Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

vse je to lepo in prav....koliko ljudi ki vozi proste treninge je bilo kdaj na breifingu glede obnašanja na stezi??me prav zanima ker glede na videno ne bi rekel da kaj dosti....

...bit počasen ni sploh problem vsi mi smo za nekoga počasni vozniki...problem je če hitremu vozniku ne pustiš prostora tako da vijugaš po stezi nepredvidljivo...spuščaš gas nenadoma na ravnicah...itd itd..

letos bil na dveh "king of grobnik"...4 prostih moto dnevih..in en vikend cf-promotion....vsakič so bile hiške polne komisarjev in se je mahalo od belih modrih do črnih zastav....tokrat ni bilo nobenega in sem celo šepajoč po hribu hodil do rešilca ki tudi ni mogel vedet da se je karkoli zgodilo...edini ki so mi hodili nasproti so bili prijatelji dečka z katerim sem se zapletel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res škoda da si šel prehitevat, malo bi si vzel odmora in potem bi lahko vozil po prazni pisti. Jst sm imel v celem dnevu 5 prehitevanj, večinoma časa sem pa sam vozu, itaq je bilo samo okoli 15 motorjev tako da res ni bilo gužve.

Se pa strinjam s tabo da bi lahko kje stal kak komisar da se nebi po ciljni vozili po zadnjem kolesu in potem še cel krog neke bedarije počeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......bit počasen ni sploh problem vsi mi smo za nekoga počasni vozniki...problem je če hitremu vozniku ne pustiš prostora tako da vijugaš po stezi nepredvidljivo...spuščaš gas nenadoma na ravnicah...itd itd..

Rešitev: izboljšaj čas in vozi v hitrejši skupini... tam pa ne bodo več vijugal okoli :)

Mal za šalo, mal pa za res: zdej imaš izkušnjo, vsak jo ima. Osebno je tut men ena "purgerca" zaprla pot in smo po travi in naprej v bolnico :D Tko da previdno ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se je v par letih precej zmanjsal obisk, motohappeninga sta letos recimo samo 2. Sam kot si rekel, dok kura ne crkne... So pa robniki dostikrat na novo pobarvani :D

res me čudi, da Eškinja nič ne naredi. S Flaminiji so si zelo blizu, in je v komisiji za varnost na vseh wsbk dirkah. . . . . tako da bi najbrž lako prpelal sbk ali pa vsaj prijavil dirkališče za med sezonska testiranja. ampak na takm dirkališču wsbk ekipe nimajo kej dost trenirat. . . .

no, je pa blizi in pocen hehe

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pista je tud nevarna. Sam sm večkrat pogledal krog Saše Kranjca (1:31) gsx-r 1000 - čist lepa vožnja, zraven telemetrija. Dolgi desni proti reškemu 174 km/h - tudi najhitrejši ovinek v krogu razen ravnin proti zagrebškemu (proti 240) in ciljni (točno 258 km/h top). Vožnja izgleda tekoča in prav nič nevarna.

Gume dunlop GP slick, z drugimi še ni vozil. Ima pa tudi svoj dvd z nasveti za grobnik, ki se ga da dobit pri organizatorjih teh eventov (blagajna dirkališča). Vseeno bolje kot 190 km/h po luknjah dvor-kočevje :S

Res je, da je rekord peljal po prazni pisti, kjer ne sreča nobenega dirkača. Kolikor sem pa govoril z raznimi hobi dirkači jih največ pelje okrog 1:40-

to je neko povprečje brez posebnega znanja in napora. S tem da je povprečje njihovih motorjev več kot 130 konj- serijski zx-7rr s temi konji a z večjo težo je dal 1:36 (treniran voznik)- ta isti motor a friziran pa 1:33 (140 konj na zadnjem kolesu).

Škoda ker kljub obljubam direktorja grobnika (g. Eškinja če se ne motim) SBK dirk še ne bo gor. Vsi ti motorji bi morali letet pod 1:28, saj majo 60 konj več in 30kg manj od tistega ostarelega superbikerja izpred 12ih let, ki ni mel niti 1:1 razmerja moč-masa, kaj šele komponent, da ne rečem pilotov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res škoda da si šel prehitevat, malo bi si vzel odmora in potem bi lahko vozil po prazni pisti. Jst sm imel v celem dnevu 5 prehitevanj, večinoma časa sem pa sam vozu, itaq je bilo samo okoli 15 motorjev tako da res ni bilo gužve.

Se pa strinjam s tabo da bi lahko kje stal kak komisar da se nebi po ciljni vozili po zadnjem kolesu in potem še cel krog neke bedarije počeli.

Vem bi bilo dosti bolje da nisem prehiteval in šel kar ven malo živce in glavo ohladit...saj kot sem napisal voznika sploh ne krivim za kar se je zgodilo ker verjetno niti ne ve kako je to nevarno in ko je prišel se opravičit sem se mu samo nasmejal in rekel da se pač zgodi...je bil vidno pretresen tudi on..sem samo hotel report mojega dneva dat.

ps. se mi zdi ali si bil v skupini čisto dol na koncu ob ograji??in ste šli gor na pisto glih ko sem prišepal ven in smo si palec za "vse ok" dali vsi skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pista je tud nevarna. Sam sm večkrat pogledal krog Saše Kranjca (1:31) gsx-r 1000 - čist lepa vožnja, zraven telemetrija. Vožnja izgleda tekoča in prav nič nevarna.

Gume dunlop GP slick, z drugimi še ni vozil.

Kolikor sem pa govoril z raznimi hobi dirkači jih največ pelje okrog 1:40-

to je neko povprečje brez posebnega znanja in napora.

Ajd,da se ne vtaknem v vse...

Zgleda lepo in...marsikaj realnost pa...

Kdo pa je pol testiral druge gume na grobniku za motopuls-verjetno ti in si se podpisal Kranjec-pa se K7 ti je posodil :D

In ti si peljal kaksen cas,da mislis,da za 1.40 ni potrebno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajd,da se ne vtaknem v vse...

Zgleda lepo in...marsikaj realnost pa...

Kdo pa je pol testiral druge gume na grobniku za motopuls-verjetno ti in si se podpisal Kranjec-pa se K7 ti je posodil :D

In ti si peljal kaksen cas,da mislis,da za 1.40 ni potrebno...

Verjamem ti...ne nisem jaz vozil. Z dobrim novejšim tisočakom mislim pa da res ne more biti velik problem 1:40. Saj to je celih 9 sekund za tahitrimi časi, meni se zdi to zelo veliko, ne? Nočem pa pametovat. To, da se pista vsaj ne preplasti- če ne že vsaj uredi malo infrastrukture je pa velika škoda, ker je meni ta pista izmed najlepših in ponavljam - škoda jo je!

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem bi bilo dosti bolje da nisem prehiteval in šel kar ven malo živce in glavo ohladit...saj kot sem napisal voznika sploh ne krivim za kar se je zgodilo ker verjetno niti ne ve kako je to nevarno in ko je prišel se opravičit sem se mu samo nasmejal in rekel da se pač zgodi...je bil vidno pretresen tudi on..sem samo hotel report mojega dneva dat.

ps. se mi zdi ali si bil v skupini čisto dol na koncu ob ograji??in ste šli gor na pisto glih ko sem prišepal ven in smo si palec za "vse ok" dali vsi skupaj?

ja to sm bil jst na stari ninji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem ti...ne nisem jaz vozil. Z dobrim novejšim tisočakom mislim pa da res ne more biti velik problem 1:40. Saj to je celih 9 sekund za tahitrimi časi, meni se zdi to zelo veliko, ne? Nočem pa pametovat. To, da se pista vsaj ne preplasti- če ne že vsaj uredi malo infrastrukture je pa velika škoda, ker je meni ta pista izmed najlepših in ponavljam - škoda jo je!

Za 1.40 se je treba že kar nekaj potrudit in znat. 1.40 pomeni po števcu 170-180 v ovinku okoli hriba in recimo 150 na levem vstopu v luknjo, pa zelo bogatih 190 takoj za levim izstopom iz luknje na vrhu hriba.

To so pa že hude brzine v zahtevnih ovinkih in na pamet brez treninga in znanja jih ne odpelje nihče. Tistim, ki se peljejo 1.35 in dol se to zdi počasi, realno gledano pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to sm bil jst na stari ninji :)

:)...me veseli...naslednjiš če se srečava greva na pijačo ok:)) glede na to da mi je prst počil po dolžini bi moral bit ok v kakih 10 dnevih:))prostega je pa še kar nekaj terminov npr 30/31..imate v planu še kak obisk??

Za 1.40 se je treba že kar nekaj potrudit in znat. 1.40 pomeni po števcu 170-180 v ovinku okoli hriba in recimo 150 na levem vstopu v luknjo, pa zelo bogatih 190 takoj za levim izstopom iz luknje na vrhu hriba.

To so pa že hude brzine v zahtevnih ovinkih in na pamet brez treninga in znanja jih ne odpelje nihče. Tistim, ki se peljejo 1.35 in dol se to zdi počasi, realno gledano pa ni.

Se strinjam:))...pa večina fantov ki pelje 1.33 in nižje se je moralo kar veliko natrenirat za pridet pod tistim zidom 1.40 od kjer je vsaka desetinka presneto težka za spustit....če pomislimo še da je to 12 sek nad rekordom steze že samo po tem lahko sklepamo da je že zelo hiter čas....da ne govorimo o stezah kjer vozijo Sbk in GP kjer bit 12 sek nad rekordom pomeni bit že zelo izkušen hiter pilot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)...me veseli...naslednjiš če se srečava greva na pijačo ok:)) glede na to da mi je prst počil po dolžini bi moral bit ok v kakih 10 dnevih:))prostega je pa še kar nekaj terminov npr 30/31..imate v planu še kak obisk??

Se strinjam:))...pa večina fantov ki pelje 1.33 in nižje se je moralo kar veliko natrenirat za pridet pod tistim zidom 1.40 od kjer je vsaka desetinka presneto težka za spustit....če pomislimo še da je to 12 sek nad rekordom steze že samo po tem lahko sklepamo da je že zelo hiter čas....da ne govorimo o stezah kjer vozijo Sbk in GP kjer bit 12 sek nad rekordom pomeni bit že zelo izkušen hiter pilot

kolega ma namen it še avgusta, jst morm pa za nove gume našparat :), mogoče grem septembra na motohapening, vmes pa samo kaj pogledat. S katerim avtom si bil dol ti? Si bil parkiran zravn onga peugota s prikolico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ma namen it še avgusta, jst morm pa za nove gume našparat :), mogoče grem septembra na motohapening, vmes pa samo kaj pogledat. S katerim avtom si bil dol ti? Si bil parkiran zravn onga peugota s prikolico?

sivi doblo edini parkiran počez zaradi sence....z katerimi gumami si pa vozil??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sivi doblo edini parkiran počez zaradi sence....z katerimi gumami si pa vozil??

dunlop sportmax GP D208

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem ti...ne nisem jaz vozil. Z dobrim novejšim tisočakom mislim pa da res ne more biti velik problem 1:40. Saj to je celih 9 sekund za tahitrimi časi, meni se zdi to zelo veliko, ne? Nočem pa pametovat. To, da se pista vsaj ne preplasti- če ne že vsaj uredi malo infrastrukture je pa velika škoda, ker je meni ta pista izmed najlepših in ponavljam - škoda jo je!

To tak vem.Drugace ne bi pisal taksnih bedarij....

In ti mislis,da je 9sekund malo?

Drugace pa so leta 88 vozili z 250ccm case okoli 1.32...

Potem takem so po tvoje vsi danasnji dirkaci siromaceki,ker z danasnjo tehnologijo in gumami,trikrat toliko konji ne zmorejo vec kot sekundo naskoka??

Jz ti kupim komplet slik gume da te vidim kako bos peljal prvic na Grobniku 1.40 in placam pisto...Ce ne bos pa ti meni dal eno vijolico...ker sebe sigurno nimas za najbolj nesposobnega...in bos se dost hitrejsi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje na pisti kot da na cestah stresa krmilo po luknjah 150+

Takoj bi bil za, samo 16 in 18'' za tak star motor slickov ni. Niti ss niti podobnih gum.

Za bivšo ninjo in zxr pa bi položil stavo da gresta pod 1:40, če le ne bi kdo oviral ;)

Sam takega motorja pri meni še lep, lep čas ne bo, tako da lahko samo komentiram in nič ne obljubljam ali stavim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ne bos pa ti meni dal eno vijolico...ker sebe sigurno nimas za najbolj nesposobnega...in bos se dost hitrejsi...

Navijat pa pridem zate, nobenega problema ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa pride svizec....hehehe :)

Raje na pisti kot da na cestah stresa krmilo po luknjah 150+

Takoj bi bil za, samo 16 in 18'' za tak star motor slickov ni. Niti ss niti podobnih gum.

Za bivšo ninjo in zxr pa bi položil stavo da gresta pod 1:40, če le ne bi kdo oviral ;)

Sam takega motorja pri meni še lep, lep čas ne bo, tako da lahko samo komentiram in nič ne obljubljam ali stavim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne? :) Vse je res- če je stava izgubljena jo dobi pač drug.

Talente ima pa vsak drugačne, ko je to takoooo popularno, zakaj se ne sme svojega samo raaahlo razkriti? ;)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne? :) Vse je res- če je stava izgubljena jo dobi pač drug.

Talente ima pa vsak drugačne, ko je to takoooo popularno, zakaj se ne sme svojega samo raaahlo razkriti? ;)

takih talentov kot si ti je blo že kr nekej..in pod 1.40 ni kr tko pelat..pa tut če maš čist novga tisočaka in slajke..

sploh če si zelo glasen samo na forumu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne? :) Vse je res- če je stava izgubljena jo dobi pač drug.

Talente ima pa vsak drugačne, ko je to takoooo popularno, zakaj se ne sme svojega samo raaahlo razkriti? ;)

Dej pejd probat pa pol govor.... sam sem prvič mel filing kako noro leti (r6 pa napačne gume 208rr) pa skos hitrejš in ko je že fuul letel, me eden štopa pa je blo 1:48.... mislm ej ne ropotaj o stvari ki je nisi probal, po tv-ju marsikej simpl zgleda.

Sicer sam sem bil pol sam še dvakrat dol sam je do tistih tvojih simpl 1:40 gladko manjkal še dve sekunde pa so ble gume super... pa letel je za znoret hudo... vsaj jest sem mel tak filing:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej pejd probat pa pol govor.... sam sem prvič mel filing kako noro leti (r6 pa napačne gume 208rr) pa skos hitrejš in ko je že fuul letel, me eden štopa pa je blo 1:48.... mislm ej ne ropotaj o stvari ki je nisi probal, po tv-ju marsikej simpl zgleda.

Sicer sam sem bil pol sam še dvakrat dol sam je do tistih tvojih simpl 1:40 gladko manjkal še dve sekunde pa so ble gume super... pa letel je za znoret hudo... vsaj jest sem mel tak filing:).

Sem ti dal plus. Ne vem no, men vseeno ne zgledajo ti on-board posnetki tako strašljivi, kot od raznih cestnih bedakov.

Res pa je, da nisem še nikoli vozil, razen bil tam pa gledal, tako da ne bom več toliko pametoval ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti dal plus. Ne vem no, men vseeno ne zgledajo ti on-board posnetki tako strašljivi, kot od raznih cestnih bedakov.

Res pa je, da nisem še nikoli vozil, razen bil tam pa gledal, tako da ne bom več toliko pametoval ;)

Pej pogledat plezanje svetovni pokal, kolk šele tist na izi zgleda... pol pa probej... ma ne vem a do sedaj se v življenju še nisi naučil da stvari po tv-ju zgledajo lažje kot ko jih izvajaš sam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, tahitre SLO ceste sm dal čez u limit, to ni plezanje. Meni je to razburljivo in me ni strah kot kakšne druge stvari.

Ostal cel - pa kot povsod tudi tu tipična slovenska fovšija. Vi bi bili bolj zadovoljeni če nebi. (Prazna) cesta zna bit samo še večji izziv kot pista - kaj pa je isle of man??? Samo kdorkoli tu ni ovca ni za v debato - jaz pa nisem zato tud ne vozim tacga motorja in se ne pogovarjam na tak način.

S tem vašim pristopom pa bi grobnik vozili samo nad 600ccm in 1:40 bi bil pa rekord. Sej navsezadnje tak narod ni čudno da nima ne piste ne nikakršne moto-kulture hitrejše vožnje. Največ tistih ki res znajo peljat se pa sploh ne vidi po cesti, tale forum v teh podtemah pa je nekaj meni malo tujega. Tako mnenje kot je tu- bi vsi rekli Igorju pred 20leti da je nor.

Jaz pa samo normalno živim- si tud delam svoj auspuh- ampak za užitek in iz navdušenja ker 500eur lahko da vsak ki ima ta papir.

Namen je samo komentar- zaradi mene če piste nikoli ne peljem vem pa da mi ni kot kelnarju rastresen pladenj ali psu meso, ki ga ne bo požrl.

Če pa koga s tem žalim ali prizadevam si je pa navsezadnje sam kriv s svojo ozkoglednostjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!