Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Jah čist tko ni a ne.. Če plačaš nekaj še ne pomeni, da potem zate pravila ne veljajo in da lahko počneš kar hočeš, ogrožaš sebe in ostale. Kot je pojasnila svobodnaptica, tudi nakup vinjete ti ne da pravice vozit 30km/h po avtocesti samo zato ker si jo plačal. Obstajajo pač pravila koliko je najmanjša dovoljena hitrost. Če jo ne dosegaš, oziroma se bojiš it tako hitro, ne it na avtocesto. Simple as that!

Vsekakor je glavna odgovornost tu na organizatorju, ki kaj takega enostavno ne bi smel dopustit.. Ampak tudi tisti, ki je bil tako počasen ni lih nedolžen. Ne predstavljam si kolk morš bit smotan, da vidiš, da vsi letijo mimo tebe, poznaš pravila (naj bi jih) in se greš vseeno silit med voznike, ki se znajo peljat na dirko, čeprav ti je jasno, da jih boš samo oviral in ogrožal. O pameti dotičnega res nima smisla razpravljat, ker je očitno ni imel.

me zanima, kaj bi ti naredil v podobni situacije, gotovo bi se odstranil s piste, kljub temu da si plačal ane? Yeah right

Dvomim, da je dotični motorist sam izrecno zahteval, da gre kljub počasnejšim časom na treningih v hitrejšo skupino na dirki.

Krivda je 100% na strani organizatorja, vsaj po mojem mnenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima, kaj bi ti naredil v podobni situacije, gotovo bi se odstranil s piste, kljub temu da si plačal ane? Yeah right

Dvomim, da je dotični motorist sam izrecno zahteval, da gre kljub počasnejšim časom na treningih v hitrejšo skupino na dirki.

Krivda je 100% na strani organizatorja, vsaj po mojem mnenju.

Če bi se jaz peljal 2.30 mi niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi sploh pomislil štartati na dirki s tahitrimi!!! Ker ne mislim ogrožat sebe, še manj pa druge. In mislim, da bi to naredil čisto vsak odgovoren človek, ne glede na to kaj je plačal. Taki imajo svoje mesto zagotovljeno cel dan na prostem treningu v najpočasnejši skupini, ali pa pač na dirki v katero s svojim kvalifikacijskim časom spadajo (če pač je organizirana). Če dirke za počasne ni in ne dosegajo 120% predpisanega kvalifikacijskega časa za redno dirko, NIMAJO NA DIRKI KAJ POČET. Konec!

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw,dotični gospod c CB-jko se je izogibal idealne linije kolk se je dal,tko da neka< ovira huda za tiste ki znajo motor pelat tud ni bil!Bi pa z veselem usekal po gobcu Roberta Kranjca,ki je pred reškim ovinkom zaprl pot fantu s cbr-ko,nakar se je ta zadel v njegovo zadnje kolo in orenk fuknu!

post-64-0-32987100-1303990148_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se jaz peljal 2.30 mi niti na kraj pameti ne bi prišlo, da bi sploh pomislil štartati na dirki s tahitrimi!!! Ker ne mislim ogrožat sebe, še manj pa druge. In mislim, da bi to naredil čisto vsak odgovoren človek, ne glede na to kaj je plačal. Taki imajo svoje mesto zagotovljeno cel dan na prostem treningu v najpočasnejši skupini, ali pa pač na dirki v katero s svojim kvalifikacijskim časom spadajo (če pač je organizirana). Če dirke za počasne ni in ne dosegajo 120% predpisanega kvalifikacijskega časa za redno dirko, NIMAJO NA DIRKI KAJ POČET. Konec!

mislim wtf, kaj tu ste si sami izbirali, kje bote štartali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw,dotični gospod c CB-jko se je izogibal idealne linije kolk se je dal,tko da neka< ovira huda za tiste ki znajo motor pelat tud ni bil!Bi pa z veselem usekal po gobcu Roberta Kranjca,ki je pred reškim ovinkom zaprl pot fantu s cbr-ko,nakar se je ta zadel v njegovo zadnje kolo in orenk fuknu!

Ma kaj lajaš? en k je po neznano kakšnem ključu, tudi po svoji krivdi, končal ob napačnem času na napačnem kraju (o tem se ne da debatirat. stvar je bla nevarna. in CB750 NI konkurenčen R6ki tud če jo vozi Gardner osebno) je u bistvu car, ker ni naredu večje nesreče? Ta drug, (slučajno poznaš njegovo ime ker je en bol uspešnih slovenskih športnikov) pa si zasluži najman notranje krvavitve ker je dirkal najbolš kokr je znal in se zagotovo za nalašč nastavu naključnemu so udeležencu na CBR?

Za tvoje lajanje so tri možnosti. Prva je da ne ločiš med Prav in Narobe, druga, da si res hud bedak, in tretja, da držijo obe možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim wtf, kaj tu ste si sami izbirali, kje bote štartali?

Mislim wtf, verjetno se je človek zavedal, da je bistveno bolj počasen od vseh ostalih in če je že videl, da je organizator zajebal in ga razporedil v neprimerno dirko kamor ne sodi, bi lahko vsaj sam bil tolk, da ne bi šel peljat. Sej ni bil na grobniku zvezan v kotu s prevezanimi očmi in čakal, da ga nekdo na stezo pošlje kadar pač bo, ne da bi vedel katera dirka se kdaj pelje. Razpored je bil vnaprej objavljen in poznan vsem.

Pač lej imaš svoje mnenje, jaz pa svojega. Zame vožnja po dirkališču, sploh tako hitrem in nevarnem kot je Grobnik ni hec in jo je treba jemat resno in odgovorno. Gor si odgovoren zase in za ostale, ki lahko fajn nastradajo zaradi tvojih neumnosti. Jaz tudi nisem šel peljat dirke, ko sem bil prvič na Grobniku, pa bi jo po času lahko šel. Ampak sem bil sam tolko pri sebi, da ker se nisem počutil dovolj sigurnega za dirko, sem raje spustil, kot da bi naredil kakšno neumnost. Samo dobro, to je pač druga situacija.

Kadar pa niti kvalifikacijskega časa ne dosežeš pa, kar se mene tiče, sploh ne sme bit debate al greš peljat al ne, neglede na to če se organizator zmoti in te razporedi na štart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je 750 imela svojo klaso.. svaka čast =)

škoda da me grobnik več ne vidi dokler ga ne porihtajo :fredy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim wtf, verjetno se je človek zavedal, da je bistveno bolj počasen od vseh ostalih in če je že videl, da je organizator zajebal in ga razporedil v neprimerno dirko kamor ne sodi, bi lahko vsaj sam bil tolk, da ne bi šel peljat. Sej ni bil na grobniku zvezan v kotu s prevezanimi očmi in čakal, da ga nekdo na stezo pošlje kadar pač bo, ne da bi vedel katera dirka se kdaj pelje. Razpored je bil vnaprej objavljen in poznan vsem.

Pač lej imaš svoje mnenje, jaz pa svojega. Zame vožnja po dirkališču, sploh tako hitrem in nevarnem kot je Grobnik ni hec in jo je treba jemat resno in odgovorno. Gor si odgovoren zase in za ostale, ki lahko fajn nastradajo zaradi tvojih neumnosti. Jaz tudi nisem šel peljat dirke, ko sem bil prvič na Grobniku, pa bi jo po času lahko šel. Ampak sem bil sam tolko pri sebi, da ker se nisem počutil dovolj sigurnega za dirko, sem raje spustil, kot da bi naredil kakšno neumnost. Samo dobro, to je pač druga situacija.

Kadar pa niti kvalifikacijskega časa ne dosežeš pa, kar se mene tiče, sploh ne sme bit debate al greš peljat al ne, neglede na to če se organizator zmoti in te razporedi na štart.

Vsak je odgovoren zase.. Če sem jaz počasen pa me ti spregledaš je to tvoja napaka ne moja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak je odgovoren zase.. Če sem jaz počasen pa me ti spregledaš je to tvoja napaka ne moja!!!

Če je to na dirki, kjer po pravilih ti zaradi svoje očitne počasnosti (v tem primeru več kot pol minute izven kvalifikacijskega časa) sploh ne bi smel bit, si kar se mene tiče odgovoren tudi ti, oziroma organizator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, ne glede na to kdo je model, je očitno, da tam ni imel kaj iskati, ker je ogrožal druge ne glede na to, da ni vozil po idealni liniji.

Saj pa so bile še druge grupe, kjer bi lahko panoramsko vozil, zato je vse skupaj še bolj čudno a ne?

Očitno je imel hude veze oz. wild card.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so neka pravila postavljena (v tem primeru 120% kvalifikacijskega časa) veljajo za vse in z njimi se strinja vsak, ki se prijavi na tak dogodek.

Jaz verjamem, da je dotični gospod bil previden, ampak gre se za pincip, da je na stezi pravila treba upoštevat. Tako kot ne smeš naprej vozit na polno če ti nekdo maha z rdečo zastavo, nimaš kaj iskat na dirki, če se vanjo ne kvalificiraš. Konec koncev je dirka le tistih nekaj krogov in ima tak, ki se vanjo ne kvalificira še vedno cel ljubi dan časa da vozi prosti trening v svoji skupini, kjer mu ne bo nihče očital počasnosti.

Če pa pač dosežen čas za dirko ni pomemben, potem je pa brezveze da se sploh postavlja neko pravilo o 120%, naj se reče odprto za vse in basta. Bodo vsaj ostali udeleženci vedeli kaj pričakovat. Tako pa zaradi postavljene omejitve(upravičeno) nihče na stezi ne pričakuje turista, ki je na krog od najhitrejših počasnejši kar celo minuto.

Ta gospod je domač na dirkališčih in čeprav ne dirka, je pač bil posebej previden.. Naslednjič pa kakšen lahko ne bo in bo pizdarija, ko bo začel bremzat na idealni liniji pred ovinkom že sred ravnine, kjer tega pri normalni vožnji nihče še ne pričakuje.. Ja je čist res, da mora vedno pazit tisti zadaj, ampak vsi vemo da nahitro kdo kaj spregleda in pride do neumnost. Je res treba še izzivat take situacije?? Ravno zaradi preprečevanja njih pravila sploh obstajajo. Če bi bili vsi 100% v svoji vožnji, jih itak ne bi rabili.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj: to je bil slovenski dan na grobniku, kar pomeni druženje in vožnja po pisti kamor lahko pride vsak, ki ima motor, to ni bilo državno ali kakršnokoli prvenstvo, kjer naj bi se dirkalo na polno. Da bojo počasnejši, je treba vzeti v zakup!

Pa ne na dirki... :slap:

Saj nihče nima nič proti temu, da se kdo počasen vozi na prostih treningih v ustrezni skupini. Na dirki pa stvari (kljub amaterstvu - ali pa prav zato še bolj) postanejo resne...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne na dirki... :slap:

Saj nihče nima nič proti temu, da se kdo počasen vozi na prostih treningih v ustrezni skupini. Na dirki pa stvari (kljub amaterstvu - ali pa prav zato še bolj) postanejo resne...

D.

Če že gre počasen na dirko se spodobi, da odstopi preden ga začnejo prehitevati za krog.

Tako lahko odpelje dva ali tri kroge povsem varno in na prazni pisti, hkrati pa ne ogroža drugih.

Sicer pa, če je bila tudi dirka "Best of the Rest" bi bila udeležba na tej verjetno primernejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah brezveze, ko vidim kake eni strelate, mi slabo postane... Hilton, idi najprej enkrat peljat vsaj panoramsko, da boš sploh imel občutek kaj se na pisti dogaja, potem pa za hec poskusi peljat še med kakimi treningi ali kvalifikacijami, pa boš morda potem kaj pametnega lahko, ker zdaj pa trosiš same kozlarije! :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah brezveze, ko vidim kake eni strelate, mi slabo postane... Hilton, idi najprej enkrat peljat vsaj panoramsko, da boš sploh imel občutek kaj se na pisti dogaja, potem pa za hec poskusi peljat še med kakimi treningi ali kvalifikacijami, pa boš morda potem kaj pametnega lahko povedal, ker zdaj pa trosiš same kozlarije! :evilgrin: Ko pa boš doživel, ko bo kak dirkač, ki pelje recimo 1.35 na krog "FSEKAL" mimo tebe, ti pa garantiram, da boš pustil debelo črtico na gatah, kar pomeni da boš tudi malo poplesal po pisti. Torej, kdo potem od vaju ne spada na pisto?? Dirkač, ker pelje 1.35 ali ti, ker si se posral od sile, ko te je dirkač prehitel? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je treba naredit eno ali pa tri piste v Sloveniji in organizirati motosvet pokal :)

& vsak udeleženec dobi sendvič s Poli salamo in en Pingo sok :surrender: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben event ni zaradi lastnega zadovljstva, ampak zaradi financnega tako da......

Tule si pa čisto mimo vdaril.

Noben slovenski dogodek ni zaradi finančnega, ampak zaradi drugih stvari (promocija, zadovoljstvo, entuziazem, ...).

Da bi bilo tole finančno upravičeno za eno plačo ! bi moral organizirati najmanj 12 dogodkov na stezi in posledično pokriti še vsaj Avstrijski, verjetno pa tudi Hrvaški, Madžarski in Italjianski trg (motoriste).

Tak, da brez entuziazma, prostovoljstva pa tudi precejšnje mere norosti ne bi imeli slovenski motoristi nobenega dogodka na pisti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In tisti ki obsojate: tudi tisti, ki se vozite 1.43 ste za nekoga, ki vozi 1.32 prepočasni in ste lahko zanj "pain in the ass". A bi morali biti v drugi skupini oz. bi se morali izločiti?

...

so res počasni, vendar jih tisti ki vozi 1.32 ne bo ujel niti v 6 krogih, kolikor je dolga dirka, se pravi da ni nevarnosti da se srečajo z najhitrejšimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!