Skoči na vsebino

Analogni in digitalni števci, indikatorji...


D.J.

Priporočene objave

zanima me če kdo kaj ve o tej zadevi, cene, kje se kupi...

jaz vem to , da deluje na principu štetja isker (vezan na svečko),

cena naj bi bila okrog 35.000

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre za to da go sploh nimam je pa to zelo koristen pripomoček pri obremenjevanju motorja

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gericke,polo so imeli to v lanskih katalogih.

ali pa firma kröber v nemciji.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjih veliko let delajo itak samo še digitalne obratomerje... samo cagr je analogen.

Kolikor vem, je zadeva vezana na pick-upe... če imaš platine maš enmau problem.

Če pa hočeš LCD... no ja... tud prov.

Sicer pa mal poglej v conradu, če majo kej pametnega. Sicer pa louis, HG, polo....

Aja.. poglej še v Bajku... če bojo mel kej odprt. Sam so cene za popizdit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina električna stvar ki sem jo kdaj sestavil je bil en stroboskop in sem mislil da sem nevemkaj naredil

hočem pa obratomer zato ker bi ga namestil na enduro, ki je sicer še nimam

pride pa zadeva prav pri utekanju motorja in nasploh terenskem obremenjevanju motorja in je sigurno nekje pri nas kupljiva

sej lcd=digitalno

lp

Popravil/a - suzuki250 dne 27/04/2002 ob 00:11:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

sej lcd=digitalno

lp

Popravil/a - suzuki250 dne 27/04/2002 ob 00:11:02

LCD = Liquid Crystal Display.... to je zadeva ki jo vidiš na vsakem kalkulatorju, mobitelu, Twingotu, etc... In to pomeni samo to.

Dobi se tudi obratomere, ki ti kažejo obrate preko LCD. Ampak zadeva pomoje glih ene tolk dobr dela kot brzinomer v twingotu, za katerega se pa najbrž vsi strinjamo, da je poden.

Da se ne bomo šli zdaj digitalne, nedigitalne variante števcov, ker so najbrž vsi (razen LCD, ki premore neke binarne operacije) analogni.

Dejmo rečt da imamo une na zajlo pa une na žičke.

Zajla pride na mašino nekam pa deluje po istem principu kot brzinomer.

Žičke pridejo vezane nekam med pick-upe pa kondenzatorje, po vsej verjetnosti nekam na elektroniko, če je. Potem pa deluje zadeva nekje na principu voltmetra (tam nekje... nej me kdo popravi če nimam res).

Torej še enkrat... zakaj že hočeš met LCD?

Pri louisu sem našel par stvari v katalogu:

LCD kompleten kokpit - 189 euro

LCD obratomer - 127 euro

elektronski (žičke pa to) obratomer - 72,95 euro

Na zajlo zadev pa nimajo v temle katalogu.. so pa dokaj specifične, glede na prenose pa vse...

Pri nakupu še pazi, če je narejena zadeva za 2T oz. 4T mašino.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Conrad, majo take z LCD in take s kazalcem, cena okol 13k SIT + PTT, aja, ohišje treba posebej kupit, cca. 1,5 k SIT. Točno tak, kot ga imajo v Conradu je meni na avtomobilu odlično deloval.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimixtz, bom pogledal v konradu, samo zadeva skoraj da mora biti rainproof

strom: potek zgodbe

enkrat šel gledat eno hondo XR 650, v originalu ima samo števec (na zajlo), dokupljen pa je imel obratomer (postavljen na štango na balanci), vezan pa na svečko- mogoče je to bolj preprosta razlaga ampak tako je XR lastnik meni rekel. za ceno obratomera mi je rekel da je okrog 35 komadov, ker pa jaz Kamnčanom (lastnik XR) ne zaupam, sem začel z temo z razlogom, če kdo pozna zadevo, kje se jo kupi, kakšna je realna cena itd.

samo po moje je še zmeri nemogoča kombinacija lcd prikazovalnika obratov z analogno zajlo, zato enačim lcd z digitalnim

jst sm v tvingotu gledal speedometer, pa se mi ne zdi glih tolk v bedu

itak pa rabim bolj približek (plusminus 200 u/min), tolk pa najbrž en low refresh lcd zmore

pa še ploščat je (cool mounting abilities)

upam da sem razjasnil svoj problem (sej vem da sem)

lp Suzuki quarter

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE ZALI TWINGOTA!!!

Če prevezes dimmer da ne dela, se tudi podnevi ob odprti strehi kar v redu vidi.

CKaj pa menis o WV GTI, TIPO, ESPACE...tudi podn??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikolovska teorija in nič drugega:

LCDja ne moreš popolnoma enačiti z digitalnim, ker digitalni mora kazati ševilke (digits), LCD pa, odvisno, kako je narejen, lahko kaže številke, ali stolpce ali celo posnema kazalček analognega (mehansko električnega) instrumenta. Tisto, čemur ti praviš digitalno bi lahko stlačil v oznako elektronski za razliko od mehansko/električnega (na pletenico in kazalček) ali električnega (kakor voltmeter).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj ko je LCD digitalno analogno... razčiščeno

ampak odgovora na prvozastavljeno vprašanjo še vedno nimam

-kje pri nas za dobit original "elektronski števec z digitalnim prikazovalnikom", če ta zadeva sploh obstaja v tej obliki za motorje

- cena

ker Conradu skorajda ne zaupam, je pa izhod v sili

lp dvokolesniki

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

NE ZALI TWINGOTA!!!

Če prevezes dimmer da ne dela, se tudi podnevi ob odprti strehi kar v redu vidi.

CKaj pa menis o WV GTI, TIPO, ESPACE...tudi podn??

VW je itak bolj podn kot pa ne... vsaj cena previsoka, o tipotu da ne izgubljam besed, espace je pač francoz ki ga spet preplačaš. Kakorkoli, zadeva je podn.

OK, zakaj je podn... VW al pa espace al pa katerokoli avto... daš tistih 10-miljaužnt taužnt eurotov za avto, pol ti pa noter ruknejo eno poceni govno od LCD števcov... ne, hvala... kar naj jih majo. Kolk pa misliš da pride izdelava tistega števca v twingotu? Pomoje ne 2kSIT. Prodajajo pa kot da je nevemkaj... zatorej -> govno.

Nekako mi ni čist všeč ideja, da ker pride njih ceneje zadeva rečejo da je to zdej "in" pa modno pa trendovsko pa nevemkajševse. Nebi rekel, če bi bila zadeva kej bolj uporabna. Pa žal ni. Ne rečem da se uporablja zadeva za potovalni računalnik, gps, cede plejr, prikaz kakšne porabe pa to... ampak brzinomer pa obratomer naj bi bila analogna. Vsaj obratomer. Na brzinomer sem itak nehal gledat

quote:

jst sm v tvingotu gledal speedometer, pa se mi ne zdi glih tolk v bedu

itak pa rabim bolj približek (plusminus 200 u/min), tolk pa najbrž en low refresh lcd zmore

pa še ploščat je (cool mounting abilities)

A ti misliš LCD kot samo unih par pikic ki šibajo gor pa dol, al misliš kot da ti napiše cifro. Če ti napiše cifro, mora imet mal zakasnitve, da lahko sploh prebereš zadevo. Za par pikic gor pa dol bo pa pomoje čist OK. Ampak še vseeno imam rajši analogn cager... ampak to je pač stvar okusa.

Vsekakor se mi pa 35kSIT zdi preveč za tako zadevo. Poglej si v louisu une tamale sicer ne LCD zadeve.. števček je čist mejhn, stlačiš ga pa tudi lahko kamorkoli. Cool mounting abilities.

Veliko sreče pri nakupu!

LP

Popravil/a - strom dne 28/04/2002 ob 10:58:24

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je lcd displey s prikazom številk

35 je preveč preveč na kvadrat tudi po moje

bom pogledal louisa in predal mnenje

----------------------------------------------------------------------

očitno sem se spet zmotil, analogni števec in elektronsko merjenje (žička) gresta skupaj

cena manj kot 6.000 + prevoz ??, sicer je pa deutsche welle moj ta šibek jezik, imam pa vsaj dobro usmeritev za naprej

thanx

"byte" mi dust

Popravil/a - suzuki250 dne 28/04/2002 ob 13:47:21

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

ima kdo na svojem mopedu namontiran kolesarski števec, ala Sigma sport...ker se mi pri montaži zadeva precej zakomplicira; absolutno je prekratka žička in tudi senzor ni ravno skonstruiran za takšen obseg vilice in debelino šprikle

!kupim drugo podnožje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker pa jaz Kamnčanom (lastnik XR) ne zaupam...

Zakaj že???? A imaš z vsemi Kamničani slabe izkušnje, da lahko rečeš, da kamničanom ne zaupaš????

Jest sem tud Kamničan, a men tud ne zaupaš????

Matr sem jezen.... :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti mi Drekavac, takrat(28.4.02) nisem mislil ne na tebe ne na večino ostalih, le na določene z preveč razvito "poslovno žilico" in ker je >določeni< množinski samostalnik sem malo posplošil in dodatno konkretiziral z navedbo v oklepaju

še vedno pa velja!!

ima kdo na svojem mopedu namontiran kolesarski števec, ala Sigma sport...ker se mi pri montaži zadeva precej zakomplicira; absolutno je prekratka žička in tudi senzor ni ravno skonstruiran za takšen obseg vilice in debelino šprikle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo na svojem mopedu namontiran kolesarski števec, ala Sigma sport...ker se mi pri montaži zadeva precej zakomplicira; absolutno je prekratka žička in tudi senzor ni ravno skonstruiran za takšen obseg vilice in debelino šprikle  

!kupim drugo podnožje!

Mislim da ga ima Transalp, pa Mačica, ampak nisem siguren, dej mal kontaktiraj. Drugače pa smo o tem že veliko govorili, dajte malo iskalnik uporabit, a je trebe res vse k rit prinest ! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MENE SE ZDI DA SE DA DOBET TU SRANJE U TRSTI ZA ANIH 10.000SIT, BN VPRAŠU ČE ČEŠ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam že ves materjal

samo žico moram doštukat pa čimbol učvrstit magnet in senzor

endurotrgapoterenu 8)

ps.jutre šibam v dolenjsko hribarijo do četrtka, upam da je srečanje v petek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!