Skoči na vsebino

Novosti 2006: Aprilia Scarabeo 500


Noise

Priporočene objave

Meni pa tale retro-vespa stil nikakor ni všeč. Če bi mi jo kdo podaril pod pogojem, da se vozim z njo, je ne bi vzel.

Verjamem pa, da se verjetno marsikdo ne strinja z mano. Kakšen dolgčas bi pa tudi bil, če bi imeli vsi enak okus... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa na pogled všeč. Vozne lastnosti so verjetno tudi super. Pri maxi skuterjih s 16-palčnimi kolesi me moti naslednja stvar... Moj pojem maxi skuterja je, da je udoben in ima veliko prtljažnega prostora, kar pa 16-palčni nimajo. Saj za vozit so super, samo, če nimam kaj not dat, potem raje kupim motor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ja za moj okus sedaj preveč podoben Piaggio Beverly-u. Nekako tudi meni ne sedejo ti 16" skuterji. Bolj so mi všeč vsestranski modeli, ki ponujajo mešanico udobja in mestno praktičnost.

"Aprilia ponuja poleg tega prenovljenega maksi skuterja, še model Atlantic Sprint s petsto kubičnimi centimetri. "

Katerega sem tudi kupil :OK: :yea1:

LP

P.S če bodo tele novice s področja maxi skuterjev postale praksa ... - pohvalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa enkrat občutiš razliko v voznih lastnostih med klasičnimi in 16" kolesi na skuterju ne moreš več navijati za npr. Atlantika vs. Scarabeo. aja če bi hotel to potem bi itak vzel motor :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja če bi hotel to potem bi itak vzel motor :devil:

Ja če bi imeli motor, ki bi bil okreten za vožnje po mestu, da bi vanj stlačil dve čeladi in jakno ali naložil vrečeke iz trgovine. Da pred semaforjem nebi iskal prve prestave... potem bi kupil motor. :whistle:

Saj so meni tudi všeč motorji ampak za moje potrebe je najboljši maxi skuter.

Nimam denarja da bi imel skuter za vsakodnevne potrebe ter motor za izlete v soboto.

Pa brez zamere.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi imeli motor, ki bi bil okreten za vožnje po mestu, da bi vanj stlačil dve čeladi in jakno ali naložil vrečeke iz trgovine. Da pred semaforjem nebi iskal prve prestave... potem bi kupil motor. :whistle:

Saj so meni tudi všeč motorji ampak za moje potrebe je najboljši maxi skuter.

Nimam denarja da bi imel skuter za vsakodnevne potrebe ter motor za izlete v soboto.

Pa brez zamere.

LP

nobene zamere, hotel sem samo povedat, da je npr. scarabeo dosti boljši za vozit in s tem bližje vožnji motorja kot pa npr. atlantic na katerem sem sam doživel kar nekaj zdrsev sprednjega kolesa (sploh pri 2 osebah in polnem kovčku zadaj) in pa resno nestabilnost nad 130 km/h na avtocesti pri bočnem vetru. teh težav na scarabeu nisem imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No fantje zanimiva debata.Prvič se oglašam na ta forum sem namreč vedno samo bral!Prvič Scarabelo je tipičen model maxi scuterja (za mestno vožnjo in krajše relacije) Atlantic pa ima povsem druge specifike ki mu govorijo uprid daljših relacij (potovanj)Prevozil sem kar nekaj modelov maxi skuterjevin potehtnem razmisleku in tudi tujih testov sem se odločil za NEXUS 500 ki je po mnenju testov trenuno daleč pred vsemi, in to udobja,porabe,cene,videz,opreme,....edino kjer ni bil ocenjen z polno oceno je prostor pod sedežom.Peljal sem se vse do Grčije in vam lahko samo rečem kdor ga ima aliima možnost probati motor ga naj pa bo verjetni istega mnenja. No testirajo pa že NEXUS 850 to bo šele zverina......

BILO BI PA LEPO ČE BI SE KDAJ KJE DOBILI IN SI KAJ VEČ LAHKO TUDI POVEDALI... :yea1:

Ps.Pravi motoris požira cesto....Avtoceste...NE HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vem... Sej ni grd, ampak imel ga pa nebi. Je lep, ampak ni za moj okus. Še zmeraj bi raje imel kakšnega Xcitinga ali kakšno drugo 500 kubično zadevo, ki ima bolj skutersko zasnovo (s seveda razumno ceno - nekje do 1.300.000sit). Problem vseh teh skuterjev je, da so odločno predragi, še posebno zaradi dokaj enostavne zasnove. In nad 1.300.000 sit bi začel razmišljati že o motociklu. Dotični model precej spominja na Peopla, Beverlya ali kakšen drugi model in neke svežine ravno ne bo prinesel. Ima pa lepo armaturko.... sicer ne tako kot moj :P :D Malo heca mora bit.

post-1649-1133110029.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj vem... Sej ni grd, ampak imel ga pa nebi. Je lep, ampak ni za moj okus. Še zmeraj bi raje imel kakšnega Xcitinga ali kakšno drugo 500 kubično zadevo, ki ima bolj skutersko zasnovo (s seveda razumno ceno - nekje do 1.300.000sit). Problem vseh teh skuterjev je, da so odločno predragi, še posebno zaradi dokaj enostavne zasnove. In nad 1.300.000 sit bi začel razmišljati že o motociklu. Dotični model precej spominja na Peopla, Beverlya ali kakšen drugi model in neke svežine ravno ne bo prinesel. Ima pa lepo armaturko.... sicer ne tako kot moj :P :D Malo heca mora bit.

Oprosti

Xciting proti Aprili Scarabeo halo. Xciting je kot nekakšen delovni stroj (buldožer). Scarabeo pa je pravi italijanski zapeljivec.

No fantje zanimiva debata.Prvič se oglašam na ta forum sem namreč vedno samo bral!Prvič Scarabelo je tipičen model maxi scuterja (za mestno vožnjo in krajše relacije) Atlantic pa ima povsem druge specifike ki mu govorijo uprid daljših relacij (potovanj)Prevozil sem kar nekaj modelov maxi skuterjevin potehtnem razmisleku in tudi tujih testov sem se odločil za NEXUS 500 ki je po mnenju testov trenuno daleč pred vsemi, in to udobja,porabe,cene,videz,opreme,....edino kjer ni bil ocenjen z polno oceno je prostor pod sedežom.Peljal sem se vse do Grčije in vam lahko samo rečem kdor ga ima aliima možnost probati motor ga naj pa bo verjetni istega mnenja. No testirajo pa že NEXUS 850 to bo šele zverina......

BILO BI PA LEPO ČE BI SE KDAJ KJE DOBILI IN SI KAJ VEČ LAHKO TUDI POVEDALI... :yea1:

Ps.Pravi motoris požira cesto....Avtoceste...NE HVALA

Poraba je enaka saj je agregat v Aprili Atlantic in Scarabeo ter Piaggio skuterjih enak kot pri Nexusu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti

Xciting proti Aprili Scarabeo halo. Xciting je kot nekakšen delovni stroj (buldožer). Scarabeo pa je pravi italijanski zapeljivec.

Ne vem zakaj naj bi bil Xciting buldožer, meni se zdi njegov izgled lep in aerodinamičen.

In kaj je tako zapeljivega na Scarabeu? Tale vespa-retro izgled? Bah...

Me prav zanima kakšni so občutki na takšni maksivespi, recimo tam pri brzinah nad 120km/h...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fantje zanimiva debata.Prvič se oglašam na ta forum sem namreč vedno samo bral!Prvič Scarabelo je tipičen model maxi scuterja (za mestno vožnjo in krajše relacije) Atlantic pa ima povsem druge specifike ki mu govorijo uprid daljših relacij (potovanj)Prevozil sem kar nekaj modelov maxi skuterjevin potehtnem razmisleku in tudi tujih testov sem se odločil za NEXUS 500 ki je po mnenju testov trenuno daleč pred vsemi, in to udobja,porabe,cene,videz,opreme,....edino kjer ni bil ocenjen z polno oceno je prostor pod sedežom.Peljal sem se vse do Grčije in vam lahko samo rečem kdor ga ima aliima možnost probati motor ga naj pa bo verjetni istega mnenja. No testirajo pa že NEXUS 850 to bo šele zverina......

BILO BI PA LEPO ČE BI SE KDAJ KJE DOBILI IN SI KAJ VEČ LAHKO TUDI POVEDALI... :yea1:

Ps.Pravi motoris požira cesto....Avtoceste...NE HVALA

Saj ne da začenjam temo kaj je bolje, ampak tudi sam sem bil pred dilemo katerega od maxijev naj kupim in sem prebral kar nekaj revij s testi in primerjavami. In v primerjavi 4-ih italjanov s piaggio agregati(Nexus, Piaggio X9-Beverly, Aprilia) ter Tmaxom in suzukijem burgmanom je med italjani dobila največ točk moja :whistle: aprilia. Testniki so zapisali da v voznih lastnostih ne zaostaja za NEXUSOM. (test imam doma)

Meni se je zdel NEXUS "preveč" šorten in predvsem predrag :blush: .

Se pa tudi jaz strinjam s Valentinom da je Xciting dovolj všečen skuter da ga ne moremo primerjati s delovnim strojem.

Se pa pridružujem ideji o srečanju, seveda ob primernih temperaturah :ninja: da dokažemo da se tudi skuteraši znamo peljati v skupini na izlet.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Tole sem bleknil, ko nam je Noise prvič pokazal novega Skarabeja.

Moj pojem maxi skuterja je, da je udoben in ima veliko prtljažnega prostora, kar pa 16-palčni nimajo. Saj za vozit so super, samo, če nimam kaj not dat, potem raje kupim motor.

Kako sem debelo pogledal :eek:, ko sem pravkar prebral test na motosvetu. Končno ima veliko kolesni skuter pošten prtljažni prostor!!! :OK:

+ dizajn :OK:

+ kopakten :OK:

+ prtljažni prostor :OK:

- 500cc, 29 kW... par kilovatov preveč ali pa cca deset premalo glede na sedajšnje zavarovalne razrede

Pa še cena ni pretirana, glede na druge maksije seveda... "le" 1,4 mio... morda pa moj naslednji dvokolesnik le ne bo motor, ampak ponovno skuter :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti

Xciting proti Aprili Scarabeo halo. Xciting je kot nekakšen delovni stroj (buldožer). Scarabeo pa je pravi italijanski zapeljivec.

Osebno sem pristaš "delovnih strojev" zato mi mali črni italjani (hibridni zvarki čoperjev in skuterjev) ne dišijo preveč. A okusi so različni... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem bleknil, ko nam je Noise prvič pokazal novega Skarabeja.

Kako sem debelo pogledal :eek:, ko sem pravkar prebral test na motosvetu. Končno ima veliko kolesni skuter pošten prtljažni prostor!!! :OK:

+ dizajn :OK:

+ kopakten :OK:

+ prtljažni prostor :OK:

- 500cc, 29 kW... par kilovatov preveč ali pa cca deset premalo glede na sedajšnje zavarovalne razrede

Pa še cena ni pretirana, glede na druge maksije seveda... "le" 1,4 mio... morda pa moj naslednji dvokolesnik le ne bo motor, ampak ponovno skuter :D

Meni je podatek o prostornini prtljažnega prostora "vzel" sapo. Glede na to da v svojega ne sklačim kaj veliko več kot 1 čelado in jakno. Mogoče pa bom razmislil o menjavi, ker mi je zelo všeč tale novi "hrošček".

A kdo kupi mojega Atlanica :blush:

No ja moja aprilia gre ta teden na servis, tako da bom hroščka ocenil v živo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga šel pogledat... Žal testnega Skarabeja za rajo nimajo :( samo novinarji in posvečeni ga dobijo :BUA:

Samo je pa taprav... že kalkuliram :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga šel pogledat... Žal testnega Skarabeja za rajo nimajo :( samo novinarji in posvečeni ga dobijo :BUA:

Samo je pa taprav... že kalkuliram :whistle:

Saj so meni tudi najprej rekli da nimajo testnih modelov, potem pa sem za 3 ure dobil prav tisto Aprilio, ki so jo vozili novinarji. Bodi bolj "siten" :whistle: in ga boš dobil na preizkušnjo. Če ti bo uspelo se oglasi ga pridem pogledat.

Čeprav mi na začetku nekako ni bil všeč se mi sedaj zdi čedalje bolj simpatičen :wub:

Glede Kw, registriraš pri zavarovalnici Grawe in plačaš toliko kot če bi imel pri konkurenci do 26 Kw (preizkušeno).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Glede Kw, registriraš pri zavarovalnici Grawe in plačaš toliko kot če bi imel pri konkurenci do 26 Kw (preizkušeno).

Ja ja, saj to vem... imam tudi jaz svoje 250cc pri Grawe zavarovanega. Samo ne vem, če bo drugo leto tudi še tak sistem.

Prodajalec je drugače rekel, da ima agregat Master novo elektroniko in s tem "boljšo" krivuljo navora.

Dejansko je ta skuter za 30kg lažji od prejšnjega modela, pa še taprak prtljažni prostor ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fantje zanimiva debata.Prvič se oglašam na ta forum sem namreč vedno samo bral!Prvič Scarabelo je tipičen model maxi scuterja (za mestno vožnjo in krajše relacije) Atlantic pa ima povsem druge specifike ki mu govorijo uprid daljših relacij (potovanj)Prevozil sem kar nekaj modelov maxi skuterjevin potehtnem razmisleku in tudi tujih testov sem se odločil za NEXUS 500 ki je po mnenju testov trenuno daleč pred vsemi, in to udobja,porabe,cene,videz,opreme,....edino kjer ni bil ocenjen z polno oceno je prostor pod sedežom.Peljal sem se vse do Grčije in vam lahko samo rečem kdor ga ima aliima možnost probati motor ga naj pa bo verjetni istega mnenja. No testirajo pa že NEXUS 850 to bo šele zverina......

BILO BI PA LEPO ČE BI SE KDAJ KJE DOBILI IN SI KAJ VEČ LAHKO TUDI POVEDALI... :yea1:

Ps.Pravi motoris požira cesto....Avtoceste...NE HVALA

Mal off topic sam useen --> Kolk pa kur Nexus??

Drgač pa ja ... neksus je zakon!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga danes v Mariboru na Autocommercu temeljito pregledal. Imajo 3 različne barve v salonu. Moj favorit je v beš barvi.

Oprema je fenomenalna od alarma, daljinskega odpiranja sedeža, potovalnega računalnika,... vse bp

Ampak imajo pa akcijo ATLANTICA 500 za ceno samo 1.199.000,00 SIT.

KAJ SVETUJETE???????????????

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav je tole tema o scarabeo-tu Ti bom odgovoril. Sam imam Atlantica 500 Sprint in sem z njim zadovoljen (zelo). Tastari scarabeo mi ni bil všeč, tale novi pa mi je bolj.

Ker še nisem vozil maxija s "velikimi" kolesi glede vožnje ne morem reči nič, dvomim pa da je veliko boljši od kalsičnih maxijev (saj ima zadaj tudi samo 14"). Prednost pred Sprintom je v prostoru pod sedežem, ki ga ima scarabeo, sprint ima tako čudno pregrajenega da gre vanj samo ena čelada in jakna+komplet prve pomoči, rokavice ter ledvični pas :D .

Dodatkov ki jih ima scarabeo na armaturni plošči (digitalni del) pri svojem ne pogrešam (ker jih ni se tudi pokvariti ne morejo). Testniki pri reviji Scooter&sport so napisali da ima Sprint 500 najboljše "podvozje" od maxijev s Piaggio 500 cm motorjem (imam izvod doma). Vetrna zaščita je po moji oceni pri obeh enaka.

Žal motosvetovci niso testirali Sprinta 500 ( za kratek test in če pripeljejo nazaj celega bi ga mogoče celo posodil :hmm: da vidim kaj bi napisali).

Cena je sedaj zelo ugodna (za sprinta), drugače za ta denar dobiš tudi kymco exitinga. Če pa rabiš "velik" prtlažnik poglej majesty 400 (2 čeladi, jakna pa še kaj bi spravil pod sedež).

LP

P.S če bi kupoval danes bi se verjetno še prej odločil za Atlanica Sprint(ugodna cena). Dober maxi za v mesto in tudi za daljše vožnje (preverjeno), motor je isti. Če ti je "hrošček" bolj všeč in si pripravljen plačati več ga kupi. Če te še kaj zanima v zvezi Atlantica 500 Sprint prosim pojdi v temo moj maxiscooter, da naju ne bodo moderatorji "kregali"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo, zdaj so tudi v Delu zelo pohvalili ta skuter. Zanimivo je, da jim je kuril 3,5l, čeprav novinarji praviloma dosegajo višjo porabo.

Ful me mika, da bi ga kupil, čeprav ga sploh še nisem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!