Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Da ni zgoraj omenjeni motor tvoj;)

Ni. Sem pa takšnega, sicer boljše ohranjenega, letos prodal za precej višjo ceno... In ga sploh nisem oglaševal!

Zato lahko z gotovostjo zapišem, da je cena, če je moped takšen, kot ga lastnik prikazuje, svetovna!

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh motorjih nimaš do 50-60.000km sploh kaj gledat ventilov. Takrat se šele dobr motor ulaufa :)

Si preprican? Ni to kawasaki;)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel gledat in motor tudi kupil je pa kar nekaj stvari za porihtat. Mi vsaj med zimo nebo dolgcas;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel gledat in motor tudi kupil je pa kar nekaj stvari za porihtat. Mi vsaj med zimo nebo dolgcas;)

Srečno in varno vožnjo. Kupil si odlični moped za super ceno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

AIRFLOW ANTI-TURBULENCE SCREEN

If you have suffered from turbulence and helmet 'bobble' when riding your KTM 990 Adventure,
this maybe your answer.

This screen is fitted onto the mountings holes of your original screen,
your standard screen then fits over the top.

This give a 25mm gap (aprox) between your screen and headlight, 
allowing some air to flow behind your windscreen and
help to reduce the turbulence that comes off the top of your screen.

Still giving your bike a good clean look, and with no cutting or
modification to your original screen or bodywork.

Can be returned to standard within minutes.
Made from black fibreglass with a basic black satin finish, 
and stainless steel fittings.
It should complement any colour of bodywork,
although you may easily dis- assembled and paint to match,
should you wish.

 

 

post-5502-0-24192000-1392056836_thumb.jpg post-5502-0-39914600-1392056841_thumb.jpg 

 

post-5502-0-83633600-1392056845_thumb.jpg post-5502-0-57196900-1392056851_thumb.jpg

 

post-5502-0-37771400-1392056857_thumb.jpg post-5502-0-71163100-1392056864_thumb.jpg

 

 

http://www.ebay.co.uk/sch/Bodywork-Frame-/35559/i.html?_nkw=ktm+990

 

 

 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem ščitnike za roke od starega advenčerja. Tiste bolj okroglaste, v črni barvi, kot nove.

Če se slučajno komu kje valjajo, če ne bom pač naročil nove. Drugače pa: ali je kakšen naslov, kjer se to posebej splača naročat, online...?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AIRFLOW ANTI-TURBULENCE SCREEN

If you have suffered from turbulence and helmet 'bobble' when riding your KTM 990 Adventure,

this maybe your answer.

This screen is fitted onto the mountings holes of your original screen,

your standard screen then fits over the top.

This give a 25mm gap (aprox) between your screen and headlight, 

allowing some air to flow behind your windscreen and

help to reduce the turbulence that comes off the top of your screen.

Still giving your bike a good clean look, and with no cutting or

modification to your original screen or bodywork.

Can be returned to standard within minutes.

Made from black fibreglass with a basic black satin finish, 

and stainless steel fittings.

It should complement any colour of bodywork,

although you may easily dis- assembled and paint to match,

should you wish.

 

 

attachicon.gif$_12 (1).JPG attachicon.gif$_12 (2).JPG

 

attachicon.gif$_12 (3).JPG attachicon.gif$_12 (4).JPG

 

attachicon.gif$_12 (5).JPG attachicon.gif$_12.JPG

 

 

http://www.ebay.co.uk/sch/Bodywork-Frame-/35559/i.html?_nkw=ktm+990

 

 

A si tole zadevo probal? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

pri adventure 950 mi je olje spustil cilinder sklopke. Pozna kdo trgovino oz. servis v Sloveniji, ki bi imala na zalogi poleg originala tudi ponaredke Oberon ali Sigu tech?

 

lp,   Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne poznam kogarkoli ki bi imel kaj na zalogi, boš pa najhitreje dobil če naročiš kar na Sigutech strani, plačaš s Paypalom in v treh ali štirih dneh bo zadeva pri tebi. Mislim, da se ti ne splača vgrajevat kakega ponaredka, kupi Oberon ali Sigutech in pozabi na tistih 100€ in težave s cilindrom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kupi Oberon,ni original priporočajo pa vsi,jaz sem ga zamenjal kljub brezhibnem delovanju po priporočilu serviserja saj so originalni na teh motorjih odpovedovali po 30kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno pomaga, če zamenjaš O ring (če seveda cilinder ni preveč obrabljen) . O ring te pride par centov in 1/2 ure dela, dobiš ga v Teng-u na Škofljici, samo prej "poGooglaj" dimenzijo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če ima kdo doma komplet felten 19 spredaj in 17 zadaj, ki jih ne potrebuje več, naj mi sporoči na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Če morda koga interesira:

 

Prodajam Touratech meglenke za 950 in 990 Adventure, jih praktično nikoli ne uporabljam pri vožnji in se jih bom zato raje znebil. Cena, 40% cene novih = 110€.

 

post-9881-0-12608500-1420029958_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če morda koga interesira:

 

Prodajam Touratech meglenke za 950 in 990 Adventure, jih praktično nikoli ne uporabljam pri vožnji in se jih bom zato raje znebil. Cena, 40% cene novih = 110€.

 

attachicon.gif2014-12-31 11.16.59.jpg

Zdravo AJ,

 

jaz bi te vprašal za veterno zaščito... se mi zdi po fotografiji, da je malo drugače zakrivljena, kot originalna. Lahko daš kakšno info, je home made, ali si kje kupil. Zgleda mi bolj atraktivna, če pa še bolje "odganja" veter okrog čelade, kot originalna, bi si jo morda omislil...

 

Hvala za odgovor,

LP, Igc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Ja, ta je bolj strma in na vrhu zakrivljena naprej, kot neka rally varianta. Je tudi mislim da kakšna 2 cm nižja, ampak ker je bolj pokonci iz položaja voznika rob "šajbe" izgleda na enaki višini kot original. Sam sem menjal original šajbo, ker sem imel tak nosilec za GPS da ga zaradi šajbe ni bilo mogoče normalno zmontirati, pri tej je precej več prostora. Pa tudi izgleda bolj zanimivo, v originalu je cela črna, oranžni pasi na straneh so plastidip. Kar se pa tiče vetra... zmontiral sem jo ko sem delal večji servis in tako je med vožnjo z original šipo in to karbonsko minilo več kot mesec dni, naj bi bil tok zraka manj turbolenten ampak čisto odkrito jaz neke hude razlike nisem opazil, tako po občutku bi rekel da je s to novo malenkost boljše, ampak če bi jo kupoval samo zaradi boljše veterne zaščite definitivno ne bi bil pripravljen odšteti toliko denarja.

 

Več poglej na radegarage.com, ta šipa je EVO6.

 

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJ, hvala za odgovor, vidim, da fant  izdeluje kar zanimive stvari, meni je pa RR varianta šipe v oko padla...se mi zdi, da je original kratka luč na ADVju bolj tko na eno mal boljš svečo...

 

Še dve vprašanji, ali je zadeva na stranskih 6 vijakih lepo vpasana a je treba še kaj prilagodit? Ali plastika od armarturne plošče s števci lepo nalega na šipo EVO6?

 

LP, Igc1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJ, hvala za odgovor, vidim, da fant  izdeluje kar zanimive stvari, meni je pa RR varianta šipe v oko padla...se mi zdi, da je original kratka luč na ADVju bolj tko na eno mal boljš svečo...

 

Še dve vprašanji, ali je zadeva na stranskih 6 vijakih lepo vpasana a je treba še kaj prilagodit? Ali plastika od armarturne plošče s števci lepo nalega na šipo EVO6?

 

LP, Igc1

 

 

Ja, takrat sem tudi jaz razmišljal da bi za dvojno ceno EVO6 vzel komplet RR screen lučmi, ampak sem bil nekoliko "prekratek" takrat.

 

Luknje za vijake na EVO6 so tako kot morajo bit, samo zrašraufaš gor in je to to. Ker je šajba bolj strma, nastane nekaj centimeterska luknja med šipo in plastiko armaturke. Mene načeloma to ne moti, je pa res da ponoči, ko vklopiš dolgo luč, vidiš to razpoko malo osvetljeno z notranje strani. V bistvu je rešitev popolnoma preprosta, v razpoko porineš neko peno ali bilokak material, da jo zafilaš. Jaz nisem še zaenkrat nič tega reševal, ker se da popolnoma normalno živeti s tem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce kaj takega?

Hvala, se strinjam, je frajerski, poznam, verjetno Touratech, vendar cena mi ni ravno prava prilika :).  Za tegale bi moral za celo božičnico evrčkov odmetat, če je pa xenon, pa sploh boli glava...

Čeh, od katerega je Aj kupil je pol cenejši.

Obstaja še ena "jeftina" varianta, ki je na vrhu malo zavihana za ca 120€, bomo še mal premislil...

rally_raid_adv_screen_big_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!