz Žalca, ozzie iz Gorenjske, drugi se še ne javljajo, zaenkrat je sredina Lj, se dobimo, zapelemo mal okrog, pijačka, ...

Mogoče sreda pa potem podaljšamo na tromostovje, letos še nisem bil tam. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoče res. Sem prečekiral malo poste za nazaj in opazil da smo se že enkrat leta 05 menil, pa ni nič ratalo, pa še ni nas prav dosti.

Torej drugi teden, če bo lepo vreme, tam okrog 16h. Jaz sem v Lj, Stenere iz Žalca, ozzie iz Gorenjske, drugi se še ne javljajo, zaenkrat je sredina Lj, se dobimo, zapelemo mal okrog, pijačka, ...

Mogoče sreda pa potem podaljšamo na tromostovje, letos še nisem bil tam. :(

se strinjam., če bo vreme, se res dobimo nekje na severni strani pred lj (da ne bomo ravno noter v center rinili).... Climber si v lj, pa najbolje da poveš, kje bi to lahko blo... no pa še drugi, če jim ura ustreza itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla če bo čas se vam še js pridružim.Sam datum in kje .?

Uradno torej 16.05.2007 ob 16 uri, se dobimo pri paviljonu na Brezovici (izvoz z avtoceste Brezovica).

Če kdo ne ve kje je to, naj mi piše na climber@motosvet.com in mu pošljem zemljevid.

Zaenkrat smo:

stenere

ozzie

zupi

climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v sredo pa jaz ne morem, sem zutraj zvedel.

Kaj pa torek? 7dnevna napoved je tudi bolj obetavna za torek kot sredo.

Zupi, midva se lahk nekje dobiva, da greva skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tam lahko pofurate na Toško čelo, po makedamu do osredka, dol v P. Gradec in naprej po makedamu proti Gorenji vasi, v Lučinah naravnost na makedam čez Pasjo ravan in potem čez Črni vrh na Visoko v Loški dolini. No, ja pa še miljavžent variant, da ne boste ravno po asfaltu "šli malo naokrog". Bi bila sramota! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!