Skoči na vsebino

Teleskopska palica za samoobrambo...


Hrenowsky

Priporočene objave

Ma ne govorim o tem ampak, če maš pizdarijo se boš seveda branil ampak če boš med sranjem potegnil ven npr. pištolo samo za zastraševanje se lahko zgodi da jo bo kdo potegnil za streljanje.

To je res. Za strašit lahko nosiš sabo le sliko svoje tašče.

Pa še to. Nabite pištole se bojita dva, prazne pa le eden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tebe ne vem, jaz pa bi uporabil karkoli bi mi bilo na razpolago, da ne bi bil poškodovan. in s tem si ne bi zajebal celega življenja. smešno...

Seveda da si ga nebi :slap: , samo par let bi šel v zapor tako kot ta nesrečnik z Rožnika, ki je tudi uporabil "karkoli mu je bilo na razpolago" ker ni premislil niti sekundo vnaprej kakšne posledice se lahko pripetijo ob potegu noža. In seveda, tudi on si ni zjebal življenja :slap:, je pa ostal "nepoškodovan", kar pri tebi verjetno edino šteje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu lahko nekoga nabunkaš toliko, da ga odvrneš od namere, ne smeš se pa izživljat ali pa ga preveč nabunkat.

In kdo ocenjuje kolk si ga nabutu?Ali kolk bi ga še lohk?Dokler se bo poberu in zaganju prot men

mi to pove samo eno...da je blo premal in da hoče še!!!Ko bo pa obležal...bom pa jst ****

pa*****pa ne vem še kaj ker sem se izživljal nad njim.

To presojanje je dvostransko->NEREALNO!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa se tiče orožja, moram povedati še to, da odlično obvladam nunčake...

Uau :eek: , Brus Li lives!

Saj sem vedo. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kar pa se tiče orožja, moram povedati še to, da odlično obvladam nunčake, pa mi še nikoli ni prišlo na misel, da bi jih kamorkoli vzel s sabo, čeprav sem v mojih mladih letih bil kar nekajkrat vpleten v spopade take ali drugačne vrste.

...

Uporabi nunčake iz alkatenske cevi :naughty: . Nič ne polomiš, boli pa kot pendrek. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvigalka avtomobila :) .....najrajši so se tiste velike uporabljale, ki so jih imeli Yugeci in 101ke.......ja, z tisto si pa res lahko "vsekal" enega po gobcu <_<

Svinjska taca pa že ni dvigalka. Svinjska taca je po štajersko"pajser" , tisti spodnji ukrivljen del na V izgleda kot svinjski parkeljc-pripomoček vlomilcev (za "pajsanje" vrat)

Mogoče se motim, a ni dvigalka=motirka? Hec mora bit :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno jih nimaš dovolj...

Mislim, da jih imam veliko preveč.

(mater, se z lepimi stvarmi hvalim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da si ga nebi :slap: , samo par let bi šel v zapor tako kot ta nesrečnik z Rožnika, ki je tudi uporabil "karkoli mu je bilo na razpolago" ker ni premislil niti sekundo vnaprej kakšne posledice se lahko pripetijo ob potegu noža. In seveda, tudi on si ni zjebal življenja :slap: , je pa ostal "nepoškodovan", kar pri tebi verjetno edino šteje.
zaradi samoobrambe ne bi šel v zapor.

na Rožniku ne vem kaj se je zgodilo zato ne morem komentirat.

da na vsak način bi poizkusil preprečiti poškodbe...

btw ne bi - se piše narazen .)

Mislim, da jih imam veliko preveč.
narobe misliš

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BC, tvoj nazor in nazor Polnega presenečenja se pač razlikujeta... tudi vajine izkušnje so očitno različne ... in morda tudi stopnja agresije, ki jo kateri od vaju želi/mora/skuša izživeti...

Kar se mene tiče - vedno sem iskal rešitev brez pretepov, nekajkrat mi ni uspelo, mogoče se nisem dovolj potrudil, potem je pa šel kdo malce nabuškan domov. Jebiga, jaz sem jih orenk 'vzignil' dvakrat, pa še to enkrat od najboljšega prijatelja, ki je mislil, da se še vedno zabavam v mikastenju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne smeš se pa izživljat ali pa ga preveč nabunkat.

Brezveze. Če je že on začel, bi moralo biti dovoljeno vse razen ubiti ga. Pa saj se lahko zgovarjaš, da si med samoobrambo padel v afekt in se sploh več ne spomniš kaj se je dogajalo potem ko te je on udaril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges, a si se že kdaj kloftal? potem veš ,da ni tako težko dejansko pasti v afekt ... in takrat se hitro tolče z nasprotnikovo glavo po asfaltu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ali se je kateri od teh herojev v tej temi že kdaj v življenju zares stepel in prestal policijsko zaslišanje in potem sodišče? Po moje ne. Ker drugače ne bi trdili, da lahko v človeku, ki te je napadel ubiješ boga in jo odneseš brez kazni.

Tu za tipkovnico je vse simpl kot pasulj. Na sodišču pa je druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BC, tvoj nazor in nazor Polnega presenečenja se pač razlikujeta... tudi vajine izkušnje so očitno različne ... in morda tudi stopnja agresije, ki jo kateri od vaju želi/mora/skuša izživeti...

Kar se mene tiče - vedno sem iskal rešitev brez pretepov, nekajkrat mi ni uspelo, mogoče se nisem dovolj potrudil, potem je pa šel kdo malce nabuškan domov. Jebiga, jaz sem jih orenk 'vzignil' dvakrat, pa še to enkrat od najboljšega prijatelja, ki je mislil, da se še vedno zabavam v mikastenju :D

seveda se razlikujeva, moje mišljenje se itak ponavadi razlikuje od 95% ljudi (nič novega :rolleyes: )

saj včasih sem še probal predstavit moj način razmišljanja, ampak ponavadi je v debati po internetu čisto vseeno ali poskušaš razlagat ali pa samo eno in isto ponavljaš... :)

ampak vseeno pretepu se enostavne ne moreš vedno izognit.

že zaradi tega ker lahko ,,napadalec" hitreje teče kot ti in mu ne moreš pobegnit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges, a si se že kdaj kloftal? potem veš ,da ni tako težko dejansko pasti v afekt ... in takrat se hitro tolče z nasprotnikovo glavo po asfaltu ...

V bistvu na srečno nikoli nisem bil tepen, želel pa sem pretesti neke pametnjakoviče, pa so se na srečo pozneje vsi umaknili. Vem pa, da že ko se je pripravljalo sem bil čist fertik in prav verjamem, da se je potem težko ustaviti. Saj v bistvu sem to že zgoraj napisal, da je tudi moja teza taka. V glavnem pa se je to zgodilo, ko je kdo težil kolegom in ne meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se razlikujeva, moje mišljenje se itak ponavadi razlikuje od 95% ljudi (nič novega :rolleyes: )

saj včasih sem še probal predstavit moj način razmišljanja, ampak ponavadi je v debati po internetu čisto vseeno ali poskušaš razlagat ali pa samo eno in isto ponavljaš... :)

ampak vseeno pretepu se enostavne ne moreš vedno izognit.

že zaradi tega ker lahko ,,napadalec" hitreje teče kot ti in mu ne moreš pobegnit ;)

Še vedno sem prepričan, v to, da se da izogniti. Seveda ne vedno, a če ne poskusiš, ne boš nikoli vedel.......

Res pa je, da je vedno najlažje, če vsakega, ki te malo čudno pogleda, takoj vsekaš na gobec, ker le tako boš preprečil, da bo on tebe prej.....

Neumno je le, če ti kasneje pove, da te je čudno samo gledal zato, ker ni bil prepričan, če si ti tisti, ki je sinoči domov pripeljal njegovo sestro.

Moram pa povedati, da poznam kar nekaj ljudi, ki so se gibali v isih lokalih in po istih veselicah kot jaz, pa nikoli niso bili vpleteni v pretep, čeprav so tudi že bili v situaciji, da jih je kdo vprašal, zakaj ga "tak čudno gledajo".....

Kar pa se tiče uporabe orožja, pa vztrajam pri tem, da ga s sabo nosijo in uporabljajo samo pizduni....

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svinjska taca pa že ni dvigalka. Svinjska taca je po štajersko"pajser" , tisti spodnji ukrivljen del na V izgleda kot svinjski parkeljc-pripomoček vlomilcev (za "pajsanje" vrat)

Mogoče se motim, a ni dvigalka=motirka? Hec mora bit :yes:

:hmm: Mi smo pajseru rekli "Teta Pehta" :) .....dvigalki pa "taca".....ampak je verjetno res od družbe odvisno kako se določeni stvari reče, tako kot Tarok pravila.....od družbe, do družbe so različna :)

Lp :)

zaradi samoobrambe ne bi šel v zapor.

na Rožniku ne vem kaj se je zgodilo zato ne morem komentirat.

da na vsak način bi poizkusil preprečiti poškodbe...

btw ne bi - se piše narazen .)

Prvo bi moral dokazati, da je šlo za samoobrambo, kar bi bilo težko, če bi bil človek mrtev in bi hotel dopovedati na sodišču, da si samo hotel odvrniti od sebe napad.....

na Rožniku so si fantje skočili v lase in je eden razmišljal tako kot ti in je uporabil vsa sredstva ki so mu bila na voljo ker ni hotel biti poškodovan(par bušk) potegnil nož. Končna posledica je znana....

btw....oprosti za pisno napako :P

Mene zanima ali se je kateri od teh herojev v tej temi že kdaj v življenju zares stepel in prestal policijsko zaslišanje in potem sodišče? Po moje ne. Ker drugače ne bi trdili, da lahko v človeku, ki te je napadel ubiješ boga in jo odneseš brez kazni.

Tu za tipkovnico je vse simpl kot pasulj. Na sodišču pa je druga pesem.

Lepo napisano.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem prepričan, v to, da se da izogniti. Seveda ne vedno, a če ne poskusiš, ne boš nikoli vedel.......

Res pa je, da je vedno najlažje, če vsakega, ki te malo čudno pogleda, takoj vsekaš na gobec, ker le tako boš preprečil, da bo on tebe prej.....

Neumno je le, če ti kasneje pove, da te je čudno samo gledal zato, ker ni bil prepričan, če si ti tisti, ki je sinoči domov pripeljal njegovo sestro.

Moram pa povedati, da poznam kar nekaj ljudi, ki so se gibali v isih lokalih in po istih veselicah kot jaz, pa nikoli niso bili vpleteni v pretep, čeprav so tudi že bili v situaciji, da jih je kdo vprašal, zakaj ga "tak čudno gledajo".....

Kar pa se tiče uporabe orožja, pa vztrajam pri tem, da ga s sabo nosijo in uporabljajo samo pizduni....

zanimivo, pred kratkim si še trdil da se (po tvojih izkušnjah) vedno da izogniti fizičnemu obračunu.

ostalo pa najbrž ni namenjeno meni?

Prvo bi moral dokazati, da je šlo za samoobrambo, kar bi bilo težko, če bi bil človek mrtev in bi hotel dopovedati na sodišču, da si samo hotel odvrniti od sebe napad.....

na Rožniku so si fantje skočili v lase in je eden razmišljal tako kot ti in je uporabil vsa sredstva ki so mu bila na voljo ker ni hotel biti poškodovan(par bušk) potegnil nož. Končna posledica je znana....

btw....oprosti za pisno napako :P

še vedno ne vem dovolj o tem primeru da bi ga resno komentiral.

pa niti nima veze, jaz bi za samoobrambo (ko bi mislil da samo roki in nogi niso dovolj) uporabil karkoli bi takrat imel na voljo, ne glede na posledice...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ali se je kateri od teh herojev v tej temi že kdaj v življenju zares stepel in prestal policijsko zaslišanje in potem sodišče?

sicer se nikakor nimam za heroja in tudi ne zagovarjam uporabo orožja v pretepih...sem pa imel podobno izkušnjo, s pretepom in kasneje policijo/sodiščem...

bilo nas je 9, kolegov, veni po ljubljani smo malo žurali...izzivalca sta bila 2, na želežniški postaji ko sva s kolegom čakala(noč&dan), da ostali nabavijo pijačo in hrano, sta se začela dva prebivalca "ljubljanskih stigmatiziranih območij", do naju obnašat verbalno agresivno...ko so kasneje eden za drugim iz trgovine začeli prihajat še ostali kolegi, sta se s kletvicami začela umikati proti postaji...s kolegom tega nisva dovolila in stekla za njima...takrat se je začelo....trajalo ni dolgo, ker sva bila v kontaktu superiorna in spravila najglasnejšega v hipu na tla, med tem ko je drugi začel bežati... zbežal je na policijo na postaji in naju prijavil dežurnemu....kmalu so se nama pridružili še 3-je kolegi vendar v pretepu niso sodelovali, ker ni bilo kaj delat razen gledat...tako smo se odpravili proti Prešercu, ko so nas obkolile 3 policijske marice in začela se je "komedija", kjer sva bila 2 obtožena za kaljenje javnega miru(brez možnosti, da se braniva, kljub temu da je policist zapisal podatke vseh 9 udeležencev našega "pohoda", ki so in bi na sodišču zlahka potrdili našo zgodbo).....od vseh sva na koncu 2 dobila odločbo o prekršku, čeprav sva imela 7 ljudi, ki so podprli najino zgodbo oz. potek dogodkov....ne vem kako, ampak bil sem zelo razočaran nad tako odločitvijo sodišča oz. policista, ki je vodil zadevo...

kako je zgledala odločba in kako sva na koncu izpadla lahko vidite spodaj...bizarno... :closedeyes:

verjetno je k temu pripomogel najin izgled, saj sva bila subkulturno "punk" opremljena...ker sva se pritožila na odločbo, seveda nisva nič plačala...

post-291-1151889392_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, pred kratkim si še trdil da se (po tvojih izkušnjah) vedno da izogniti fizičnemu obračunu.

ostalo pa najbrž ni namenjeno meni?

Ja, saj ravno to še enkrat piše v mojem postu.

Da se da skoraj vedno izogniti.

Če v žepu ne nosiš pendreka, bokserja ipd, potem ni namenjeno tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi samoobrambe ne bi šel v zapor.

na Rožniku ne vem kaj se je zgodilo zato ne morem komentirat.

da na vsak način bi poizkusil preprečiti poškodbe...

btw ne bi - se piše narazen .) narobe misliš

:zzz:

Btw, na začetku stavka je velika začetnica in tudi vejice obstajajo, če smo že pri pravopisnih napakah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napihnjenci, pobalini! Vsi ti nasveti tu gori veljajo za omenjene kategorije! Smrkave nastopače, ki preveč gledajo filme in se imajo navado repenčiti pred sovrstniki! Kretene, kateri mislijo, da dobe smrklje vlažne hlačke, ko se petelinček izkaže močnejšega od drugega petelinčka.

In da, seveda je v teh okoliščinah orožje tako ali drugačno precej zajebana zadeva. Do uporabnika! Uporabljajo ga pa zato, ker so enostavno preusrani, da bi kaj storili brez njega. Začne se s kamnom v žepu, konča z ognjenim orožjem. Pomanjkanje samozavesti. In ker je tega nastalo enormno veliko, je situacija mnogokrat resnično nevarna. Pa precej podobna svetovni oboroževalni tekmi. So pač akterji na isti IQ stopnički!

Za resnično nevarne situacije, za dejansko ubranitev svojega ali svojih bližnjih življenja in zdravja, pa milosti ni. Vsaj pri meni ne! Bojim se le, da ne bi v primeru, katerega si čisto nič ne želim, napačno ocenil situacijo. Na nek način le velja, da je bolje nekaj let v kehi, kot takoj pod zemljo. A vsak pobalinski špetir pač še ne vodi na britof! Ja, je problem, ker današnja čefurarija ne pozna več fair playa (saj nikoli ni). Kot tudi pomoči v sili ne! In ko množica lahko mirno gleda ali celo navija ko se nekaj budal spravlja na posameznika, v fair play in podobne pravljice pač ne verjameš več. Jeba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj ravno to še enkrat piše v mojem postu.

Da se da skoraj vedno izogniti.

to ni enako...
Btw, na začetku stavka je velika začetnica in tudi vejice obstajajo, če smo že pri pravopisnih napakah.
najlepša hvala za to zelo pomembno informacijo. se iskreno opravičujem za mojo nevednost. verjetno sem bil takrat, ko so to razlagali v šoli neupravičeno odsoten od pouka, ker sem kupoval teleskopsko palico, saj mi bokser in pendrek v žepu nista bila dovolj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni enako...

najlepša hvala za to zelo pomembno informacijo. se iskreno opravičujem za mojo nevednost. verjetno sem bil takrat, ko so to razlagali v šoli neupravičeno odsoten od pouka, ker sem kupoval teleskopsko palico, saj mi bokser in pendrek v žepu nista bila dovolj...

zaradi samoobrambe ne bi šel v zapor.

na Rožniku ne vem kaj se je zgodilo zato ne morem komentirat.

da na vsak način bi poizkusil preprečiti poškodbe...

btw ne bi - se piše narazen

Ne jokaj Toporišič, si sam začel....... :lol1: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni enako...

najlepša hvala za to zelo pomembno informacijo. se iskreno opravičujem za mojo nevednost. verjetno sem bil takrat, ko so to razlagali v šoli neupravičeno odsoten od pouka, ker sem kupoval teleskopsko palico, saj mi bokser in pendrek v žepu nista bila dovolj...

Na tem forumu nihče ne piše popolnoma pravopisno pravilno. Ker pa si ravno začel druge učit pravopisa, pa sem se vtaknil v tvoje poste. Ta moja informacija pa je ravno toliko življensko pomembna kot tvoja informacija, da se ne bi piše narazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj lahko, da se motim, ampak se mi zdi, da vseeno je razlika. ker za veliko začetnico res vsak ve, za nebo in ne bo pa veliko ljudi očitno ne. pa ne mislim 50cent-a, ampak na splošno po forumih je tega ogromno in medtem ko je očitno, da se ljudem ne da dveh tipk pritiskat oz. shifta iskat za veliko začetnico, se mi zdi da space ne bi smel predstavljat kakšnega dodatnega napora, drugače bi lahko tudi ostale besede pisali skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!