Skoči na vsebino

Teleskopska palica za samoobrambo...


Hrenowsky

Priporočene objave

Takšne palice so imeli v eni izmed trgovin v BTC-ju (nasproti LOVEC v BTC Ljubljana - hala A)pa so vse prodali in mislim, da sedaj ne pustijo več uvoza. Pri nas takšnih palic ne boš več dobil - lahko pa poskusiš z ribiškimi(so tudi teleskopske) v trgovini Lovec! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrenowsky takole mimogrede, teleskopska palica po zakonu o orožju spada v kategorijo A (prepovedano orožje), ki ga ni dovoljeno posedovati, da ne boš pol mel kake sitnosti .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no.. o tem kaj vse palcaj šteje za orožje bi se dalo debatirat... :slap: so mene enkat mal "nadlegoval" na meji, k sem mel bejzbol kij za prvim zicem :ninja: ... no.. sej res nisem velik bejzbola špilal :devil: , pa sem mel vseen eno tenis žogco v avtu, pa mi je reku da nej kij v prtljažniku vozim... O:-)

drgač pa lohk probaš s kako aluminijasto al pa gumijasto 15cm palico v rokavu, drsno montirano na usnjeno zapestnico...

@jose - se spoznaš na ta zakon? maš kje blizu primeren člen? me firbec matra kaj točno piše, pa se mi (danes) ne da brskati po netu. - sej veš konc delovnega tedna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot ti je JOSE povedal je ta stvar, kljub temu, da je zelo uporabna, pri nas ne boš verjel.............................PREPOVEDANA!!!!!! :krneki:

Še posebej za tvojo starost!!!

Lahko greš pa čez leto ali dve za leto in pol v Tacen pol jo boš pa lahko nosu... :naughty:

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te palice so bile na voljo na motozboru v medvodah na enemu izmed štantov, drugače je, če misliš to voziti v avtu dovoljen teleskopski ključ za vijačenje avtomobilskih koles katerega dobiš skoraj na vsaki pumpi na koncu je malo ukrivljen in zelo poceni če ga moraš izgubiti se pa raztegne čisto dovolj če želiš koga povijačiti....... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te palice so bile na voljo na motozboru v medvodah na enemu izmed štantov, drugače je, če misliš to voziti v avtu dovoljen teleskopski ključ za vijačenje avtomobilskih koles katerega dobiš skoraj na vsaki pumpi na koncu je malo ukrivljen in zelo poceni če ga moraš izgubiti se pa raztegne čisto dovolj če želiš koga povijačiti....... :OK:

Rastegnit se mora čim dalj ,da ga bolj na :yea2: :yea2: dolgo dosežeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ne more vrniti :D

Kaj mogoče kdo ve kje se prodaja tisti elektro šoker, pri katerem ni kontakta? Se iztreli na določeno razdaljo, zato ni treba biti v stiku z osebo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce kdo ve kje pri nas se da to kupit, kaksne so dimenzije in cena.

Ce kdo neve za kaj se gre: TBO Tech  (samo v eng.)

Specialna enota policije. :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah... Frend jo ima, menda da se jo dobi v Gasilski Opremi (stacuna) sam ne verjamem. Pa menda jo majo pr nas tud nekateri policaji (pomoje uni k navijace tepejo :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jose - se spoznaš na ta zakon? maš kje blizu primeren člen? me firbec matra kaj točno piše, pa se mi (danes) ne da brskati po netu.  - sej veš konc delovnega tedna...

...ekola

3. člen

Razvrstitev in kategorizacija orožja

Orožje po tem zakonu se razvršča v naslednje kategorije:

Kategorija A:

1. eksplozivni vojaški izstrelki in lanserji;

2. avtomatsko strelno orožje;

3. orožje, prikrito v druge predmete;

4. strelivo z eksplozivnim ali vnetljivim učinkom in nedelaborirani izstrelki za tako strelivo;

5. strelivo za pištole in revolverje s kroglo, ki ima razširni (ekspanzijski) učinek in krogle za tako strelivo, razen streliva za lovsko ali športno orožje za osebe, ki imajo pravico do tega orožja;

6. vojaško orožje;

7. eksplozivno orožje in njegovi deli;

8. hladno orožje;

9. posebna oprema za orožje;

10. orožje, ki je izdelano ali predelano brez dovoljenja za promet z orožjem, razen orožja iz 4. in 7. točke kategorije D.

4. člen

Opredelitev izrazov

Posamezni izrazi, uporabljeni v prejšnjem členu, imajo v tem zakonu naslednji pomen:

1. Prepovedano orožje je orožje, katerega promet, nabava in posest posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom posameznikom niso dovoljeni, razen, če s tem zakonom ni drugače določeno.

.

.

20. Hladno orožje so boksarji, bodala, buzdovani, gumijevke in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad.

XII. KAZENSKE DOLOČBE

81. člen

Z globo od 50.000 do 300.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik, ki:

19. nabavlja ali poseduje prepovedano orožje (1. točka 4. člena);

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...bullshit.

Meni so jo "opazili" na zadnjem sedežu v družbi z baseballskim kijem. vprašanje je bilo. če igram baseball. Ja, ga. Kje pa? Kjer nanese...na travniku, v mestu...kjer se pač odločimo za špil. Melce pregovarjanja in zaključek, da lahko koga poškodujem tudi s teničkim loparjem, če je tako (ki sem ga imel pa v prtljažniku). Teleskopska - samo vprašanje, če s tem tudi žogice odbijam. Odgovor - ja, odvisno katere.

In sem dobil kazen za neuporabo varnostnega pasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je omenu teleskopki kljuc za avtomobilske gume al neki tazga, kako pa to zgleda?

Če hočeš, ti lahko zadeve dobavim. Jutri se lahko dobiva v Ljubljani. Pošlji mi PM, kdaj lahko prideš, pa se dogovoriva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je omenu teleskopki kljuc za avtomobilske gume al neki tazga, kako pa to zgleda?

mene tut zanima, kako to sploh zgleda!

Če hočeš, ti lahko zadeve dobavim. Jutri se lahko dobiva v Ljubljani. Pošlji mi PM, kdaj lahko prideš, pa se dogovoriva ...

a se da mogoče kkšno slikco objavt :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!