Skoči na vsebino

Dobre gostilne v Sloveniji


Noise

Priporočene objave

pred 41 minutami, corleone48 pravi:

Fantje in dekleta!Če boste kaj vozili po primorskem,natančneje po stari cesti od Ajdovščine proti Novi Gorici,se obvezno ustavite v Potočah.Tam je gostilna Sivi Čaven.Postrežba v nulo.So zelo prijazni,pa še do motoristov so prijazni,welcom bikers.L.p.

pa hrana je precej boljš če je šefica fejst :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, corleone48 said:

Fantje in dekleta!Če boste kaj vozili po primorskem,natančneje po stari cesti od Ajdovščine proti Novi Gorici,se obvezno ustavite v Potočah.Tam je gostilna Sivi Čaven.Postrežba v nulo.So zelo prijazni,pa še do motoristov so prijazni,welcom bikers.L.p.

Sem bil nekajkrat pri tem Sivem Čavnu in v spominu mi je ostala zanimiva izkušnja. Službeno sem bil v teh krajih in sem po nasvetu nekega starega domačina zavil v to gostilno. Naročil sem malico in (predvidevam da lastnica) me vpraša, če bom poleg malice tudi solato. Seveda, poleg lazanje-pastiča paše solata. Ko sem kasneje dobil račun, je bila solata malenkost cenejša kot sama malica.  Torej tastara služi s solato. :) Zadevo sem ponovil čez nekaj časa in seveda pozabil na babo in njeno drago solato. Sedim za mizo in zopet naročim malico,ženska me zopet vpraša, ali bom jedel tudi solato. Seveda jo bom, kaj pa drugega. Pri sosednji mizi so sedeli fantje, v delovnih oblačilih in naročali malico. Tudi njih baba vpraša za solato in vsi v en glas rečejo NE. Takrat sem se spomnil natega s solato, vendar je bilo too late. :)

Pozabil sem napisati, da je bila solata normalne velikosti, takšna, ki jo povsod drugje dobiš for free.

10 hours ago, pajkica said:

pa hrana je precej boljš če je šefica fejst :whistle:

Šefica je bila mogoče fejst, ampak pred 50 leti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, corleone48 pravi:

....So zelo prijazni,pa še do motoristov so prijazni,welcom bikers...

A ima kdo kakšne konkretne izkušnje s to ekskluzivno "bikers welcome" dobrodošlico? Mislim, a je to povezano s članstvom v kakšnem klubu ali zvezi, pa imaš potem v gostilni s takim banerjem nek popust, ali pa se popust prizna kar vsem, ki tja priropotajo na motorju? Je morda namesto popusta kakšen bon za kofe (to bi verjetno mausa zelo zanimalo) ali kaj tretjega, npr. brezplačno 15minutno igranje v peskovniku ali skakljanje po trampolinu...:hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo ustavi kdaj na Senožeški ravni? Poleti imajo krasn vrt, in zelo solidno hrano. Old skul, s filingom. Perfektne krače in pelenke, odlične sezonske juhe (čemaževe koprivne gobove)...lokalno hrano u glavnem. Pa luštno vino, če ste z autom. 

Edina slaba stran so občasni nizkoleteči projektili z odprtimi raufniki. :D 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Cartman pravi:

A se kdo ustavi kdaj na Senožeški ravni? Poleti imajo krasn vrt, in zelo solidno hrano. Old skul, s filingom. Perfektne krače in pelenke, odlične sezonske juhe (čemaževe koprivne gobove)...lokalno hrano u glavnem. Pa luštno vino, če ste z autom. 

Edina slaba stran so občasni nizkoleteči projektili z odprtimi raufniki. :D 

Fajn bi bilo, če bi dal google maps - lokacijo in vsi ostali. Nam bi bilo lažje in hitreje najti gostilno.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Fajn bi bilo, če bi dal google maps - lokacijo in vsi ostali. Nam bi bilo lažje in hitreje najti gostilno.

Scarabeo

lej ..prva oštarija od kamnoloma  na desni ..bo šlo?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

lej ..prva oštarija od kamnoloma  na desni ..bo šlo?

A kamnolom v Pirešici?:) samo tega imam na umu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Cartman pravi:

A se kdo ustavi kdaj na Senožeški ravni?

 

pred 14 minutami, thumper pravi:

lej ..prva oštarija od kamnoloma  na desni ..bo šlo?

 

pred 10 minutami, Scarabeo 500 pravi:

A kamnolom v Pirešici?:) samo tega imam na umu.

a ti ločiš med Senožeško ravnijo in Pirešico? 

če ne potem si ubogi tam ko ga imaš .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fadil pravi:

 

Šefica je bila mogoče fejst, ampak pred 50 leti.

pol si pa mal za luno.... no precej ..čeprav mislim da si oštarijo zamenu s kako drugo

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je v celju ali bližini kaka pametna gostilna? No v ameriki že večkrat bil, bi še kaj novega jutri probal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Danilo D pravi:

Je v celju ali bližini kaka pametna gostilna? No v ameriki že večkrat bil, bi še kaj novega jutri probal :)

drjaka praš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

 

 

a ti ločiš med Senožeško ravnijo in Pirešico? 

če ne potem si ubogi tam ko ga imaš .. :P

Če bi bil mož akcije ne bi pisal, ampak bi bil že v prejšnjem postu link, kje je to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas site prav boli za akcijo..konjak z kupček podret ..:P drugače pa na ravnini v drevoredu pred senožečami v smeri proti morju ..če sem carta štekal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, pajkica said:

 

3 hours ago, Fadil said:

 

Šefica je bila mogoče fejst, ampak pred 50 leti.

pol si pa mal za luno.... no precej ..čeprav mislim da si oštarijo zamenu s kako drugo

Edited 4 minutes ago by pajkica

 

Ima Fadil kar prav. V Sivi čaven smo tudi mi hodili na malico med šihtom in tam je bila še ene tri leta nazaj ena stara mama in njen še starejši mož. zapomnil sem si malice z oceno od 3/10 do 8/10, zapomnil sem si tudi, da so imeli enkrat dober tenstan krompir (to je restan krompir, za vzhodnoslovenski živelj ;)) in da je bila cena malice vsakič drugačna (tudi dva dneva zapored hi,hi).

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Ima Fadil kar prav. V Sivi čaven smo tudi mi hodili na malico med šihtom in tam je bila še ene tri leta nazaj ena stara mama in njen še starejši mož. zapomnil sem si malice z oceno od 3/10 do 8/10, zapomnil sem si tudi, da so imeli enkrat dober tenstan krompir (to je restan krompir, za vzhodnoslovenski živelj ;)) in da je bila cena malice vsakič drugačna (tudi dva dneva zapored hi,hi).

Ajd!

ok no..bila nekad :) tamala je pa že takrat delala ... :D pa kelnarce so tut mlade.... to pred tremi leti pač ni zdej a ne :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Danilo D pravi:

Je v celju ali bližini kaka pametna gostilna? No v ameriki že večkrat bil, bi še kaj novega jutri probal :)

Celjski stari pisker v centru ... Pa srbska v dvorani - boljša od Amerike, ta je za turiste :P ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Scarabeo 500 said:

Če bi bil mož akcije ne bi pisal, ampak bi bil že v prejšnjem postu link, kje je to. 

 

Sori, res je smiselno dat link. Ker sm nekako navajen da folk precej vozi proti slo obali, sem pomislil "itak vsi veco kje so senozece" . 

 

https://goo.gl/maps/uHZopvpk1Bn Gostilna na Ravni, Matija Doles s.p.
Senožeče 2, 6224 Senožeče
(05) 765 61 30

pa gostilna hrusevje Ma tud kuhinjo, ne pogrejevalnico pripravlenga. Se mi zdi skoda pizzo narocit. 

 

https://goo.gl/maps/yaFLt2rcjjm Gostilna Hruševje, Sonja Jurjevčič s.p.
Hruševje 4, 6225 Hruševje
(05) 756 10 63

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cartman pravi:

 

Sori, res je smiselno dat link. Ker sm nekako navajen da folk precej vozi proti slo obali, sem pomislil "itak vsi veco kje so senozece" . 

 

https://goo.gl/maps/uHZopvpk1Bn Gostilna na Ravni, Matija Doles s.p.
Senožeče 2, 6224 Senožeče
(05) 765 61 30

pa gostilna hrusevje Ma tud kuhinjo, ne pogrejevalnico pripravlenga. Se mi zdi skoda pizzo narocit. 

 

https://goo.gl/maps/yaFLt2rcjjm Gostilna Hruševje, Sonja Jurjevčič s.p.
Hruševje 4, 6225 Hruševje
(05) 756 10 63

 

Vejo, vejo kje so Senožeče, dostkrat se pred dežjem skrijejo v avtobusni postaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima konkretna izkušnja. Ali je že kdo, ki je v tejle temi našel "dobro gostilno" potem ta podatek o lokaciji vnesel v kakšno svojo karto, garmin... Ker sicer tule nanizane lokacije kaj hitro uidejo iz spomina. In nenazadnje, tudi kuharji in lastniki se menjajo, zato lahko skozi leta tudi kvaliteta ponudbe precej varira, na slabše. Pa tudi tista metoda "če je pred gostilno parkirano veliko avtomobilov, je sigurno dobra" včasih zataji. Dober mesec nazaj smo kosili v gostilni Karjola v Marezigah. Tako slabih kalamarov že dolgo nisem jedel, če sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!