Skoči na vsebino

Kitarska oprema


Incubation

Priporočene objave

Kaj je to? A Lutnja mogoče.

Ne - po moje je bisernica - varianta tamburice... Lutnja ima sirsi trup in drugacno glavo. S tem da ima tudi drugace oblikovane resonancne luknje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni preveč off-topic.. Kakšno oz. katero električno kitaro bi priporočali začetniku? Je (zaradi ojačanja, skladanja priključkov, ipd..) možno priklopiti kitaro kar direktno na računalniške zvočnike, ali je nujno imeti še ojačevalec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni preveč off-topic.. Kakšno oz. katero električno kitaro bi priporočali začetniku? Je (zaradi ojačanja, skladanja priključkov, ipd..) možno priklopiti kitaro kar direktno na računalniške zvočnike, ali je nujno imeti še ojačevalec?

Boljša varianta je, da si kupiš kitaro, ki je cenovno ugodna in efekt, ki ima možnost priklopa slušalk.

Sicer pa je kitara skoraj za zmeraj. Če imaš veselje ne šparaj.

Popravljeno . Popravil bigi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da vas je kar ene par kitaristov tu gor.. A mi zna kdo kaj svetovat glede kitare, katere slika je spodaj..? Dobil sem jo zastonj, a nima strun, vtičnice za kabel, ima pa nekaj prask (kar me ne moti) in pokvarjen magnet :blink: Se to splača popravljat? Koliko približno bi zneslo popravilo, ali pa samo deli?

Hvala in LP :)

pa še ena slikca..

[attachmentid=69352]

post-940-1146840556_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

strune za kitaro max 3000 sit, kabl je pod 10.000 sit, z magneti je pa tak, odvisno kakšne kupiš. Boljši magneti, več denarja (vsaj ponavadi je tako), samo za cene magnetov pa nebi točno vedel koliko so... vem da si je kolega kupo nove magnete pa je dal 45.000 sit za enega, samo to so že precej dragi magneti.. Če so pa praske na kitari pa niti ni tak važno.. (polirnapastapress :) )

LP B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi fajna...strune bi ti pršle nekje od 2 čuka do 5 čukov, odvisno kakšne boš vzeu, magneti so pa nekje 3 čuke dalje, enake odvisno kakšne kakovosti bodo, jst bi zrihtal tm nekje največ za 20 čukov, ne več, ker se ne splača...

Pobje, ta mesec si kupim Epiphone SG G400 Tony Iommi Signature... no, mislu sm si kupit original Gibson SG Supreme Midnight Burst, samo je predraga in baje so Epiphone najboljše replike Gibson kitar... :D :kva2:

še slikca... KLiK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa kitara

Epiphone je tako ali tako hčerinska firma Gibsona, tako da delajo kr kvalitetne kitare.

Kolko pa to kaj $$$ pride če smem vprašat?

LP B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sama kitara je okrog 130 čukov, ni tako draga kot zgleda, jst bom kupu še efekt BOSS-ME50 zravn in kovček in me bo koštal 215 čukov... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da vas je kar ene par kitaristov tu gor.. A mi zna kdo kaj svetovat glede kitare, katere slika je spodaj..? Dobil sem jo zastonj, a nima strun, vtičnice za kabel, ima pa nekaj prask (kar me ne moti) in pokvarjen magnet blink.gif Se to splača popravljat? Koliko približno bi zneslo popravilo, ali pa samo deli?

Hvala in LP smile.gif

pa še ena slikca..

Meni najlepša kitara kar jih je, Les paul :grim (si jo tui sam lastim in sicer isto kot mrki(glej prejšno stran :D )), Zaj če si jo zastojn dobo, verjetno ni original gibsonova ampak kakšn kopija kod moja :P. Novih magnetov se tak ne splača kupit, tak da ti priporočam te od Epiphone-ke magneti1, al pa te "original", ki so malo dražji :D magneti2. Strune dobiš za 2k, vtičnico pa raje kupi v kaki trgivini z elektroniko, pa te po moje ne more prit več kot kakega jurija ali pa kar direkt kabl gor zalotaš, ki gre pol v feršterker, torej enih 15k z delom vse skupaj :) .

Pa še moji kitarci:

IPB Slika

Popravljeno . Popravil mat3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal dvomm d je magnet pokvarjen...pomoje se je kkšna žička pretrgala. Drgač pa kontaktirej metalbike-a on prodaja take magnete k bi pasal not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Že igra :yea2: .) na Orange ojačevalec z distortion efektom :yea2:

[attachmentid=70839]

post-940-1148565888_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj bomo slišali solo album? :P :OK:

Čestitam za nakup :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

neki fotk se od mene... ...tist nastop ni v vrtcu (k glih tak zgleda), ampak na prireditvi zlata ladjica na tukajsnji osnovni soli, pred starsi, starimi starsi in otroki - nas prvi nastop. bandiera rossa (Pankrti) in nisem vec s tabo (BFM). :D

na slikcah je AXL B70 Vintage fersterker, moj prvi bas amp, zdej igram na Fendercka (100 W, 15", kvalitetnejsi sound, pa vec da od sebe), ko spilamo pa itak na glavno ozvocenje.

unga royteka (three color sunburst) niam vec, squierco (p-bass affinity series) pa se. mal sm jo predelu - mat crn pickguard, fender flatwound strune, kao S-1 switch (isto sam da aftermarket - home made, spremeni barvo zvoka), mute switch, pa se par malenkosti.

v soboto spilamo. :devil:

post-1466-1152628734_thumb.jpg

post-1466-1152628758_thumb.jpg

post-1466-1152628765.jpg

post-1466-1152628822_thumb.jpg

post-1466-1152628866_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en iz ponikve ma rojstni dan, pa bo mel svoje frende pa ponkovsko fuzbal ekipo povabljeno na zur na ponkovski lovski koci, mi pa spilamo od devetih do enajstih.

...aja, pozabu napisat, royteka sm pa obnovil - na nov prespajkal kar se je pospajkat dal (nova potenciometra, zicke, konektor, dodan S-1 switch, itd), pospucu celo, na nov nastelu vrat in most, na crno prebarval pickguard, in jo dal frendici. :wub: ko sm jest dobra dusa.. :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!