Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Ja, takrat sem tudi jaz razmišljal da bi za dvojno ceno EVO6 vzel komplet RR screen lučmi, ampak sem bil nekoliko "prekratek" takrat.

 

Luknje za vijake na EVO6 so tako kot morajo bit, samo zrašraufaš gor in je to to. Ker je šajba bolj strma, nastane nekaj centimeterska luknja med šipo in plastiko armaturke. Mene načeloma to ne moti, je pa res da ponoči, ko vklopiš dolgo luč, vidiš to razpoko malo osvetljeno z notranje strani. V bistvu je rešitev popolnoma preprosta, v razpoko porineš neko peno ali bilokak material, da jo zafilaš. Jaz nisem še zaenkrat nič tega reševal, ker se da popolnoma normalno živeti s tem :)

Hvala AJ za izčrpne info, sem našel par stvari na nemškem LC8 forumu, kjer dedca,dela "šajbe" v glavnem tudi zelo pohvalijo. Bomo še mal premislil, kot sem že poggiju odgovoril, mi je zanimiv tudi tisti na fotki zgoraj iz brizgane plastike...

 

Najboj še kakšen dan prespat, da prvi naval potrošniške mrzlice mine, pol pa v akcijo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, da je Touratechova varianta dražja... Pa vendar rešiš tudi zares slabo osvetlitev s serijskimi lučmi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, da je Touratechova varianta dražja... Pa vendar rešiš tudi zares slabo osvetlitev s serijskimi lučmi

Jep, se strinjam varnost oz. vidljivost ponoči mora bit prva, sicer nisem nek nightrider ampak tuneli brez osvetlitve in kakšna nočna vožnja te vedno kje ujamejo ...

Bom še zamenjal kratko H7 z novo, jo imam že od jeseni doma od proizvajalca GE Megalight +120%. Vem, sa so tile procenti en bullshit, če bo 10% bolj svetila, lahko že šampanjc odprem :).

 

V glavnem, če kupim katero od zgornjih vetrnih zaščit, pripopam fotko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, se strinjam varnost oz. vidljivost ponoči mora bit prva, sicer nisem nek nightrider ampak tuneli brez osvetlitve in kakšna nočna vožnja te vedno kje ujamejo ...

Bom še zamenjal kratko H7 z novo, jo imam že od jeseni doma od proizvajalca GE Megalight +120%. Vem, sa so tile procenti en bullshit, če bo 10% bolj svetila, lahko že šampanjc odprem :).

 

V glavnem, če kupim katero od zgornjih vetrnih zaščit, pripopam fotko.

 

Slabo luč na 990 ADV rešujejo tudi s poceni kitajskimi HID kompleti, ki se EU varianto luči brez večjih težav namestijo. Sam sem že bil na tem, da zadevo naročim, ampak takrat nisem našel nobenega kandidata, ki bi vzel drugo polovico kompleta. Ni nek denar, kompleti 2x H7 z balasti in vsem so od 30 do 50€, ampak vseeno nimam želje da mi zadeva nekje stoji, 15€ pa sem pripravljen odšteti, če bo bolje svetilo, če ne pa vržem v smeti.  Igc1, si mogoče za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legalno seveda ni, ampak HID konverzija tudi ni. Če že izbiram med hid in tem se mi bolj dopade tole. Manj W, brez zamika pri prižiganju, brez balasta. Snop baje ni tko raztresen, tako da pomoje na tehničnem sploh opazili nebi. Najbrž :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo luč na 990 ADV rešujejo tudi s poceni kitajskimi HID kompleti, ki se EU varianto luči brez večjih težav namestijo. Sam sem že bil na tem, da zadevo naročim, ampak takrat nisem našel nobenega kandidata, ki bi vzel drugo polovico kompleta. Ni nek denar, kompleti 2x H7 z balasti in vsem so od 30 do 50€, ampak vseeno nimam želje da mi zadeva nekje stoji, 15€ pa sem pripravljen odšteti, če bo bolje svetilo, če ne pa vržem v smeti.  Igc1, si mogoče za?

Ja daj, pol pa naroči, čeprav ravno ne vem, kaj HID pomeni. Če ne bo ravno parabole prežgal, lahko poskusim, 15€, če prav razumem res ni problem, tudi, če v kanto vržem. 

Vidim, da je sedaj kar nekaj kandidatov. Jaz sem za, bom že enga štromarja najdu, da bo prav zvezal, he he.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legalno seveda ni, ampak HID konverzija tudi ni. Če že izbiram med hid in tem se mi bolj dopade tole. Manj W, brez zamika pri prižiganju, brez balasta. Snop baje ni tko raztresen, tako da pomoje na tehničnem sploh opazili nebi. Najbrž :)

 

Res je, ta LED zadeva se tudi meni zdi boljša rešitev kot HID, ampak če recimo naročimo trije, je to s poštnino 200$ => 167,5€ * 1,22 => 204,35 € /3 => 68,11€ po komadu, trenutno preveč za moj žep :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo kdo od 950 predeloval za high fender, imam na prodaj tisto dodatno zavorno cev. Rabljena, brezhibna, do letos še na mojemu motorju. Koda 60013012000

 

Rabte še fork protektorje od KTM 85 SX, blatnik in še par montažnih koščkov pa lahko tak kit sestavite pol ceneje. Če vzamete mojo rabljeno cev za 30 eur, bo pa še ceneje! Nova cev je 85eur.

 

Tole je seznam koščkov, dolarje lahk kar direkt v eure pretvorite.

 

1    BRAKE HOSE FRONT ADV '03    60013012100    $86.06     $86.06
1    BRAKE HOSE GUIDE FRONT '03     60013025000    $6.09     $6.09
1    RUBBER FOR BRAKE HOSE GUIDE'03     60013025050    $1.13     $1.13
1    SCREW FEND.BRACE M8X9 WS=17     50308009050    $3.12     $3.12
1    NUT FENDER BRACE     50308009051    $2.41     $2.41
1    FORK PROTECTOR L/S & R/S 85 SX     4700109400030    $16.09     $16.09
2    BRAKE HOSE CLAMP MARZOCCHI'95     54601085000    $3.13     $6.26
4    SPACER BUSHING 7X10X7,5     50208020000    $2.12     $8.48
4    HH COLLAR SCREW M6x20,WS8     0014060203    $1.36     $5.44
2    HH COLLAR SCREW M6x15,WS8     0014060153    $1.35     $2.70
2    BRAKE HOSE GUIDE 59008019000    $2.27     $4.54
1    FRONT FENDER SM BLACK '02     5030801020030    $22.90     $22.90

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo dečki, 

sem mal listal po forumu in našel, da ste v 2013 na kratko razpisali o Mefo gumah... na linku superponudba.si, ki ga je cene_r prilepil pa stvar ne dela več.

Zdaj sem imel parkrat Heidenau K60 scout gor letos bi pa morda za Mefote na spodnji fotki zamenjal.

Sprašujem za cestno primerjavo s Heidenau K60 scout, Mefo mi zgleda sredin bolj narezana od Heidenau, bi morala po vsaj šodru, kolovozih mal bolj grabit.

Aja, sem skoraj pozabu, kje kupujete, če www.superponudba.si ne dela več?

 

post-5502-0-98876800-1360681030_thumb.jp

 

LP, Igc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo dečki, 

sem mal listal po forumu in našel, da ste v 2013 na kratko razpisali o Mefo gumah... na linku superponudba.si, ki ga je cene_r prilepil pa stvar ne dela več.

Zdaj sem imel parkrat Heidenau K60 scout gor letos bi pa morda za Mefote na spodnji fotki zamenjal.

Sprašujem za cestno primerjavo s Heidenau K60 scout, Mefo mi zgleda sredin bolj narezana od Heidenau, bi morala po vsaj šodru, kolovozih mal bolj grabit.

Aja, sem skoraj pozabu, kje kupujete, če www.superponudba.si ne dela več?

 

post-5502-0-98876800-1360681030_thumb.jp

 

LP, Igc

 

Mefo super explorer v makedamu malo bolj grabi,na asfaltu sta si podobne  v mokrem in suhem. mefo lepše pade v nagib in malo bolj se zaziba po čepih ob priganjanju po zavojih( po določeni obrabi se ta občutek zelo zmanjša).kilometrina je za cca 20% manjša.

Heidenau  proizvaja obe gumi ,K60 in Mefo sta si zelo podobni.

 

post-5502-0-87308500-1425898154_thumb.jpg

 

gume naročam: http://www.moto-gume.si/

 

 

lp  Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tako, Mefo je zdaj že par dni gor spredaj in zadaj, mi je kar všeč, se pa nisem kam daleč peljal- zna bit, da bo še kakšen komplet padu

post-47088-0-41315600-1427820917_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil igc1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en Sonderangebot, če slučajno kdo rabi, dam prvo gumo Heidenau Scout 90/90-21 za 1 pir, ker sem dal gor tistele iz zgornjega članka. Letnik 2014, tako na oko še 50-60% profila. Se da pa za ceno še kaj zmenit :-)   

Naj mi da na ZS al kako se temu reče...

post-47088-0-99378500-1427993399_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam mal znani portal za prodajo motorjev,ne vem a se je lastnikom 990ADV poslabšal, tud 9.500€ za letnik 2008  :lol1: pa še ene par cvetk,kaj mislijo da imajo zlatega,sam sem prodal polno opremljenaga,od GPS do LeoVinci,zaščit itd ogromno opreme za 7k€ letnik 2008.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga šel pogledat,motor je praktično nov ,res tip top in je vreden tam 8.500  ,osebno več ne bi odštel ......

Ja ta je bil kupljen pri Labi nov v AKCIJI za 9.900€, proti drugim ki so na AN je ta premija se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta je bil kupljen pri Labi nov v AKCIJI za 9.900€, proti drugim ki so na AN je ta premija se mi zdi

Sej pravim ,motor je kot nov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam mal znani portal za prodajo motorjev,ne vem a se je lastnikom 990ADV poslabšal, tud 9.500€ za letnik 2008  :lol1: pa še ene par cvetk,kaj mislijo da imajo zlatega,sam sem prodal polno opremljenaga,od GPS do LeoVinci,zaščit itd ogromno opreme za 7k€ letnik 2008.

 

No pa mi ni treba motorja več jemati kot stroška...zdaj je postal naložba :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!