Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Na sliki tabolj motor kar sem jih imel :OK:

P.S. nisem pa tak ljubitelj ,da bi to kam obesil ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 1 uro, GregorL pravi:

Pozdravljeni

 

Kupujem Adventureja 990, pa bi rabil vašo pomoč. Izbira na avto.netu je bolj slaba, večina lastnikov si je premislila, da bo prodala motor. Slučajno kdo pozna tega: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10832868&show=1

Če kdo ve za koga, ki prodaja dobrega, se zelo priporočam za info

Takšnega motorja kot je na sliki pri tem letniku kot je naveden takrat niso proizvajali . Da so se premislili pa nič čudnega,tudi meni je žal da sem ga prodal ,ostat bi moral pri hiši kot tretji motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Takšnega motorja kot je na sliki pri tem letniku kot je naveden takrat niso proizvajali . Da so se premislili pa nič čudnega,tudi meni je žal da sem ga prodal ,ostat bi moral pri hiši kot tretji motor!

Si prepričan? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Thinkpad pravi:

Si prepričan? :D

Ja 990 modeli so prišli za 950 ki so jih proizvajali do 2006 . In ja tudi R ne vrjamem da je bil letnik 2004 pa tudi če je bil 950.....se mar motim?:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Thinkpad pravi:

Pridi na ogled in probaj zverino pa se boš sam prepričal ..

Pa si ti siguren da imaš 990ADV R letnik 2004 in da štima z papirji ?:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

No zdej pa tako ,ker že nekaj časa vozim KTM motorje od tega tudi 990ADV sem seznanjen z zadevami izgleda veliko bolj kot ti :D ampak da sem se prepričal sem za verodostojen odgovor poklical še poblaščenega serviserja ki je hkrati tudi moj prijatelj ....

Od 2006-2008 so izdelovali poleg navadnih še S 990ADV 

Od 2009 ko je prišel omenjeni motor R o katerem teče beseda in so ga proizvajali do 2012

od 2006 do 2012 so izdelovali navadnega BAJA 990ADV in 2013 je bil zadnji proizveden za ZDA trg

2011 pa je bilo posebno leto saj so na trg pošiljali več različnih izvedenk kot  990ADV Dacar edition ABS ,pa White edition ABS in Orange Edition ABS

Zdej se pa ti vpraši kaj in s kakšnim okvirjem in dokumenti se voziš po svetu .......ta oglas namreč ne štima in bi se ga  izogibal .

Je pa zanimivo da praviš da je oglas lažen in v eno zatrjuješ ,da imaš takšen motor in letnik hm hm

:hmm:

Vsi ostali motorji ADV so bili pred letnikom 2006 950 z vplinjači brez EFI!

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem točno seznanjen z vsemi modeli a vseeno hvala za obnovo. Pozabil si omeniti da vsi ti modeli imajo nekaj skupnega, vključno z 950 - kami in to je okvir ter LC8 agregat.Seveda se okvir kasneje pojavlja tudi v oranžni barvi, 950 agregat pa je dobil kasneje veliko sprememb, seveda najpomembnejša je prehod na elektronski vbrizg. Ker sem seveda kupoval točno 990 R model, pri nas jih takrat ni bilo, pa tudi v tujini je bila ponudba bolj slaba. Na tujih forumih je moč zaslediti takšne in drugačne projekte, od predelave 990 na fergazerja, pa predelave 950 na EFI, ... Če se pa pri nas pojavi kakšen custom motor je pa treba takoj spljuvat ... Kakorkoli, motor je bil strokovno predelan, v osnovi je šlo za 950 ki je fasal okvaro motorja, lastnik je potem pri omenjenem podjetju kupil 990 R agregat, kasneje pa je šel še v kompletno R predelavo. Torej vsa predelava paše na vijak. Kasneje ga je pri njih dal v račun za 1190 R. Motor je servisiran kot mora biti z realnimi kilometri! Sedaj sem pri njih kupil R model z ABSom, malce mlajši in manj kilometrov.  :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče je dolgo nazaj (v 70 letih) v fičota (zastava 750) montiral abarthovo mašino.

Kljub temu to ni bil fiat 850 sport, ki si ga je želel :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Thinkpad pravi:

Sem točno seznanjen z vsemi modeli a vseeno hvala za obnovo. Pozabil si omeniti da vsi ti modeli imajo nekaj skupnega, vključno z 950 - kami in to je okvir ter LC8 agregat.Seveda se okvir kasneje pojavlja tudi v oranžni barvi, 950 agregat pa je dobil kasneje veliko sprememb, seveda najpomembnejša je prehod na elektronski vbrizg. Ker sem seveda kupoval točno 990 R model, pri nas jih takrat ni bilo, pa tudi v tujini je bila ponudba bolj slaba. Na tujih forumih je moč zaslediti takšne in drugačne projekte, od predelave 990 na fergazerja, pa predelave 950 na EFI, ... Če se pa pri nas pojavi kakšen custom motor je pa treba takoj spljuvat ... Kakorkoli, motor je bil strokovno predelan, v osnovi je šlo za 950 ki je fasal okvaro motorja, lastnik je potem pri omenjenem podjetju kupil 990 R agregat, kasneje pa je šel še v kompletno R predelavo. Torej vsa predelava paše na vijak. Kasneje ga je pri njih dal v račun za 1190 R. Motor je servisiran kot mora biti z realnimi kilometri! Sedaj sem pri njih kupil R model z ABSom, malce mlajši in manj kilometrov.  :004

Potem ne zavajaj !!!  

Vprašal sem te.....

Ja 990 modeli so prišli za 950 ki so jih proizvajali do 2006 . In ja tudi R ne vrjamem da je bil letnik 2004 pa tudi če je bil 950.....se mar motim?

Tvoj odgovor....

Pridi na ogled in probaj zverino pa se boš sam prepričal ..

Vse ostalo si se samo vlekel ven ......:004

Skratka motor ni v originalu R izvedbe in 990EFI  temveč predelava in ga ni nobeden "spljuval" kot navajaš ,spluvam lahko edino tebe ker je oglas zvajajoč in ni navedene realne slike !!!

Pri predelavi si pazil da je tudi vzmetenje na R predelano oz. od R-a ,ker drugače je BAJA nižji kot R sam tak za intermezzo ...

pa lp :kmet:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "zagovor" prodajalcu, vse kar je napisal, je že takoj po telefonu tudi povedal in tudi razložil, zakaj še ni dal dejanske slike- na motorju je nekaj odatne opreme, ki je ne da zraven in je še ni odmontiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne zavajm, sem točno napisal tako kot je. 950 R ne obstaja, no obstaja samo eden ampak ta je pri meni :OK: Tudi vzmetenje je R!!! Slik od motorja še ni ker imam trenutno nameščeno ogromno dodatne opreme, ki pa žal ni naprodaj z motorjem temveč si jo bom premontiral na novega. Kdor je resen bo že prišel na ogled, drugače je motor točno tak kot na sliki, če odmislimo dodatke seveda. Ne vem pa zakaj bi se "vlekel ven", ker se res nimam zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Thinkpad pravi:

Nič ne zavajm, sem točno napisal tako kot je. 950 R ne obstaja, no obstaja samo eden ampak ta je pri meni :OK: Tudi vzmetenje je R!!! Slik od motorja še ni ker imam trenutno nameščeno ogromno dodatne opreme, ki pa žal ni naprodaj z motorjem temveč si jo bom premontiral na novega. Kdor je resen bo že prišel na ogled, drugače je motor točno tak kot na sliki, če odmislimo dodatke seveda. Ne vem pa zakaj bi se "vlekel ven", ker se res nimam zakaj.

Če poveš ob telefonskem klicu vse kot tukaj potem se ti opravičujem ,toda nisem jasnovidec . Iz samega oglasa bi lahko zaključil samo nategun !! 

Uspešno prodajo in srečne ter varne km z novo zverino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Thinkpad pravi:

Nič ne zavajm, sem točno napisal tako kot je. 950 R ne obstaja, no obstaja samo eden ampak ta je pri meni :OK: Tudi vzmetenje je R!!! Slik od motorja še ni ker imam trenutno nameščeno ogromno dodatne opreme, ki pa žal ni naprodaj z motorjem temveč si jo bom premontiral na novega. Kdor je resen bo že prišel na ogled, drugače je motor točno tak kot na sliki, če odmislimo dodatke seveda. Ne vem pa zakaj bi se "vlekel ven", ker se res nimam zakaj.

Se mi je zdelo da je oglas tvoj :)... Pomoje nima kaj bit narobe če slikaš dejansko stanje kot pa ta slika iz googla.. Uspešno prodajo ti želim ter dober nakup novega !!!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, celjan89 pravi:

Se mi je zdelo da je oglas tvoj :)... Pomoje nima kaj bit narobe če slikaš dejansko stanje kot pa ta slika iz googla.. Uspešno prodajo ti želim ter dober nakup novega !!!! 

Bolj je problem v tem , da bo oglass odvrnil ljudi , ki se zastopijo  v KTM motorje ,men se je na prvi pogled in na drugi zdel oglas čisti nateg in sploh ne bi poklical , če bi kupoval dotični motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem še bil v dilemi ali prodam mojega KTM ADV 950 S, ki je drugi motor v garaži, sedaj pa ga ne mislim, bom raje našel prostor za tretjega :)

Vzmetenje modela S je višje od R, ampak je že tako visoko, da je težje voziti po neravninah kjer si je treba pomagati z nogami, kot pri navadnem ADV. Vplinjači so drugi razlog, zakaj imam raje 950 od 990 - motor se vrti zvezno in ne trza, kot pri elektronskem vbrizgu. Pri menjavi filtra, se samo dvigne igla in ni potrebe po računalniku.

Tudi sam bi na tvojem mestu objavil sliko in podroben opis, kaj in zakaj, sicer izpade vse skupaj neresno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2016 at 14:34, suntrace14 pravi:

Prej sem še bil v dilemi ali prodam mojega KTM ADV 950 S, ki je drugi motor v garaži, sedaj pa ga ne mislim, bom raje našel prostor za tretjega :)

Vzmetenje modela S je višje od R, ampak je že tako visoko, da je težje voziti po neravninah kjer si je treba pomagati z nogami, kot pri navadnem ADV. Vplinjači so drugi razlog, zakaj imam raje 950 od 990 - motor se vrti zvezno in ne trza, kot pri elektronskem vbrizgu. Pri menjavi filtra, se samo dvigne igla in ni potrebe po računalniku.

Tudi sam bi na tvojem mestu objavil sliko in podroben opis, kaj in zakaj, sicer izpade vse skupaj neresno.

Če boš prodajal septembra oktobra mi javi .....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/8/2015 at 23:20, cene_r pravi:

Da mal obudimo temo.

Manjša predelava,da se" lakše diše".hrope pa kot bi imel astmo.:)

20151209_162015.jpg

20151209_181919.jpg

20151209_182215.jpg

20151209_182225.jpg

20151209_184305.jpg

20151209_184604.jpg

20151209_184623.jpg

20151209_184716.jpg

@cene_r Kako se kaj obnese tale filter? Sem bral da je nekaterim preglasen. Mal razmišljam, da bi jaz tudi malo pospravil "kramo" nad motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!