Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Novi Grobnik je do gum izredno prijazen. Sicer, se vedno vozim Dunlop, a mislim, da sedaj ni vec tako, da bi to bila obveza. SAj tudi na drugih progah, kamor grem, vidim, da ljudje vozijo vse sorte znamk. 

Ce govoriva o Dunlopu, vozim spredaj KR ms3, zadaj pa 3. Kolega, ki je res hiter vozi 3, na dirki pa 2. Mislim da, topleje ko bo, mehkejse gume se bodo vozile. Naj bi bilo tako. Bo pa to poletje pokazalo, ali je temu res tako. 

CE te zanima, bi imel za prodat D212 Gp Pro (2), pa tudi kaksna KR106 (3), bi se nasla. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato me zanima, če je že kdo preizkusil tudi kakšne gume drugih proizvajalcev, ki so cenejše od Dunlop.

Načeloma sem videl, da na novem asfaltu še vedno večina vozi Dunlop.

V ponedeljek dopoldne je bilo že kar vroče, zadaj pa sem imel D212 GP Pro (MS2) in se mi je zdelo, da se je po kakšnih 5 krogih guma močno segrela, saj je že rahlo popuščala pri izhodih iz Reškega in Zagrebškega ovinka. Hladna guma je bila napolnjena na 1,2 bar, zato me zanima, če je preveč nizek tlak za vroče dni, saj je to najmehkejša trdota gume (razen kvalifikacijske MS0, če se ne motim).

A to imaš naprodaj nove gume?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlak je ok. Treba bi blo se preverit, kaksen je bil ob prihodu s proge in koliko stopinj je imela guma? A je manometer 100% natancen? Hitro znajo lagat za 0,2Bar. Lahko da je tudi vzmetenje bilo premehko nastavljeno.  Kako je guma izgledala? Je imela sledi nenormalne obrabe?

GP Pro so nove ja, KR rabljene, a v oblicnem stanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Urban K., jaz se glede tlakov ravnam po navodilih g. Čarmana, meni je rekel nekako takole (velja za KR in GPpro zadaj):

hladna guma: 0,95 - 1,05 bar

iz grelcev: 1,2 - 1,25 bar

iz piste: 1,4 - 1,45 bar

Meni je tole kul, guma se lepo obrablja, lepo drži, sem bolj nežen pri odpiranju. Glede na mojo tabelco, si imel preveč napumpano gumo.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 6. 2018 ob 11:28, Urban K. pravi:

Saj zato me zanima, če je že kdo preizkusil tudi kakšne gume drugih proizvajalcev, ki so cenejše od Dunlop.

Načeloma sem videl, da na novem asfaltu še vedno večina vozi Dunlop.

V ponedeljek dopoldne je bilo že kar vroče, zadaj pa sem imel D212 GP Pro (MS2) in se mi je zdelo, da se je po kakšnih 5 krogih guma močno segrela, saj je že rahlo popuščala pri izhodih iz Reškega in Zagrebškega ovinka. Hladna guma je bila napolnjena na 1,2 bar, zato me zanima, če je preveč nizek tlak za vroče dni, saj je to najmehkejša trdota gume (razen kvalifikacijske MS0, če se ne motim).

A to imaš naprodaj nove gume?

 

soft gume oz mehke so NO GO ...ms3 ms3 ali pa ms4...pirelli superbike sc2 sc3..meni je sc1 medium raztrgalo..mehke gume niso za novi asfalt!!..ms0 1 2 so no go!!,...samo hard mišunge se vozjo..sicer je na posameznikih kaj bodo / boste vozili ampak mislim nas ta hitre se lahko posluša..tudi gašper je sam reku da soft medium nebo delovalo ko se šika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, NinjaRider04 pravi:

soft gume oz mehke so NO GO ...ms3 ms3 ali pa ms4...pirelli superbike sc2 sc3..meni je sc1 medium raztrgalo..mehke gume niso za novi asfalt!!..ms0 1 2 so no go!!,...samo hard mišunge se vozjo..sicer je na posameznikih kaj bodo / boste vozili ampak mislim nas ta hitre se lahko posluša..tudi gašper je sam reku da soft medium nebo delovalo ko se šika.

To da ms2 ne dela zadaj, zal nebo drzal!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, NinjaRider04 pravi:

.sicer je na posameznikih kaj bodo / boste vozili ampak mislim nas ta hitre se lahko posluša..

 

pred eno uro, GHOST RIDER 46 pravi:

To da ms2 ne dela zadaj, zal nebo drzal!!!!

David mogoče zate ne drži in hitri ne hodijo na dirke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa nekaj zanima..koliko je nov uradni rekord grobnika in kdo ga je postavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

mene pa nekaj zanima..koliko je nov uradni rekord grobnika in kdo ga je postavil?

Vpraš Kennya,kokr vem ga ma on,tam nekje 1.26.750.  .:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem resno vprašal  pa upal na odgovor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

mene pa nekaj zanima..koliko je nov uradni rekord grobnika in kdo ga je postavil?

Kakor vem je šel najbolje sedaj M.JERMAN na BOBO RACING eventu 1.27.0.....a kakor so meni pravila znana šteje le 
"uradni čas dirke" kjer je zadaj FIM torej bo treba počakat na alpe adrijo konec julija, kjer bo pa verjetno rekord kar nekajkrat popravljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 6. 2018 ob 12:34, GHOST RIDER 46 pravi:

To da ms2 ne dela zadaj, zal nebo drzal!!!!

Ti nisi tahitr ,ti si prehitr....:bike:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 6. 2018 ob 12:26, NinjaRider04 pravi:

soft gume oz mehke so NO GO ...ms3 ms3 ali pa ms4...pirelli superbike sc2 sc3..meni je sc1 medium raztrgalo..mehke gume niso za novi asfalt!!..ms0 1 2 so no go!!,...samo hard mišunge se vozjo..sicer je na posameznikih kaj bodo / boste vozili ampak mislim nas ta hitre se lahko posluša..tudi gašper je sam reku da soft medium nebo delovalo ko se šika.

zakaj pa pol rokies cup voziš. če si med tahitrimi? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Dejanx pravi:

zakaj pa pol rokies cup voziš. če si med tahitrimi? :?

Kaj ne veš,da hitri tudi prvič pridejo...je pač diskvalificiran iz rokie

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2018 ob 20:58, Dejanx pravi:

zakaj pa pol rokies cup voziš. če si med tahitrimi? :?

zato ker pač vozim..meni cup dosti pomeni in ga bom tudi zmagal :)..pa ne mislim it na grobnik za bw če nič ne dobim heh ;)...sicer pa ne mislim se zdaj nekaj tu kregat pa nekaj..gasa ti tudi daj ;)..drugo leto gremo ssc 600 ;)..se vidimo Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, NinjaRider04 pravi:

drugo leto gremo ssc 600 ;)..se vidimo Lp

 

Vso srečo...in velik pokalov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, NinjaRider04 pravi:

zato ker pač vozim..meni cup dosti pomeni in ga bom tudi zmagal :)..pa ne mislim it na grobnik za bw če nič ne dobim heh ;)...sicer pa ne mislim se zdaj nekaj tu kregat pa nekaj..gasa ti tudi daj ;)..drugo leto gremo ssc 600 ;)..se vidimo Lp

 

Brez skrbi vozim kolko gre po svojih zmožnostih. Pa če bi vozil ti tam kjer bi moral pol nvm kak bi blo z zmagami. Eno je da si res rokie drugo pa je ce se delas da si ;) te bom spremljo drugo leto, da vidim tvoje zmage:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KennyJR pravi:

Ni vse v materialu... 

In to komentiraš ti,ki imaš veliko boljši mopi od omenjenih dveh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

In to komentiraš ti,ki imaš veliko boljši mopi od omenjenih dveh...

A sm jima jst kriv? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 6. 2018 ob 20:53, Dejanx pravi:

Brez skrbi vozim kolko gre po svojih zmožnostih. Pa če bi vozil ti tam kjer bi moral pol nvm kak bi blo z zmagami. Eno je da si res rokie drugo pa je ce se delas da si ;) te bom spremljo drugo leto, da vidim tvoje zmage:) 

dejan nisem rekel da bom zmagoval (bi se ziher peljal tam top 8..ker vsaka čast brzim fantom!..step by step se reče hehe)....ampak itak dat vse od sebe bo itak treba...nevem zakaj bi se kregali..usi to delamo ker nas veseli..pa ja itak ti dam prav..ampak pač naj bo letos tako..drugo leto pa bo drugače..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Ciko86 pravi:

Brez mitask nemoreš zmagovat :D

V posmehu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!