Skoči na vsebino

Kitarska oprema


Incubation

Priporočene objave

A kdo ve koliko stane menjava prečk in kdo to dela??

Kontaktiraj Hotschkota na tem forumu... Meni je on naredil fretlessa iz bassa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred spanjem in po gledanju posnetka G3 samo še osvežimo spomin na nekaj legendarnih kithar:

Jimi Page (klap klap klap)

jimmypage1.jpg

Steve Vai dublneckarca

vai004.JPG

Steve Vai Ibanez triplenec

vai002.JPG

Michael Hedges

Michael%20Hedges.jpg

Ingvaj Melmstin ;)

YngwieMalmsteen.jpg

ymresponse5.jpg

satriani

satriani-dreaming.jpg

2002_joe_satriani_big.jpg

PS: Kako je Satriani začel učit gitaro?

Well, I started to teach guitar because I needed the money. I had worked as a gardener, a bricklayer, even in a clothing store, but what I really wanted to do was to stick around music.

And one day a couple of kids I went to high school with asked me for guitar lessons. One of those kids was Steve Vai.

;-)

Eventually, I wound up teaching at a music store in San Francisco for about ten years. That's where I taught Kirk Hammett from Metallica, Larry LaLonde from Primus, David Bryson from Counting Crows, and a host of others.

satriani_252.jpg

pa še:

What's the most embarrassing thing to happen to you on stage?

Gosh, there's so many. One of the worst would have been when I was invited out on stage by Alice Cooper. He made this big announcement in front of 10,000 people, and I came running out on stage, and he starts the song before I had the chance to see if my gear is in working order.

So the song is going on for several minutes, and of course my amp is not working. I stood there on stage, like an idiot, and did not play a single note. And at the end, I had to take a bow. It was certainly the most embarrassing cameo appearance I've ever made.

Hendrixa si pa kr sami prlimejte :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirko, si to ti?

:grrr

- nikoli nisem imel take kitarce, ampak takolele:

[attachmentid=65677]

- tale osebek je pa Pero. Sweet Sorrow Pero. :grim

post-4528-1142588717.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem sem že nekaj časa razmišljal, pa nikoli vprašal.

govorimo o kabinetih za bas kitaro. v ponudbah se pogosto javljajo predvsem variante kabinetov z 4x10" driverji ali 1x15"

preprosto vprašanje: a je kakšna razlika v zvoku? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem sem že nekaj časa razmišljal, pa nikoli vprašal.

govorimo o kabinetih za bas kitaro. v ponudbah se pogosto javljajo predvsem variante kabinetov z 4x10" driverji ali 1x15"

preprosto vprašanje: a je kakšna razlika v zvoku? :hmm:

enovaljnik ali štirivaljnik? ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem sem že nekaj časa razmišljal, pa nikoli vprašal.

govorimo o kabinetih za bas kitaro. v ponudbah se pogosto javljajo predvsem variante kabinetov z 4x10" driverji ali 1x15"

preprosto vprašanje: a je kakšna razlika v zvoku? :hmm:

Gre predvsem za frekvencni razpon. Jaz uporabljam dva boxa ravno teh konfiguracij (4x10" in 1x15")

15" je vecinoma za najnizje zvoke. Seveda ce je 4x10" kvaliteten lahko frekvencno prides mnogo nizje, prednost pa je, da ker so manjsi driverji lahko igras hitreje. Namrec 15" je "lena/pocasna".

Meni je Pero ravno v nedeljo dostavil mojega EBS-410 z novimi driverji in je HUDOOO! Celo razmisljam, da bi 15" prodal, sam po moje ne se ravno kmalu.

Za karkoli vec, pa kar vprasaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

- tale osebek je pa Pero. Sweet Sorrow Pero. :grim

ups, sem mislil da je Pulda (ošišan) ! legenda haloških tamburašev ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, sem mislil da je Pulda (ošišan) ! legenda haloških tamburašev ! :P

Pulda legenda pa njegova črna stratocasterca. :grim Ah, kje so tisti časi. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wannabe guitarist ;)

cepec niti kitare ni priklopil, samo pozira :-)

PS: kdor ga vidi, naj mu plača pivo :devil:

post-467-1142933502_thumb.jpg

post-467-1142933522_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wannabe guitarist ;)

cepec niti kitare ni priklopil, samo pozira :-)

PS: kdor ga vidi, naj mu plača pivo :devil:

mladič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15" je vecinoma za najnizje zvoke. Seveda ce je 4x10" kvaliteten lahko frekvencno prides mnogo nizje, prednost pa je, da ker so manjsi driverji lahko igras hitreje. Namrec 15" je "lena/pocasna".

verjetno je ravno zaradi kombinacije nižin 15-ke in preciznosti 4x10-ke toliko teh kombinacij na odru.. sicer pa kabinet kot tak na (večjem) odru predstavlja zgolj monitor za basista, saj gre signal direktno iz (pre)ampa. razliko je verjetno pri kombiniranju signala iz preampa in mikrofona na zvočniku.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je ravno zaradi kombinacije nižin 15-ke in preciznosti 4x10-ke toliko teh kombinacij na odru.. sicer pa kabinet kot tak na (večjem) odru predstavlja zgolj monitor za basista, saj gre signal direktno iz (pre)ampa. razliko je verjetno pri kombiniranju signala iz preampa in mikrofona na zvočniku.

:hmm:

Tocno tako. Sam sicer vecinoma vozim samo 10-ke s seboj na spile, razen v KUD-a bom peljal "full-stack".

Na vecini koncertov se res za bas uporabi kar D.I., vendar ni nujno. sam sem bolj nagnjen k mikrofonu, se najbolje pa oboje (tako sem tudi snemal zadnjo plato - katere del je sel danes na posto proti tebi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(katere del je sel danes na posto proti tebi)

:evilgrin: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mladič

tista kitara je 10 let delala svoje, potem je šla od hiše, čaka se na Hočko model SymRu ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Evo še moj glasbeni kotiček:

[attachmentid=68172]

Sicer nič posebnega, ampak z leve proti desni:

Replika Rickenbacker 650 (izdelal sam v gimnazijskih letih, pa kar dobro je ratala :blush: )

Hohner LX250G

Washburn Lyon

Spodaj pa najljubša :wub: : Cort M600

V ozadju še vrat nedokončanega projekta.

Ojačevalec pa je Carlsbro GLX40 limited ed.

post-5063-1145469274_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!