Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

tanovi BMW GS ima še ene 20 kg manj od starega ... suh in brez ABSa naj bi tehtal 199 kg ...

Po besedah BMW-ja naj bi imel kar 45 kg manj, dejansko stanje pa se vidi na sliki.

Sicer je tole malo :topic: ker je debata o KTM. Drugače pa ne vem kaj je tako pomembna teža, važno je kako se ta teža obnaša pri vožnji .)

post-311-1101675333_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Drugače pa nekaj informacij o "upgrade"-ih. Meni osebno je najpomembnejša rešitev "dragging" sklopke, nekaterim drugim (tudi tukaj gor očitno :D) pa prevelike porabe olja...

in italy all 950 owner are invited to have a free check at the dealer... 

this is for check all italian bike (near 500) to know if all recall are made...

on this check some dealer upgrade the 2003/2004 model with 2005 modifications...

- NEW STEEL CLUTCH PUSHROD... (maybe resolve draggin problem)

- NEW OIL TUBE AIR VALVE.. (lower oil consumption)

Še info glede sklopke...

some friends with draggin problems try this oil... and they said no more problems!!

ELF Sport 4 campione 10W/60

http://www.lubrifiants.elf.com/en/products/00000685.htm

also MOTOREX made a new oil for engine with HIGH temperature... --- Specially improved for the LC8:

motorex.jpg

Skratka, za začetek leta 2005 same dobre novice. Čez 6 ur kličem v Motor Jet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa se ne spomnim ali smo o temle že debatirali ali ne, vseeno objavljam še enkrat.

LC8 ima abnormalno široke feltne, zato je pain in the ass dol/gor spraviti zadnjo gumo. Skoraj nemogoče je "break the bead"...

S Climberjem sva pred enim letom našla takole rešitev, ki celo deluje!!

PS: Probajte doma prej 100x preden se lotite zadeve v "šumi".

post-1-1104717516_thumb.jpg

post-1-1104717540_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko takele gledam me kar prime da bi....

..ga mel.. ?

jaz razmišljam enako že od njegovega prihoda na trg, ampak če povem po resnici, takrat še nisem zaupal noviteti,.. nov model pač, zdaj pa vidim da slabosti praktično nima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ni le dober je kar najbolsi med to klaso

če malo boljše pogledamo, ugotovimo da je edini v klasi...

Povsem hard enduro z litrskim motorjem in potovalnih sposobnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful dobra predelava LC8 v "ready to race" varianto :o

Hallo zusammen,

nach nun fast 9 monatiger Umbauzeit meiner 2003er Adventure S und der darauf folgenden 3 monatigen "Probefahrzeit" (4000km) gibts heute mal einen Bericht über sämtliche Umbaumaßnahmen.

Als Basis wurde eine "frühe" 2003er Adventure S verwendet die bis zum heutigen Zeitpunkt ohne jeden außerplanmäßigen Zwischenstopp einwandfrei funktioniert. Es wurden nur die normalen Updates gemacht.

Für den Umbau wurden zu 95% Teile aus dem KTM-Regal verschiedener Serien- bzw. Werksmotorrädern verwendet.

Das Motorrad steht auf Rädern der Fa. Excel aus der 7000er Serie. Vorne (1.85x21) mit Reifen der Dimension 90-90/21, hinten (2.5x18) mit Reifen der Dimension 140-80/80.

Hinten eingespeicht auf eine Original-Ruckgedämpfte LC8 Nabe (außermittig), vorne auf eine silberne SX Nabe die mit 30er Lagern ausgestattet wurde. Realisiert durch eine Fa. in Oberbayern, die unter anderem auch das KTM Werksteam der Paris-Dakar beliefert.

Durch die SX-Nabe war eine Umrüstung auf nur eine Bremsscheibe unausweichlich.

Bremsscheibe ist eine Spezialanfertigung, 300mm, 5mm stark. Gebremst wird weiterhin mit einer Originalen LC8-Bremszange in Verbindung mit dem 11er Handbremszylinder der EXC Modelle.

Geführt wird das ganze vorne von einer Gabel aus der 950 Rally, mit optimiertem Innenleben, Titan-Nitrid-beschichteten Gleitrohren, den gefrästen Achsaufnahmen der 950 Rally, und einer 30mm Rally-Achse.Aufgebaut durch eine Fa. in Holland.

Als Schutzblech wurde der Carbon-Kotflügel einer 660 Rally verbaut.

Die obere Gabelbrücke wurde ausgewechselt um einen SCOTTS Lenkungsdämpfer anzubauen, die Aufnahmen dafür stammen aus eigener Fertigung und greifen, in die bereits vorhanden Gewinde im Knotenblech am Lenkkopf. Als Lenker wurde ein Magur EX verbaut. Das gesamte Cockpit wurde mit einer von mir geschweißten Halterung aus Pulverbeschichteten Aluminium umgebaut.

Es beinhaltet einen Touratech R 100, einem abgesetzten Kontrollampen-Tableau, einen IMO RallyI mit FB, sowie einem elektronischen TT Roadbook mit FB. Alle Teile wurde in Silentblöcken gelagert, um die Vibrationen für die Instrumente so gering wie möglich zu halten.

Desweiteren wurde eine gefräste GPS-Halterung die gleichzeitig als Lenkerklemmung fungiert verbaut.

Die Frontscheibe wurde zwecks einer besseren Übersichtlichkeit gekürzt, ein Windabweiser anlaminiert, und anschließend schwarz lackiert.

Die Sitzbank wurde um ca. 3cm aufgepolstert, mit Kartenfach versehen, und anschließend mit zweifarbigen Wildleder überzogen.

Als Nummernschildträger wurde der SXC Träger angebaut.

Auspuffanlage Akarpovic.

Außerdem wurde der Unterbodenschutz schwarz Pulverbeschitet, mit Carbon Seitenschützern versehen und noch etliche andere Teile lackiert/pulverbeschichtet oder durch Carbonteile ersetzt.

Das Trockengewicht liegt nun bei ca. 188 kg.

post-1-1105155833_thumb.jpg

post-1-1105155890.jpg

post-1-1105155905.jpg

post-1-1105156601.jpg

post-1-1105156630_thumb.jpg

post-1-1105156658_thumb.jpg

post-1-1105156675_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če malo boljše pogledamo, ugotovimo da je edini v klasi...

Povsem hard enduro z litrskim motorjem in potovalnih sposobnosti...

Se ne bi čisto strinjal s tem-povsem hard enduro zihr ni (še posebej,če ga primerjamo z Huso TE,KTM EXC...).Je pa tud res da je mal bolj ''hard'' kot Vara, Kawa KLV, GS 1200, V-Strom,...

V vsakem primeru pa zelo huda mrcina :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tud res da je mal bolj ''hard'' kot Vara, Kawa KLV, GS 1200, V-Strom,...

kaj malo,...?? Pojdi s Varo al pa s KLV, V-Strom-om izvajat take skoke kod so na sliki, ki jo je prilimal noise. Morda nekajkrat, pol bo vse zrešetano...

Se ne bi čisto strinjal s tem-povsem hard enduro zihr ni (še posebej,če ga primerjamo z Huso TE,KTM EXC...)

Ni 100% hard, ampak je.. zato sem pa omenil da ima potovalne sposobnosti.. ki pa jih TEjke in EXCji nimajo popolnoma nič

Popravljeno . Popravil BiciMiX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tud res da je mal bolj ''hard'' kot Vara, Kawa KLV, GS 1200, V-Strom,...

"Mal bolj hard" je po moje mišljenju dosti premila besedna zveza, sploh če jo uporabljaš v kontekstu z KLVjem, V-Stromom, --- faaaar off...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LC8 je v svoji litrski klasi endur prava krosača napram drugim.

Indeed. Za nejeverne tomaže nekaj fotk.

post-1-1105293204_thumb.jpg

post-1-1105293262_thumb.jpg

post-1-1105293272_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, preveč se hvalite s temi kravami. tej mopedi so predvsem za se fajn pelat po asfaltu pa po kakem makedamu. tisto blato pa raje našroko zaobidite, razen če vas ni za vsako kravo ena četica za ven vlečt. al pa je kdo od vas Meoni.

Pa brez zamere..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar izvedel.

Poleg že omenjenih dveh novih olj, ki jih po novem priporočajo za LC8:

ELF Sport 4 campione 10W/60

in

MOTOREX KTM RACING 4T 20W/60,

je od jeseni na voljo posebej za KTM LC8 in nekatere Ducati racing mašine tudi produkt od SHELLa... SHELL ADVANCE X RACING 4 TAKT 20W60.

Super gut!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kar strinjam z Branetom...in tiste slikce ko gre čez hlod... to mu zavida verjetno marsikateri lastnik EXC-ja, še malo več tistih z LC4 da o tistih z LC8 sploh ne govorim.Če malo bolj pogledate tisti hlod in primerjate velikost z velikostjo kolesa ne more biti drugač, kot da je voznik na pol kaskader in hkrati verjetno edini(oz. zelooooooo redek) ki to počne s takim motorjem.Glede blata tudi nebi komentiral, ker vem kako je mojga ven vlečt z 145 kg, kaj šele teh 200+kg.Skratka ne ga prikazovat kot da je temu namenjen, da ga ne bo kdo kupu in mislu da ma hard enduro, potem ko bo pa probal se bo pa zjokal...So pa slike fantastične, ni kaj..

Drugače se pa strinjam da je zadeva(lc8) odlična, fajn za pelat in da zmore precej več terena kot konkurenca, ki pa jo pravzaprav ta hip niti nima(po moje).

Čisto moje mnenj in ravno tako kot Brane...brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto blato pa raje našroko zaobidite, razen če vas ni za vsako kravo ena četica za ven vlečt.

Po takem kot je tole spodaj se jaz vedno, če je ravno po dežju, vozim za Savo.. In to sem dve sezoni delal s serijskimi gumami.

post-1-1105293371_thumb.jpg

Še komentar za lightninga in na splošno: fotke sem dal gor zato, da vidite, da se zadeva da tudi tako peljat.

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeseni na voljo posebej za KTM LC8 in nekatere Ducati racing mašine tudi produkt od SHELLa... SHELL ADVANCE X RACING 4 TAKT 20W60.

kje si to zasleil, brskam tle po njihovih spletnih straneh, pa ne najdem nič.. Me zanima, ker do zdej sem vedno zrihtal Šel olje po smešnih cenah, in če res obstaja, bi se rad pozanimal za kolko ga dobim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še komentar za lightninga in na splošno: fotke sem dal gor zato, da vidite, da se zadeva da tudi tako peljat. In da je primerjava z raznoraznimi Vstromi, KLV-ji, Caponordi in podobnim šrotem, neustrezna.

No ja Noise tudi z drugim "šrotem" kot si se izrazil se da premagovat terene kot si jih ti tukaj gor nalimal. Vse je odvisno od tega koliko ti obvladaš motor. Tukaj imaš eno slikco V-stroma v blatu za katerega bi verjetno tudi ti s svojim vsemogočnim strojem malo pomislil. Sicer pa lahko pogledaš v temo o Hondi varadero kjer sem nedavno objavil link o enem poljaku ki je bil s Varo že po takih terenih da se ti kar lasje pokonci postavijo. Samo v razmislek .)

post-311-1105338263_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!